Laura Põldvere

20.juunil tulid videosingliga "Miski pole igavene" välja AG ja Laura Põldvere. Loo produtseeris Mario Järvet. „Lugu mängib mõtte ümber, et miski siin elus ei ole igavene - tuleb nautida koosoldud aega nii palju, kui seda meile antud on,“ selgitab AG. Singlile valmis ka suvest pakatav muusikavideo, mis sümboliseerib koosoldud aja nautimist, ilma et peaks keskenduma argipäeva muredele. Video kutsub elama hetkes, meenutades, et miski pole igavene.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2007 - 12:56
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2024 - 23:01
Eesti artist, Sooloartist, Jazz

Laura Põldvere on eesti džässi-, bluesi- ja soulilalulja. Ülenurme laulustuudios õppinud Laura on lõpetanud Tartu 1.muusikakoolis viiuli eriala, laulnud Anne Adamsi stuudios ja õppinud Ursel Oja käe all. Seljataha on jäänud Miina Härma Gümnaasium.

Laura sai suuremale üldsusele tuntuks Eurolaulu finaalvooru pääsemisega nii ansambel Suntribe koosseisus lauluga "Let's get loud" kui ka soololauluga "Moonwalk". Eurovisiooni poolfinaali pääses Laura Sky Plusi konkursil osalemisega, mille peaauhinnaks oli Sven Lõhmuse poolt kirjutatud laul. Oma soololauluga saavutas ta teise koha ning Suntribe'iga sõitis esindama Eestit Kiievisse Eurovisioonile kevadel 2006. Laul ei jõudnud Eurovisiooni lõppfinaali, pälvides poolfinaalis 20. koha.

Laura võitis 2005. aastal lauluvõistluse "Kaks Takti Ette", kus pälvis tähelepanu bossanoovalegendi Antonio Carlos Jobimi lauluga "Dindi". Tema esiksingel "Moonwalk" oli 2005. aastal üks enimmängitumaid lugusid Eesti raadiojaamades ning Laura valiti Raadio 2 kuulajate poolt parimaks uueks artistiks. 2007. aastal Eurolaulu konkursil III koha saavutanud "Sunflowers" oli taas üks menukamaid raadio- ja klubihitte Eestis.

1. septembril ilmus Laura debüütalbum "Muusa", millelt leiab 11 elektrooniliste sugemetega popplugu, mille hulgas on ka juba eelnevalt tuntud hitid "Moonwalk" ja "Sunflowers". Albumi andis välja plaadifirma Moonwalk, produtsentideks tandem Sven Lõhmus ja Lauri Laagus. Plaadi väljanägemine on ebatraditsiooniline, sest albumi disainimisel ei ole kasutatud traditsioonilises mõttes kujundust - lumivalge plaadi sise- ja välistekstid on käsitsi kirjutatud ning plaadikarbi sees on valik fotosid Laurast. Peagi jõudis raadiotesse ka albumi nimilugu "Muusa", mille minimalistlikus stiilis video jõudis telekatesse 06.detsembril ja selle rezissöör on Kaimar Kukk. "Muusa" valiti Raadio 2-e iga-aastasel "Aastahiti" auhinnagalal kodumaistest lugudest 2007. aastal kolmandale kohale.

Laura debüütalbum "Muusa" oli viis nädalat järjest Eesti albumimüügiedetabeli liider ning on üks 2007. aasta enimmüüdud CD albumeid. Veel aasta lõpus jõudis raadiotesse Laura neljas singel "581 C", mis räägib teadlaste poolt hiljutiavastatud planeedist, mille keskkonnatingimused on sarnased maa omadele ja kus teoreetiliselt võiks ka elu leiduda.

Eesti Fonogrammitootjate Ühing andis 01.aprillil 2008 Pärnu kontserdimajas kätte tänavused Eesti muusikaauhinnad. Aasta albumi auhinna pälvis Laura album "Muusa", samuti võitis Laura sasta naisartisti auhinna.

2008 lõpus tuli veel singlina "Lihtsad asjad" (feat Raivo Tafenau) ning 2009 augustis osales Laura koos teiste Moonwalki artistidega suvetuuril "12 suvevärvi".

