Thirty Seconds To Mars

Bändi kuues stuudioalbum "It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day" ilmus 15.septembril ning plaadil kõlab 12 lugu. Viies singel "World On Fire" avaldati 13.septembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.02.2007 - 19:50
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.09.2023 - 06:30
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Tuntud Hollywoodi näitleja Jared Leto eestvedamisel tegutsev bänd on üle maailma müünud rohkem kui 5 miljonit albumit ning bändi varamusse kuuluvad muuhulgas hitid "Closer To The Edge”, "This Is War" "The Kill“, "A Beautiful Lie", "From Yesterday”.

Bändi laulja Jared Leto sündis 26. detsembril, 1971. aastal. Karjääri alustas ta modellina, millele eelnesid kunsti-, video- ja filmiõpingud. Näitlejana on ta tuntust kogunud filmides ”Requiem For A Dream”,”Fight Club”, “Panic Room”, “The Last of the High Kings”, “Girl, Interrupted”, “American Psycho”, “Alexander”, “Lord of War”, “Mr. Nobody” ja “Chapter 27”.

Lisaks on Jared pseudonüümi Bartholomew Cubbins all olnud rezhissööriks mitmetele bändi muusikavideotele nagu "The Kill", "From Yesterday", "Closer to the Edge", "Kings and Queens" ja "Hurricane". Jared valiti 1996. ja 1997. aastal 50 maailma ilusaima inimese hulka. Ta on olnud kihlatud näitlejanna Cameron Diaziga. Jaredi hobideks on muuhulgas maalimine, lumelauasõit ja matkamine.Üle miljoni eksemplari müünud albumid näitavad, et näitleja oskab ka veel laulda ja seda päris hästi.

1998 aastal algas kõik pereprojektina kui kitarristist laulja Jared Leto ja ta trummarist vend Shannon bändina 30 Seconds to Mars alustasid, hiljem liitus nendega bassil ja klahvpillidel mängiv Matt Wachter. Püsivaks kitarristiks jäi lõpuks Tomo Milicevic, sest eelmistele kahele (Kevin Drake ja Solon Bixler) ei istunud kontsertreisid.

30 Seconds to Mars esimene omanimeline album, produtsendiks Bob Ezrin, ilmus augustis 2002 ning müüs 100 tuhat eksemplari. Kuigi Leto on tuntud Hollywoodi näitleja, eelistas ta alguses seda informatsiooni bändi promomiseks mitte kasutada – õigemini keeldus bänd tavaliselt esinemast paikades, kus tavatseti bändi promomiseks Leto näitlejakuulsust ära kasutada. Teine album ”A Beautiful Lie” tuli Ameerikas välja augustis 2005.

MTV videoauhindade jagamisel 31. augustil 2006 võitis bänd MTV2 parima video auhinna oma video eest loole ”The Kill”. ”The Kill” muusikavideo põhines lõdvalt filmil “Shining”. Augustis sai “A Beautiful Lie” RIAA'lt ametliku kuldplaadi tunnistuse rohkem kui 500 000 plaadi müümise puhul. Oktoobris alustas bänd oma "Welcome to the Universe" tuuri, mida sponsoreeris MTV2. MTV2 näitas 20. novembril videot nende loole "From Yesterday", mis on kõigi aegade esimene America rock-video, mis on täielikult filmitud Hiina Rahvavabariigis.

21.veebruaril 2007 Euroopas müügile jõudva ”A Beautiful Lie” albumi teemadeks on elu, armastus, surm, valud, rõõm ja kirg ehk teisisõnu sellest, mida tähendab olla inimene. Album on kirjutatud viies eri riigis, neljas eri kontingendis ning salvestatud Los Angeleses, New Yorkis ja Lõuna-Aafrikas. Produtsendiks on Josh Abraham, kelle käe all valmis Grammyga pärjatud Velver Revolveri kauamängiv. Antud versioon on Open Disc album, kust leidub kaks videot, pilte, screensavereid jne.....

