ATB

ATB esines 11.detsembril Tallinnas Helitehases. Esitusele tulid tantsumuusika hittlood artisti varasalvest ja viimaselt EP-lt nimega “The DJ EP (VOL.01)”. Üles oli seatud esmaklassiline produktsioon, mis sisaldas LED-ekraane, lasereid, eriefekte ja väga kvaliteetset heli, mis tagas suurepärase tantsumuusika elamuse.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 19:52
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2021 - 22:59
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Muidugi arvate kindlasti, et selline nimi on ansambli nimi kuid tegelikult on see lühend saksa DJ ja miksija André Tannebergeri nimest. Ta on sündinud 26.veebruaril 1973 tollases DDR-is ent lahkus 1984 aastal läände õnne otsima. Algul tegutses ta DJ-na ning alustas1992 aastal ise arvutiga muusika miksimist. Tõeline kuulsus saabus singliga '9PM(Till I Come)', mis 03.juulil 1999 aastal UK-s number üks hitiks tõusis, järgnes kohe teine singel 'Don't Stop', millega André jõudis seitsmenadle kohale. Eriti professionaalne oli aga juba kolmas singel 'Killer', mis ägeda bassisaatega raputas juba nii mõnegi klubi lagesid viimse piirini. Seni eelviimane singel “The Summer” ilmus eelmise aasta juunis ning juba selle looga andis André erilise aura oma 2001 aasta albumile “Two Worlds”, millel tegid lisaks Wild Stawberries’ile kaastööd veel Heather Nova, Enigma ning York.

2000 aasta suvi tõi meile ATB ja vendade York’ide kirka singli “Fields Of Love”, mis leidis sooja vastuvõtu terves Euroopas ning loo videogi oli üsna lihtne ja meie lugejad kindlasti mäletavad kuidas ATB selles koos meeldiva kambaga rannas aega veetis. Järgmisel suvel, täpsemalt 11. juunil lasi ATB plaadifirma Kontor välja uue singli “Let U Go”, mis rokkis täiega ning oli üks parimaid transmusa singleid sellel suvel. Videos nägime Itaalia linna Geneva tänavatel kihutamas kiiret autot, mille roolis istub André ise ning video direktoriks oli Roger Moench.

2002 aastal jõuab meieni ATB uus album “Dedicated”, mis seni on ilmunud vaid Saksamaal 28.jaanuaril. Albumil on 12 lugu, millest esile tuleb tõsta tass koos Wild Strawberries’ega loodud lugu “Hero”. LP esimene singel on aga üks seni ATB parimaiks lugudeks peetav “You’re Not Alone”, mida kuulete varsti ehk isegi õige pea.

07.aprillil 2003 andis ATB välja uue singli nimega “I Don't Wanna Stop“, mis on kena ja sobiv kevade ootuseks. Laulab jäälegi Roberta, kellega ATB koostöö järjest sujuvam näib olevat. Lauljatar lööb kaasa veel mitmes uues loos, kaasaarvatud kelmikas ja väga hea ülesehitusega suvises tantsuloos “In Love With The DJ“, mis on 28.aprillil 2003 ilmunud ATB viimase albumi “Addicted to Music“ avalugu. Kokku on sellel plaadil 13 viimase peal Andre Tannebergeri järjest paremaks muutuvat muusikaüllatust ning plaati tasub kuulata nii autos, klubis kui ka niisama üksi kodus olles.

Juunis 2003 ilmus järgmine singel "Long Way Home".

10.novembril 2003 anti välja ATB mikside kogumik, mis sisaldab kahel plaadil kokku 32 ATB uuemat ja vanemat lugu, sealhulgas ka seni avaldamata muusikaga. Plaadi väljaandja oli Kontor Records (Edel).

André Tanneberger alustab juba viienda stuudioalbumi esitlemist ning esimese singlina tuleb välja 03.mail 2004 “Marrakech“. Lugu annab aimduse ATB uuest suunast muusikas ning seekordsel singlil ja plaadil on kaastegevaks juba uus lauljatar nimega Tiff Lacey. Uus plaat ilmub samuti juba mais 2004 ning ka järgmine singel on juba teada, see on "You're The One".

ATB sai pakkumise kirjutada ka filmimuusika uuele actionile "Mindhunters", mis esilinastus 24.juunil 2004. Filmi tegijad valisidki singli "Marrakech" tunnusmeloodiaks mida saab juba õige pea kuulata koos filmi traileriga.

05.juulil 2004 järgnes teise singlina plaadilt “No Silence“ lugu “Ecstasy“ ning maxi-singlil kõlas see neljas eri versioonis ja laulab Tiff Lacey.

03.septembril 2004 sai ATB-st esimene saksa artist, kelle singlit saab osta vaid downloadimise teel ja singliks oli "Here With Me".

