Fedde le Grand

22.juulil 2022 ilmus Fedde Le Grand uus singel "Shake That Ass".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.07.2007 - 08:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.07.2022 - 07:54
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Fedde le Grand on 2006 aasta suurima klubihiti "Put Your Habds Up For Detroit" autor. Ta sündis 7. septembril 1977. aastal Hollandis, Utrechtis. Kirge muusika vastu tundist ta juba teismelisena, mil alustas plaatide mängimist Eindhovenis asuvas Danssalonis, mis oli sellel ajal Hollandi üks parimaid klubisid.

Alates 1998. aastast on Fedde le Grand mänginud kõigis Hollandi kõrgekvaliteedilistes klubides ja tema muusikat peetakse kõige energilisemaks ja tantsulisemaks. Fedde le Grand ei ole pelgalt DJ, ta on ka suurepärane pidude korraldaja. Tema oli üks Hollandi populaarseima üritustesarja Sneakerz kontseptsiooni väljamõtlejatest ning elluviijatest. Sneakerz’i üritused toimuvad neljas suurimas Hollandi linnas ning annavad noortele plaadikeerutajatele võimaluse mängida külg-külje kõrval professionaalsete DJ-ga.

Lisaks kõigele muule on Fedde le Grand ka edukas produtsent. 2001. aastal hakkas multitalent koostööd tegema Funkermani ja Rafiga, rajades plaadifirma Flamingo Recordings, mille alt nad võivad anda välja täpselt sellist muusikat, nagu neile meeldib. Firma on andnud neile võimaluse väljastada muusikat, mis on värske ja uudne ning pidevalt arenev, lisaks puuduvad neil ülemused, kellega nad peaksid kompromisse tegema. Lühikese ajaga on nad tõusnud esile kui arvestatav plaadifirma ning nende koostööpartnerite hulka kuuluvad Defected, Ministry of Sound ja CR2 Records.

2006 aasta suve lõpus valiti ´Put your hands up for Detroit’ Ibiza suvehümniks, novembris oli antud lugu UK edetabelis esimesel kohal ning aasta lõpuks teati Fedde le Grandi juba kõikjal maailmas. Looga „Put your hands up for Detroit” kogus Fedde le Grand ülemaailmset kuulsust, mille tagajärjel on ta koostööd teinud paljude kuulsate artistdega, nagu näiteks Pete Tong, Camille Jones, Ida Corr, Anita Kelsey ja Robbie Williams. Järgmiseks remiksiks oligi 2006 aastal veel Camille Jones ‘The Creeps’, mis pääses UK singliedetabelis #7 positsioonile. Projektilt F to the F (koos partneriga Funkerman) ‘Wheels in Motion’ leidis tee tantsusaalidesse Euroopas kevadel 2007.

2007 aasta märtsis toimus Fedde la Grand esimene maailmaturnee, mille käigus ta külastas Indoneesiat, Austraaliat ja Miamit. Winter Music Conference’ilt Miamis lahkus DJ kolme rahvusvahelise tantsumuusika auhinnaga Parim Breakthrough Solo Artist, Parim Breaks/Electro Sound, ja Parim Underground House Track. Lisaks on Ta võitnud kaks Taani DJ auhinda ja Austraalia MTV auhinna. Selle aasta mais toimus ta teine Ameerika ja Hiina ringreis, terve suve vältel võib teda kohata plaate keerutamas kõigis maailma suurlinnades.

Fedde järgminene remix oli koos taanlannaga Ida Corr ‘Let me think about it’, mis ilmus 04.juunil 2007. See kirjutati spetsiaalselt kontsertmaratoni Live Earth tarvis ja lugu esitleti Amsterdamis 07.juuli kontserdil. Tallinnas astus dj üles 13.juulil. 2007 suve lõpuks jõudis mees oma esimese albumini "Sessions". Plaadilt oli edukaks singliks veel koos Funkerman'iga "3 Minutes To Explain". 2008 aastal jõudsid tema remiksidest esile tõusta Martin Solveig - C'est la Vie; Madonna - Give It 2 Me; Stereo MCs - Black Gold.

14.septembril 2009 jõudis dj järgmise albumini "Output", mille esimene singel "Scared of Me" tuli välja mais 2009 ning augustis ilmus singel "Let Me Be Real". Mõlemis laulis Mitch Crown. Menukal albumil lõid kaasa produtsentidena veel Robin M, Funkerman, Raf, Christian von Staffeldt ja Patric La Funk. Plaadi kuuest singlist viimane oli 2010 augustis "Rockin High".

2011 aastal on tulnud singlid Fedde le Grand & Patric la Funk - Autosave; Fedde le Grand vs Sultan & Ned Shepard ft. Mitch Crown - Running; Fedde le Grand - Metrum.

31.augustil 2011 jõudis Fedde sellel aastal juba neljandat korda #1 kohale allalaaditava muusika keskkonnas Beatport, seekord uue singliga "So Much Love".

16.juulil 2012 avaldati Beatportis allalaadimiseks Fedde Le Grand ja Nicky Romero – Sparks. Singli avaldas Fedde’s Flamingo Records ning vokaale esitab Matthew Koma.

