Brandy

21.juunil avaldas Ariana Grande singli "the boy is mine" remiksi, kuhu ta kaasas Brandy & Monica.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.06.2002 - 20:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.06.2024 - 08:20
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Brandy Norwood on sündinud 1979.aastal ning on 20 miljoni albumiga üks müüdumaid R&B artiste terves maailmas.

Oma maheda ja hingestatud lauljamaneeriga võitis Brandy juba 15-aastasena muusikasõprade südamed oma esimese hitiga "I Wanna Be Down”.

Järgnes läbimurre filmimuusikas ja 1995 aastal esitas Brandy Lenny Kravitzi loodud laulu “Where Are You Now” filmis Batman Forever ning oma suure eeskuju Whitney Houstoni filmis Waiting For Exhale kuulsime Brandyt esitamas Babyface lugu "Sittin' Up In My Room", mis singlina number 1 hitiks tõusis. Järgnes edu filmist Set It Off pärineva looga “Missing You”, mis esitati koos Tamia, Gladys Knight ja Shaka Khan’iga. Edasi esines Brandy koos Whitney Houstoniga Disney TV “Cinderellas”.

Brandy album “Never Say Never” pärineb 1998 aastast ning siit tasub meenutada tormilist hitti “The Boy Is Mine”, mida esitati koos teise supertähe Monicaga. Selle laulu eest võitis ta ka oma seni ainukese Grammy auhinna veebruaris 1999. Uuesti tõusis lauljatar edetabelitesse eelmisel aastal singliga “Another Day in Paradise”, mis originaalis pärineb Phil Collinsi 1989 aasta albumilt “... But Seriously”. Selle laulu tõid meieni seekord duetina Brandy ja Ray J. “Another Day in Paradise” on lugu, mida tasub ikka ja jälle kuulata ning seekordne versioon oli üsna põnev ja kenasti harmoneerusid mõlema laulja hääled ning kõik vana, mis selles loos kogu aeg olnud, oli siia väga osavalt ja huvitavaltki sisse põimitud. R&b stiilis olekski tegelikult seda lugu esitamas peale Brandy kedagi teist raske ette kujutada, sest kõik tämbrid istuvad siin väga ladusalt.

Aasta 2001 suvel abiellus Brandy produtsendi ja laulukirjutaja Robert Smith’iga ning nüüd ootab lauljatar oma esimest last, kes pidavat olema tüdruk. Ometi valmis samal ajal Brandy uus kolmas album „Full Moon“, mis peale ilmumist kohe Ameerikas albumite edetabeli teisele kohale tõusis. Euroopas ilmus plaat 25.veebruaril 2002 ning sellega koos lasti välja ka esimene singel „What About Us?“. Singli ja albumi produtsendiks oli hästituntud Rodney Jerkins.

Brandy singel ja plaadi nimilugu „Full Moon“ ilmus singlina 10.juunil 2002 ning näitas lauljatari küpset ja sügavat vokaali täies hiilguses. Lugu sujub mõnusa popi ja r&b piirimail ning singlil kõlab see veel kahes remiksis, millest videos võib näha Cuthfather & Joe remiksi. Singlil kõlab viimase loona ka uus lugu „Die Without You“, mis ei mahtunud originaalplaadile „Full Moon“.

2002 aasta novembris võis Brandy esituses kuulda lugu "Dance With Us" soundtrackil “The Wild Thorberrys Movie“. Lauljatari plaat kandideeris r&b parimaks albumiks Grammy Awardil ent võita tal ei õnnestunud. Juulis 2003 läks ta lahku ka abikaasast, kellega tal on tütar Sy'rai (sündis 16.juuni 2002). Oktoobris 2003 võis Brandy’et näha mängimas räpparite G-Unit singli "Stunt 101" videos.

