Ellie Goulding

Calvin Harris & Ellie Goulding avaldavad 26.juulil 2024 järgmise ühise loo "Free".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.06.2007 - 01:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.07.2024 - 06:49
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Noor ja andekas tõusev Suurbritannia täht Ellie Goulding sammub folki ja elektroonilist muusikat segavate naisartistide üha laienevates ridades. Popilik electro ja folgi segu, mida ta ise nimetab folktronica, on aga vägagi kaasahaarav ja selles peitub ka Ellie müügiedu.

Sarnanemata millegi poolest nende lauljatega, kes rahulduvad lihtsalt lavale astumise, juhtvokaali partii ettekandmise ja lavalt lahkumisega, on Ellie suhtumine lugude kirjutamisse ja salvestamisse tema enda sõnul peaaegu et painajalik, kuid midagi vähemat tähendaks tema sõnul ajaraiskamist.

Elena Jane Goulding sündis 30.detsembril 1986 Lyonshallis Herefordshire, mis asub Inglismaa lääneosas üsna Walesi piirialal. Ellie on vanuselt teine neljast lapsest. Kitarri mängima ja laulu looma asus ta juba viieteist aastasena. Õpingute ajal Kenti Ülikoolis avastas ta enda jaoks elektroonilise muusika ning kirjutas loo "Wish I Stayed" koos oma hilisema produtsendiga Starsmith. Edasi suundus Ellie Lääne-Londonisse, et asuda tõsisemalt muusikaga tegelema.

Juulis 2009 sai Ellie plaadilepingu Polydor Recordsiga ning esimene singel "Under the Sheets" tuli välja 15.novembril 2009. Esimene sensatsiooni tekitanud hitt tuli aga teisest singlist "Starry Eyed", mis ilmus UK-s 21.veebruaril 2010. Kümne looga debüütalbum “Lights“ ilmus UK-s 1.märtsil 2010 ning oli esimesel nädalal albumite edetabeli esimesel positsioonil. Nagu debüütalbumilt „Lights“ meile selgus, kasutab Ellie Goulding enda häält struktuurselt paljuski samamoodi, nagu teeks seda meisterlik instrumentalist. Heli – Ellie puhul selgelt eristuv ja unustamatu – mängib ühtviisi tähtsat osa nii tema lauludes kui ka kõikides teistes muusikalistes detailides.

Novembris 2010 tuli albumist kuue lisalooga uus versioon “Bright Lights“. Detsembris 2010 avaldas Ellie singlina kaveri Elton Johni loost “Your Song“, mis tõusis UK singliedetabelis kohale #2 ning Elliel oli au laulda seda prints Williami ja Kate Middletoni pulmapeol 29.aprillil 2011 Buckinghami Palees. Kõik see aitas müüa albumit lausa 2,5 miljonit eksemplari.

Märtsis 2011 tuli teiselpool ookeani Ellie number üks popsingel “Lights,“ mida müüdi Ameerikas üle 3 miljoni. Ellie edu Ameerikas, singel mis on püsinud 2012 aasta lõpuks Billboard Hot 100 edetabelis 53 nädalat, on olnud tema jaoks veel üks raskesti kirjeldatav kogemus. On näha, et Ameerika on talle hinge pugenud. “Nad võtavad kõik omaks,” ütleb Ellie. “Sinu suurima puuduse muudavad nad millekski positiivseks. Ning muusikute tööeetika on seal selline, mida ma ei ole kusagil mujal kohanud. Jõuad kella üheks öösel tagasi hotellituppa, sinuga võetakse ühendust ja küsitakse: “Kas sa stuudiosse ei tahaks tulla?“. Nii sa siis lähedki: seal on juba Swedish House Mafia ja Skrillex ootamas ning kõrvalstuudios will.I.am. Kõik sahmerdavad ringi ja teevad muusikat.”

Peale plaadi “Lights“ melu vaibumist asus Ellie looma uut albumit koos emoks pööranud dubstep-produtsendiga Skrillex, kellega Ellie käis veebruarist oktoobrini. Nende ühine lugu “Bittersweet“ kõlas muuvi “Twilight: Breaking Dawn part 2“ soundtrackil.

