Britney Spears

24.oktoobril 2023 ilmus Britney Spearsi autobiograafia "The Woman In Me". Põnev lugemine, aga ameerlikalikult lihtne.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 20:29
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.10.2023 - 09:35
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Britney Spears on üks viimase aastakümne müüdumaid naisartiste. Tema plaate on müüdud üle 67 miljoni ning viis tema albumit on debüteerinud Billboardi albumilisti number ühena.

Britney Jean Spears sündis Louisianas 02.detsembril 1981.aastal ning tema esimesed lauljakogemused pärinevad 11 aastaselt Mickey Mouse Club liikmeks saamisega. Koos selle tiimiga osales ta populaarses TV shows pea kaks aastat. 15-aastasena kuulus Britney Florida vokaalgruppi Innosense ent valis lõpuks siiski soolokarjääri. Kogu edasine lugu algas demokasseti jõudmisest Jive Records produtsendi Jeff Fenster’i kätte, keda üllatas tüdruku vokaal ja samas kommertsmusa hea esitus ning nii määraski suur plaadikompanii Britney produtsendiks juba Whitney Houstoni ja Boyzone’iga koostööd teinud Eric Foster White’i. Britney esimene singlilugu “… Baby One More Time” telliti r&b musa menuautorilt Max Martin’ilt. Juba 1998 aasta suvel esines Britney koos bändiga ‘N Sync kontsertidel ning 1999 aasta jaanuaris ilmunud LP ja nimisingel leidsid väga hea vastuvõtu nii USA-s kui ka Euroopas. Märkimisväärne edu saavutati aga just Inglismaal kus singel #1 hitiks tõusis.

Roosade unelmatega värvikas LP sisaldas muusikaliselt väga palju huvitavat ning see oli pea täiuslik. 17-aastane Britney laulis muidugi palju vanematele mõeldud laulutekste ning sai sellega üsna räige kriitika osaliseks kuid noor staar pidas vapralt vastu ning veel tänagi võime meenutada poppe rütmikaid hitte nagu “(You Drive Me) Crazy” ning “Soda Pop” või siis singlitena ilma teinud plaadi üht parimat lugu “Sometimes” ja “Born To Make You Happy”. Plaadil leidus viimase loona ka julge cover Cheri 1967 aasta loost “The Beat Goes On” ning ilus duett-ballaad “I Will Still Love You”, esitatud koos Don Philip’iga. Üldse jõudis Britney siit plaadilt välja anda viis singlit ning neist viimane jäi veel isegi aastasse 2000, olles kena lõpulöök ilusale plaadile ning meenutame siinkohal Britney enda sõnu sellele eelnevast intervjuust: “Ma olen alati tahtnud lauljaks saada ning seda juba siis kui olin alles väike. Kõige rohkem elus armastan ma esineda ning lasta inimestel kuulata mu muusikat ning saada just selliseks artistiks kelle sarnased kõik olla tahaksid – noor, õnnelik ja lõbus. Mulle meeldib ka reisida ning see sobib hästi minu lauljakarjääriga.” Sama aasta jaanuaris võitis Britney Ameerika muusikaauhindadest kuulajate lemmiktiitli nii parima uue artistina kui ka parima noore naisartistina. Hämmastavaks mälestuseks jäävad siit plaadilt veel singli “…Baby One More Time” läbimüüginumbrid – 11 miljonit…

Britney järgmine LP lasti välja eelmise aasta mais ning tugeva avasingliga “Oops! … I Did It Again” tõusis Britney nimi jälle kõigi kuulajate huulile. Uus LP ise müüs aga esimese nädalaga USA-s kohe 1,3 miljonit plaati. Tugevatest lugudest sobib esile tõsta siit singlit “Stronger” ning veel lugusid “Don't Go Knockin' On My Door” ja “Can't Make You Love Me”. Julgelt võeti ette lisaks siingi üks cover ning seekord hämmastavalt reipalt esitatud Rolling Stones lugu “(I Can't Get No) Satisfaction”. Ometi leiame plaadilt ka ühe kurvema laulu “Dear Diary”, mis meenutab lauljatari üksindust ja nukrust liiga noorelt staariks tõusmisest. Aga elu läheb edasi ja publikule pakkus vaimustust hoopis teine Spears ning seda suvise singliga “Lucky”, mis kohe plaadi esimesel kuulamisel kõrva jäi. “Lucky” video oli äärmiselt haarav ja seda hindasid kõrgelt kõik TV-kanalid.

