The Weeknd

22.veebruaril 2024 tuli välja The Weeknd, Playboi Carti ja Madonna loo "Popular" muusikavideo, mille lavastas Cliqua.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.12.2006 - 22:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.02.2024 - 20:43
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Kanadast pärit The Weeknd on viimaste aastate neo-souli või PBR&B üks põnevamaid nimesid. Oma albumitel läheb ta järjest paremaks ning nüüdseks on poolpõrandaalusest skenest kuidagi sujuvalt jõudnud A-listi.

The Weeknd ehk pärisnimega Abel Makkonen Tesfaye sündis Ontarios 16.veebruaril 1990 etiooplastest pagulaste järeltulija. Tema noorus oli, nagu oli, isa ajas oma asju, ema püüdis endal ning pojal elu kuidagi sees hoida, kuid selleks pidi pidevalt tööl olema, nii et põhimõtteliselt kasvas Abel vanaema käe all. Ta muusikaeelistus oli mitmekesine ning varieerus souli ja post-punki vahel. Aafrika muusika mõjud on tema muusikas olemas suhteliselt visandlikult, ent selgelt tajutavalt.

Noorus oli tormiline, koolist visati poiss välja, sattus halba seltskonda, kuid mingil hetkel hakkas võrdlemisi ootamatult ja ilma eriliste illusioonideta tegema miksteipe, mis koosnesid enamikus tema enda muusikast ja mis kukkusid välja tähelepanuväärselt võimsad. Neid jagas ta oma kodulehekülje kaudu puhta tasuta ning kasvatas endale ühtlasi väga korraliku fännibaasi.

2010. aasta lõpul laadis Tesfaye The Weeknd'i nime all YouTube'i üles paar laulu. 2011. aasta jooksul andis ta välja kolm 9-loolist plaati: "House of Balloons", "Thursday" ja "Echoes of Silence", mis olid koheselt heakskiidetud. Ülbed ja julged, sensuaalsed ja väljakutsuvalt seksuaalsed tekstid on vahel lauldud, harva ka räpitud üle õhku rippuma jäävate neo-souli akordide. The Weeknd on universaalne hedonistlik kõõrutaja, kes ei soovigi väga progressiivselt kõlada. Muusikaliselt täidavad kõlareid minimaalsed akordid, mille taustaks toksivad rütmi vihjed analoogtrummidest.

2012 septembris sai noormees plaadilepingu Republic Recordsiga ning novembris ilmusid tema lood kogumikul "Trilogy", mis võttis kokku artisti internetis tasuta avaldatud lood ja sisaldas mõnd uut pala, koondudes kunstiliseks tervikuks, mille nimetamine triloogiaks on täiesti õigustatud. Kolmest plaadist koosnev album esindab urban-muusikas uut ajajärku, milles The Weekndil on mängida oma roll. "Echoes of Silence" läheb The Weekndi natuke segases hingemaailmas sügavamale kui ülejäänud lood plaadil ja toob esile tema ilusa, ent valusa poole. The Weekndi südantlõhestav hääl on teadlik oma paiknemisest konkreetses ajas konkreetsel ajastul ja annab hästi edasi millenniumijärgset melanhooliat ning inimeste suutmatust endale ses kõiges sobivat rolli valida.

10.septembril 2013 andis ta välja stuudioalbumi nimega "Kiss Land", mida ta peab enda esimeseks albumiks. Enne albumit tulid singlid "Kiss Land" ja "Belong to the World". Karjääri alguses ei kippunud veidi erakliku loomuga The Weeknd intervjuusid hea meelega jagama või kui rääkiski, siis kõneles peamiselt endast kui eriti igavast tüübist, kellel pole suurt midagi öelda. Mingi hetk otsustas aga, et proovib rohkem avatud olla. Niisama, vahelduse mõttes. Juulis andis ta oma esimese intervjuu, kus ta seletas lahti plaadi sisu: "See album sümboliseerib kõike mida ma pole kogenud oma 21 eluaasta jooksul."

Augustis 2014 tuli The Weekndilt välja singel, senusaalne ja mahlane XXI sajandi rnb "Often". 30.septembril 2014 andis ta välja menuka singli "Love Me Harder", kus duetipartneriks oli Ariana Grande. Jõuludeks ilmus singel "Earned It (Fifty Shades Of Grey)", mis pärines Suurbritannia menukirjaniku E. L. Jamesi erootilise menuromaani 2015 aastal menukaks saanud "50 halli varjundit" filmiversioonist. 2015 mais tuli välja singel "The Hills" ning 8.juunil 2015 singel "Can’t Feel My Face", mis kajas suvel vastu kõigist trenditeadlikest kanalitest ning oli tervikuna väga hea pala, mis sulatas kokku kineetilist vokaali, moodsamat produktsiooni ja vana head funki, poppi ja r’n’b’d. Edu tuules ilmus 28.augustil 2015 album "Beauty Behind the Madness", mis müüs end Billboard edetabeli #1-eks. The Weeknd ei ole unustanud oma sõltumatut muusikaminevikku, peale romantilise ja tumeda isepäisuse on ta sealt uuele plaadile kaasa võtnud ka produtsendid Illangelo ja Labrinthi ning albumil kõlab ridamisi lugusid, mis asetavad The Weekndi ühele pulgale moodsa r’n’b paremate poegadega, nagu näiteks Frank Ocean ja Miguel. Tema pagasis on kokku 2 Grammy auhinda ja 8 Billboard auhinda.

