Ashanti

Ashanti uus singel "Falling For You" ilmus 28.oktoobril
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.06.2002 - 16:43
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.10.2022 - 08:44
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Ashanti Douglas sündis 1980. aastal USA-s New Yorgis Long Island'il. Tema vanemad on mõlemad muusikaga seotud olnud - isa oli laulja ja ema on tantsuõpetaja. Ashanti ema oli üsna auahne ning nii on märgitud, et tüdruk saadeti juba kaheaastasena tantsu õppima. Laulmisega alustas Ashanti kirikukooris 6-aastaselt. Kasvades arenes ka muusikaline talent ja ta hakkas esinema. Ta tantsis etendustel ja ka televisiooni muusikalis "Polly". Keskkoolis lihvis ta ka oma muusikakirjutamise oskusi. Kui Ashanti oli 14-aastane, hakkasid tuntud plaadifirmad üksteise kannul talle meelitusi jagama ent asja sai alles 2001 aastal, mil ilmus esimese singlina "How We Roll". Lugu püüdis tähelepanu ja Ashanti sai plaadilepingu firmalt Murder Inc ning tema produtsendiks sai pealik ise ehk Irv Gotti.

Suurema tuntuse omandas lauljatar osalemisega kahe suure tegija singlitelt, milleks olid Ja Rule ”Always On Time“ ning Fat Joe ”What’s Luv“. 2002 aasta 08.aprillil jõudis Ashanti aga oma esimese LP ”Ashanti“ ilmumiseni ning kohe esimene singel ”Foolish“ tõusis USA Billboardi singliedetabelis kohale #1. Albumil kuuleme selliseid mõnusaid ja raadiosõbralikke r&b laule veelgi ning esile tuleks siin tõsta eriti lugusid ”Rescue“, ”Baby“ ning juunis ilmuvat uut singlit ”Happy“. Ashanti ei ole mitte osav laulja ainult aeglasemates lugudes vaid tõstab esile just meeleolukust ja head rütmi ning naljakaid laulusõnu a la gangsters stiilis. Ashanti esimest plaati müüdi aastaga kuus miljonit eksemplari ning kuum on fakt, et esimese esinejana pärast biitleid on tal olnud ühtaegu kolm laulu USA topp 10-s. Eelmise aasta tulemuste eest pälvis lauljatar souliauhinna.

Ashanti osales taas uuel Ja Rule singlil “Mesmerize“, mis ilmus 17.märtsil 2003 ning juba 07.aprillil promos MTV tema enda uut lugu "Rock Wit U (Awww Baby)", millest saab lauljatari esimene singel 30.juunil 2003 Murder Inc./Def väljaantavalt Ashanti teiselt LP-lt lihtsa nimega “Chapter II“. Plaadi on produtseerinud Irv Gotti ja Chink Santana. Uus plaat on rohkem hip-hopilikum ning Ashanti on lugude kirjutamisega rohkesti vaeva näinud. Ometi kuuleme siin ka ilusaid aeglaseid biite ning kohati on album üsna idamaine ent siiski raadiosõbralik. Üllatusena kuuleme plaadi vahele reklaami ning lõpus tänusõnu, mis on üsna kummaline ühe muusikaplaadi kohta. Ent eks kuulake parem ise kui olete plaadi endale meie CdShopist muretsenud.

Ashanti järgnevad tegevused toimusid lausa kahe plaadiga, sest 18.novembril 2003 ilmus temalt jõuluplaat “Ashanti's Christmas“, mis sisaldas 10 klassikalist lugu r&b lauljatari esituses. Järgnes aga “Chapter II“ singlite edu, millest järgmiseks oli 24.novembril 2003 välja antud aeglaselt sujuv “Rain On Me“. 2004 aastal järgnes singlina ja uue videona “Break Up 2 Make Up“, milles lööb kaasa Blackchild.

20.juulil 2004 anti välja uue artisti Lloyd album "Southside", mille esimesel samanimelisel singlil ja selle videos lööb kaasa samuti Ashanti.

Ashantile on usaldatud mängida uues muusikali "The Muppets' Wizard Of Oz" filmis ning ta mängib Dorothy’et. 1939 aasta originaalis oli selle osa täitjaks Judy Garland ning nimekaimaks looks "Somewhere Over The Rainbow", mis nüüd hakkab kõlama Ashanti esituses. Esilinastus on plaanitud 20.mail 2005. Samuti osaleb ta filmis "Coach Carter" koos Samuel L Jacksoniga, mis esilinastus USA-s 14.jaanuaril 2005.

Kenaks vahe-etteasteks oli Ashanti osalemine Ja Rule vägagi edukal singlil "Wonderful", mis oli UK-s #1.

The Inc Records andis Ashanti järgmise albumi nimega "Concrete Rose" välja 14.detsembril 2004 ning selle esimene singel oli "Only U". Loo video filmiti septembris Vancouveris ja Mexico City'es Hype Williamsi käe all. Ka sellel singlil lööb kaasa Ja Rule ning uus täht Lloyd. Euroopas ilmus maxi-singina 24.jaanuaril 2005 "Only U / Turn It Up" ja kolmandaks singliks valiti "Don't Let Them".