Hoopis eriliseks muutus pilt aga uue video ja singli “Stronger” ilmudes. “Stronger” oli väga võimas lugu ning sellest meisterdati singlile lisaks mitmeid tantsumikse, mis näitasid Britney’t täiesti uues valguses. Lisaks oli Miguel Miggs lisanud omalt poolt vägevad house ja klubimiksid, milliseid pole Britney’lt veel kunagi kuuldud ning üsna meeldivalt sujus siin veel keskmise tempoga uus lugu "Walk On By". 2000 aasta jõulude eel andis Jive records välja ka kena kogumiku, millel Britney esituses kõlas kelmikas lugu "My Only Wish (This Year)".

“Don't Let Me Be The Last To Know", Britney' neljas ja viimane singel USA-s 7 miljonit plaati müünud albumilt “Oops!...I Did It Again”, jõudis müügile 2001 aasta aprilli algul. Singlil oli albumi versioonile lisaks veel kaks remixi ning samuti kaks uuemat remixi eelmise singli “Stronger” töötlusest. Üsna mõnusa uimasevõitu jaapanipärase viisi loojateks olid lauljatar Shania Twain koos oma abikaasa Mutt Lange’ga ning albumil kõlas see viienda loona. Skandaalse video direktoriks oli kuulus fotograaf Herb Ritts ning video kaadrid viisid meid kahe noore inimese armatsemist jälgima. Kas uus suund Britney siirdumisel filmimaailma?

Britney kolmas LP, lihtsa nimega “Britney” ilmus 05. novembril 2001 ning nagu ikka – kõlab siin moodsaim ja uudseim sound ning kokku 14 lugu sisaldav plaat kõlab muusikaliselt laial pinnal, alustades elektroonikaga kuni rocki ja r&b-ni välja. Plaadi esiksingel “I'm A Slave 4 U” paisati müüki 15.oktoobril ning nagu ikka – ei kadunud see edetabeleist isegi mitte kolme kuu möödudes. Tegemist oli Britney jaoks täiesti uudse soundiga ning bändi Neptunes abil oli valminud võrratu lugu, mis küll algul täiesti hämmingusse võttis ent hiljem seda korduvalt kuulates pidid kriitigud jälle tunnistama, et Britney on võrratult hea.

Plaadi teine singel “Overprotected” paiskus edetabelitesse selle aasta algul ning pole sealt tänaseks veel taandunud. Tegu on äärmiselt hea tantsulooga, mis juba esimestest taktidest alates sind hoogsalt kaasa haarab ning juba õige ruttu kostis kõikjalt kiidusõnu, et tegu on Britney kõigi aegade parima looga üldse kui muidugi mitte arvestada ikka vana head esimest singlit “Baby…”.

Kõige kenam ja ilusam laul plaadilt ning Britney uue muuvi soundtrack “I'm Not A Girl, Not Yet A Woman”, mis on kirjutatud kahasse inglise superstaari Dido’ga, ilmus singlina 18.veebruaril ja TV vahendusel võisime imetleda Austraalias filmitud ilusat videot. 27.mail andis Britney Euroopas välja singli "I Love Rock'N'Roll", mida saatis staarile kohane temaatiline video. Samas ilmus duubel CD "Britney", millelt leiab kõik viimase plaadi lood ning lisaks palju meeldivaid üllatusi. 29.juulil lasti UK-s singlina välja "Boys", mis kõlas filmiplaadil "Austin Powers Goldmember Soundtrack" ning selle loo videos võis näha osalemas ka Mike Myers'it ennast.

Britney andis 03.novembril 2003 välja esimese singli oma neljandalt albumilt ning selleks oli lugu nimega "Me Against The Music". Selle loo aitas Britneyl produtseerida Christy, kes töötas kunagi üles Madonna hiti “Ray of Light“ ning üllatuseks esitaski Britney lugu koos Madonnaga. Veel olid albumi produtsentideks Cathy Dennis ning Bloodshy, kes oli varem aidanud Christina Miliani. Britney neljas album "In The Zone" jõudis poodidesse 17.novembril 2003.

