Calum Scott

2.detsembril ilmus Calum Scott uus singel "One More Try".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.08.2007 - 09:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.12.2022 - 05:37
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Calum Scott on Briti laulja ja laulukirjutaja. 2015. aasta aprillis sai ta kogu maailmas tuntuks pärast võistlust ITV talentide konkursil Britain's Got Talent, kus ta esitas oma versiooni Robyni hitist "Dancing on My Own". Peale võistlust avaldas ta loo 15.aprillil singlina ning sellest sai 2016.a. suve UK kuulatuim hitt.

24.mail 2016.a. ühines ta plaadilepinguga Capitol Recordsiga ning 16.septembril tuli välja singel "Transformar" koos brasiillannaga Ivete Sangalo, mis oli 2016.a suviste paraolümpiamängude hümniks . 25.novembril 2016 avaldas Scott singli "Rhythm Inside". Järgmine singel "You Are the Reason" tuli välja 17.novembril 2017 ning selle kirjutas Grammyga pärjatud produtsent Fraser T. Smith. Loo muusikavideo filmiti Kiievis. Singel ilmus hiljem mitmes keeles duettidega, kaaslasteks hollandlanna Ilse DeLange, prantslanna Barbara Pravi ning rahvusvahelisele turule jõudis see koos Leona Lewis’ega.

9.märtsil 2018 ilmus Calum Scotti esimene album "Only Human", millel kõlas 11 lugu. Väga mitmekesine plaat leidis sooja vastruvõtu nii publikult kui kriitikutelt. Neljandaks singliks oli "What I Miss Most".

Album ilmus uuesti 2018. aasta novembris "eriväljaandena", mis sisaldas nelja lisalugu. Siin kõlava viienda singli "No Matter What" kohta on Scott kirjutanud: "See on kahtlemata kõige isiklikum laul, mille olen kunagi kirjutanud ja mille üle olen kõige uhkem. See on laul, mis sündis üksindusest, aktsepteerimisest ja südantlõhestavast, kuid vabastavast loost."

Septembris 2020 töötas Scott koos Ameerika kellaettevõttega Bulova välja muusikalise dokumentaalsarja arendamiseks pealkirjaga "Minutes with Calum", mis uurib tema tulevase teise albumi loomingulist protsessi läbi Bulova läätse.

Märtsis 2021 avaldas Scott digitaalselt oma esimese EP pealkirjaga "Only Acoustic", mis sisaldas tema debüütalbumi lugude akustilisi esitusviise. Järgmisel kuul avaldas ta veel kaks EP-d "Only Collabs" ja "Only Love". 21.mail tuli lisaks EP "Only Live". 11.juunil 2021 avaldas Scott singli "Biblical".

Tema oivalist häält on kasutanud tantsumusa produtsendid ning Scott laulis 30.juulil 2021 ilmud Belgia produtsendi Lost Frequencies singlil "Where Are You Now". Veel on ta kaasatud olnud briti drum’n’bass duo Matrix & Futurebound 2017 aasta loos "Light Us Up", Don Diablo 2018 aasta loos "Give Me Love" ning Felix Jaehn 2019 aasta loos "Love on Myself".

1.oktoobril 2021 ilmus Calum Scott singel "Rise", tähenduslik lugu, mille ta oli kirjutanud sügava lockdowni ajal. 29.oktoobril tuli lisaks välja "Rise“ Sam Feldt tantsuline remix.

29.oktoobril oli Calum Scottil au osaleda Nat King Cole jõuluduettide albumil klassikas "O Holy Night".

5.novembril osales Calum Scott Bryan Behr uuel singlil "Da Primeira Vez (From The First Time)" ning proovis esmakordselt laulda portugali keeles.

12.novembril 2021 tulid Jasmine Thompson & Calum Scott välja ühise looga "Love Is Just A Word". Hingelisele ja armsale esitusele valmis ka muusikavideo.

17.detsembril avaldas Calum Scott singli "Rise" akustilise versiooni.

4.veebruaril 2022 avaldas Calum Scott singli "If You Ever Change Your Mind".

25.veebruaril üllatasid Calum Scott, Felix Jaehn & The Stickmen Project ühise singliga "Rain In Ibiza".

29.aprillil ilmus Calumi singel "Heaven" ning 1.juunil singel "Boys In The Street".

17.juunil tuli uus album "Bridges", millel kõlas 14 lugu.

8.septembril esines Calum Scott Alexela Kontserdimajas. Kontserdil kõlasid Calumi romantilised lood, mis on vallutanud miljonite fännide südamed üle kogu maailma.

9.septembril avaldasid Kygo, Gryffin ja Calum Scott ühise loo "Woke Up In Love".

2.detsembril ilmus Calum Scott uus singel "One More Try".

Faktid

Nimi: Calum Scott
Sünniaeg: 12. oktoober 1988
Sünnikoht: Beverley, East Riding of Yorkshire, England
Pikkus: 175 cm
Seksuaalsus: ta on gay

Muud huvitavat