Burn Still

2.juulil esines Burn Still Vana-Vigalas festivalil Hard Rocl Laager 2022.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2006 - 17:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.07.2022 - 20:40
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Oktoobris 2006 kõlasid Rakveres festivali Green Christmas (GC) Young Star noortebändide konkursi lõppakordid. Võitjana väljus ansambel Burn Still Tallinnast.

Eesti metal-muusika maastikku sisenenud Burn Still pakub kuulamiseks tõsist massiivi ja headbangimiseks kütet. Võidujoovastus pole poistes veel kustunud, seda enam, et bänd on tegutsenud veidi alla aasta. Jaanuaris 2006 tuldi kokku ja esimese katsumusena võeti osa Rock Café konkursist Bandstarter, kus saadi teine koht.

Rakvere teatri näitleja ja lavastaja, samuti žüriis olnud Peeter Rästase sõnul oli konkurss noortele hea väljund. "GC Young Staril said nad mängida just sellisele publikule, kes nende muusikast huvitatud on ja nende tegemisi hinnata oskab," tõdes ta.

Burn Still'i esimene salvestis "Day of Darkness" on saanud palju positiivset vastukaja ning mitmeid häid arvustusi, nende debüüt-EP "Let The Skies Turn Black", kus peal vaid omalooming, ilmus juba detsembris 2006. Online's sai kuulata uut lugu "Black Wings". Burn Still'i muusika kätkeb endas hardcore'i, metalcore'i ning suurema kontrasti saavutamiseks ka meloodilise metal'i elemente.

Edasi loodetakse häid plaadilepinguid ja uste paotumist ka väljapoole Eesti. Lisaks kontaktidele oli poistel Young Stari võiduga kaasnenud 10 000-kroonine kinkekaart IS Music Team’ilt ning 20 GB salvestav mp3-mängija Sony Walkmanilt. GC peaauhinnaks oli aga koht 15. detsembril Rakvere spordihallis toimunud festivali «Green Christmas 2006» laval.

Aprillis 2007 lisandus myspace kodulehele järgmise loona "My Sweet Destiny" ning Burn Still astus üles 04.mail 2007 Tallinna klubis Rockstars rahvusvahelisel muusikaüritusel. Edasi esineti suvisel üritusel "Hard Rock Laager" ning augustis käis bänd jällegi stuudiot külastamas ja välja tuli selline asi nagu "Sacrifice For Nothing". 15.septembril 2007 astus Burn Still üles Skandinaavia kõige vingemal hardcore/metal festivalil Deadfest 2007 Rootsi linnakeses Linköpingus.

Veebruaris 2008 astus ansambel üles jälle Rock Café's üritusel "Pigfarm Dancemassacre" ning aprillis esineti Soomes.

16.mail 2009 esitles ansambel Tartu klubis Plink-Plonk oma esimest täispikka helikandjat. Helikandja lindistas Toomas "groZmot" Paidra Zorg Sound Laboratory's. Trummid võeti üles Kopli Noortekeskuses. Omapärase plaadidisaini tegi Martin Rattas Yard Illustrations'ist. "Plaadi pealt leiab palju vihast hardcore'i, elemente death metalist ja isegi hip-hopist. Nimetul plaadil on kokku 7 lugu, sealhulgas esineb külalisvokaalina lool "Forget Your Dignity" tuntud kodumaine räppar Metsakutsu, keda võib koos bändiga näha ka esitluskontsertidel," rääkisid bändimehed.

18.märtsil 2011 lisas Taavi soundcloud lehele uue loo "Untitled 2011".

Peale mõningast pausi ning tööd prooviruumides (millest üks maha põles), andis Burn Still laval maitsta kuume uudiseid 18.juunil 2011 klubis Tapper. Edasi astuti üles Baltikumi suurematel suvefestivalidel (Rock Ramp, Fonofest ja Zvera Fest).

Burn Still alustas 6.märtsil 2012 uue plaadi lindistamist Blacklist Recordings stuudios. Lindistamis- ja produtseerimiskohustused võttis seekord enda õlule Margo Rindemaa, keda eelkõige teatakse bändist Pedigree. Uus plaat “Rise” sisaldab seitset lugu. Esimese maitse enne füüsilise ketta soetamist sai kätte kuulates uut lugu "Seed of Hope“, mis oli soundcloudis tasuta allalaetav. Lisandunud on sinna veel lood "Closed Doors" ja "Pretender".

8.juunil 2012 esitles Burn Still klubis Tapper uut albumit "Rise". Uus materjal võtab kokku kõik, mis seni tehtud, annab aimu, kus bänd hetkel on ja kuhu suundub. Ei vanad ega uued kuulajad pea pettuma, sest muusikaliselt on valminud kõige küpsem teos siiani.

28.juuliks 2013 valmis Burn Still esimene muusikavideo loole "Seed of Hope". Video on filmitud kahe päeva vältel Tallinnas ja on üles võetud/monteeritud Stefan Korju poolt Dark Reigns Productions-ist.

9.jaanuaril 2016 tähistas Burn Still 10-ndat sünnipäeva Rockiklubis Tapper pikema kontserdiga. Bänd on külastanud pea kõikvõimalike Eesti nurkasid, esinenud kõikidel lavadel, mis kodumaa metalmehele tuttavad, viinud oma muusikat lähinaabritele ja pole kordagi jalga pedaalilt tõstnud.

Burn Still osaleb Vandals üritustesarjas, mille kontserdid toimuvad 26.oktoobril Tallinnas, Von Krahlis ning 27.oktoobril Tartus, Genialistide Klubis.

Burn Still on tegutsenud Eesti raskemuusika maastikul juba üle 15 aasta, kuid viimati ilmus uut muusikat tervelt 9 aastat tagasi, kui nägi ilmavalgust "Rise" EP. Võib julgelt öelda, et aktiivsus ei ole olnud esirinnas, kuid pille pole nurka visatud ja iga aasta on midagi uut kirjutatud ning lavale astutud. Viimase aasta valguses on liikmetel aga tuli uuesti põlema läinud ja jalad kõhu alt välja võetud.

7.juunil 2021 avaldatud singel “Neck Deep” on uusim lugu ja märgib uue hingamise algust. "Loo sõnum on suur ja lai, kuid võtab hästi kokku viimase aasta sündmused ja mõtted, mis maailmas me elame antud ajahetkel", ütleb Burn Stilli vokalist Olev Ladva. Materjali võttis ülesse Martin Randalu, kes ka bändi ridades kitarri mängib.

2.juulil esines Burn Still Vana-Vigalas festivalil Hard Rocl Laager 2022.

Faktid

Burn Still on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Taavi Liinak – kitarr - 27.10.1987
Martin Randalu – kitarr - 20.11.1987
Martin Meisalu – bass - 12.08.1985
Sulev Ladva – trummid - 07.01.1987
Olev Ladva – vokaal - 04.07.1985

Muud huvitavat

Seotud videod

Burn Still - Seed of Hope
Burn Still - Seed of Hope

Artist: Burn Still

Lugu: Seed of Hope

Album: Rise

Aasta: 2013

Režissöör: Stefan Korju