Britney järgmiseks singliks oli 02.veebruaril 2004 "Toxic", mis oli ka fännide lemmik sellelt albumilt. “Toxic“ autorid on Britney ja Cathy Dennis ning selle produtsendid on Bloodshy ja Avant.

03.märtsil alustas Britney Spears oma järgmist maailmatuuri 2004 Onyx Hotel Tour ning see algas kontserdiga San Diegos ja Euroopa suurim esinemine oli Londoni Wembley Arenal aprilli lõpus. 29.märtsi kontserdil Miamis nähti teda esmakordselt pähklipruunide lehvivate lokkidega. Sellest esinemisest salvestati materjal järgmise dvd jaoks, mis ilmus 2004 aasta lõpus.

Kolmandaks singliks plaadilt oli "Everytime", mille mängimist alustasid Ameerika raadiojaamad 26.aprillil 2004. Singel oli esimene aeglasem lugu ning seda saatis telekates video, mille autoriks David LaChappelle. Video esmaesitlus oli MTV-s 12.aprilli õhtul ning siin nägime kaasa mängimas näitlejat Stephen Dorff.

05.aprillil 2004 anti välja Britney dvd “In The Zone“. DVD pakub nii intervjuusid, kontsertesinemisi kui täisvideosid lugudest "Me Against The Music", "Toxic", Making The Video of "Toxic". Vaadata saab ka toredat fotogaleriid. Lisatud on ka bonus-cd, mille internatsionaal variant pakub lugusid: "I've Just Begun (Having My Fun)", "Girls And Boys", "Toxic" Lenny Bertoldo Radio Mix, "Me Against The Music Bloodshy & Avant's Chix Mix“.

Britney lõpetas oma plaadilepingu Jive Recordsiga, mis sai sõlmitud viiele albumile ning viimane plaat oli greatest hits stiilis 08.novembril 2004. Plaadiga "My Prerogative: The Greatest Hits" samaaegselt ilmus veel järgmist Greatest Hits dvd ning 14.septembril alustasid USA raadiojaamad esimese singli mängimisega. Selleks oli 1988 Bobby Brown'i loo "My Prerogative" uus kovercersioon. Loo produtsendid olid Bloodshy & Avant, kes viimati töötasid Spearsiga koos loos "Toxic".

Pop printsess abiellus laupäeval, 18.septembril 2004, oma väljavalitu Kevin Federline'iga nende California kodus. Pulmapeol osalesid mõlemi perekonnad ning alla 30 külalise, et vältida ajakirjanduse tähelepanu.

Detsembris 2004 jõudis Britney veel salvestada video järgmisele singlile "Do Somethin'", mis ilmus jaanuari lõpus 2005. Video esmaesitlus toimus seekord hoopiski Aasias ning üle maailma esilinastus see 21.jaanuaril 2005.

13.aprillil 2005 teatas Britney ametlikult, et ootab oma esimest last. Selleks ajaks olid nad Kevin Federline'iga koos elanud juba seitse kuud.

Mõned nädalad peale seda uudist lindistas Britney singliloo "Someday (I Will Understand)" ning 14.juunist alates kõlas see kõikjal raadiotes. Loo mustvalge video autoriks oli Michael Haussman ning see esilinastus 14.juunil saates "Britney and Kevin: Chaotic". Loo autoriteks olid Britney ise ja Guy Sigsworth. Singel ilmus ametlikult Euroopas 22.augustil 2005. Samuti ilmus lisaks Sony/BMG alt 29.augustil Britney & Kevin "Chaotic" DVD/CD.

Britney sünnitas 14.septembril 2005 Los Angeleses pisipoja, kes oli terve ja kes sai nimeks Sean Preston Federline.

28.novembril 2005 ilmus Britney Spears kogumik "Just B The Remixes" Jive Recordsilt. Album kogus kokku 11. hiti parimad ümbertöötlused, miksijateks Junkie XL, Jaso-ne Nevins, Peter Rauhofer ja Hex Hector. Sisaldas ka varemavaldamata Stuart Price'i (Madonna) versiooni palast "And Then We Kiss".

Britney sünnitas korralise keisrilõikega 12.septembril 2006 oma teise poja Los Angeles'is. Lapse nimeks sai James Jayden Federline. 07.novembril andis lauljatar aga erimeelsustele abikaasaga vihjates sisse lahutuse ning nõudis kogu vara ja lapsi endale.