Pärast Eurotuuri andsid nad kontserte koos ansambliga The Used, mis on osa “Taste of Chaos” tuurist. 02.märtsist 2007 teatas bänd, et lahkunud on Mars Matt Wachter kes soovib veeta rohkem aega oma perega. Edasistel kontsertidel on teda asendanud Tim Kelleher.

30 Seconds To Mars grupeering lasi novembris 2007 välja albumist “A Beautiful Lie” Deluxe versiooni välja lasknud. “A Beautiful Lie” deluxe versiooni plaadilt leidub kaks lisalugu ning dvd sisaldab muusikavideosid “The Kill”, “From Yestarday” ning “A Beautiful Lie” ja intekaid bändiga.

Uus videoversioon loost "A Beautiful Lie" pandi bändi myspace lehele üles 29.01.2008. Selles näeme ansamblit jääväljadel Greenlandis ning video kõneleb jäämägede tähtsusest Maa ajaloos.

30 Seconds To Mars kolmanada albumi produtseerijaks oli Flood ehk inglane Mark Ellis. Uue albumi plaadileping sõlmiti firmaga EMI 30.aprillil 2009 ning "This Is War" ilmus 07.detsembril 2009. Esimene singel “Kings and Queens” pandi kuulamiseks üles ametlikule lehele 07.oktoobril.

Ansambel 30 Seconds to Mars aitas raha koguda maavärinas kannatada saanud Haitile kontserdipiletite, lavataguste pääsmete ja ansambliga lõunasöögile pääsemise võimaluse oksjonile panekuga oksjoniportaalis eBay. Vennad Letod asusid koos oma emaga 1983 Haitile ning tunnevad saarega siiani suurt sidet.

26.märtsil 2010 anti välja singlina "This Is War" ning teiseks singliks oli "Closer to the Edge". 11.juunil 2010 esitleti lühifilmi "Closer To The Edge: The Film". Novembris järgnes lühifilmina "Hurricane". Samas anti välja novembris albumi "This Is War" deluxe edition, millel kaasa dvd ning kolm lisalugu. Singlina tuli Hurricane 2.0 (feat. Kanye West). 17.mail 2011 ilmus singlina "Night of the Hunter".

30 Seconds To Mars andis 21.juunil 2011 1,5 tunnise kontserdi Tallinna Lauluväljakul. Novembris esinetakse Lätis ja Leedus.

23.augustil 2011 andis EMI välja EP "Unplugged: Thirty Seconds To Mars". MTV Unplugged sarjast ilmunud miniplaadil kõlavad lood "Hurricane", "Kings & Queens", "Night Of The Hunter" ning improvisatsioon U2 loost "Where The Streets Have No Name".

Ansambel püstitas 07.detsembril 2011 New Yorkis antava kontserdiga Guinessi rekordi kui ühe plaadi promoga antakse 300-s kontsert. Albumiks oli loomulikult "This Is War". Kokku läks rekordina lõplikult kitja 311 kontserti.

Terve 2012 aasta puhkas bänd kontsertidest. Singlina avaldati oktoobris tantsuline remiks loost "Night of The Hunter", mille loojaks trummimees Shannon Leto.

18.märtsil 2013 avaldas bänd uue singli "Up in the Air" neljandalt albumilt, mis kannab nime "Love Lust Faith + Dreams". Album ilmus 20.mail EMI alt ja sisaldab 12 lugu.

2013 juulis alustati muusikavideo "Do or Die" meisterdamist, milleks paluti fännidel tätoveerida oma kehale laulusõnasid ning saata videojuppe. Video esmaesitlus oli 5.augustil. Singel ilmus 8.septembril.

25.augustil 2013 võidutses bändi video "Up in the Air" MTV aastaauhindade gaalal rockvideote kategoorias.

29.oktoobril 2013 avaldati VEVOs Jared Leto lühifilm bändi loole “City of Angels”.

10.novembril 2013 kuulutati Amsterdamis MTV EMA auhindade jagamisel Thirty Seconds to Mars Best Alternative auhinna võitjaks.