17.mail 2005 tuli Disney Recordsilt filmi "The Muppets' Wizard of Oz" soundtrack, millele laulis Ashanti sisse kolm lugu. Soolona esitab ta "Gotta Get Out of Kansas" ja "It's a Good Life" pluss ühenduses Kermit the Frog, Gonzo, Fozzie and Pepe loo "When I'm With You." Lauljatar mängis samas filmis ka kaasa, millest loe eespoolt.

06.detsembril 2005 tuli Ashanti album “Collectables”. Lisaks parimatele pärlitele ja rariteetidele on siin neli uuesti salvestatud laulu “I Love You”, “Show You”, “Found It In You” ning esimese singlina ilmuv “Still On It” (featuring Paul Wall and Method Man), mille produtsendiks on Irv Gotti.

03.juunil 2008 andis Ashanti välja oma neljanda stuudioplaadi nimega "The Declaration". Esimeseks demosingliks raadiotele oli juuni lõpus 2007 koos räppariga Nelly lauldud "Switch". Jaanuaris jõudis itunes kaudu müügile esimene ametlik singel “The Way That I Love You”, autoriks L.T. Hutton. Teine singel "Good Good" tuli juulis 2008.

Ashanti muusikaline paus sai 2011 aasta sügiseks läbi ning lauljatar oli tagasi meeldiva ballaadiga “Never Too Far Away” filmi "Dream House" soundtrackil.

14.detsembril 2011 ilmus Ashanti singel “The Woman You Love” featuring Busta Rhymes lauljatari enda firma Written Entertainment alt. Video esilinastus oli 14.märtsil 2012.

2.oktoobril 2012 tuli iTunes müügile singel "That's What We Do" featuring R. Kelly.

2.aprillil 2013 tuli iTunes müügile Ashanti singel "Never Should Have", mille produtsendiks on Mansur.

Ashanti osales uuel Hip Hop albumil “Songs For A Healthier America” looga “Just Believe”. iTunes jõudis plaat müügile 30.septembril 2013.

26.novembril 2013 tuli Ashanti digisingel “I Got It” koos räppariga Rick Ross. Produtsendiks Mike WiLL Made-It. Muusikavideo avaldati VEVOs 11.veebruaril 2014.

Ashanti viies stuudioalbum “Braveheart” ilmus 24.märtsil 2014 ning sellel kõlab 13 lugu. Külalistena osalevad French Montana, Jeremih, Beenie Man ja Rick Ross. Kolmas singel oli “First Real Love” (featuring Beenie Man).

Ashanti albumi “Braveheart“ neljandaks singliks oli “Early In the Morning” (featuring French Montana). Muusikavideo, mille lavastas Eif Rivera, avaldati VEVOs 14.oktoobril 2014.

2.detsembril 2015 tuli Ashanti oma firma Written Entertainment alt singel “Let’s Go”.

Ashanti naases peale pausi 6.novembril 2017 singliga “Say Less”, kus lööb kaasa Ty Dolla $ign. Muusikavideot esitles ta 6.aprillil 2018, lavastajateks Noyz ja LT Hutton. Järgmise loona tuli 14.augustill välja "Encore" koos räppariga Ja Rule.

Machel Montano ja Ashanti esitlesid 21.jaanuaril lugu "The Road", mille produtseeris Travis World.

6.juunil 2019 ilmus Ashanti ja Willie X.O singel "Early In The Morning" koos muusikavideoga. Järgmisena avaldas Ashanti 11.augustil r&b loo "Pretty Little Thing" (feat. Afro B).

22.jaanuaril 2021 tuli Ashanti välja uue singliga "235 (2:35 I Want You)".

24.septembril ilmunud Moneybagg Yo loos “Wockesha” osalesid Ashanti ja Lil Wayne.

19.oktoobril tuli Ashanti välja looga “Diamonds” ning 29.oktoobril ilmus "Energy". Lood pärinesid 30.oktoobril esilinastunud filmist “Honey Girls”, kus Ashanti kaasa mängis.

28.novembril toimus The 2021 Soul Train Music Awards gala New York City ajaloolises Apollo Theater'is. Auhinnagalal hinnati Ashanti karjääri Lady of Soul Award vääriliseks ning lauljatar kandis ette popurrii oma lugudest koos külalistega JaRule ja Fat Joe.

11.märtsil 2022 andis Manchesteri räppar Aitch välja singli "Baby", mis sämpeldab Ashanti lugu “Rock Wit U (Aww Baby)”. 18.märtsil jõudis lugu UK singlite edetabelis kohale #2.

Ashanti uus singel "Falling For You" ilmus 28.oktoobril

Faktid

Nimi: Ashanti Douglas
Lavanimi: Ashanti
Sündis: 13. oktoober 1980
Sünnikoht: Long Island, New York, USA
Elukoht: New York, USA
Tähtkuju: Kaalud
Juuste värv: Mustad
Silmad: Pruunid
Hobid: Suvised grillipeod ja perekonnaga koos viibimine.
Salajane oskus: Tantsimine, nooremana käis tantsustuudios, kus tantsis pea kõiki stiile alustades kasvõi ballettist ja lõpetades hip-hopiga.

Muud huvitavat