01.mail 2007 esines Britney esmakordselt taas publiku ees. Ta esitas San Diego klubis House of Blues viis laulu, peas pruun parukas ning seljas roosa rinnahoidja ja miniseelik.

Britney astus 09.septembril 2007 Las Vegases toimuval MTV parimate muusikavideote auhinnagalal lavale uue looga, mis pärines tema 29.oktoobril ilmunud viiendalt albumilt "Blackout". Britney comeback singliks oli "Gimme More", mille muusikavideos kehastab ta kahte vastandlikku rolli - seksikat paha tüdrukut, kes kannab võrksukki ning on riietatud üleni musta ja tantsib klubis ümber posti ning teisalt süütut blondiini. Britney Spears teine singel on "Piece of Me", mille video autoriks Wayne Isham. Sama mees tegi video loole "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman" ning nüüd üritatati nii parandada lauljanna purunenud renomeed.

Märtsis 2008 esilinastus Britney Spears video loole "Break The Ice" albumilt "Blackout". Video direktoriks oli Robert Hales ning see oli esimene Britney animatiseeritud muusikavideo. Video valmistati Lõun-Koreas jaapani stiilis ning tegelaseks on vaenlastega võitlev superhero. Septembris 2008 võitis Britney videoga loole "Pieces Of Me" lausa kolm MTV auhinda.

Britney ja superprodutsent Rodney Jerkins on löönud üle pika aja taas käed uuele albumile, mis ilmus 02.detsembril 2008 aastal. Tantsumusaplaat "Circus" tuli Britney 27-ndal sünnipäeval, selle esimene singel oli "Womanizer", mille autoriteks Max Martin ja Floyd 'Danja' Hills. Singli esmaesitlus oli 22.septembril ning singel tõusis Billboardi tabelis esimeseks 16.oktoobrist 2008. Viimati oli Spearsi lugu esikohal jaanuaris aastal 1999 ja looks oli "Baby One More Time". Britney 13-loolisel kuuendal albumil lõõvad produtsentidena veel laineid Danja ning Max Martin.

02.detsembril 2008 tuli müügile samuti uus Britney parfüüm "Hidden Fantasy" kompaniilt Elizabeth Arden. Seni on koostööna valminud parfüümid: Curious, Fantasy, In Control, Midnight Fantasy, Curious Heart, Believe. "Hidden Fantasy" on juba kolmas Fantasy sarjast, seekord kirsi-vanillilõhnane ja värvilt punane. Britney sünnipäevapidu ja plaadiesitlus toimus New Yorgis Big Applle Circus' telgis Lincoln Centeris. Esimese nädalaga müüs album "Circus" USA-s üle poole miljoni plaadi ning oli edetabeli #1.

Britney kontserttuur algas 03.märtsil 2009 New Orleansist ning soojendajateks on The Pussycat Dolls. 12.märtsil esilinastus video loole "If U Seek Amy" Britney ametlikul lehel ning juunis 2009 jõudis vaatajateni video loole "Radar".

Tähistamaks Britney 10.ndat muusikabisnise aastapäeva, väljutas Jive Records 24.novembril 2009 kogumiku "Britney Spears The Singles Collection". Plaadile pandi uus singel "3", mille lauljatar salvestas hitimaistriga Max Martin ning see tõusis juba esimese nädalaga USA Billboard edetabelis #1 kohale. Kokku kõlab plaadil 17 lugu.

28.septembril 2010 astus lauljatar üles telesarjas "Glee" ning nimetatud osa vaatas 13,5 miljonit inimest. Järgmine uudis levis aga Twitteris: "Brit töötab uue albumi kallal. See (sic!) läheb väga hästi. Võimalik, et seni parim," kirjutas mänedžer Adam Leber. Album "Femme Fatale" tuli 30.märtsil 2011 ning on kiirema tempoga tantsuplaat, millel iga lugu ajab vere keema. Albumi produtsendiparaad on taaskord muljetavaldav - lisaks Max Martinile ja Dr. Lukele leidub tegijate seas ka will.i.am, Bloodshy ning Benny Blanco. Esimene singel "Hold It Against Me" tõusis USA singlitabeli #1-eks 20.jaanuaril 2011. Teiseks singliks oli 14.märtsil "Till The World Ends".