3.detsembril 2013 avaldas Thirty Seconds To Mars iTunes keskkonnas dokumentaalfilmi "Artifact", mis kõneleb ausalt ja karmilt tänapäeva muusikaäri telgitagustest. Film näitab kuidas näitleja ja laulja Jared Leto (filmid "Requiem for a Dream", "Dallas Buyers Club" jpt) ning tema bänd Thirty Seconds to Mars võitlevad järeleandmatult kohtuasjas plaadifirmaga Virgin/EMI. Samuti näitab film bändi viimase albumi "This Is War" loomeprotsessi. "Artifact" esilinastus 14.septembril 2012 Toronto filmifestivalil ja võitis seal auhinna BlackBerry People's Choice Documentary Award.

2.märtsil 2014 võitis Jared Leto Oscari parima meeskõrvalosa eest filmis "Elujanu" ("Dallas Buyers Club").

Aprillis 2014 tuli singel ja video "Bright Ligths".

Thirty Seconds To Mars astus üles 15.juulil 2014 Saku Suurhallis.

3.novembril 2015 jõudis fännideni uudis, et bänd on tegevuses viienda albumiga. Plaat ilmub seekord Interscope Recordsilt.

22.augustil 2017 avaldas bänd uue singli "Walk on Water" ning 25.jaanuaril tuli Spotify'is välja uus singel "Dangerous Night".

Thirty Seconds To Mars uus album "America" tuli välja 6.aprill 2018. 12-loolise plaadi kolmas singel "One Track Mind", featuring ASAP Rocky, ilmus 23.märtsil ja lugu "Resue Me" 30.märtsil.

11.juunil teatas bändist lahkumisest kitarrist Tomo Milicevic. 12.juunil tuli välja "Resue Me" muusikavideo.

22.veebruaril 2019 avaldas bänd singli "Love Is Madness" koos itaallannaga Emma Marrone.

19.mail 2021 tuli bänd välja "Hail to The Victor" muusikavideoga, mis kokku pandud nende kontsertesinemistest.

USA produtsent Illenium andis 15.oktoobril välja singli "Wouldn't Change a Thing", kus osales Thirty Seconds To Mars.

8.mail 2023 tuli välja Thirty Seconds To Mars singel "Stuck". Muusikavideo autoriteks olid Jared Leto ja Emma Ludbrook. 9.juunil avaldas bänd singli "Life Is Beautiful". 14.juulil avaldas bänd singli "Get Up Kid". 16.augustil toodi lagedale neljas singel "Seasons".

Bändi kuues stuudioalbum "It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day" ilmus 15.septembril ning plaadil kõlab 12 lugu. Viies singel "World On Fire" avaldati 13.septembril.

Faktid

Koosseis:
Jared Joseph Leto – vokaal, kitarr - sünnipäev: 26.12.1971
Shannon Leto - trummid - sünnipäev: 09.03.1970

Kontsertliikmed:
Tim Kelleher - kitarrist
Braxton Olita - klahvpillid

Endised liikmed:
Tomo Milicevic - kitarr - sünnipäev: 03.09.1979
Matt Wachter – klahvpillid, basskitarr - sünnipäev: 05.01.1976
Solon Bixler (kiatrr)
Kevin Drake (kitarr)

Fakte bändist:

• Thirty Seconds to Mars on müünud rohkem kui 5 miljonit albumit üle maailma.

• Bänd moodustati vendade Jared ja Shannon Leto poolt ning plaadileping Virgin Recordsiga sõlmiti 1998. aastal

• Bändi videosid on Youtube keskkonnas vaadatud rohkem kui 100 miljonit korda

• Videot loole “A Beautiful Lie” käidi filmimas Gröönimaa jääväljadel

• Video loole “From Yesterday” on esimene ameerika muusikavideo, mis on filmitud Hiina Rahvavabariigis.

• Thirty Seconds to Mars on võitnud lugematu arvu auhindu, sealhulgas MTV parim video ja kolm MTV Euroopa muusikaauhinda.

• Thirty Seconds to Mars on MySpace keskkonnas kuulatud rohkem 42 miljonit korda ja neil on populaarses sotsiaalvõrgustikus Facebook rohkem kui miljon fänni.

• Albumilt “A Beautiful Lie” pärinevad kaks Modern Rock Top 5 singlit - “From Yesterday” ja “The Kill”

Muud huvitavat