2009 aastal andis Laura välja singlid "Destiny" ja "Pühakud". Novembris ilmus uus lugu, mis kannab pealkirja "Ultra".

Detsembri alguses 2009 tuli Laura teine album, samuti nimega "Ultra". See on elektrooniline pop-album, mille valmimiseks kulus kaks aastat stuudiotööd, mõtteline järg Laura ülimenukale debüütalbumile "Muusa". Laura tähendab, et plaadinimi "Ultra" pole lihtsalt niisama valitud: "See on eesmärk, motivatsioon ja heaolutunne, kuhu sa tahad jõuda, ja minu jaoks on see hetkel saavutatud. Inimene, kes püüab ja tahab, jõuab sinna igal juhul".

Mais 2010 ilmus albumilt "Ultra" neljas singel "Südasuve rohtunud teed", millel teeb kaasa saksofonist Raivo Tafenau.

Detsembris 2010 ilmus Laura uus singel "Võid kindel olla", mille leiab ka lauljatari järgmiselt stuudioalbumilt. Nüüd on loost valminud ka klaveriversioon. "Võid kindel olla" muusika ja sõnad on kirjutanud Sven Lõhmus. Laura kolmas album saab olema osaliselt tagasivaade tema senisele edukale lauljakarjäärile, kuid lisaks tuntud raadiolugudele leiab sealt ka uut materjali.

14.juunil 2011 ilmus Laura suvine ja klubihõnguline singel “Kustuta Kuuvalgus”, mis on juba viies Laura teiselt albumilt “Ultra”. Loo autor ja produtsent on Sven Lõhmus.

Laura kogumikalbum "Sädemeid taevast" ehk singlid 2005-2012 ilmus 22.detsembril 2011. Album sisaldab kõik Laura kolmteist singlit, teiste seas esimene suurhitt "Moonwalk", Eesti raadiojaamade enimmängitud lugu "Sunflowers" ja viimane singel "2020", mida Laura esitles telesaate Tantsud Tähtedega finaalis.

1.jaanuaril 2013 kõlas ETV eetris spetsiaalselt Sven Lõhmuselt tellitud uus laul "Head uut aastat!" mida esitas Laura.

26.aprillil 2013 saavutas Laura rahvusvahelisel lauljate konkursil Riga Jazz Staue teise koha.

7.septembril 2013 abiellus Laura oma kihlatu, jazzpianist Joel-Rasmus Remmeliga. Laulatus toimus Risti kirikus ning ametlikult on lauljatari nimeks nüüdsest Laura Remmel.

17.märtsist 2014 hakkas lauljatar Laura Remmel juhtima Raadio 2 saadet "Draiv".

Laura Remmel viljeleb džässi koos abikaasa Joel-Rasmus Remmeli ja trummar Kaspar Kallustega ansamblis Carrot Lights, mis tegutseb 2012 suve lõpust. Tehakse improvisatsioonilist muusikat, mida võib kategoriseerida jazzi, popi ja vabaimprovisatsioonisegulise muusikažanri alla. Joel-Rasmus Remmel (klaver) ja Kaspar Kalluste (trummid) on tuntud kui Noore Jazzitalendi omanikud ning mõlemad on käinud täiendavalt õppimas Rootsis Göteborgi ja Malmö ülikoolides.

Carrot Lightsi sai näha 28.märtsil 2014 TMW raames NO99 džässiklubis.

Laura Remmel saavutas 2014 aprillis Armeenias peetud rahvusvahelisel festivalil-võistlusel "Renaissance" pop-džässi kategoorias esikoha.

10.-15.juunil 2014 sai Tallinna südalinnas Rotermanni kvartalis nautida taevalikku söömaaega. Lisaks maitseelamustele pakkus kõrgustes muusikalisi elamusi lauljatar Laura Remmel.

Laura Remmel koos ansambliga Carrot Lights salvesid augusti lõpus albumi materjali ning esimese loona avaldati "Dii Džii". 23.oktoobril esitati ETV Terevisioonis lood "Clouds" ja "Tabasco Flowers".

Plaat "Carrot Lights" sai valmis oktoobri lõpuks ja plaadiesitluskontserdid toimusid Tallinn Fashion Weekil 26.oktoobril ja jazziklubis Philly Joe's 28.oktoobril ning Tartus IdeeJazzil 31.oktoobril 2014.