7.mail 2004 avaldas Brandy singli "Talk About Our Love". Laulu on produtseerinud Kanye West, kes oli tegev terve lauljatari neljanda albumi ettevalmistamisega. Brandy album "Afrodisiac" ilmus 29.juunil 2004 Atlantic Recordsilt ja siin on kokku 14 lugu. Uus on ka Brandy produtsent, kelleks seekord on Timbaland. Nimekamad lood lisaks avasinglile on "Who Is She 2 U", "Where You Wanna Be", "Necessary" ja "Turn It Up".

Järgmise singlina tuli 4.oktoobril 2004 plaadi nimilugu "Afrodisiac", mille produtsendiks on Timbaland.

06.aprillil 2005 ilmus Brandy kogumikalbum "The Best Of Brandy", millel kokku 18 lugu eesotsas kuulsamate lugudega nagu "Baby", "Have You Ever?" ja "The Boy Is Mine." Selle plaadi esimeseks singliks oli "Who Is She 2 U", mis ilmus 09.märtsil 2005 ja pärines Brandy viimaselt stuudioalbumilt "Afrodisiac".

Aastal 2008 sõlmis Brandy plaadilepingu Epic Recordsiga ning 11.novembril 2008 tuli viies album "Human". Augustis 2008 tuli singlina "Right Here (Departed)", mille autoriks Rodney 'Darkchild' Jerkins.

Aprillis 2010 esilinastus VH1 telekanalil Brandy ja tema venna Ray J ning isa-ema osalusel telesari Brandy and Ray J: A Family Business. Peale 11-osalist edukat hooaega tuli 2010 lõpus veel teinegi. Selles keskenduti päris plaadi loomisele Saguaro Road Records alt. Esiksingliks oli "Talk To Me".

2011 aastal sai Brandy plaadilepingu firmaga RCA/Chameleon Records ning on tegev stuudios. Veebruaris esitleti Rico Love podutseeritud duetti Brandy & Monica "It All Belongs To Me".

26.aprillil 2012 esitles Brandy esimest ametlikku singlit “Put It Down”, kaaslaseks Chris Brown. Loo autoriks on Sean Garrett. 14.augustil esitleti Hype Williams loodud singli muusikavideot.

Album "Two Eleven" tuli RCA/Chameleon Recordsilt 15.oktoobril 2012. Partneriteks on Sean Garrett, Frank Ocean, Rico Love, Jim Jonsin, Bangladesh, Tha Bizness jt. Teiseks singliks valiti Sean Garrett kirjutatud “Wildest Dreams” ja kolmas oli ilus romantilise sõnumiga ballaad “No Such Thing As Too Late“.

27.detsembril 2012 avalikustati, et Brandy ja Warner/Chappell Music ärijuht Ryan Press on kihlunud. Rohkemat suhtest aga ei tulnud.

Brandy osales Mystery Skulls albumil "Forever" diskolugudes “Number 1” ja “Magic”. Plaat ilmus 27.oktoobril 2014.

6.novembril 2015 tuli vanakooli house singliga “The Girl Is Mine” välja UK duo 99 Souls. Mashupis segunevad R&B klassikad - 2005 aasta Destiny’s Child “Girl” ja 1998 aasta Brandy & Monica “The Boy Is Mine”.

6.jaanuaril 2016 avaldas Brandy soundcloudis uue bluesiliku loo “Beggin & Pleadin”, mille aitas tal kirjutada Kirby Lauren. Loo produtsentideks on Pop & Oak.

Brandy laulab ansambli August Greene 20.jaanuaril 2018 avaldatud loos "Optimistic".

Brandy osales venna Ray J uuel singlil "Right On Time", mille video avaldati 10.oktoobril. Kaasa lõid veel Flo Rida ja Designer Doubt.

28.juunil 2019 andsid Brandy ja Daniel Caesar välja singli "Love Again".

Brandy tähistas 25-aastast muusikukarjääri 27.septembril ilmunud singliga "Freedom Rings".

