Tanel Padar

15.juunil 2024 esines Tanel Padar Kohilas, looduskaunis Tohisoo mõisapargis toimunud 24. Kapa Festivalil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 13.05.2002 - 12:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.06.2024 - 06:15
Eesti artist, Ansambel, Rock

Tanel Padar on sündinud 27.oktoobril 1980 aastal. Lapsest peale muusikaga tegelenud Tanel on õppinud koolipingis klarnetit ja saksofoni, laulnud kiriku-, laste ja poistekooris, tegelenud rahvamuusika ja võistlustantsuga. 1990. aastal astus ta noorte muusikute gruppi "Lahemaa rahvusmuusikud". Varsti sündis esimene päris oma bänd, mistõttu katkes 1998. aastal ka koolitee. Loomulik järg oli noorte lauluvõistlus "Kaks takti ette" ja esikoht. Samal aastal nägi ilmavalgust uus rhythm and blues'i bänd - "Speed free", mis praeguseks on keskendunud rockmuusikale. Kõik Speed Free lood on kirjutanud Tanel ise.

2001. aasta mais ilmus Speed Free esimene album "Woman Knows". Bändi edule aitas oluliselt kaasa Eurovisiooni lauluvõistluse võit. Tanel on vaatamata peadpööritavale edule popmuusikas, otsustanud jätkata rada, mis talle läbi aastate kõige südamelähedasem.

Taneli eeskujude ja lemmikute hulka kuuluvad Eric Clapton, B.B.King, Lenny Kravitz, Rolling Stones, R.E.M, Jimi Hendrix jpt. Tanel on kahtlemata üks parimaid ja tuntumaid lauljaid Eestis, seda näitab ka mitmesuguste erinevate auhindade võitmine. Tanel ja tema bänd Speed Free võitis Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhindade 2001 jagamisel Aasta Uus Tulija auhinna.

Kuid üks tähtsamaid fakte on see, et Tanel Padar kaaslastega suutis seda, mida keegi teine veel teinud pole - aastal 2001 võitis Tanel Padar koos Dave Bentoniga lauluga "Everybody" Eurovisiooni lauluvõistluse.

Eesti üks kuumim ja kuulsaim rokkbänd The Sun sai oma alguse aastal 2003, mil Ülo Kriguli ja Tanel Padari eestvedamisel võeti bändi ka Danel Pandre ning Toomas Rull ja hakati muusikat tegema.

Esimese albumi "Welcome to Estonia" esmaesitlus toimus 05.novembril 2004 klubis Rock Cafe. Plaadil oli neli lugu: "Vale", "Neljapäev", "Nii las jääb" ja "Welcome to Estonia". Viimane neist toona verivärske, teised on kõlanud ka eelmistel singlitel. Kõik lood on eestikeelsed.

""Welcome To Estonia" on oodanud oma õiget aega ligemale pool aastat ning bändi arvates on ülimalt sotsiaalse sisuga loo esitlemiseks praegune hetk igati sobilik," sõnas ansambli mänedžer Indrek Ditmann.

Solisti Tanel Padari sõnul on plaadi eesmärk anda kuulajale aimu muusikast, mida suhteliselt noor ansambel viljeleb. Tema sõnul pole nende helipilt veel välja kujunenud, mistõttu debüütalbumit välja anda on veel vara. Täispikka albumit lubas Padar kevadeks.

2004 aastal kuulusid The Sun ridadessed solist ja kitarrist Tanel Padar, basskitarrist Danel Pandre, kitarrist Meelis Tauk, trummar Eimel Kaljulaid ja klahvpillimängija Johannes Lõhmus.

2005. aastal oli poistel käsil plaadi lindistamine ning valmis sai see juuni alguseks. Debüütplaadil ’’The Greatest Hits’’ kõlavad vaid eestikeelsed palad ja neid on kokku 14. Nende seas on "Nii siis jääbki", "Kuu on päike", "Vale", "Unistus", "Saadan kuradile", "Lõhu ring", "Nagu merelaine", "Tead sa?", "A.S.A.P", "Neljapäev", Sõnad läinud" ning kolm versiooni loost "Welcome to Estonia".

Juunist 2005 asus bändis klahvpillide taha Tomi Rahula ning Tanel Padar ja tema ansambel The Sun andsid 05.juuli õhtul plaadiesitluskontserdi keset Tallinna lahte Miiduranna sadama lähedal asuval betoonrajatisel. Tegu oli ansambli The Sun plaadiesitluskontserdiga. Ansambel andis oma uue plaadi eestikeelsetest lugudest ligikaudu tunniajase kontserdi.

