Inter Omega

23.aprillil 2022 toimus Inter Omega ülesastumine Sveta Bar'is.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.07.2006 - 19:07
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.04.2022 - 23:58
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Inter Omega on Tartust pärit kuueliikmelise progressiivse metalli ansambel, mis tuli kokku 2015 aastal.

Bändi hingeks on Steven Kingo, kes on Tartu Muusikamaja asutajaliige. "10a. jagu elektrikitarri mängimiskogemust ning olen tegelenud ligikaudu 5a. erinevate õpilaste juhendamisega Tartumaal. Lisaks olen tegelenud helirežiiga nii kontsertidel kui ka stuudios, millega on mul kujunenud arusaam erinevatest mängustiilidest ning arusaam kuidas soovitud tulemuseni jõuda," kirjeldab ta iseennast.

Inter Omega oli olnud projektina töös mitmeid aastaid, Steven otsis visiooni ja stiili, et leida uut ja huvitavat progemetalist. Demodega töötasid veel stuudios kitarrist Kristo Ülper ja trummar Joel Hainsalu. Kõik kolm olid 2011-12 tegutsenud bändi Remaining Bullet liikmed. Laulusõnu kirjutavad inglane Ben Roomes ja Mathias-Erik Tempel. 27.juulil 2016 tuldi välja esimese singliga "Pieces".

19.detsembril 2016 avaldati teine singel "Bitter Suite". "Lugu räägib lahkukasvamisest, probleemide tunnistamisest ning nende lahendamisest," sõnas ansambli vokalist Mathias-Erik Tempel. Loo muusikavideo valmistas kitarrist Kristo Ülper, kelle sõnul töötab bänd raginaga stuudios debüütalbumiga.

Kolmas singel "Ascendant" tuli välja 16.augustil 2017 koos Kristo Ülper lavastatud videoga. "Uus singel räägib eneseteadlikkusest, väljakutsete ületamisest ning halbade harjumuste murdmisest," kirjeldab bändi karmima vokaali eest hoolitsev Mathias-Erik Tempel. Värskele singlile võib juba peatselt oodata lisa — bänd tegeleb hetkel albumi salvestamisega ning plaanib juba lähikuudel teha debüütesinemised.

Inter Omega avaldas 17.aprillil 2018 albumi neljanda singli ja vägeva muusikavideo sinna juurde. Uus lugu räägib igapäevastest pisikestest võitudest, mis on saavutatud endasse uskudes. Kui tulevad tagasilöögid, siis tuleb pea püsti hoida ning ikka edasi liikuda. Video valmistas Martin Kaljuorg.

Inter Omega on oma muusika jaoks inspiratsiooni ammutanud bändidest nagu Periphery, Tesseract, Intervals ja Meshuggah omanimeline debüütalbum "Inter Omega" valmis 2019. aasta märtsis.

24.oktoobril 2020 esinesid Strych:9, Inter Omega ja Deformation Tartus Genialistide klubis. Hetkel töötab bänd uue materjali kallal, mis juba varsti ilmavalgust näeb - seniks on ansambli poolt kinnitanud, et toimuval kontserdil võib kuulda ka kahte täiesti tuliuut lugu.

23.aprillil 2022 toimus Inter Omega ülesastumine Sveta Bar'is.

Faktid

Inter Omega on (nimi-tegevus bändis-sünnipäev):
Ben Roomes – puhas vokaal
Mathias-Erik Tempel – lörisev vokaal - 26/11/89
Steven Kingo – soolokitarr, produtsent – 14/09/92
Kristo Ülper - rütmikitarr
Tõnis Voitka – basskitarr - 01/09/90
Joel Hainsalu - trummid

Muud huvitavat

Seotud videod

Inter Omega - Resilience
Inter Omega - Resilience

Artist: Inter Omega

Lugu: Resilience

Aasta: 2018

Režissöör: Martin Kaljuorg

Inter Omega - Ascendant
Inter Omega - Ascendant

Artist: Inter Omega

Lugu: Ascendant

Aasta: 2017

Režissöör: Kristo Ülper

Inter Omega - Bitter Suite
Inter Omega - Bitter Suite

Artist: Inter Omega

Lugu: Bitter Suite

Aasta: 2016

Režissöör: Kristo Ülper