Drowning Pool

30.septembril 2022 ilmus ansambli kuues album "Strike A Nerve". 11-loolise plaadi produtseerisid bänd ja Shawn McGhee. 5.augustil avaldatud singel "Mind Right" on pühendatud teisele Texase legendile Pantera. Teine singel "Choke" ilmus 26.augustil ning kolmandana ilmus 23.septembril "A Devil More Damned".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.06.2007 - 22:11
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.09.2022 - 06:37
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Dallases baseeruv heavy metal grupp Drowning Pool oli 2000-ndate alguse kõige lootustäratavaim ansambel kui kerkiti esile 2001 aasta Ozzfestil.

Kõik algas kui trummar Mike Luce ja kitarist C.J. Pierce kolisid kodulinnast New Orleansist Dallasesse, et kohtuda sõbra ja bassisti Stevie Benton'iga. Mike ja C.J. olid koos jämminud umbes neli aastat, kuid polnud siiani leidnud sobivaid kaaslasi, et bänd luua. Lisaks polnud ka New Orleansis tugevat rockikultuuri, kuna rõhk on jazz'il ja blues'il. Nad mängisid Dallases ja selle ümbruses, kuid midagi oli puudu. Puudus õige "frontman", kellel oleks unikaalne hääl ning hea lavatunnetus. Dave Williams, kes oli mänginud mitmes Dallase bändis kaks aastat, osutus just selleks, keda neil vaja oli. Tema tõi Drowning Pool'i selge emotsioone äratava jõu, mida teised olid kaua oodanud ning otsinud. Sealt ka tema hüüdnimi "Stage", mille andis talle kadunud "Dimebag" Darrell Panterast.

Bändi nimi tuleb Stevielt, nimelt kaotas ta oma süütuse, kui taustaks mängis samanimeline film. Ühel hilisõhtul lugude kallal töötades ja bändile nime otsides, tuli telekast sama film ning sealt peale on bändil nimeks Drowning Pool. Peale seda lindistasid nad demo, see sattus ansambli Sevendust kätte ning koos mindi tuurile. Järgnesid tuurid Kittie ja Hed (Pe)'ga ning äkitselt oli see Texase bänd endale juba üleriigilist fännkonna moodustanud. Nähes, et ka tuntud tegijatel on raske, olid nad valmis kasvõi igal õhtul endast laval 110% andma.

Peale tuuritamist läksid nad tagasi stuudiosse, et lindistada 6 looga demo, mis peegeldaks nende arengut kahel aastal teel olles. Salvestis viis nad Dallase suurima raadiojaama top kümnesse, mis lõpuks viis ka lepinguni Wind-up Recordsiga. Debüütalbumi esimene singel "Bodies" vallutas MTV, raadiolained ja ajakirjade kaaned üle kogu maailma. Ka järgmine singel "Tear Away" oli sama edukas, olles rockikogukonna hümniks aastal 2001. Produtsent Jay Baumgardner (Papa Roach, Coal Chamber) viis nad Ocean Studiosse Burbankis, kus nad lindistasid oma täispika albumi, mida Williams peab bändi kõige tähtsamaks sündmuseks.

Debüütalbumi "Sinner" lood on religioonist ja suhetest. Solist Dave Williams seletas: "Mul ei ole midagi religioni vastu, mulle on lihtsalt sellest kõigest kõrini, ma ei usu seda. Ma usun peresse, sõpradesse ja muusikasse, ning need ei ole mind hätta jätnud!" Esimene singel "Bodies" on lihtsalt tänapäeva noorte hümn, mille mõtteks on kõigi noorte ühtsus ja kooslus. Teine singel "Tear Away" on ood igaühe isiklikule meelekindlusele ja iseenda hindamisele. Läbi kogu albumi on nende sõnum agresiivne, võimas ning järeleandmatu nõue igaühe sihikindlusele ja endast lugupidamisele. Silmnähtavalt on Drowning Pool suutnud pakkuda kogu maailma noortele albumi, millega kõik suudavad samastuda ja saavad selle sõnumist aru.

Kahjuks rabas 14 augustil 2002 kõiki fänne kurb uudis. Solist Dave Williams leiti surnuna bändi tuuribussist Manassas, Virginias. Hilisema uurimise käigus tuvastati loomulik surm läbi südameataki. Tema mäletuseks avaldati 2002 aasta lõpus DVD ”Sinema”, millelt leiab üle kahe ja poole tunni kontsertsalvestisi.