Sun Music' all 2005 lõpus tulnud "Veidi valjem kui vaikus" CD+DVD pakub muusika ja üllatuste nautimist küllaga. DVDd "Veidi valjem kui vaikus" ja sinna juurde kuuluva CD materjal on senised the greatest hit´id eelmiselt plaadilt akustiliselt ümber mängituna pluss mõni lisalugu. Salvestatud unplugged kontsertidel: Tartu Sadamateatris, Tallinnas ööklubis Prive ja Pärnu kontserdimajas umbes 250 inimesele eraldatud intiimses nurgakeses. Peale seniste hittide saab DVD-l vaadata-kuulata Padari ja Vanilla Ninja esilaulja Lenna Kuurmaa romantilist duetti.

2006 aasta algus oli bändil töine, hakati päris uut plaati salvestama. Uut albumit esitles ansambel 26.mail kontserdiga Rock Cafes. Padari sõnul on neil tõenäoliselt juuni algul ilmuva uue plaadi materjal koos ning seda nüüd fännidele tutvustataksegi. Solisti sõnul on nende värsked eestikeelsed lood tunduvalt paremad ning nüüdisaegsemas võtmes kui viimase plaadi palad. "Enne tegime pigem vana kooli rock’n’rolli. Nüüd on tänapäevane rock," selgitas Padar.

12.juunil 2006 jõudiski müügile album ”100% Rock’n’Roll” ning esimesed õnnelikud said plaadi soetada juba Rabarockil. ”Plaadi nimi ütleb kõik ära. See on raju saundiga korralik rock ’n ’rolli-plaat,” iseloomustab tulemust Tanel ise. Värskel albumil kõlab nii ilusaid kui ka kurje lugusid ning uus album annab aimu, mis bändi live’idel juhtuma hakkab. Plaadi lugusid esitas bänd 13.juunil Tallinnas Metatallicat 80 000 pealtvaataja ees soojendades.

The Sun’i solist Padar nõustub, et nende bändi võib sel muusikasuvel muretult nimetada kodumaise muusikaelu üheks nõutumaks pundiks. ”Meil läheb praegu superhästi. Ausalt öeldes poleks ma nii head tiimi osanud kunagi ette kujutada,” kiidab ta.

6. juulil 2006 salvestati Õllesummeril bändi kontsert videosse ning see ilmub aasta lõpul DVD-na. Augustist 2006 on bändis uus trummar Borka ehk Boriss Hrebtukov.

Oktoobris võeti üles bändi esimene muusikavideo loole "Lootusetus" ingliskeelsete sõnadega versioonile "Hopelessness you". Video stsenaariumi idee lõi tipprežissöör Masa. Video pääses MTV Europe World Chart Express (WCE) edetabelisse novembri keskel.

The Sun veetis suurema osa jaanuarist-veebruarist Rootsis ja Lätis, salvestamas esimest inglisekeelset promosinglit. Salvestati üks täiesti uus lugu ja reprodutseeriti “Nii siis jääbki”, uuendati lugusid “Milles on asi” ja “Welcome to Estonia”. Valminud on uus video loost "Kolmanda päeva mees". Video räägib loo Kolmanda Päeva Mehest, kes satub välisturistidest prouadega ekskursioonibussi, mis alustab oma tavapärast tuuri Tallinnas. Ootamatult muudetakse aga linnaekskursioon rock'n'roll ekskursiooniks.

2007 aasta 18.märtsi õhtul kuulutas fonogrammitootjate ühing Tartu klubis Illusion välja kodumaised muusikatipud 2006. 15st preemiast kolm läks Tanel Padarile ja ansamblile The Sun – bänd sai parima rokkartisti, parima ansambli ja parima albumi tiitli.

Eesti rock`n`rolli lipulaev The Sun otsis uut trummarit, kuna Boris Hrebtukov asub end täiendama mainekas Berklee muusikakolledžis USAs alates maist 2007. Bändi rütmimootoriks valiti 19aastane Kaspar Kalluste, keda soovitas Borka ise.

19.aprillil 2007 toimunud pidulikul auhinnagaalal "Kuldne Plaat 2007" sai ansambel kaks auhinda - aasta album oli Tanel Padar & The Sun "100% rock'n'roll" ning aasta meesartist Tanel Padar.

27.aprillil 2007 esilinastus mängufilm "Võõras", mille üks peaosaline on Tanel Padar.