Album “Halcyon“ ilmus 5.oktoobril 2012, sisaldades selliseid pärleid kui “Figure 8", "Don’t Say A Word" ja avasinglina tulnud “Anything Could Happen“. Albumit "Halcyon" võib kirjeldada teekonnana südamevalust lootuseni. Ellie ise on seda kirjeldanud kui "tumedat" ning väitnud, et sai albumi loomiseks inspiratsiooni suhte lõppemisest raadiodiskor Greg Jamesiga. On lausa kõrvaga kuulda, kuidas Ellie hing närtsib ja seejärel uueneb, taaskäivitudes pärast kaht ja poolt aastat tormilist elu: Brit Awardsi 2010 kriitikute auhind, singli “Lights“ ilmumine, armastus, lahkumisvalu, loomekriis, uue suhte loomine, esinemine Valges Majas ning kuninglikul kevadisel pulmapeol, kahtluste ja hirmudega silmitsi seismine, endasse süüvimine ja loovuse taasleidmine, naasmine maale lapsepõlvekoju ning seal, stuudioks ümberehitatud küünis, plaadi salvestamine, mis kinnitab tema kuulumist kõige ainulaadsemate ja kaalukamate laulukirjutajate hulka.

Hõlmates sügavaid muutusi ja üleminekuaega Ellie elus, sisaldab “Halcyon“ vaatamata seda inspireerinud nukrusele äärmiselt helget ja lunastuslikku muusikat. Eelkõige vahendab see noore, uute seikluste lävel seisva noore muusiku elutunnetust ning omandatud õppetunde.

Ellie'st on saanud üks EDM muusikute lemmikhääl ning 7.märtsil 2013 avaldati loost "Explosions" Stay Positive ja Gemini remiksid. 25.märtsil tuli digisinglina noorukese Madeon "Stay Awake" remiks.

Märtsis 2013 jõudis UK raadiotesse Calvin Harris singel “I Need Your Love”, mille kaasautoriks ja esitajaks Ellie Goulding. Lugu kõlas boonusena nii Ellie albumil “Halcyon“ kui Harrise kolmandal stuudioalbumil “18 Months”. Singel ilmus 2.aprillil 2013. Muusikavideot, milles paar mängib armunuid, linastus 15.aprillil.

Ellie esines koos oma bändiga laivis Rock Cafe laval 16.aprillil 2013, andes täismajale korraliku kontserdi.

16.aprillist 2013 oli Ellie ametlikult kodulehelt võimalik tasuta alla laadida Halcyon Remix albumit.

27.mail 2013 tuli taas ilus kaver, seekord inglise indiebändi Alt-J singlist “Tessellate”, millele produtsent Xaphoon Jones on sisse põiminud nakatavad trummid ja tapva saksofonisoolo. Ellie hääl värskendab kaverit igati. Ben Newbury loodud video esmaesitlus oli 4.juunil.

11.augustil 2013 avaldas Ellie uue singli "Burn", mis pärineb tema 2012 aasta albumi uuelt versioonilt “Halcyon Days”. Singel oli Ellie esimene #1 singel UK-s. Teine lugu "You, My Everything" kõlas augustis UK seriaalis "Skins".

“Halcyon Days” album tuli müügile 26.augustil 2013 ja sellel kõlab 9 seniavaldamata lugu nagu “Tessellate“ ja “Stay Awake”. 25.augustil esitleti teise singli “Midas Touch” videot.

Ellie lugu “How Long Will I Love You” kõlas Richard Curtis lavastatud briti filmis “About Time”, mis esilinastus 4.septembril. Loo videot esitleti 28.oktoobril 2013. BBC Children In Need 2013 kampaaniasingel ilmus UK-s 11.novembril. Loo autoriks on Mike Scott ning see on ansambli The Waterboys 1990 aasta loo kaver.

Ellie Goulding lugu "Mirror" kõlas Francis Lawrence filmis “The Hunger Games: Catching Fire”. Film esilinastus 22.novembril 2013.

Ellie Goulding kuues singel “Goodness Gracious” tuli veebruaris 2014. Videot esitleti VEVOs 6.jaanuaril.

19.veebruaril 2014 võitis Ellie parima naislaulja auhinna BRIT awardsil Londonis.

