Five

28.jaanuaril 2022 avaldavad Five kolm liiget albumi "Time". Samanimeline singel tehti avalikuks 29.novembril 2021.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.10.2006 - 14:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.12.2021 - 18:57
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Briti poistebänd Five on asunud uut plaati salvestama ent tänane koosseis on vaid neljaliikmeline - Ritchie Neville, Scott Robinson, Abs Breen ja Jason "J" Brown - endine liige Sean Conlon suundub soolokarjäärile. Aastatel 1997 kuni 2001 suutis bänd müüa üle 20 miljoni heliplaadi ning UK #1 singlid olid neilt "Keep On Movin'", "We Will Rock You", "Let's Dance".

Edasi kirjtame muutmata kujul 2001 aastal meie portaalis üleval olnud Five tutvustuse: brittide pop boy-bänd Five on olnud tänaseks koos juba neli aastat ning koosseis on ikka muutumatu: Rich Neville, Scott Robinson, Abs Breen, J Brown ja Sean Conlon. Bändi kutsusid kokku nn. spice daddies Bob ja Chris Herbert, kes avastasid, et vana hea Inglismaa on taas ajast maha jäänud ja neil polegi oma boybändi teistele riikidele vastu panna. Ometi ei tormatud viie poisiga mitte kohe stuudiosse vaid mängiti läbi tõeline mehekssaamise õppetund kui poisid saadeti pooleks aastaks üksikusse paigakesse kolme magamistoaga majja tunni tee kaugusele Londonist kus neil tuli omapäi hakkama saada. Sealt ongi pärit väga tugev bänditunne, mis ei lase poistel niipea omavahel riidu minna, sest tuntakse teineteist nüüd läbi ja lõhki.

Edasi sõlmiti plaadileping RCA-ga ning samal 1997 aastal tuli välja avasingel "Slam Dunk (Da Funk)", mis otsejoones briti edetabeli esikümnesse lendas ning teine singel "When The Lights Go Out" surus end juba neljandale kohale. Sama aasta lõpuks kuulutati poisid aasta parimaks uueks bändiks. Neljas singel "Everybody Get Up" tegi ansambli tuntuks üle terve Euroopa ning seda kasutati karastusjoogi Pepsi reklaamis ning 1998 aastal võtsid poisid vastu MTV Select ja MTV Europe auhinnad parima lavalise esitluse eest. Samasse aastasse jääb ka nende esimene plaat “Five”.

Ometi ei kestnud pidu ja hõisked kaua, sest saatus oli ette näinud bändile veel mitu rasket katsumust. 1998 aasta lõpus leinasid poisid oma esimese albumi produtsendi Deniz Pop surma ning järgmisel aastal lahkus talle järgi ka bändi vaimne isa Bob Herbert. Five lõpetas hoobilt oma 1999 aasta turnee, millel oldi koos ameeriklastega ‘N Sync ning peale leinaaja lõppu asuti hoopis stuudios uue LP lindistamisega ametisse.

Palju tõsisema sisuga ja meloodilisem “Invincible” ilmus sama aasta novembris ja andis poistele ka nende esimese number 1 singli “Keep On Moving”. Samalt plaadilt pärinev cover “We Will Rock You”, mis ilmus singlina kui Five ft. Queen, oli nende teine number 1 hitt ning võidupäevaks sai 29.juuli 2000. Koos selle eduka singliga anti uuesti välja duubel-LP "Invincible Special Edition".

Ansambli järjekorras kolmas LP ilmus 27.augustil 2001 ning kaks nädalat varem 13.augustil jõudis poodidesse esimene uus singel “Let’s Dance”, mis võitis hoobilt UK edetabelis esimese koha. Üsna keerulise sisuga tantsustiilis lugu sisaldab endas palju räppimist ning üldsõnaliselt on seda kompotti nimetatud Will Smithi ja Daft Punk muusika sulamiks!

20.augustil tähistasid nii ansambel kui nende fännid bändi singli võitu UK edetabelis - LET'S DANCE #1 !! Sellega oldi võidetud juba kolmas kord esikoht ning kui rääkida veel statistikast siis oli singel ansambli üheksas Top-5 hitt ning tegelikult kümnes Top-10 hitt, sest just selline hämmastavalt hea vastuvõtt on saatnud kõiki bändi seniseid ilmunud kümmet singlit. Ilus juubelinumber, mis?
Five komas LP “KingSize” jätkab ansambli kindlat ja järeleproovitud suunda muusikas ning on üsna sarnane nende eelmise albumi “Invincible” muusikaga. Kuuleme tõeliselt head ja ergast soundi, mida iseloomustab kena r&b meloodilistes ballaadides, kobe räppimine kui puhas õhk ning samas ei puudu brittidele nii omane ränk rajurock. Just selline ongi Five kogu aeg olnud kogu oma seksikas loomulikkuses. Meeldivaks uudiseks on seekordsel plaadil ehk asjaolu, et enamuse lugusid on kirjutanud poisid ise.