7. juunil 2007 alustas oma esimese Eesti tuuriga üle 300 kontserdi andnud ja 13 Eesti muusikaauhinda võitnud Tanel Padar & The Sun. Kontsertidel osalevad ka Gerli Padar, Tõnis Mägi ja Jan Uuspõld. Tanel Padari & The Suni kontsert toimub 7. juunil Viljandi laululaval, 8. juunil Haapsalu piiskopilinnuses, 9. juunil Pärnu Vallikäärus, 10. juunil Valga Linnapargis, 11. juunil Rakvere laululaval, 12. juunil Põlva Intsikurmus, 13. juunil Tartu laululaval, 14. juunil Tallinnas Pirita kloostri varemeis, 16. juunil Kuressaare lossihoovis ja 17. juunil Rapla laululaval.

05.juulil 2007 esines bänd A. Le Coq Arenal koos legendaarse AEROSMITHiga. Kommenteerides Aerosmithi eelseisvat esinemist, märgib Tanel Padar, et 5. juulil A. Le Coq Arenale tulijaid ootab üllatus: «See ei tule üldse tavapärane kontsert. Muide, The Sun püüab igal oma showl publikut üllatada, aga sel korral valmistame ette midagi erilist. Olen ise Aerosmithi kogu aeg kuulunud ja kui teda raadiost tuleb või plaati kuulan, siis keeran alati kõvemaks,» ütleb Padar.

Tanel Padar & The Sun’i uue unplugged-albumi "Veidi valjem kui vaikus II" ilmumist 07.12.2007 tähistati novembri lõpus 2007 muusikaportaali muusika24.ee ametliku avamisega. "Tanel Padar & The Sun annab oma uhiuue plaadi esimese singli "Igatsus on hea" levisse just muusika24.ee kaudu. Mis tähendab, et huvilised saavad selle kätte, arvutisse ning kõrvaklappidesse kõige kiiremal võimalikul moel," kommenteerib Danel Pandre, ansambli The Sun liige. "The Sun pole kunagi nii-öelda sahtlisse kirjutav bänd olnud, vaid on teinud oma muusikat inimestele kuulamiseks. Mul on hea meel, et nüüd on olemas koht, kus saab kiirelt oma loomingut tutvustada," on ka Tanel Padar positiivselt meelestatud.

Alates jaanuarist 2008 oli bändis trummide taga taas Boris Hrebtukov ehk Borka. Tanel Padar & The Sun otsustas, et aeg on küps ingliskeelse albumi väljaandmiseks, mis salvestati Helsingis Sonic Pump stuudios. Plaadile “Here Comes The Sun” on kogutud kolmteist lugu, mis on varem ilmunud bändi kodumaistel albumitel "Greatest Hits", "100% Rock'n'Roll" ja "Veidi Valjem Kui Vaikus". Tanel Padari sõnul polnud bändil erilist valikut: „Valisime lugude hulgast, mis on kõige enam meeldinud meie Eesti publikule või siis tõestanud end välisesinemistel inglise keeles.” Plaati esitleti Eestis 19.aprillil 2008 Rock Cafes.

Veebruari teises pooles 2008 esines The Sun Iraagis Bagdadi lähedal Camp Tajile ja Bagdadis asuvas Camp Victory sõjaväebaasis ning Kuveidis. Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud esinemistel kinkis ansambel Eesti ja USA kaitseväelastele spetsiaalselt selle kontserdi jaoks valmistatud inglise keelse muusikaga plaadi "Hero".

5. juuli õhtul toimus Õllesummeri pealaval Tanel Padar & The Suni sümfoonilis-elektrooniline rokk-kontsert "Laupäeva õhtul vastu esmaspäeva". Ainult üks kord esitusele tulnud olmeosaline kontsert kätkes endas nii tuntud headuses The Suni rokikava, kui uuenduslikku sulamit ERSOga, millele lisandus elektrooniline pool DJ-de, bändi ja sümfooniaorkestriga.

21.juulil andis bänd teada, et kitarri ei mängi enam Meelis Tauk. Kinnitamata andmetel saab The Suni uueks kitarristiks ansamblitest Me, Myself & I, Misery, Jam, Blind ja Human Ground tuntud Tarvo Valm. Septembris 2008 filmiti video loole "I Don’t Care".