Ellie lood "Beating Heart", "Hanging On’ (I See MONSTAS Remix)", "Dead In The Water" ja "My Blood" kõlavad Neil Burger lavastatud ulmefilmi "Divergent" soundtrackil. Soundtrack ilmus 11.märtsil 2014. Päev hiljem tuli "Beating Heart" muusikavideo.

Ellie lõi kaasa EDM produtsendi Seven Lions EP-l "Worlds Apart", mis nägi ilmavalgust 29.aprillil 2014.

Ellie Goulding ja DJ Fresh salvestasid uue singliversiooni loost "Flashlight". Digisingel ilmus UKs 28.septembril.

Ellie Goulding esines 19.juulil Lätis Positivus festivalil Salacgrivas.

Ellie laulab loos “Outside”, mis kõlas 4.novembril 2014 ilmunud Calvin Harris albumil "Motion". Loo muusikavideo tuli VEVOs 12.novembril. Lisaks laulab ta Iggy Azalea 21.novembril ilmunud albumi loos “Heavy Crown”.

Ellie Goulding lugu “Love Me Like You Do“ kõlab draamafilmis “50 Shades of Grey", mis esilinastus 13.veebruaril 2015. Uue loo Georgia Hudson lavastatud muusikavideo avaldati 22.01.2015.

9.juunil 2015 ilmus Gary Barlow ja Eliot Kennedy kirjutatud Broadway muusikali lauludest “Finding Neverland – The Album”, millel Ellie Goulding esituses kõlab “When Your Feet Don’t Touch the Ground“.

29.mail 2015 ilmunud Major Lazer kolmandal albumil osales Ellie Goulding loos "Powerful" koos jamaikalasega Tarrus Riley. Loost valmis James Slater lavastatud muusikavideo, mida esitleti 24.juulil.

17.septembril esitles Ellie raadiotele singlit “On My Mind“, mis tähistab järgmist albumit. Loo produtseeris hitmaker Max Martin ning selle Emil Nava lavastatud videot esitleti 21.septembril.

Ellie uus album “Delirium" ilmus 6.novembril ja sisaldab 16 lugu. 9.oktoobril tuli iTunes digisinglina “Something In the Way You Move“ ning 23.oktoobril singel “Lost and Found“. Promona avaldas Ellie 30.oktoobril veel digiloo "Army".

16.12.2015 postitas Ellie Coulding oma Youtube kanalile klassikalise jõululoo “O Holy Night“.

2016 aastat alustas Ellie soundcloudi postitatud looga “Just In Case“, mis on Jaheim 2001 aasta kaver. Loo valmimisele aitas kaasa produtsent Jordan Evans. 14.jaanuaril 2016 jõudis Vevosse "Army" muusikavideo, mille lavastajaks Conor McDonnell.

19.veebruaril 2016 ilmunud "Girls, Vol. 3" soundtrackil kõlab ilus Ellie lugu “Here’s To Us”. 23.veebruaril avaldas ta “Something In the Way You Move“ kontsertvideo, mis valmis Ed Coleman abiga.

UK produtsent Naughty Boy ja Ellie Goulding andsid välja ühise reggiehõngulise suvesingli "Should've Been Me".

Ellie Goulding uus lugu “Still Falling For You” kõlab 7.septembril esilinastunud komöödias “Bridget Jones’s Baby“. Emil Nava lavastatud muusikavideo tuli Vevos üles 26.augustil.

27.aprillil tuli välja Kygo & Ellie Goulding ühissingel “First Time”.

Ellie Goulding esines 15.juulil 2017 taas Positivus festivalil Lätis.

8.veebruaril ilmunud "Fifty Shades Freed" soundtrackil kõlas Ellie Goulding lugu "Love Me Like You Do (Fifty Shades Freed Version)".

Ellie Goulding osaleb 29.juunil 2018 ilmunud Sean Paul uue albumi loos "Bad Love".

Ellie Goulding avaldas 7.augustil mainekas päevalehes The Times teate kihlumisest kunstiärimees Caspar Joplingiga. Noored on kurameerinud poolteist aastat.

24.oktoobril tuli välja uus singel "Close To Me", partneriteks Diplo ja Swae Lee. Muusikavideo avaldati 14.novembril.

Ellie Goulding osales 30.novembril ilmunud Clean Bandit albumi loos "Mama".