Kui plaadi avalugu “Let’s Dance” raputab oma hoogsuselt ja rütmilt ning paneb lausa kaasagi tantsima, siis teine lugu “Lay All Your Loving On Me” kütab kired lausa lõkkele. Vaikse süntesaatoriga algav lugu kisub äkki puhtaks rajuks kätte ära ning meeletult hästi sõidab siin sisse soolokitarr koos kaasalaulma haarava refrääniga. Äratundmisrõõmu pakub seik, et seekord on kasutatud AC/DC loo “Back In Black” meloodiat ning vahepealne trummisoolo on kui eelmiselt singlilt “We Will Rock You” juurde lõigatud. Ometi väga hea lugu. Temperatuur köetakse veelgi üles kolmanda looga “Rock The Party”, mille pealkiri iseloomustab loos toimuvat täiesti kümnesse.

Järgnev ilus ballaad “Closer To Me” saab olem kindlasti paljude lemmiklooks sellelt plaadilt, sest sellise siirusega pole Five varem silma paistnudki. Pange küünal põlema ja nautige kuidas Rich tegelikult laulda oskab ning kogu bänd sujub siia kooriosasse kui valatult. Üldse on märgata tervet albumilt poiste kõvat vokaalset arengut, mis puudutab eriti Abs’i ja J-d. OK, peale ilusat klaverisaatega eelmise laulu lõppu sõidab uuesti sisse rajukitarr ning pidu võib jätkuda tõeliselt hea poprockiga. R&b poole pealt tõstaksin kindlasti esile veel järgmist lugu “Let's Get It On”, "Feel The Love" ning "C'mon C'mon". Toreda üllatuse pakuvad ka kaks viimast boonuslugu "World Of Mine" ning "All Around". Aga mis ma siin nämmutan – minge kuulake parem ise kui see plaat ükskord Eestisse jõudma peaks, Ah-haa.

Just "Closer To Me" oligi bändi järgmiseks singliks ilmumisajaga 22.oktoobril 2001 ning viimane singel "Rock The Party" tuli välja 26.novembril. Edasi läks bänd laiali ning plaadifirma BMG paiskas kiirelt välja kogumikalbumi "Five - Greatest Hits" veel samal kuul. Albumil kõlas 17 Five parimat hitti ning kõige lõpus lisaks ” Five Megamix”.

2003 aastal tõusis sooloplaadiga esile ABS ning tema album ” Abstract Theory” tuli välja 01.septembril 2003. 13-looline Biff & Jules produtseeritud (varem Will Young, Dido, Gabrielle) album sisaldas rütmikat poppi, lisaks törtsu R&B-d, dance’i ja hip hop ‚i. Singlid siit olid 'What You Got', 'Stop Sign' ja `Miss Perfect´.

27.septembril 2006 teatas bänd ametlikult taasühinemisest uue plaadi tarvis, seekord neljakesi. Albumini siiski ei jõutud.

31.jaanuaril 2013 algas inglise telejaamas ITV2 uus show "The Big Reunion", milleks ühines teiste bändide seas ka 5ive, seda küll uue nime all ja neljakesi ilma Jason Paul Brownita.

31.oktoobril 2013 algas Five "Greatest Hits Tour" Austraaliast.

15.detsembril 2013 avaldati koos teistega heategevussingel "I Wish It Could Be Christmas Everyday". Osalevad veel Atomic Kitten, Liberty X, Blue, B*Witched, Honeyz ja 911.

Oktoobrist 2013 tekkis Ritchie Neville'il suhe Natasha Hamiltoniga ansamblist Atomic Kitten. 22.septembril 2014 sündis nende perre tütar Ella.

Abz Love ja tema kihlatu Vicky Fallon tulid 27.detsembril 2015 välja komöödiavideoga singlile "COCKADOODLEDO".

Sean Conlon, Ritchie Neville ja Scott Robinson ühinesid 2018 aasta mais UK tuuriks, kus nendega olid kaasas ansambel S Club kolm liiget Jo O’Meara, Tina Barrett ja Bradley Macintosh.