05.detsembril 2008 esitles Tanel Padar & The Sun oma järgmist plaati "Unisex" Tallinnas Kultuurikatlas. Albumilt leiab kuulaja juba tuttavaid lugusid nagu “Saatanlik naine”, “See on see”, “Pidu läheb käima”, “Läbi öö” kui ka täiesti uusi rokipalasid. Muusika on valdavalt bändi enda loodud, sõnade kirjutamisel ulatas abikäe Heiti Kender. Plaadimaterjal on salvestatud nii Soomes kui Eestis, viimase lihvi andis Mika Jussila. Kokku kõlab 12 eestikeelset lugu, rahulikke lugusid sattus seekord plaadile vaid üks. Plaadist valmib ka eksklusiivne limiteeritud versioon, mis sisaldab bonus trackidega CD-d, DVD-d, postkaarte, piltidega voldikut ning üllatuskingitust. Eksklusiivne pakett tuleb jaemüüki vaid Tallinna ja Tartu kaubamajadesse.

2010 juulis osales bänd festivalil SunFest üheksas linnas ning pakuti mõnusat mikstuuri oma varasemast loominguparemikust ja loomulikult ka uhiuusi lugusid verivärskelt albumilt "Ring". The Sun plaat jõudis poodidesse 27.juulil 2010 läbi Universal Music Findland & Baltics’i. Albumi kõik 11 lugu on kollektiivselt The Suni enda poolt tehtud. Tekstide kaasautoritena on oma panuse andnud ka Aapo Ilves, Cram ja Jürgen Rooste.

The Sun vahetas 2011 mais trummarit ning edaspidi dikteerib trummide taga bändi tempot Priit Mägi ehk Mäkss, kes varasemalt on üles astunud ansamblites Brides in Bloom, Kongomania ja Vanilla Ninja. Uues koosseisus astuti esimest korda üles Emadepäeva kontserdil Raekoja platsil.

10.novembril 2011esitles The Sun Kristiine Keskuse uues aatriumis oma eksklusiivset CD kogumikku "The Best of The Sun", kust leidus ka seni avalikkusele esitlemata lugusid.

‎31.detsembril 2011 toimus ETV's verivärske laulu ja video "Final Step" esitlus. USA režissöör Priit Jürjens leiab, et video kukkus suurepäraselt välja ning teemaks on märuliparoodia. Videost ei puudu ilusad autod, narkootikumid, relvad ja otseloomulikult seks ja kaunid naised.

2.juulil 2012 esitles bänd uusimat singlit "Kohvile ei jää". Esitlus toimus 54 meetri kõrgusel Taevarestoranis Dinner In The Sky.

13.novembri hommikul teatas ansambel Tanel Padar & The Sun oma Facebooki lehel, et Mäkss lahkub Eestist ning sellest tingituna ka ansamblist The Sun.

Uus trummar on Jaanus Salm. 1990ndatel mängis Salm löökriistu ansamblis Ummamuudu ent elas vahepeal 15 aastat Ameerikas ja on viimaseil aastail teinud kaasa The Suni kitarristi Tarvo Valmi kõrvalprojektis Soul Thrower. Bändi esimene live oli 10.novembril Rock Cafe's Revo Jõgisalu mälestuskontserdil.

13.detsembriks 2012 said Tanel Padar & The Sun valmis uue ja käreda loo "Liidan miinuseid".

Alates 11.aprillist 2013 on The Sun albumid saadaval iTunes.

Märtsis 2013 toimus üle Eesti Ott Lepland, Tanel Padar ja Jalmar Vabarna kontserttuur "Lugusid naistest", kus tuli esitamisele ka ühislugu "Jõesäng".

Juunis 2013 suundus sama kooslus ehk Vallatud Vestid kontserttuurile. Samuti ilmus 15st loost koosnev album "Lugusid naistest ja meestest".

Oktoobris 2013 esines Tanel Padar & The Sun esmakordselt Brüsselis ja Luksemburgis. 15.novembril jõudsid Tanel Padar & The Sun käimasoleva Club Attack tuuriga ka Tallinnasse Rock Cafesse.

Vallatud Vestid avaldasid 5.detsembril uue loo "Minu soov", mille autoriks Ott Lepland ning 10.detsembril singli “Lumisel teel”, mille kirjutanud Tanel Padar. Lood on olemas ka 12.detsembril 2013 ilmunud plaadil “Kelmid ja Pühakud”. Plaadiga anti kolm kontserti.

23.jaanuaril 2014 jõudis raadiokuulajateni ansambli The Sun värskeim lugu pealkirjaga "Päevast päeva". Loo autor Tanel Padar võtab loo kokku sõnadega: "Tegemist on lõpuni positiivse looga. Seda nii meloodia kui ka sõnade poolest. Ehk on seal sõnades ka jupike minu elu ja kindlasti on seal päris palju lihtsalt elu, kuidas asjad, mis tulevad südamest on kõige olulisemad."