22.veebruaril 2019 avaldas Ellie Goulding loo "Do You Remember", mis pärit filmi "Fighting With My Family" soundtrackilt.

1.märtsil avas Ellie Goulding uue plaadi hooaja singliga "Flux".

12.aprillil ilmus Ellie Goulding singel "Sixteen". Muusikavideo tuli välja 17.aprillil.

26.aprillil avaldas Columbia Records HBO seriaali "Game Of Thrones" viimase hooaja soundtracki "For The Throne", kus kõlab Ellie Goulding esituses lugu "Hollow Crown".

26.juunil avaldasid Ellie Goulding & Juice Wrld singli "Hate Me".

Ellie Goulding ja temast 5 aastat noorem kihlatu, Sotheby’s oksjonimaja kunstiekspert Caspar Jopling, abiellusid 31.augustil 2019 ja pidasid pulmapeo Inglismaa Põhja-Yorkshire’i Howardi lossis. Laulatusel osalesid nii kuningliku pere liikmed kui ka meelelahutusmaailma säratähed.

14.novembril tuli läbi Amazon Music UK müügile Ellie jõulusingel "River". Tegemist on Joni Mitchell loo kaveriga ning David Soutar lavastatud temaatiline video tuli välja 4.detsembril.

13.märtsil 2020 ilmus Ellie Goulding järgmine singel "Worry About Me", featuring räppar blackbear.

Ellie Goulding andis 21.mail välja singli "Power" koos muusikavideoga.

Uus album "Brightest Blue", mis sisaldab 13 lugu, tuli välja 17.juulil. Plaadi lisaks on viie looga "EG.0" EP. Järgmine singel "Slow Grenade", featuring Lauv, ilmus 30.juunil.

20.novembril 2020 avaldas Ellie Goulding kuue looga EP "Songbook For Christmas".

Ellie Goulding laulis duo Silk City uuel singlil "New Love Club", mis ilmus 22.jaanuaril. Muusikavideo lavastas Ana Sting.

2.mail 2021 sündis Ellie Goulding ja abikaasa Caspar Jopling laps.

1.juulil 2022 avaldas Ellie Goulding loost "Lights" Sped Up versiooni.

15.juulil ilmus Ellie Goulding singel "Easy Lover" featuring Big Sean. Loo sooloversiooni avaldas ta 26.augustil.

7.oktoobril andsid Alok, SIGALA & Ellie Goulding välja ühise loo "All By Myself".

12.oktoobril andis Ellie Goulding albumi "Halycon Days" 10-ks sünnipäevaks välja 31-loolise digialbumi "Halycon Nights", mille lisaplaadil kõlab neist 18.

19.oktoobril ilmus singel "Let It Die" koos muusikavideoga ning singli "Like A Saviour" avaldas ta 1.veebruaril 2023 koos Joe Connor lavastatud muusikavideoga. Ellie järgmine singel "By The End Of The Night" tuli välja 22.märtsil.

Ellie Goulding uus 16-st looga album "Higher Than Heaven" ilmus 7.aprillil, millelt 31.märtsil andis ta välja singli "Cure For Love".

Calvin Harris & Ellie Goulding ühine singel "Miracle" ilmus 10.märtsil ning tõusis UK #1 singliks 7.aprillil.

13.augusti öösel tegi Ellie Goulding ajaloolise etteaste golfi meistrivõistluste AIG Women’s Open avamisel.

15.septembril avaldasid TSHA, Ellie Goulding ja Gregory Porter singli "Somebody".

Calvin Harris & Ellie Goulding avaldavad 26.juulil 2024 järgmise ühise loo "Free".

Faktid

Sünninimi: Elena Jane Goulding
Sünniaeg: 30.detsember 1986
Sünnikoht: Lyonshall, Herefordshire, Inglismaa
Tähtkuju: Kaljukits
Silmad: pruunid
Juuksed: originaalis brünett
Pikkus: 168cm
Kaal: 50kg

Lemmikvärvid: roheline ja sinine
Lemmikfilm: Amelie
Lemmikraamat: Sebastian Faulks “Birdsong“
Lemmiktoit: juust
Lemmiksport: jooksmine

Abiellus: 31.08.2019
Abikaasa: Caspar Jopling

Muud huvitavat