Funeral For A Friend

Veebruarist kuni aprillini 2016 toimub bändi "Last Chance To Dance" tuur, peale mida minnakse laiali.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.06.2006 - 08:18
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.09.2015 - 13:11
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Bänd on asutatud 2001. aastal ning see esitab erinevatest stiilidest koosnevat muusikat, alates heavy metal’ist ja screamo’st ning lõpetades meloodilise hardcore`i ja rock’iga. Ansambli muusikalist stiili on mõjutanud sellised kultusbändid nagu Deftones, Iron Maiden, The Misfits ja The Get Up Kids. Funeral for a Friend liikmeid on nimetatud ka tänapäeva rock’i kangelasteks.

Omal ajal hindas New Music Express (NME) bändi debüütalbumit “Casually Dressed & Deep in Conversation“ (2003) 8 punktiga kümnepallisüsteemis, kirjeldades seda kui uue pungiajastu algust. Funeral for a Friend võib pärast suurema tuntuse saavutamist Suurbritannias uhkust tunda mitme albumi ja paljude Walesi Top 20 singlite üle, mida kriitikud on kõrgelt hinnanud.

Ansambli albumeid “Hours” (2005) ja “Tales Don't Tell Themselves” (2007) iseloomustab jõuliste meloodiavariatsioonide ja avameelselt hingeliste laulusõnade kasutus, mis on grupi tuntust veelgi suurendanud ning kindlustanud bändile Suurbritannias kuld- ja hõbeplaadi staatuse.

2005. aastal valis ajakiri Kerrang! Funeral for a Friend’i “Parimaks Briti bändiks“. Viimase kümnendi jooksul on Funeral For A Friend Briti rokkmuusikat alatiseks muutnud. Julge, vapper, kuid üdini õige seisukoht. Bändi teekond hardcore-juurtest ja väikestest kontsertidest koduses Bridgendis Walesis kuni suurte plaadifirmade lepingute ja maailmaturneedeni, on loonud pika ja eduka marsruudi, mida paljud teised alternatiivsemad bändid pärast neid läbinud on. Bändid, kes mängivad tuhandepealisele publikule Warped Tour’il, poseerivad lugematute ajakirjade kaantel, esinevad suurte areenide lavadel ning sõlmivad plaadilepinguid, on tänu võlgu Funeral For A Friend’i lähenemisele, ambitsioonidele ja esteetikale.

2008.aastal avaldati neljas album “Memory And Humanity“. Singlid siit olid "Waterfront Dance Club", "Kicking and Screaming" ning "Rules and Games". Bändis algasid koosseisuvahetused ning plaadileping Atlantic Recordsiga hakkas lõppema. Viimaseks albumiks jäi veel kogumik “ Your History Is Mine: 2002–2009“ ja singel siit oli "Wrench".

Roadrunner Recordsilt ilmus 2011 aastal 12st looline tähelepanuväärne album “Welcome Home Armageddon“ kus Funeral for a Friend pöördus tagasi algse punkmuusika kõla juurde. Bänd on iga albumiga näidanud arengut ja küpsust. Nende loomingus on muusikakriitikud märganud post-hardcore, emo, meloodilise hardcore, heavy metal ja screamo elemente. “Meil ei ole enam mingit probleemi, kui meid kutsutakse emo, raskemetali või hardcore stiili viljelevaks ansambliks. Me lihtsalt ei arva, et ükski kindel termin või silt sobib kirjeldama ja hindama muusikat, mida teeme,“ sõnasid bändiliikmed, kellest esimese albumi ilmutanud koosseisust on tänaseks rivis vokalist Matthew Davies-Kreye ja kitarrist Kris Coombs-Roberts.

28.jaanuaril 2013 nägi ilmavalgust Funeral For A Friend’i kuues stuudioalbum “Conduit“, mille produtsendiks Romesh Dodangoda. Muusikute sõnul erineb uus materjal eelmistest ansambli albumitest väga, olles palju raskem ja kaasaegsem. 10.oktoobril 2012 avaldati muusikavideo “Best Friends And Hospital Beds“ ning singel ilmus 12.novembril. Loos lööb kaasa bändi uus trummar Pat Lundy.

3.jaanuaril 2013 avaldati muusikavideo "The Distance" ning singel ilmus 11.veebruaril Distiller Recordsilt. 17.jaanuaril esitleti albumilt lugu "Nails", mis ilmub singlina 8.aprillil 2013.

Funeral For A Friend esines uue turnee raames 23.märtsil 2013 Tallinnas Rock Cafés.

18.novembril 2013 lasi bänd uuesti välja oma 2002 aasta debüüt EP "Between Order And Model".

Novembris 2014 lahkus bändist trummar Pat Lundy, et asuda ansamblisse Modestep. Teda asendab kontsertidel Casey McHale bändist Goodtime Boys.

23.jaanuaril 2015 tuli bändi uus album "Chapter And Verse", millel kõlab 11 lugu. Esimese helinäitena toodi 28.septembril välja "You've Got A Bad Case Of Religion".

Veebruarist kuni aprillini 2016 toimub bändi "Last Chance To Dance" tuur, peale mida minnakse laiali.

Faktid

Ansambli Funeral for a Friend koosseisu kuuluvad täna:
vokalist Matthew Davies-Kreye (sünnipäev: 14.10.1979)
kitarrist Kris Coombs-Roberts (sünnipäev: 18.05.1981)
kitarrist Gavin Burrough (sünnipäev: 17.09.1981)
basskitarrist Richard Boucher (sünnipäev: 08.03.1983)

Muud huvitavat