7.veebruaril 2014 alustas Tanel Viljandist koos Tarvoga akustilise kontserdituuriga "Laulud sõpradele". Müügil oli tuuril ahjusoe kogumikplaat "Veidi valjem kui vaikus valitud viisid".

23.aprillil esines The Sun Tallinnas Vabaduse väljakul toimunud kontserdil Veteranirock.

16.juunil 2014 tulid Vallatud Vestid välja kolmanda singliga "Värvid", millele sõnad kirjutas Jaan Pehk.

Bänd osales Watergate festivalil kui 20.juunil esineti Pärnu Kuursaali sünnipäeval.

21.juulil 2014 ilmus Tanel Padar & The Sun singel "Ootab veel palju ilusaid maid". Loo muusika autoriks on terve ansambel ning sõnade autoriks luuletaja Aapo Ilves. 25.augustil avaldatud video valmis produktsioonifirmas Allfilm.

20.märtsil jõudis raadiotesse singel "Võit nagu valatud" ning helikandja “Ma näen sind” ilmus 2.juunil 2015. "Meie uus plaat on kantud motiivist "tagasi juurte juurde", räägib bändi laulja Tanel Padar. "Seda tähenduses, et korraldasime ühe hea vanakooli bändilaagri, saime kokku mittetöises ja vabas õhkkonnas, keerasime võimud põhja ja lihtsalt lasime muusikal tulla. Tulemuseks on see, mida me kõige rohkem teha tahame ja oskame - hea minekuga ja mõnus rockmuusika".

27.mail jõudis raadiojaamadesse singel “Õnne valem”, mille teksti kirjutas Taavi Paomets. Loole valmis režissöör Marek Miili käe all muusikavideo. Videos ei ole kasutatud ühtegi professionaalset näitlejat ega spetsiaalselt ehitatud võtteplatsi. “Nagu öeldud, plaanisime teha hästi indie video. Valisime oma sõprade ja tuttavate seast välja enda meelest sobivad inimesed ja kõik tulid kohale sellistena nagu nad on. Mingeid kostüüme peale klounide samuti pole. Puhas fun!” selgitab Danel Pandre.

Juuni alguses esitlesid Tanel Padar & The Sun ning Ott Lepland bändiga oma uusi albumeid kolme ühiskontsertiga.

3.juulil toimus Tanel Padari ja The Suni suurkontsert "Ma näen sind" Õllesummeri pealaval. Esitamisele tuli The Suni uue albumi materjali ja kõik teada-tuntud hitid, mida publik viimase kümne aasta jooksul koos bändiga laulma harjunud.

3.septembril 2015 alustas TV3's Taneli ja The Suni osalusel telesaade "Tanel Padar ja sõbrad", kus bändibussile lüüakse hääled sisse, et sõita külla Eestimaa eri nurkades elavatele sõpradele ja nendega koos muusikat teha.

10.septembril 2015 tähistati uue singli "Tormid ja tõusuveed" ilmumist akustilise suvelõpukontserdiga Kultuurikatla aias. Padari hinnangul on "Tormid ja tõusuveed" videosse kokku koondatud killukesed suvisest Eestimaast, mil The Sun kohtus toredate inimestega ning tegi nendega koos mõnusat muusikat. Video on valminud režissöör Tarvo Möldri käe all, operaatoriteks on Margus Malm ja Mihkel Uba.

17.novembril 2015 ilmus album "Veidi Valjem Kui Vaikus III", millel kõik lood, mida sai telesaates "Tanel Padar ja Sõbrad" kuulda ja näha. 21.novembril sooritas Tanel Padar & The Sun oma tänavusügisese ainsa täisverelise ja sirgjoonelise rokk-kontserdi Rock Cafes.

Tanel Padar & The Sun esines 28.jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgalal. 23.veebruaril sai Tanel Padar presidendilt Valgetähe teenetemärgi.

26.-27.veebruaril 2016 esines bänd Tallinki laeval Viktooria I mõlemal suunal.

15.märtsil 2016 võitis Tanel Padar Aasta Meesartisti Kuldse Plaadi 2016 auhinna. Aasta ansambliks sai The Sun.

29.märtsil 2016 autasustas Eesti Fonogrammitootjate Ühing Eesti parimaid muusikavaldkonnas tegutsevaid ja selle arengule kaasa aitavaid isikuid ja ettevõtteid. Aasta manageri ja aasta muusikaettevõtja auhinnad sai Danel Pandre.