31.juulil startis Laura ja Joel Remmeli tuur "No moon at all" Eesti kaunites paikades. Viiel kontserdil tuli esitamisele vana džässiklassika, mis jõudis duo ühise albumi peale, et see siis Eesti ja Jaapani turule paisata.

Carrot Lights sõitis novembris 2015 Lääne-Euroopasse kontserte andma. Esineti Brüsselis, Luksemburgis, Pariisis ning Marseilles. Laura jaoks on huvitav, kuidas 1930ndatel aastatel poppmuusikana kõlanud jazzist on tänapäevaks saanud pigem nišimuuska.

21.detsembril esitlesid Laura ja Joel Remmeli kauamängivat "No moon at all" elegantses ja hubases Klaverivabrikus, kus kontserti olid kutsutud kuulama lähedased sõbrad, tuttavad ja muusikud.

15.01.2016 avas Teater NO99 jazziklubi aasta Carrot Lights põneva vabaimprovisatsiooni, jazzi ja popi hõnguga. Kontserdil astus trioga lavale kitarrist Paul Daniel.

Sven Lõhmus kirjutatud lugu "Supersonic" Laura esituses jõudis Eesti Laul finaali, mis toimus Saku Suurhallis 5.märtsil. Laura lugu avaldati 7.detsembril. Laura “Supersonic” 3D sfääriline video on maailma esimene animeeritud omanäoline muusikavideo.

Laura teatas aprillis 2016, et on lahutanud abielu ning muutnud nime tagasi Põldvereks.

Laura trio esines 9.juulil 2016 muusikafestivalil Õllesummer Simsonsig jazzi- ja veiniaias. Kuulda sai uut lugu “94/95”, mis valmis koos Sven Lõhmusega. “Lugu räägib sellest, et lapsepõlv on olnud tore ja on möödas, aga nüüd tuleb edasi ka vaadata,” rääkis Laura.

23.veebruaril 2017 esines Laura Vaba Laval, Telliskivi Loomelinnakus. Uus live-session koos jazzmuusik Villu Veskiga on alternatiivne, tantsuline programm, mis ulatub discost jazzrave'ini.

Koit Toome ja Laura esitatud lugu "Verona" võitis 4.märtsil konkursi Eesti Laul 2017. Autoriks on Sven Lõhmus.

Plaadifirma Moonwalk andis 29.aprillil välja Eesti tänavuse euroloo “Verona” itaaliakeelse versiooni koos muusikavideoga. 5.mail 2017 tuli välja välja Laura “Greatest Hits” 17-looline kogumik, mille avalooks on konkursil Eesti Laul 2016 teise koha saavutanud “Supersonic” ning viimaseks palaks “Verona” itaaliakeelne versioon.11.mail osalesid Laura ja Koit Toome Kiievis Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Laura ning Koit Toome panevad juulikuu romantilised suveõhtud helisema – akustilise kontserttuuriga "Verona" külastatakse 10.-30.juulil Eestimaa kauneid ja huvitavaid paiku. Laura ja Koidu esituses kõlavad nende endi nii vanemad kui ka uuemad eesti rahva südamesse lauldud lood.

12.detsembril kõlas raadios Sky Plus esmakordselt Laura tuliuus singel “Waterfall”, mille autoriks Sven Lõhmus.

Noorkuu ja Laura imelised jõulukontserdid toimusid 10.-21.detsembril kõikjal üle Eesti. Kontserdil kuulis Noorkuu verivärskeid omaloomingulisi laule, Laura parimaid hittlugusid ning loomulikult kõigile tuntud jõululaule.

Laura ja Villu Veski andsid 31.märtsil 2018 välja ühise 8-loolise albumi "Crazy Enough" artistinime Laura & W all. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani. Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

Laura ja Villu Veski esitlesid oma albumit “Crazy Enought” Jazzkaarel 21.aprillil ning peale seda Miamis LoLa konverentsi raames ning ka Kaunases Jazz Festivalil 27.aprillil. Maikuus on plaanis anda välja albumist ka vinüüli versioon, mida esitletakse üle Eesti Rahva Raamatu poodides.