28.jaanuaril 2022 avaldavad Five kolm liiget albumi "Time". Samanimeline singel tehti avalikuks 29.novembril 2021.

Faktid

Bändi liikmed
Pärisnimi: Richard Abidin Breen
Hüüdnimi: Abs
Sünniaeg: 29. juuni 1979, Enfield
Vanemad: isa Turan (türklane), ema Kay (pooleldi iirlane/inglane)
Pikkus: 1.75 m
Silmad: pruunid, veidi rohekad
Juuksed: musta värvi
Armastab: muusikat, filme, arvutimänge, sõpradega aega veeta
Vihkab: suitsetamist, narkootikume, joomist ja teesklejaid inimesi
Vennad/õed: ainuke laps peres
Tähtkuju: Vähk
Lemmik Sport: Meeldivad kõik spordialad, eriti tantsimine ja playstationi mängud.
Lemmik Toit: Kõik toidud, eriti ema küpsetatud lambakarjuse pirukas ja pulgakommid.
Lemmik Jook: Apelsini Mahl
Unistuste Auto: Lamborghini
Enda Kirjeldus: Ma avastasin hiljuti, et mu tujud on vahelduvad. Samas olen ma ka romantiline.

Pärisnimi: Jason Paul Brown
Hüüdnimi: lihtsalt "J"
Sünniaeg: 13. Juuni 1976, Aldershot
Vanemad: Justin & Marilyn
Pikkus: 1.78 m
Silmad: sinised
Juuksed: pruunid
Armastab: muusikat ja naisi
Vihkab: Londoni võmme
Vennad/õed: 1 vanem õde
Tähtkuju: Kaksikud
Lemmik Sport: Telekasport
Lemmik Toit: Hiina Toit
Lemmik Jook: J.D. ja Coca
Unistuste Auto: Pole veel näinud
Enda Kirjeldus: Nagu kõik kaksikud olen ka mina väga mitmekülgne. Ühel hetkel võin ma olla peohing ja teisel jälle väga vaikne. Kuus aastat olen kandnud kulmurõngast.

Pärisnimi: Richard Neville
Hüüdnimed: Ritchie
Sünniaeg: 23. august 1979, Birmingham
Vanemad: Peter & Kim (lahutatud)
Pikkus: 1.75 m
Silmad: sinised
Juuksed: pruunid
Armastab: muusikat ja naisi, klubides käia
Vihkab: isepäiseid inimesi
Vennad/õed: Üks vanem õde ja üks vanem vend.
Tähtkuju: Lõvi
Lemmik Sport: Ragbi ja Jalgpall
Lemmik Toit: Hiina toit ja kana rind.
Lemmik Jook: Shampanja ja Tee kahe suhkruga.
Unistuste Auto: Kollane Ferrari
Enda Kirjeldus: Väga õrn, avatud ja tundeline.

Pärisnimi: Scott James Tim Robinson
Hüüdnimi: Spider
Sünniaeg: 22. november 1979, Basildon, Essex
Vanemad: Mick & Sue
Pikkus: 1.80 m
Silmad: sinised
Juuksed: tumepruunid
Armastab: muusikat, korvpalli, uisutada
Vihkab: enamikke toite
Vennad/õed: 2 vanemat õde
Tähtkuju: Skorpion
Lemmik Sport: Korvpall
Lemmik Toit: Pizza
Lemmik Jook: pepsi ja õlu
Unistuste Auto: Mercedes Sport
Enda Kirjeldus: inimesed ütlevad, et ma ajan nad naerma. Samas ma räägin ka üsna palju.

Endine liige
Pärisnimi: Sean Kieran Conlon
Hüüdnimi: Pole
Sünniaeg: 20. mai 1981, Horsworth, Leeds
Vanemad: Dennis & Kate (lahutatud)
Pikkus: 1.75 m
Silmad: pruunid
Juuksed: musta värvi
Armastab: daame ja muusikat
Vihkab: inimesi, kes peavad endid parimaiks
Vennad/õed: 2 õde ja 2 venda.
Tähtkuju: Sõnn
Lemmik Sport: Kunagi mulle meeldisid jalgpall, jooksmine ja ragbi, kuid ma loobusin neist kõigist.
Lemmik Toit: Pasta ja värskest kalast toidud.
Lemmik Jook: Pepsi ja õlu.
Unistuste Auto: Pole veel näinud.
Enda Kirjeldus: Häbelik ja tundeline.

Muud huvitavat