17.juunil ilmus Tanel Padari, Karl-Erik Taukari ja Ott Leplandi ühine uus singel "Rännata võib". Lugu valmis spetsiaalselt juuli alguses Kalevi staadionil toimuva võimlemispeo jaoks, kus mehed kolmekesi lavale astuvad.

21.augustil astus The Sun esmakordselt üles koos Estonian Dream Big Bandiga. Puhkpillivirtuoosid eesotsas Siim Aimlaga olid The Sun'i loomingule andnud täiesti ennekuulmatud tonaalsused ja sfäärid.

28.augustil 2016 ilmus Tanel Padar & The Sun’i uus singel “Aega On”. Loole on nii muusika kui ka sõnad kirjutanud Tanel Padar. “Lugu ise on suvine ja hoogne ning kuigi see mõnus ja soe aastaaeg hakkab lõpule jõudma, ei taha me sellega hästi leppida. “Aega On” on justkui suve pikenduseks,” kommenteerib loo autor. Uue singli produtsentideks on Kaspar Kalluste ja Tarvi Kull ning lugu kõlab võrreldes The Suni teiste lugudega veidi ebatraditsioonilisemalt. “Andsime produtseerimisel Kasparile ja Tarvile vabad käed ning oleme tulemusega väga rahul,” kinnitab Padar.

4.novembril jõudis plaadifirma Crunch Industry alt müügile Tanel Padar Blues Bandi kauamängiv “Gold’n’Fish”, millel kõlab 11 laulu. Plaadiesitlus toimus samal päeval Tallinnas Clazzis.

29.märtsil 2017 andis Tanel Padar välja uue singli peakirjaga “Parem veelgi”, mis ilmus koostöös värske Eesti start-up’iga Fanvestory.

21.juunil ilmus Tanel Padari uus suvine singel “Teineteisele”. Loo autoriteks on Tanel ise koos Kaspar Kalluste ja Tarvi Kulliga. ““Teineteisele” on suvine ja hoogne lugu, mis tuletab meelde, et selles pööraselt kiires maailmas tuleb leida aega ka lähisuhetele. Ei taha moraali lugeda, vaid natuke suunata – positiivses kastmes. On selge, et muusikat ja meelelahutust tarbitakse suvel väga palju. Loodetavasti toob just “Teineteisele” mahedat suvesoojust südametesse meie üürikestel suvepäevadel,” kommenteerib Tanel.

Tanel Padar & The Sun lõpetas sügisel tegevuse. Viimane kontsert anti 25.augustil Kihnus.

Järgnevalt alustas kollektiiv Tanel Padar Band, kus mängivad Tarvi Kull, Kaspar Kalluste ja Siim Usin. Uue koosseisuga astus Tanel Padar esmakordselt üles 8.septembril Nightclub Sugar'is Pärnus.

14.detsembril avaldas Tanel Padar lühialbumi “Parem veelgi”. Padar Production’i poolt välja antud plaadile jõudis viis laulu. Samal õhul nägi ETV otsesaates “Ringvaade” loo “Soovin head” muusikavideot. 25.jaanuaril esines Padar Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal Saku Suurhallis.

EP “Parem veelgi” uusim singel "Veel ja veel" tuli välja 11.juunil. Muusika autoriteks on Tanel ise koos bändikaaslaste Kaspar Kalluste ja Tarvi Kulliga. Imeilusad laulusõnad kirjutas Lauri Saatpalu. Lüürikale andsid visuaalse vormi produtsent Georg Tulver ning animaator Taimar Müller.

4.novembril avaldas Tanel Padar uusversiooni 2006 aasta hittloost “Lootusetus 2.0”.

Tanel Padaril ilmus 16.novembril uus singel “Tükike taevast”, mis on ühtlasi järgmisel aastal ilmuva samanimelise EP esimeseks singliks. Laulu muusika autoriteks on Tanel Padar ja Kaspar Kalluste ning sõnade autoriks Taavi Paomets.

10.-20.detsembrini olid Tanel Padar ja Nele-Liis Vaiksoo ühiskontsertidel "Need jõulud kõlavad tuttavalt".

9.aprillil 2019 andis Tanel välja singli "Maagia", mille muusikavideo lõi Martin Heinla. "See on võimas pala, mis toob esile Taneli kõik parimad omadused. Võib-olla tasub seda maagiat kõige rohkem otsida kaunile meloodiale ja kitarridele keskendunud arranžeeringu lihtsusest?” viskab mõtte õhku laulu üks autoritest Kaspar Kalluste.

22.-26.maini andis Tanel neli kontserti ''20 aastat laval'', kus kuulis Taneli parimaid lugusid muusikukarjääri algusest kuni tänase päevani.

