Stem/ Oneword*

Väikepaks ehk Kristjan Oden tegevus hoogustus bändis Winny Puhh, samuti on ta tegev HU? koosseisus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.10.2007 - 10:17
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.01.2014 - 00:02
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

STEM oli kuueliikmeline Tartu metalbänd. Tõsisema tegevusega alustati kahe bändi ühendamisel aastal 2005. Stem viljeleb modernset death- ja thrash-metali segu. Bändi liikmete arvamusel, kõige tabavamad iseloomustavad sõnad Stemi muusika kohta on ilmselt ”uuenduslik” ja ”meloodiline”. ”Teeme sellist muusikat, sest meile meeldib selle jõulisus. Boonuseks on eksperimenteerimine uute muusikaliste võtete ning helipildiga.”

2007. aasta augustikuus ilmus Stemi debüütalbum ”Marble Men”. Kauaoodatud plaadile valiti spetsiaalselt selle tarbeks poole aastaga kirjutatud materjal, lisaks kaks vanemat lugu. Plaadifirma Forwards väljaantud plaat võeti nii kuulajate kui kriitikute poolt soojalt vastu.

”Stemi plaat ”Marble Men” tõestab, et kui kõrvade vahel leidub piisaval hulgal paindlikke, vaimukaid ja eksperimenteerimist mitte pelgavaid rakke, on välismaa iidolite jäljendamisest alustades vägagi võimalik jõuda millegi ainuomase, ootamatu ja oivaliseni. Aastal 2007 kõlab Stem palju huvitavamalt kui 99% moodsast ekstreem-metal’ist mujal maailmas. Siin kohtub teismeea siiras tundeäng hoolikalt läbimõeldud produtseeringuga, vaevuadutav siseringihuumor klassikaks saanud filmisämpel-tsitaatidega, 21. sajandi tarbeelektroonika hämarate 90ndate uuendusliku alternatiivroki vaimuga,” kirjutas Mart Kalvet Eesti Ekspressist.

Rein Vader Eesti Päevalehest leiab, et ”Stem on üks neid bände, kes tõestab, et eesti muusika tervislik seisund tugevneb järjekindlalt. Nad lajatavad death / thrash metal’it nii, nagu seda tegema peab – sirgjooneliselt ja veenvalt. Sekka näputäis progevirvendust, mis sulandub laulu nagu vürts supi sisse, rikastades selle maitset. Üllatavalt hea bänd ja ergas album. Õigupoolest, mida nad seal Tartus konutavad?! Mingu maailma vallutama! Kohe!”

Stem on mitmete artistidega lava jagatud – nende hulgas on Vanity Beach Soomest, Jairus Suurbritanniast ja Mnemic Taanist. 15.oktoobril astus aga Stem Tallinnas Club Hollwyoodis ühele lavale selle sajandi metallilaine ühe edukaima ja hinnatuima bändi Killswitch Engage’ga USAst. Tartu bänd andis täispika kontserdi. «Killswitch Engage on üks suuremaid mõjutajaid meie bändi ideoloogia kujunemisel. Meil on suur au jagada Killswitch Engage 'ga lava ja see on kahtlemata sündmus, mis tähistab meie bändi ajaloos uut lehekülge. Ning meil on väga hea meel, et saame nüüd ka kauem laval olla,» rääkis Stemi bassimees Raido Traumann.

Oktoobris 2007 teatas Stem, et tehakse muusikavideot loole “Near Death Experience”. Nagu räägib Stemi laulja Taavi Narits: „Veetsime terve nädalavahetuse Andy (Andzei Matsukevits) juhiste järgi tööd tehes. Video peaks tulema pooleldi humoorikas, kuid siiski jõuline ning sisutihe.”
Video valmib ning jõuab vaatajate ette järgneva kuu aja jooksul. Samuti osaleb Stem sel hooajal loo stuudiovideoga “Beast From The Great Beyond” Balti Uue Muusika Edetabelis.

20.veebruaril 2008 oli bändil au soojendada Rock Cafes Rootsi meloodilise metali kunni SOILWORK.

Oneword*

2009.a oktoobris internetis nelja looga demo avaldanud ja lavadebüüdi teinud Onewordi moodustavad kolme varasemast tuntud koosseisu: Recycle Bini, Slide-Fifty ja Stemi liikmed. Onewordi helikeelt iseloomustavad gruuvivad funky’d kitarririfid ja trummirütmid ning vaheldumisi räppiv ja laulev vokaal. Kaudsete paralleelidena sealtsamast roki ja räpi piirimailt võiks mainida ehk Clawfingerit ja Rage Against The Machine’i.

Oneword: Taavi Narits – vokaal, Martin Kuut – kitarr, vokaal, elektroonika, Robert Vaigla – kitarr, Sander Loite – bass/vokaal, Kristjan Oden – trummid

29.05.10 jõuti Jägermeister Rock Liiga 2010 finaali.

Suve lõpus lahkus Oneword bändist laulja Deiv, kuna jõudis elus punkti kus ei soovinud enam end muusika tegemisega siduda. Sellest ajast on ülejäänud ansambel rahulikult instrumentaal poolt edasi viinud ning teinud mõne väikse demo. Muudu, Robi, Sans ja Väikepaks hakkasid otsima uut meest. Robert Vaigla leidis tegevuse bändis traFFic.

15.09.2011 astus Klubis Korter üles Oneword*, kes pärast bändiliikmete vahetust tegi esmakordse live-kontserti uues kuues ja tuleb tagasi muusikamaastikule aktiivse bändina! Uueks solistiks sai Still Haunts Me endine vokalist Joonas Kerge. Bändis jätkavad Sander Loite (basskitarr, laul), Martin Kuut (kitarr) ja trummidel Väikepaks.

Viimased esinemised olid augustis 2012 Mõisa Karnevalil ja Tartu Kink Konkis, kus esitleti uut kraami.

Väikepaks ehk Kristjan Oden tegevus hoogustus bändis Winny Puhh, samuti on ta tegev HU? koosseisus.

Faktid

Oneword*
Joonas Kerge - vokaal
Sander Loite - basskitarr, laul)
Martin Kuut - kitarr
Väikepaks ehk Kristjan Oden -trummid

Stem koosseis oli:
Taavi Narits aka Deiv - vokaal
Mart Kinkar - vokaal, kitarr, löökriistad, programmeerimine
Kaur Kokk - kitarrid, programmeerimine, süntesaator
Elijah Ivanov - kitarrid
Raido Traumann - bass
Kristjan Oden – trummid

Muud huvitavat