25.juulil 2018 tuli välja Laura singel “Tõusulained”. Sven Lõhmuse kirjutatud lugu räägib sellest, kuidas vahel on targem ebaõnnestumistele selg keerata ja usaldada ennast elu tõusulainete rüppe. “Usun, et kõigil on hetki, kus plaanid ei lähe nii, nagu me oma peas ette oleme kujutanud. Vahel on kõige parem asjad lihtsalt maha jahutada ja ka endale natuke puhkust anda. Ja millal oleks seda veel parem teha kui suvel. Lõppude lõpuks läheb kõik niikuinii hästi.” räägib Laura. Loole valmis ka lüürikavideo, mille autoriteks on Eesti Noorte Tantsuühingu õpilased, kellele Laura usaldas video tegemiseks vabad käed.

31.jaanuaril 2019 tuli välja Laura Põldvere uus singel "Lennujaamas". Muusikapala autor on Sven Lõhmus. Lüürikavideo avaldas ta 18.veebruaril.

Aprilli keskel kirjutas Laura Facebookis, et temal ja Johannes Lõhmusel oli super lahe aeg Soome linnas Vaasas Sugar House Publishing’is koos Janne Hyöty, Nisse Nybäck & Christian Jansson’iga. “Kirjutasime vinget muusikat ja.. mul on tunne, et nüüd võib küll öelda, et aasta lõpus saab ilmuma Laura album,” kommenteeris lauljatar.

28.mail avaldas Laura uue singli “Keerleme”, mille on kirjutanud Daniel Reinaru ja produtseerinud Johannes Lõhmus. See oli esimene lugu Laura uuelt albumilt, mis ilmub 2019. aasta novembris. Uus materjal on inspireeritud aastast 2020, täpselt nagu kunagine Sven Lõhmuse hitt, mis rääkis tulevikust, kuid täna on saanud reaalsuseks. Uus ja tantsuline stiil, põnevad ja värsked koostööd, erinevad heliloojad nii Eestist kui välismaalt - Laura uus muusika saab olema mõnusa vibe’iga.

Uue albumi muusikalise teekonna suunanäitajaks on lugu “Don’t Shut Me Out” ning selle on kirjutanud ja produtseerinud Sugar’i peaprodutsent Johan Nybäck. Singel ilmus 1.oktoobril, mil tähistati ka rahvusvahelist muusikapäeva. Laura andis Kanal 2 otsesaatele “Õhtu!” intervjuu ning kohe peale saadet tuli musavideo YouTube’i üles.

Plaadil leidub ka üks duett – koos Koit Toomega salvestatud “Segamini maailm”, mis on kingituseks kõigile neile, kes on tundnud, et enam ei jaksa. Singel ilmus 26.novembril ning muusikavideo tegi Joosep Kask.

Laura Põldvere avaldas 3.detsembril üheksanda täispika albumi "9 elu", mis räägib loo laulja eluetappidest pop-muusikas, eneseleidmisest, arengust ja unistuste poole pürgimisest. Laura muusikat avaldab nüüdsest Soome-Rootsi produtsentide hallatav kirjastus Sugarhouse Publishing.

3.detsembril toimunud plaadiesitlusel astusid üles lisaks duetipartner Koit Toome kui ka Eesti Laulu loo autor Jan Hyöty. Järgmised albumiesitlused olid Tartu Apollos 11.detsembril ning 19.detsembril Tallinna Solarise Apollos.

17.detsembril andsid Laura Põldvere ja Ivi Rausi välja albumi “Aitäh, Uno Naissoo!”, kus kõlab 10 lugu uutes seadetes. Albumi helipalett on mitmekesine. Siin on nii meditatiivset vaikust, klassikalist jazzballaadi, mõnusat bossanovalikku nooti kui ka kergelt psühhedeelset gruuvi. Loomulikult ei puudu helikandjalt värvikas improvisatsioonimaailm. “Aitäh, Uno Naissoo!” kogumikul teevad kaasa suurepärased Eesti jazzmuusikud, kelle kõigi mõtted on leidnud väljenduse selles materjalis.

Laura oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Janne Hyöty, Jessica Hyöty ja Laura Põldvere kirjutatud looga "Break Me". Lugu koos videoga tuli välja 30.novembril ning see oli kolmas singel uuelt albumilt.