26.augustil 2019 sündis Ida-Tallinna Keskhaiglas Tanel Padari ja tema kihlatu Lauren Villmanni tütar Linda.

Padari uus laul “Tartust Pariis” jõudis kuulajateni 7.oktoobril. Singli refräänis on read: “Sai sellel õhtul Tartust Pariis, armastuse linn oma hiilguses. Sai sellel õhtul Tartust Pariis, kus need eksinud armusid.” 15.oktoobril avaldatud videos on isiklikud kaadrid tema ja kallima Lauren Villmanni elust. Südamliku muusikavideo autorid on Mirjam Ruut ja Alexandr Kovaljonok.

31.detsembril esines Tanel Padar Vabaduse väljakul aastavahetuspeol.

Tanel Padar andis 28.veebruaril 2020 välja loo “Sinu aeg”, mille esiettekanne toimus raadios Sky Plus. 29.veebruaril esines Tanel Padar külalisena Saku Suurhallis Eesti Laul 2020 finaalkontserdil.

19.juulil avaldasid Lenna Kuurmaa ja Tanel Padar koos värske suvise loo "Uues valguses". Laulu autorid on Tanel Padar ja Jaan Pehk.

Tanel Padar album “Sinu aeg” tuli välja 20.novembril 2020. Album sisaldas viimase kolme aasta jooksul salvestatud 11 lugu, millest enamus oli ilmunud ka singlitena.

Tanel Padar avaldas 17.juunil singli "Varjudes", mille loomise protsessis on mänginud tema sõnul rolli nii tütar Linda kui ka Mihkel Raud. Loo produtseeris Tanel koos Eric Kammistega, teksti kirjutas Martin Saaremägi ning muusikavideo autor on Hindrek "Masa" Maasik.

Juulist 2021 liitus bändiga kitarrist Kristjan "Kaska" Kaasik.

27.oktoobril ilmus Tanel Padar uus singel “Müüt”. Muusika: Stig Rästa, Tanel Padar. Sõnad: Tanel Padar. Produtsent: Eric Kammiste. Video: Ako Lehemets.

Eesti Laul 2022 esimese veerandfinaali otsesaadet juhtisid Tanel Padar ja Eda-Ines Etti ning see oli eetris 20.novembril.

Tanel Padar osales Ivo Linna 26.novembril ilmunud duettide albumil loos “Tühjast tüli liiga palju”.

30.detsembril toimus Nõmme linnaosa valitsuse maja õuealal Tanel Padar Bandi aastalõpukontsert, kus sai kuulda nii tema legendaarseid hitte kui ka uuemat muusikat.

4.jaanuaril 2022 sündis Tanel Padar ja tema kihlatu Lauren Villmann perre teine tütar Luna.

12.jaanuaril esitas Tanel Padar “Spordiaasta Tähed” galal laulu “Tähti üheks õhtuks”. Kaheksakümnendatel Esa Niemineni poolt kirjutatud loole kirjutasid toona eestikeelsed sõnad Rock Hoteli mehed Ivo Linna ja Heigo Mirka. Eric Kammiste produtseeritud uus versioon tuli välja ka singlina.

Tanel Padari ja kauaaegse bändi trummari Kaspar Kalluste muusikateed on märtsist lahku läinud.

Lennusadam 10. sünnipäevakontserdil 13.mail astus Tanel Padar üles Eesti sõjaväeorkestriga. Koos esitasid nad tantsumuusikat, mille raames kõlasid nii Frank Sinatra kui ka Taneli enda hittlood.

30.juulil esines Tanel Padar Võsu Rannafestivalil. Tallinna Merepäevade avapäeval, 25.augustil küttis Tanel Padar Lennusadamas lava kuumaks.

Tanel Padar, Ott Lepland ja Robert Linna esitasi legendaarse ansambli Rock Hotel’i aegumatuid hitte. "Tähti üheks õhtuks" kontserdid olid 20.jaanuaril Pärnu Kontserdimajas, 27.jaanuaril Vanemuise Kontserdimajas Tartus ja 28.jaanuaril Alexela Kontserdimajas Tallinnas.

22.veebruaril 2023 avaldas Padar rokiliku uusversiooni "UV" 2020. aastal ilmunud loost "Uues valguses", mille produtseeris Eric Kammiste. "Usun, et "UV" annab päris hea aimduse, kuhu me bändina uue mussiga teel oleme ning oodata seda kraami tasub kindlasti kõikidel vanadel ja ka uutel fännidel," teatas ta.

