Kannabinõid

Kannabinõid esitles 23.märtsil oma uut albumit “MASS” Genialistide Klubis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.12.2006 - 12:05
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.03.2024 - 07:02
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Ansambel Kannabinõid on tegutsenud alates 2009. aastast ning nende muusikas segunevad doom’i elemendid, psühhedeelne rokk ja ambient’i helid, mis moodustavad ainulaadse ja võimsa kõlapildi. Koosseisus olid laulja Taniel Tegelmann, kitarrist Siim Laanemäe, basskitarrist Mirko Mustonen ja trummar Rain Parkman.

15.juunil 2012 tuli välja nelja looga "Kannabinõid" EP, kus lisaks nimiloole veel "Karistus", "Hukatuse rada" ja "Tossossum". Salvestas ja masterdas Taniel Tegelmann ning ümrbise disainis Siim Laanemäe.

2013.aastast alustas trummarina Roland Tuusis ning 2016.a. liitus kitarrist Jerl Norden. 29.aprillil 2016 andis bänd välja 3-loolise albumi "Troon", millel nimilugu ja "Matus" ning "Pime Needja".

2018.a. alustas trummidel Mihkel-Madis Rebane bändist Liblikas ning jätkasid Taniel Tegelmann ja Jerl Norden. Kannabinõid album "3" tuli välja 13.augustil 2019 ning sisaldas 7 lugu. Singliteks olid "Riitus" ja "Imemees". Plaat võitis 2020. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta metalalbumi tiitli.

Kannabinõid esitles 17.märtsil 2023 Kinomajas muusikavideot "Oota", mille on produtseerinud Siim Parisoo, keda tuntakse hip-hopi maastikul artistinimega DEW8. "Muusikavideo kirjeldab retsi sisekaemust ja sellele järgnevat võitlust iseendaga," sõnas Taniel Tegelmann. Videosingel "Oota" annab aimu sellest, et järgmine album "Mass" saab olema ootamist väärt. Hetkel annavad nad oma uuele stuudioalbumile viimast lihvi, mis ilmub käesoleval aastal.

10.juunil oli Kannabinõid laval Paavli Kultuurivabriku avamisfestivalil.

13.oktoobril ilmunud Kannabinõid kauaoodatud album “MASS” toob kuulajateni 8 võimsat eestikeelset lugu, mis said viimistluse Soome tipp-artistidega koostööd tegevas Studio Kekkonenis. Album “MASS” kõneleb edasiliikumisest, püüdest leida rahu hetkes ning vastutuse võtmisest oma elu eest. Bändi jaoks sündisid lood ajal, mis märkis nende elus olulisi muutusi, kuid ka erakordselt keerulist aega, kui nende prooviruumis leidis aset põleng. “Albumi läbiv sõnum on see, kui oluline on muutustega kohaneda. Meil pole võimalust aega peatada ega tagasi kerida, seega peame järeleandmatult edasi liikuma,” sõnas ansambli trummar Mihkel Rebane.

25.oktoobril anti teada, et bändist on lahkunud kitarrist Jerl, kelle asemele astub Aleksandr Ivanov bändist Mört. Ivanov esines esmakordselt bändiga 2.detsembril Paavli Kultuurivabrikus. Kontserdil ootas publikut ees erakordne valgusmäng ning põhjalikult läbimõeldud lavashow.

Kannabinõid esitles 9.veebruaril 2024 oma uut albumit “MASS” Wunderbaaris. Albumiga võideti Aasta Metalalbumi tiitel Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal 1.veebruaril Unibet Arenal.

Kannabinõid esitles 23.märtsil oma uut albumit “MASS” Genialistide Klubis.

Faktid

Bänd:
Taniel Tegelmann (s. 22.07.1989) – vokaalid ja kitarr
Mihkel-Madis Rebane (s. 14.09.1990) – trummid
Aleksandr Ivanov - kitarr

Lahkunud 2023:
Jerl Norden (s. 24.07.1987) – kitarr, taustalaul

Muud huvitavat

https://www.instagram.com/kannabinoidband/
https://www.facebook.com/kannabin6id

Fotod: Rene Suurkaev, Mantas Daleckis, Ignas Avizinis

Seotud videod

Kannabinõid - Oota
Kannabinõid - Oota

Artist: Kannabinõid

Lugu: Oota

Album: Mass

Aasta: 2023