Jõuluõhtul avaldas Fedde Le Grand singli “Raw”, samas on mees tegev oma sooloalbumiga, mis tuleb Spinnin' Records alt.

Märtsis 2013 tuuritas Fedde USA-s "Road To Ultra: A Long Way From Home" tuuril, mille hümn "Long Way From Home" valmis koostöös Sultan & Ned Shepard'iga. Digisingel tuli Flamingo Recordsilt 1.aprillil 2013 ning muusikavideot esitleti 9.mail.

22.aprillil 2013 avaldas Flamingo Recordings Fedde le Grand singli "Rockin’ N’ Rollin’’. Teiseks suvehitiks kujunes Fedde remiks Timeflies’ “I Choose U”.

24.juunil 2013 tuli singel Fedde Le Grand & Sultan + Ned Shepard – "No Good", mis on üles haibitud 1987 aasta Kelly Charles hitist "You’re No Good To Me". Singel on #1 DMC Ibiza Buzz Chartsis.

13.juulil 2013 esitleti lugu Fedde Le Grand & Michael Calfan "Lion (Feel The Love)".

18.oktoobril 2013 avaldati singli "Where We Belong" muusikavideo, milles Fedde Le Grand kaaslasteks olid karakterirokkarid DI-RECT. Jõuluüllatusena tuli singel Beatportis müügile 23.12.2013.

24.märtsil 2014 tuli Beatportis müügile Fedde Le Grand singel "Don’t Give Up".

Mais 2014 tegi Fedde le Grand vägeva remiksi MIchael Jacksoni postuumsele singlile "Love Never Felt So Good".

Järgmine Fedde le Grand singel oli "Twisted", mida esitleti Ultra Music Festivalil. Beatportis tuli see müügile 14.juulil 2014.

13.jaanuaril 2015 tuli singel "Tales Of Tomorrow", mille instrumentaal kõlas Tomorrowland aftermovies. Nüüd on Fedde Le Grand, Dimitri Vegas & Like Mike massiivne hitt saanud vokaalid Julian Perrettalt.

2015 aastal on ilmunud veel singlid Fedde Le Grand with Jewelz & Sparks "Robotic" ja Fedde le Grand with Patric La Funk "Take Me Home". Juunis 2015 võttis Fedde ette remiksida Madonna feat. Nicki Minaj menuloo "Bitch I'm Madonna".

1.juulil ilmus Ultra alt Fedde Le Grand feat. Denny White singel "Cinematic". Samas tuli Youtube'is üles ka muusikavideo.

22.novembril 2015 avaldas Darklight Records artisti instrumentaalloo "The Noise" koos videoga. 2016 aastal tuleb album.

28.detsembril 2015 ilmus Fedde Le Grand, Holl & Rush singel “Feel Good”, mille videot esitleti 23.detsembril. Holl & Rush on Hollandi duo, kus on Oscar Loomans ja Bart Jaspers.

15.jaanuaril 2016 tuli Fedde Le Grand lagedale singli ja muusikavideoga "Keep On Believing" ning 27.jaanuaril ilmus ühissingel Fedde Le Grand, Merk & Kremont “Give Me Some”.

26.veebruaril 2016 tuli Fedde Le Grand lagedale stuudioalbumiga “Something Real“, millel kõlab 14 lugu.

28.märtsil 2016 avaldati albumilt tantsuloo Fedde Le Grand & Cobra Effect "I Can Feel" singel koos muusikavideoga. Albumi “Something Real“ viienda singlina tuli septembris 2016 välja “Down On Me“.

8.juulil 2017 toimus Amsterdam Arenal housemusa megaparty Sensation, mille hümniks valmistas Fedde Le Grand töötluse Ian Carey loost "Keep On Rising".

28.juulil tuli välja Fedde Le Grand, Ida Corr ja Shaggy ühine lugu ''Firestarter''.

Fedde Le Grand proovis kätt tantsumusa popima poole pealt ning avaldas 6.oktoobril uue singli “Wonder Years”, kus lauljaks Adam McInnis. Muusikavideo avaldati 3.novembril.

16.veebruaril 2018 ilmus Fedde Le Grand uus singel "Monsta".

14.mail ilmus Fedde Le Grand and Funk Machine feat. General Levy electro-house singel "Flex" koos muusikavideoga.

8.veebruaril 2019 ilmus Fedde Le Grand singel "All Over The World".

15.juulil avaldas Fedde Le Grand singli "Skank".

24.jaanuaril 2020 avaldas Fedde Le Grand singli "Dancing Shoes", kaaslaseks Josh Cumbee.

13.märtsil avaldasid Afrojack & Fedde Le Grand ühisloo "1234", kaasatud MC Ambush.

24.juulil ilmus singel "You Should Know" kaaslasteks Sam Feldt ja Craig Smart.

23.oktoobril andsid Fedde Le Grand ja Ally Brooke välja singli "Catekeeper".

Fedde Le Grand ja Robert Falcon avaldasid 19.novembril loo "Heaven", mida laulab Sofia Quinn. Sämplina kasutati bändi Cutting Crew hitti “(I Just) Died in Your Arms”.

22.juulil 2022 ilmus Fedde Le Grand uus singel "Shake That Ass".

Muud huvitavat