Eesti filmi- ja teleauhindade galal 14.aprillil astusid publiku üllatuseks lavale Eurovisiooni-võitjad Tanel Padar ja Dave Benton oma ajaloolise Eurovisiooni võidulooga "Everybody".

2.juunil avaldas Tanel Padar uue loo "Mustad purjed", mis on ehe ja aus küte - 100% Rock`n`Roll. Igast loo elemendist kostub välja, et Tanel on oma tippmuusikutest koosneva bändiga nautimas hetke, milles nad hetkel on. Lugu on salvestatud Tartus Clockworks stuudios. Teksti autor Lauri Räpp sõnas, et eluaegse rokifännina viis uus singel teda koheselt tagasi Rabarocki aegadesse Tanel Padar & The Sun kontserdile.

Tre.ee Kontserdid korraldasid neljal õhtul Suvealguse Festivali Summerfest. Laval olid ansambli 20. juubeli eksklusiivse erikontserdiga Nexus, oma bändiga tagasi rokilainel Tanel Padar ja rahva lemmik Hunt. 2.juunil esineti Raplas, 3.juunil Viljandis, 9.juuni Põlvas ja 10.juuni Kadrinas.

20.juunil avaldas Tanel koos oma bändiga Joosep Jürissoni poolt filmitud loo "Mustad purjed" musavideo. Eric Kammiste (kes on muideks nii “Mustad purjed” produtsent kui ka värske video monteerija) sõnul läksid nad režissöör Joosep Jürissoni ideega kohe kaasa ning huvitav oli kindlasti ka värske tehnoloogia kaasamine: “Videos kasutati kahte Eestis vähekasutatud tehnoloogiat – esiteks, Bolt Jr programmeeritavat robotkätt ning lisaks Phantom Flex kaamerat, mis võimaldab salvestada 1000 kaadrit sekundis – sellega saime tekitada üliefektseid aegluubis kaadreid”.

27.juunil abiellusid muusik Tanel Padar ja tema sisuloojast kallim Lauren Villmann kaunil laulatusel Vainupea kirikus.

29.juulil esines Tanel Padar Võsu Rannafestivalil.

25.augustil rokkis Tanel Padar koos ÜENSO sümfooniaorkestriga festivalil Sack von Sound. Dirigent Taavi Kull. Esitamisele tulid kõigi lemmikud rokihitid Padari varasalvest.

Tanel Padar esines Veteranirockil 23.aprillil Pärnu keskväljakul Endla teatri ees. Ülekanne oli ETV2 vahendusel.

15.juunil 2024 esines Tanel Padar Kohilas, looduskaunis Tohisoo mõisapargis toimunud 24. Kapa Festivalil.

Faktid

Tanel Padar Band on:
Tanel Padar (vokaal, kitarr) - 27.10.1980
Tarvi Kull (klahvpillid) - 22.12.1987
Siim Usin (basskitarr) - 28.07.1987
Kristjan Kaasik (kitarr) - 05.03.1985
Mikk Simson (trummid) - 09.07.1986

Muud huvitavat

Seotud videod

Tanel Padar - Mustad purjed
Tanel Padar - Mustad purjed

Artist: Tanel Padar

Lugu: Mustad purjed

Aasta: 2023

Tanel Padar - Müüt
Tanel Padar - Müüt

Artist: Tanel Padar

Lugu: Müüt

Aasta: 2021

Tanel Padar - Varjudes
Tanel Padar - Varjudes

Artist: Tanel Padar

Lugu: Varjudes

Aasta: 2021

Tanel Padar - Maagia
Tanel Padar - Maagia

Artist: Tanel Padar

Lugu: Maagia

Aasta: 2019

Režissöör: Martin Heinla

Tanel Padar - Tartust Pariis
Tanel Padar - Tartust Pariis

Artist: Tanel Padar

Lugu: Tartust Pariis

Aasta: 2019

Tanel Padar - Soovin head
Tanel Padar - Soovin head

Artist: Tanel Padar

Lugu: Soovin head

Album: Parem veelgi

Aasta: 2017

Režissöör: Laura Lisete Roosaar

The Sun - Final Step
The Sun - Final Step

Artist: The Sun

Lugu: Final Step

Aasta: 2012

Režissöör: Priit Jürjens

The Sun - I Don't Care
The Sun - I Don't Care

Artist: The Sun

Lugu: I Don't Care

Album: Unisex

Aasta: 2008

The Sun - To hurt somebody
The Sun - To hurt somebody

Artist: The Sun

Lugu: To hurt somebody

Album: Here Comes The Sun

Aasta: 2008