Laura Põldvere avaldas 9.juunil 2020 albumilt “9 elu” videosingli “On meie aeg”, mille viisi ja lüürika autorid on lisaks lauljatarile endale ka Silver Haugas ja Kusti Lemba. Muusikavideo režissööriks Joosep Kask.

Laura Põldvere oli üks seitsmest Soome eurolaulu konkursi finalistist, astudes võistlustulle 20.veebruaril. Laura võistlusloo “Play” autorid olid Karl-Ander Reismann, lätlane Reinis Straume ja Laura ise. Laul anti koos lüüriikavideoga välja 19.jaanuaril.

23.märtsil ilmus Laura albumi “9 elu” singel “Don’t Die With The Music In You”. Lugu saadab talvine muusikavideo, mis filmiti Lapimaal.

25.juunil andis Laura välja albumi "9 elu" viimase singli "Do It Right". Autorid on Nisse Nybäck, Janne Hyöty, Johannes Lõhmus ja Laura ise. Video on filmiti käesoleva aasta mais Dominikaani vabariigis ja esimest korda Laura elus oli reisi ajend just uue video- ja fotomaterjali salvestamine.

1.oktoobril toimus Tartu Jaani kirikus Laura Põldvere ja ETV Tütarlastekoori ühine kontsert üle Eestilise muusikapäeva raames.

Eesti Laul 2022 kolmandat veerandfinaali otsesaadet juhtisid Ott Lepland ja Laura Põldvere ning see oli eetris 4.detsembril.

Eesti Laulu teises poolfinaalis 5.veebruaril tuli vaatajate ette oma uue looga "Prayers to You" Laura Põldvere, jagades lava boamaoga. "Mulle tõesti meeldib võtta vastu selliseid huvitavaid challenge'eid ja ennast arendada," rääkis Laura laval läbi viidud õhuakrobaatika trikkidest. Nendest hirmsamaks nimetas Laura aga laulmist samal ajal boamadu kaelas hoides. Lugu valmis Dominikaani Vabariigis koostöös dj Luk Folliniga.

Laura Põldvere osales 11.märtsil ilmunud Paidest pärit Soome räppari Jyrise singlil “Gameboy”.

Punkansambel Tabloited üllitas 27.aprillil videosingli albumilt “Võõrad suled”. Unenäolises "Zeitgeist" klipis löövad peale bändi ja solist Laura Põldvere kaasa ka Marilyn Manson, Anton Hansen Tammsaare, seen ja diskokera. Laulust endast kõneleb solist Laura Põldvere aga nii: “See lugu on justkui mälestuste ja tulevikulootuste kaleidoskoop. Mulle nii meeldis seda salvestada, sest sain pungilikult suvalt laulda, olla lohakas ning ka paar vimkat visata. Väljendada hetke ajavaimu tunnetust, kuna on olnud ka meelelahutuse sektoris keerulised ajad.”

13.mail ilmus Luk Follin Feat. Laura Põldvere lugu "Prayers To You" koos muusikavideoga. Dominikaani DJ Luk Follin ja Laura lugu on üllatavas deep house stiilis. “Nii põnev idee oli luua muusikat inimesega, kellega ma polnud eales kohtunud ning põimida kokku kaks totaalselt eripalgelist kultuuri,“ nentis Laura, kuna loo muusikavideo võeti üles nii Eestis kui ka Dominikaani Vabariigis. Muusikavideo režissöörideks on Eesti tippkoreograaf Alice Aleksandridi ja Kosta Mushu. Antud versioonile lisandus veel kaks remix’i – üks Hispaania DJ ja produtsendi David Caballero ning teine Aafrika house duo Kreative Nativez poolt.

Laura Põldvere & Villu Veski band esinesid 4.juunil Haapsalu Itaalia muusika festivalil Piiskopilinnuse õuel erikavaga, mis sisaldas erinevate autorite loomingut nii kaugematest kui ka praegustest aegadest. Laura esituses kõlasid näiteks Itaalia rahvalaul "Bella Ciao", Eros Ramazzotti lugu "Piu Bella Cosa" ja Itaalia tänavune eurolaul "Brividi".