Kriitikud pidasid albumit viisakalt öeldes natuke liiga imalaks ning sellega arvestades lubas The Weeknd järgneval albumil olla energiline ja teretulnud vastand. The Weeknd vaatab seekord peamiselt 80ndatesse ja albumi otseste eeskujudena on ta nimetanud artiste nagu Prince, The Smiths, Talking Heads ja Bad Brains. 22.septembril 2016 tuli esimese pauguna Daft Punk assisteeritud "Starboy", mille videos lammutas The Weeknd laiali kogu enda varasema ülieduka loomingu ning näitab, et enam ta suurtele müüginumbritele ei keskendu. Video loole "Starboy" kerib lahti nagu võimsa ulmefilmi avastseen, lõpetades roosa helendava ristiga.

25.novembril 2016 jõudis müügile 18-looline "Starboy" album, mille teine singel oli taas koos Daft Punkiga kirjutatud "I Feel It Coming". Featuring lugudes osalevad seekord veel Future ("All I Know"), Kendrick Lamar ("Sidewalks") ja Lana Del Rey ("Stargirl Interlude"). Viimati nimetatu ning lugu "Secrets" köidavad isikupärase lähenemise kui nakkava meloodia ent kunagi uue ja huvitavana kõlanud artist on nüüd lõksus iseenda mütoloogias.

"Starboy" album müüs USA-s nädalaga 348 tuhat ning tõusis Billboard 200 edetabeli tippu. Singel "Starboy" jõudis USA Hot 100 edetabelis kohale #1 27.detsembril 2016 ning see oli The Weeknd kolmandaks #1 singliks USA-s.

12.jaanuaril 2017 tuli Vevos välja loo “Party Monster” muusikavideo, mille lavastajaks BRTHR.

12.veebruaril esinesid The Weeknd ja Daft Punk Grammyde auhinnagalal. 16.veebruaril jõudis vaatajateni "Reminder" muusikavideo.

The Weeknd lõi kaasa Future 24.02.2017 ilmunud albumi loos “Coming Out Strong” ning NAV albumi loos "Some Way", mille video tehti avalikuks 3.märtsil.

10.märtsil tulid The Weeknd ja Daft Punk välja "I Feel It Coming" sci-fi-teemalise retrovideoga. The Weeknd lõi kaasa 19.aprillil 2017 avaldatud Lana Del Rey singlil “Lust For Life”.

11.juunil 2017 tuli välja Pedro Martin-Calero lavastatud video singlile “Secrets”, mis ilmus veebruaris. 4.augustil jõudis kuulajateni Reminder Remix Featuring A$AP Rocky And Young Thug.

The Weeknd osales 13.septembril avaldatud Gucci Mane singlil "Curve". Muusikavideot esitleti 10.novembril. Samuti lõi The Weeknd kaasa räppari A$AP Rocky 29.detsembril ilmunud albumi loos "Body".

Albumiga "Starboy" võitis The Weeknd 29.jaanuaril 2018 Grammy auhinna.

2.veebruaril 2018 tulid The Weeknd ja Kendrick Lamar välja ühise looga "Pray For Me", mis pärit muuvist "Black Panther". Muusikavideot esitleti 2.märtsil.

The Weeknd üllatas fänne 30.märtsil ilmunud 6-loolise minialbumiga "My Dear Melancholy,". 9.aprillil avaldati siit "He Was Never There" muusikavideo, lavastajaks Joachim Johnson.

The Weeknd lõi kaasa 25.mail ilmunud Belly singlil "What You Want". Muusikavideo tuli välja 30.mail.

The Weeknd osaleb Nicki Minaj 11.augustil 2018 ilmunud albumi loos "Thought I Knew You".

11.jaanuaril 2019 avaldasid Gesaffelstein ja The Weeknd ühise singli "Lost In The Fire". The Weeknd osales NAV singlil "Price On My Head", mille video avaldati 27.märtsil.

26.aprillil avaldas Columbia Records HBO seriaali "Game Of Thrones" viimase hooaja soundtracki "For The Throne", kus kõlab SZA, The Weeknd & Travis Scott esituses lugu "Power Is Power". Singlina avaldati see 18.aprillil.