1.mail 2020 ilmus Brandy ja Chance The Rapper ühissingel "Baby Mama".

Brandy osales 13.mail ilmunud Ro James singlil "Plan B".

Brandy seitsmes album kannab nime "b7" ning ilmus 31.juulil 2020. 15-loolise albumi kolmas singel "Rather Be" tuli välja 24.juulil.

Veebruaris 2021 valmis 1997 aasta TV muuvi "Cinderella" ainetel muusikavideo, kus kaasas Whoopi Goldberg, Victor Garber, Bernadette Peters, Paolo Montalban, Jason Alexander ja Veanne Cox. Lavastajaks oli Todrick Hall. Edasi on plaanis Rodgers & Hammersteini "Cinderella" soundtrack, mis pole kunagi helikandjal ilmunud.

Brandy osales 26.märtsil ilmunud Gallant loos "Dynamite".

21.mail ilmus Brandy uus singel "Starting Now".

Brandy osales 20.augustil avaldatud Tiwa Savage loos "Somebody's Son".

10.septembril tuli välja Brandi osalusega Eric Bellinger singel "Euphoric".

1.oktoobril tuli välja Brandy, Eve, Naturi Naughton ja Nadine Velazquez muusikavideoga singel "Nasty Girl", mis pärit ABC uuest seriaalist "Queens".

16.detsembril avaldasid R&B star Brandy ja Queens Cast loo "Until My Final Breath".

18.märtsil 2022 avaldasid Brandy ja tütar Sy'Rai loo "Nothing Without You", mis kõlab Disney muuvis "Cheaper by the Dozen".

10.novembril 2023 tuli välja jõulualbum "Christmas With Brandy", millel 11 lugu nii aegumatut klassikat kui originaalloomingut. Esimese Brandy endakirjutatud jõululoona ilmus 3.novembril singlina "Christmas Party for Two”.

21.juunil avaldas Ariana Grande singli "the boy is mine" remiksi, kuhu ta kaasas Brandy & Monica.

Faktid

Nimi: Brandy Rayana Norwood
Hüüdnimed: Bran, B, B-Rocka, Scooby ja Pumpkin
Sündis: 11. veebruar 1979
Sünnikoht: McComb, Mississippi, USA
Tähtkuju: Veevalaja
Perekonnaseis: Lahutatud (Robert Smith)
Laps: Tütar Sy'rai Iman Smith, sündinud 16.juuni 2002
Pikkus: 170 cm
Juuksed: Mustad
Silmad: Tumepruunid
Elukoht: San Fernando Valley, Los Angeles, CA., USA
Autod: PT Cruiser, Mercedes Benz G500, BMW M3. Hiljuti kinkis sõpradele: Lexus GS400 ja Range Rover.
Esimene kohting: Lakersi mängija Kobe Bryantiga, Kobe lõpuball
Esimene kontsert: Whitney Houston
Mõjutajad: Whitney Houston, Billie Holiday, Aretha Franklin, Sly Stone, Tina Turner, Diana Ross, and "New Age" artists like Lauryn Hill, D'Angelo ja Erykah Badu.
Ilu saladus: "Joo palju vett ja pese igal õhtul nägu!"
Osaletud filmid: I Still Know What You Did Last Summer (1998), Osmosis Jones (2001)

<b>Lemmik:</b>
Artistid: Whitney Houston, Celine Dion, TLC, Puff Daddy, Jewel, Mariah Carey, Alanis Morissette, Notorious BIG, Lil' Kim, 2Pac, Ray J, Faith Evans, Shaunta, Usher, Monica, Da Brat, Boyz II Men, Nas, Toni Braxton jt.
Filmid: The Bodyguard, Annie and The Shining
Värv: Tumepruun
Disainerid: Donna Karan, BCBG, John Bartlett, Daryl K. Joseph, Plein Sud, Bebe, XOXO, Morgan, Louis Vuitton.
Toit: Taimetoit.

Muud huvitavat