Laura Põldvere laulis sisse taustavokaalid 22.juunil avaldatud räppar Beebilõust loole “Keemiatund”. Tallinna Merepäevadel esines Laura Põldvere projektiga “Laura Covers The World” 26.augustil Noblessneri jahisadamas.

Laura Põldvere avaldas 22.märtsil 2023 muusikavideo “Lilled jäävadki Sulle”, mille esmaesitlus toimus Kanal 2 saates “Õhtu!”. Laulu muusika ja sõnad on Laura kirjutanud koostöös produtsent Johannes Lõhmusega, kellega koos salvestati ka Laura esimene popsingel “Moonwalk”. Naistele julgust süstiv laul on esimene üllitis Laura hiliskevadel ilmuvalt EP-lt. Laulu video võeti üles Tallinnas Kopli poolsaarel asuvas Põhjala tehases ning muusikavideos kannab Laura ühte ägedat lillekleiti, mille tegemiseks kasutati 24 erinevat lillesorti. Lugu “Lilled jäävadki Sulle” võistles TV3 saates “Uus laul” 14.mail poolfinaalis ning pääses 28.mail Alexela kontserdimajas toimunud finaali.

26.juunil tuli välja Laura singel "Grande Finale", mis on eestikeelne variant 4 aastat vanast loost “Do It Right”. “Sõnad justkui kirjutasid iseennast ning voolasid paberile. Lugu sai täiesti uue mineku ja hingamise emakeelses kuues,” tunnistas Laura. “Loo sõnum kõnetab kindlasti paljusid, kes on olnud kokku-lahku suhtes, mis võib kesta pikki aastaid, lõhkudes mõlemat poolt. Tarvis on tunda ära see n-ö “grande finale” moment, kus tuleb teineteisest lõplikult lahti lasta ning anda võimalus uuel inimesel ennast kogeda,“ mõtiskles Laura.

4.oktoobril tuli välja Laura singel “Pahupidi”, mis valmis koostöös produtsent Johannes Lõhmusega. Lugu on sügiseselt värvikas ning duole omases muusikalises kuues. Loo sõnum on vastupidiselt pealkirjale ääretult positiivse sisuga. “Lüürika räägib harmoonilisest ning tasakaalus olevast suhtest, milles õpitakse tundma ka teineteise pahupoolt ja nähakse üksteist arenemas ja kasvamas,“ kommenteeris Johannes Lõhmus. Lugu läks lendu koostöös iDeal’i ning uhiuue iPhone 15 lansseerimise sündmusel.

Loo “Pahupidi” sõnum on väikese vimkaga ning video filmiti kasutades eksklusiivselt ainult iPhone 15. Alice Aleksandridi lavastatud video esmaesitlus toimus Kanal 2 saates “Õhtu” 17.oktoobril.

Eesti Laul 2024 15. poolfinalisti seas oli Laura "Here's Where I Draw the Line", autorid Laura Põldvere, Johannes Lõhmus. Eesti Laulu poolfinaal toimus 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril.

Fännide suurel soovil tehti Laura Eesti Laulu loole “Here’s Where I Draw The Line” trummi ja bassi remix. 18.veebruaril avaldatud lugu valmis koostöös tunnustatud elektroonilise muusikaprodutsendiga Planeet, kes on tuntud näiteks ka koosseisust Whirl & Mayer. Ballaad sai uue kuue, mis viib kindlasti Laura loo ka tantsupõrandale.

13.märtsil esietendus Viimsi Artiumis Teet Kase kaasaegne balletilavastus "Kurat ja Jumal", kus lisaks balleti- ja tantsuartistidele Kyoshiro Oshimale, Maria Solei Järvetile ning Jevgeni Gribile teevad kaasa ka laulja Laura Põldvere ja Cätlin Mägi torupilliansambel. Lisaks tantsimisele Põldvere ka muidugi laulab lavastuses. "See on alati mu unistus olnud neid maailmasid omavahel kokku mässida. Panna kokku improvisatsiooni, poppi, riietust, liikumist," ütles laulja.