The Weeknd avaldas 27.novembril uue loo "Heartless". Järgmiseks singliks oli 29.novembril ilmunud "Blinding Lights", mis lisaks kõlab Mercedes-Benz reklaamis. "After Hours" singli avaldas ta 19.veebruaril. Kõigis videotes demonstreerib The Weeknd oma uut imagot – punast ülikonda, siniseks löödud silmi ja verist sidemes nina.

The Weeknd järgmine album “After Hours” tuli välja 20.märtsil ja sellel kõlab 14 lugu. Deluxe boonuslood kannavad pealkirja "Nothing Compares", "Missed You" ja "Final Lullaby".

3.aprillil ilmus "After Hours" remiksidega EP. Lugu "Blinding Lights" kõlas 5.aprillil toimunud ameerika maadluse suurürituse Wrestlemania teemaloona.

22.juulil avaldas The Weeknd loo "Snowchild" muusikavideo.

7.augustil avaldas The Weeknd avaldas loo “Smile”, milles teeb kaasa ka varalahkunud Juice WRLD. Lugu räägib sellest, kuidas sa armastad kedagi nii palju ja tahad teda naeratama panna isegi, siis kui see tähendab, et teie teed lähevad lahku. “Ma teeksin kõike oma võimuses, et sind lihtsalt naeratamas näha,” räpib Juice WRLD. Loo muusikavideo on väga omapärane, sest kumbki artist seal kaasa ei löö. Pildis on hoopis kunstnik David Garibaldi, kes maalib mõlemad lauljad muusikavideosse.

28.augustil andsid Calvin Harris ja The Weeknd välja ühise singli "Over Now", mis on nende esimene omavaheline koostöö. Loole "Over Now" valmis ka muusikavideo, mille režissöör on Calvin Harrise pikaajaline koostööpartner Emil Nava. Video viib vaatajad virtuaalreaalsuse maailma, kus segunevad tehnoloogia ja reaalsus.

25.septembril avaldas The Weeknd singli "King Of The Fall" ning 22.oktoobril tuli välja The Weeknd loo "Too Late" muusikavideo.

The Weeknd lõi kaasa 30.oktoobril ilmunud Ariana Grande albumi loos "Off The Table" ning osales 6.novembril ilmunud Maluma "Hawái" remiksil.

20.novembril tuli välja The Weeknd "Save Your Tears" remiks, kus kaaslaseks Rosalía.

The Weeknd osales 27.novembril ilmunud Sabrina Claudio albumi nimiloos "Christmas Blues".

5.jaanuaril 2021 tuli The Weeknd välja "Save Your Tears" muusikavideoga albumilt "After Hours". Lavastajaks Cliqua.

5.veebruaril ilmus The Weeknd 18-looline parimate hittide album "The Highlights". 7.veebruaril esines ta Ameerika jalgpalli liiga NFL finaalmängul ehk Super Bowlil, kõlasid lood "Starboy", "Can't Feel My Face" ning "Blinding Lights".

21.märtsil andis The Weeknd taas välja oma esimese mixtape'i "House of Balloons", kuna selle ilmumisest möödus 10 aastat.

23.aprillil ilmus The Weeknd "Save Your Tears" remiks, kus lõi kaasa Ariana Grande.

The Weeknd osales 25.juunil ilmunud Doja Cat albumil loos "You Right". 22.juulil avaldasid Belly, The Weeknd & Young Thug ühise singli "Better Believe".

6.augustil tuli välja The Weeknd uus singel "Take My Breath" koos muusikavideoga. 27.augustil avaldasid The Weeknd, Belly ja Nas singli "Die For It".

22.oktoobril ilmus Swedish House Mafia & The Weeknd ühine lugu "Moth To A Flame" koos muusikavideoga.

5.novembril tuli välja Post Malone ja The Weeknd koostöösingel "One Right Now".

11.novembril avaldasid Rosalia ja The Weeknd koostööloo "La Fama" koos muusikavideoga. Mõlemad artistid laulavad hispaania keeles.

The Weeknd avaldas 25.novembril loo "Die For You" muusikavideo.

17.detsembril ilmus FKA twigs ja The Weeknd ühine lugu "Tears In The Club". Samal päeval tuli postuumselt välja Aaliyah singel "Poison", kaaslaseks The Weeknd.

21.detsembril avaldas The Weeknd muusikavideo oma 2011 aasta loole "Echoes Of Silence", lavastajaks Hajime Sorayama.