Drowning Pool on olnud ülimalt soositud ansambel World Wrestling Entertainment show'del ning kasutatud on nende lugusid: "Sinner", "Tear Away", "Bodies" ja "Rise Up".

2004 aasta jaanuaris teatati lõpuks, et uueks lauljaks saab Jason "Gong" Jones ning bänd jätkab stuudios. Nende teine vihane album ”Desensitized” ilmus juba seitse kuud hiljem. Nende singel "Step Up" kõlas 2004 aasta menufilmi ”The Punisher” lõputiitrite ajal ning selle video leiab samuti filmi spetsiaalosast DVD-plaadil. Samas viis laulja Jasoni ülbus jällegi bändi uue solisti otsinguile.

2005 aasta 25.augustil esines Drowning Pool Ozzfestil juba uues koosseisus ning suure käraga ilmus lavale endine metalbändi Soil juhtfiguur Ryan McCombs. Samas teatati 2006 aasta alguses, et nende kahe eduka albumi plaadifirmaga Wind-up Records on suhted läbi ning seda uudist kinnitas plaadifirma ise juunis 2006.

Oktoobris 2006 kõlas juba uus lugu "No More" õudusfilmis ”Saw III” ja 23.oktoobril teatas bänd oma MySpace lehel, et ollakse taas stuudios. 26.veebruaril 2007 kõlas teade, et uus plaadileping on firmaga Eleven Seven Music. Bändi kolmas album ilmus 24.juulil 2007 ja kannab nime ”Full Circle”. Esimene singel oli ”Soldiers” ning 13-st loost viimane oli Billy Idol's kaver "Rebel Yell", mida esitati juba ka oma 2007 aasta tuuril.

03.märtsil 2009 tuli neilt esimene kontsertalbum "Loudest Common Denominator".

27.aprillil 2010 ilmus bändi neljas stuudioalbum nimega "Drowning Pool". Esimene singel oli veebruaris "Feel Like I Do" ning teine singel "Turn So Cold" tuli välja juulis 2010.

Drowning Pool video "Let The Sin Begin" esmaesaitlus oli 16.augustil 2011. Klipi autoriks Matt Cooper. Novembris lahkus bändist solist Ryan McCombs.

26.juulil 2012 teatas ansambel, et on leitud uus laulja - endine Suicide Hook solist Jasen Moreno. Kohe alustati ka uue albumi loomist. 9.novembril esitleti esimest singlit "Saturday Night".

9.aprillil 2013 ilmunud 13-loolise albumi "Resilience" produtsentideks on Kato Khandwala ja John Feldmann. 20.veebruaril esitleti singli "One Finger and A Fist" videot ning 11.märtsil sai näha stuudiovideot loost “Feel Like I Do.”

11.novembril 2014 tuli albumi "Sinner" 13-ndaks sünnipäevaks välja duubelplaat "Sinner Unlucky 13th Anniversary Deluxe Edition", millel kõlab boonusena varalahkunud solisti Dave’i viimane demo “Heroes Sleeping”.

Augustis 2015 andis bänd teada plaadilepingust firmaga eOne Music. 19.11.2015 avaldati singel "By the Blood" ja 19.12 lugu "Snake Charmer".

5.veebruaril 2016 ilmunud plaadi "Hellelujah" produtsendiks oli Jason Suecof ning kuulda sai 13 lugu.

30.septembril 2022 ilmus ansambli kuues album "Strike A Nerve". 11-loolise plaadi produtseerisid bänd ja Shawn McGhee. 5.augustil avaldatud singel "Mind Right" on pühendatud teisele Texase legendile Pantera. Teine singel "Choke" ilmus 26.augustil ning kolmandana ilmus 23.septembril "A Devil More Damned".

Faktid

Koosseis:
Jasen Moreno - laul
C.J. Pierce (03.11.1972) - kitarr
Stevie Benton (17.02.1966) - bass
Mike Luce - trummid

Endised lauljad:
Ryan McCombs (16.07.1974)
Dave Williams (29.02.1972 - 14.08.2002)
Jason Jones – praegu bändis AM Conspiracy

Muud huvitavat