Laura Põldvere ja Synne Valtri tulid 21.märtsil välja ühise singliga “Oleks”. Laura mõtles laulu kirjutades selle peale, et keerulises suhtes olles mõtled vahel et ehk oleks kergem olla ilma kaaslaseta. “Aga kokkuvõttes on iga hea suhte alustala vaevanägemine, omavahel kompromisside leidmine. Tegelikult koos olla on ikkagi palju parem.” Synne sõnul oli ta Lauralt koostööpakkumist saades äärmiselt üllatunud. 26.märtsil esitletud video autor on nimekas režissöör Hindrek “Masa” Maasik.

12.juunil ilmus Laura uus singel "Elukeemia". Autoriteks Johannes Lõhmus & Laura Põldvere ning video tegi Hindrek Maasik. Laura räägib siin elu nautimisest, selle ilust ja võlust.

20.juunil tulid videosingliga "Miski pole igavene" välja AG ja Laura Põldvere. Loo produtseeris Mario Järvet. „Lugu mängib mõtte ümber, et miski siin elus ei ole igavene - tuleb nautida koosoldud aega nii palju, kui seda meile antud on,“ selgitab AG. Singlile valmis ka suvest pakatav muusikavideo, mis sümboliseerib koosoldud aja nautimist, ilma et peaks keskenduma argipäeva muredele. Video kutsub elama hetkes, meenutades, et miski pole igavene.

Faktid

Nimi: Laura Põldvere
Sündinud: 30. augustil 1988 Tartus
Tähtkuju: neitsi
Lahutatud abikaasa: Joel-Rasmus Remmel

Lemmikfilm: „Siivutu ettepanek"
Lemmikraamat: „Väike prints"
Lemmikmuusik: Nina Simone
Lemmikbänd: Zero Assoluto
Lemmiksportlane: Jaak Mae
Lemmikkohvik: Vikerkaare kohvik kooli juures
Lemmiktegevus: kodus lakke vahtimine, muusika kuulamine
Lemmiksöök: jõulude ajal hapukapsad kartulite ja kastmega
Lemmikjook: soe tee

Iseloomustab ennast nii: tagasihoidlik koleerik, enamuses rõõmsameelne, usaldusväärne

Muud huvitavat

Seotud videod

Laura Põldvere - Elukeemia
Laura Põldvere - Elukeemia

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Elukeemia

Aasta: 2024

Laura Põldvere - Lilled jäävadki Sulle
Laura Põldvere - Lilled jäävadki Sulle

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Lilled jäävadki Sulle

Aasta: 2023

Laura Põldvere - Pahupidi
Laura Põldvere - Pahupidi

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Pahupidi

Aasta: 2023

Laura Põldvere - Here's Where I Draw the Line
Laura Põldvere - Here's Where I Draw the Line

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Here's Where I Draw the Line

Aasta: 2023

Tabloited & Laura Põldvere - Zeitgeist
Tabloited & Laura Põldvere - Zeitgeist

Artist: Tabloited & Laura Põldvere

Lugu: Zeitgeist

Album: Võõrad suled

Aasta: 2022

Laura Põldvere - Don't Die With The Music In You
Laura Põldvere - Don't Die With The Music In You

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Don't Die With The Music In You

Album: 9 elu

Aasta: 2021

Laura Põldvere - Do It Right
Laura Põldvere - Do It Right

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Do It Right

Album: 9 elu

Aasta: 2021

Laura Põldvere - On Meie Aeg
Laura Põldvere - On Meie Aeg

Artist: Laura Põldvere

Lugu: On Meie Aeg

Album: 9 elu

Aasta: 2020

Režissöör: Joosep Kask

Laura - Keerleme
Laura - Keerleme

Artist: Laura

Lugu: Keerleme

Aasta: 2019

Laura - Don't Shut Me Out
Laura - Don't Shut Me Out

Artist: Laura

Lugu: Don't Shut Me Out

Aasta: 2019

Laura Põldvere & Koit Toome - Segamini maailm
Laura Põldvere & Koit Toome - Segamini maailm

Artist: Laura Põldvere & Koit Toome

Lugu: Segamini maailm

Album: 9 elu

Aasta: 2019

Laura Põldvere - Break Me
Laura Põldvere - Break Me

Artist: Laura Põldvere

Lugu: Break Me

Aasta: 2019

Koit Toome & Laura - Verona - Italian version
Koit Toome & Laura - Verona - Italian version

Artist: Koit Toome & Laura

Lugu: Verona - Italian version

Aasta: 2017