7.jaanuaril 2022 ilmus The Weeknd uus ja viies album "Dawn FM", millel kõlab 16 lugu. Albumil teevad kaasa Tyler, The Creator, Lil Wayne, Quincy Jones ja näitleja Jim Carrey. Plaadi on produtseerinud lisaks lauljale veel Daniel Lopatin aka Oneohtrix Point Never, Max Martin ja Oscar Holter. Lugudes "How Do I Make You Love Me" ja "Sacrifice" osaleb Swedish House Mafia ning loo "I Heard You’re Married [ft. Lil Wayne]" on produtseerinud Calvin Harris.

12.jaanuaril avaldas The Weeknd uuest albumist "Alternative World" editioni, millel kokku 19 lugu. Lisandunud on kaks remiksi ja "Moth To A Flame" koos trioga Swedish House Mafia.

Las Vegases jagati 3.aprillil 2022 64. korda Grammy muusikaauhindu, kus Parim meloodiline räpplugu kategoorias võitis Kanye West, The Weekend, Lil Baby – "Hurricane".

The Weeknd esitles 5.aprillil loo “Out Of Time” muusikavideot, kus astus opereeriva arsti rollis üles Jim Carrey. 22.aprillil tuli loost välja Kaytranada remiks.

The Weeknd avaldas 22.juulil animeeritud muusikavideo albumil "Dawn FM" ilmunud loole "How Do I Make You Love Me?". Muusikavideo lavastas Jocelyn Charles, loovjuhtimise ja kontseptsiooni loomise eest vastutas duo Cliqua, kes on The Weekndiga varem mitmel korral koostööd teinud.

5.augustil avalikustas The Weeknd loo "Best Friends" remiksi, kaaslaseks Summer Walker.

2.detsembril tuli välja Metro Boomin, The Weeknd ja 21 Savage singel "Creepin'".

The Weeknd esitles 8.jaanuaril 2023 albumi "Dawn FM" loo “Is There Someone Else?” muusikavideot. Lavastajaks Cliqua ning osatäitjateks Abel Tesfaye ja Mackenzee Wilson.

16.detsembril avaldas The Weeknd singli "Nothing Is Lost (You Give Me Strength)" filmist "Avatar: The Way Of Water". Quentin Deronzier lavastatud muusikavideot esitleti 16.jaanuaril 2023.

24.veebruaril ilmus The Weeknd & Ariana Grande remiks loost "Die For You".

3.märtsil avaldas The Weeknd 31-loolise kontsertplaadi "Live At SoFi Stadium" ning 14.märtsil albumi "Starboy" 21-loolise deluxe versiooni.

21.aprillil tuli välja The Weeknd ja Future singel "Double Fantasy". Lugu kõlab HBO uues seriaalis "The Idol", mis alustas 4.juunil. Saatvas muusikavideos näeb kaadreid seriaalist. 2.juunil tuli samast seriaalist välja singel "Popular" (feat. Playboi Carti & Madonna). 9.juunil lisas ta avalikkusele seriaalist lood "World Class Sinner / I'm A Freak", mida esitab Lily-Rose Depp ja The Lure (Main Theme)".

19.juunil tõi The Weeknd sarja "The Idol" raames, kus ta ühte peosatäitjat kehastab, välja loo "Take Me Back", mille on aidanud koostada muusikaprodutsent Mike Dean ning loo "A Lessen Man" kirjutamises lõi kaasa Jason "DaHeala" Quenneville. 23.juunil avaldas ta iidoli neljandast osast lood "One of the Girls" ja "Fill the Void", kaaslasteks Jennie ja Lily-Rose Depp ning "Jealous Guy". 30.juunil avaldas The Weeknd iidoli viiendast osast lood "Like A God" ning "False Idols". Viimases on kaaslasteks Lil Baby ja Suzanna Son.

7.juulil andsid The Weeknd ja Lily-Rose Depp iidoli sarjast välja muusikavideoga singli "Dollhouse".

Bad Bunny ja The Weeknd lõid kaasa 21.juulil ilmunud Travis Scott singlil “KPOP”. Lisaks osales The Weeknd 28.juulil ilmunud Travis Scott albumil loos “Circus Maximus”.

The Weeknd “After Hours Til Dawn” maailmaturnee algas 10.juunil Suurbritannias, Manchesteris ning jõudis läbi erinevate Euroopa suurlinnade Tallinnasse 12.augustil 2023. Tuuri Põhja-Ameerika osa oli fantastiliselt edukas – purustati publikurekordeid ning praeguseks on kogutud üle 130 miljoni dollari, millest suur osa läheb heategevuseks.

The Weeknd osales 15.septembril ilmunud Diddy albumil loos "Another One Of Me".

22.veebruaril 2024 tuli välja The Weeknd, Playboi Carti ja Madonna loo "Popular" muusikavideo, mille lavastas Cliqua.

Faktid

Pärisnimi: Abel Makkonen Tesfaye
Sündis; 16.veebruaril 1990 Kanadas Torontos
Pikkus: 1,73 m

Muud huvitavat