ATB andis 23.mail 2005 välja uue singli "Believe In Me“, mis oli esimene maitseelamus tema 15.juunil ilmunud albumilt "Seven Years“. Albumil on nii klassikalisi vanu hitte kui ka kuus uues kuues lugu. Bonus-dvd sisaldab 13 videot. Sama albumi teine singel "Humanity" ilmus 08.augustil 2005.

Veebruaris 2006 pakkusid tasulised muusikaserverid allalaadimiseks ATB lugu "Summer Rain", mis ilmus ka kolmeloolise vinüülsinglina Kontor Recordsilt. Lugu kõlab samuti uuel plaadil "ATB - The DJ3", millel ATB pakub kahel cd-l lausa 29 erinevat miksi. Plaat ilmus 17.veebruaril 2006.

13.aprillil 2007 oli ATB jälle esiplaanil singliga "Renegade", millel osales lisaks Heather Nova. Singel pärines kaheplaadiliselt 26-looliselt albumilt "Trilogy" ning album tuli välja mai lõpus. Plaadi teine singel "Feel Alive" ilmus 27.juulil 2007.

27.detsembril 2007 rõõmustas ATB tantsuhuvilisi duubelalbumiga "The DJ 4-in the Mix", millel 27 lugu häid mikse. Promosinglina tuli siit plaadilt "Justify".

01.mail 2009 tuli ATB uus originaalalbum "Future Memories", millel kahel plaadil kokku 26 lugu. Andre esitles plaati lausa kahee promoloo ja videoga. Need olid "What About Us" ja "L.A. Nights". Juulis 2009 esitleti singlit "Behind".

Jaanuaris 2010 järgnes ATB plaat "The DJ 5-in the Mix" ning juulis 2010 kogumik "Sunset Beach DJ Session" promosingliga "Could You Believe".

Aastal 2011 tuli kogumikku "The DJ 6-in the Mix", millelt on kuulda olnud juba lugu "Twisted Love".

Globaalne trance icon ATB avaldas oma kaheksanda stuudioalbumi "Distant Earth". Kahe plaadi jagu house, trance ja chill out muusikat tuli 29.aprillil 2011. Singliteks olid "Gold" ja "Move On", kus vokaale esitab JanSoon. Plaadile tegid koostööd Armin van Buuren, Dash Berlin ja laulja Rea Garvey.

16.septembril 2011 ilmus albumist 25 remiksi kogu "Distant Earth – Remixed", millel lood "Move On", "One More", "Twisted Love", "Apollo Road", "If It’s Love" ja teised on remiksinud Mischa Daniels, Inpetto, Lissat & Voltaxx, Laserkraft 3D, Mike Foyle, Otto Knows ja Josh Gallahan.

ATB avaldas juunis 2012 singli "Never Give Up", kus vokaale esitab Ramona Nerra ning uue duubelplaadi "Sunset Beach DJ Session 2". 21.septembril 2012 avaldas Kontor Records kogumiku "All The Best", millel kõlab 40 lugu ning lisaks 10 videot.

Detsembris 2013 tuli uus singel ATB feat Stanfour "Face to Face" ning loo videot esitleti 16.jaanuaril.

ATB üheksas album "Contact" ilmus 24.jaanuaril 2014 ja koosneb kahest CD-st 26 looga. Plaadil kõlab viimase kolme aasta jooksul loodud muusika nii vokaalses kui instrumentaalses võtmes.

ATB esines 6.augustil 2016 Pärnu rannas Weekend Festival Balticul.

21.aprillil 2017 avaldas ATB 25-loolise duubelalbumi "neXt". Singel ATB & F51 feat. Robbin & Jonnis "Message Out To You" ilmus 7.aprillil.

15.jaanuaril 2021 avaldasid ATB, Topic & A7S singli "Your Love (9PM)".

18.augustil tuli välja ATB uus singel “Like That”, kus kõlab Los Angelesi vokalisti Ben Samama hääl.

22.10.2021 avaldas ATB nelja looga "The DJ EP (Vol.1)".

ATB esines 11.detsembril Tallinnas Helitehases. Esitusele tulid tantsumuusika hittlood artisti varasalvest ja viimaselt EP-lt nimega “The DJ EP (VOL.01)”. Üles oli seatud esmaklassiline produktsioon, mis sisaldas LED-ekraane, lasereid, eriefekte ja väga kvaliteetset heli, mis tagas suurepärase tantsumuusika elamuse.

Faktid

Nimi: Andre Tanneberger
Artistinimi: ATB
Sünniaeg ja koht: 26. veebruar 1973, Freiberg/Sachsen - Saksamaa
Kodulinn: Bochum/Nordrhein - Westfalen - Saksamaa
Tähtkuju: Kala
Pikkus: 178 cm
Juuste värv: Mustad
Silmad: Sinised
Lemmik autod: Kollane Porsche GT3, must BMW M5, Roheline BMW Z3 M-Roadster ja veel mõned BMWd.
Õnnenumber: 13

Muud huvitavat