Kolmandaks singliks albumilt "Femme Fatale" valiti suvele sobiv "I Wanna Go", mille produtsentideks Shellback, Savan Kotecha ning Max Martin. Video tegi Chris Marrs Piliero ning selle esitlus oli 22.juunil 2011. Fännid saavad videos nautida enesega rahulolevat poptähte, kelle sära pole sugugi tuhmunud. Ametlikult ilmus singel 01.augustil 2011. Britney neljandaks singliks oli “Criminal!”.

12.oktoobril 2011 tuli album "B In The Mix – The Remixes Vol. 2". Remikside plaadi teine osa kogub kokku parimad tantsupõrandahitid albumite Blackout, Circus ja Femme Fatale remiksidest. Plaadil näiteks Gimme More (Kaskade Club Mix), Piece of Me (Tiesto Club Mix) ning uhiuus remiks singlist Criminal.

30.novembril ilmus dvd "Live: The Femme Fatale Tour". Kontsert salvestati Torontos ja sisaldab 20 kontserdil kuuldud hitti, vürtsiks suurepärased tantsukujundid ning hoogsaid ja ohtlikke olukordi. Lisaks Britney vanematele pophittidele saab näha/kuulda ka lugusid viimaselt albumilt Femme Fatale, näiteks Till the World Ends, I Wanna Go ning Hold It Against Me.

Britney uus singel on koostöös will.i.am-ga loodud "Scream and Shout", mis kõlab 7.detsembril ilmuval Will‘i stuudioalbumil "#willpower". Singel on lauljatarile järjekorras juba 36s. Video esilinastus VEVOs 28.novembril.

Britney salvestas loo "Ooh La La", mis hakkab kõlama 31.juulil 2013 esilinastuva multika "The Smurfs 2" lõputiitrite ajal. Loo video esilinastus 11.juulil ja selles löövad kaasa Spearsi pojad Jayden ja Sean, kes ema sõnul suured smurfifännid on.

Britney kaheksanda album esimene singel “Werk Bitch” tuli avalikuks 15.septembril ning videot esitleti VEVOs 1.oktoobril.

Teine singel oli 5.novembril ilmunud “Perfume”, mille autoriks austraallanna Sia Furler. Ballaadi esmaesitleti Facebookis 3.novembril.

Album "Britney Jean” tuli Euroopas müügile 29.novembril 2013. Staari uut albumit on iseloomustatud kui kõige isiklikumat albumit läbi aegade. Produtsentideks on will.i.am, Dr Luke, William Orbit, Naughty Boy, Charli XCX, Sia, Danja. Kümne loo hulgas on duetid "Chillin' With You" koos õega Jamie Lynn, "It Should Be Easy" feat. will ning "Tik Tik Boom" feat. T.I.

Britney Spears andis 27.detsembril 2013 oma Las Vegase show "Britney: Piece of Me" avakontserdi. Show vältab linnas 2 aastat.

26.jaanuaril 2014 ilmus singel “Perfume”, mille videot esitleti 10.detsembril 2013 VEVOs, lavastajaks Joseph Kahn. Loo akustilisel miksil lõi kaasa loo autor Sia.

4.mail 2015 tuli Britney Spears ja Iggy Azalea ühissingel “Pretty Girls“. Cameron Duddy lavastatud muusikavideot esitleti 13.mail VEVOs. 17.mail 2015 esineti looga Billboard Music Awardsil.

Britney lõi kaasa 12.juunil 2015 ilmunud Itaalia discolegendi Giorgio Moroder albumil loos "Tom’s Diner". Kunagine Suzanne Vega klassika töötlus tuli 9.oktoobril välja plaadi kolmanda singlina, lisaks tegid remiksid Leu ja Hibell.

Britney tegi 22.mail Las Vegase laval etteaste Billboard Music Awards tseremoonial, kus talle omistati Billboard Millennium Award.

Britney Spears osales 6.juulil 2016 avaldatud loos "Hands" koos paljude USA muusikutega, mille tulu läheb Orlando massitulistamise ohvrite toetuseks. 13.juulil 2016 esitles Britney oma uut parfüümi "Private Show" samanimelise looga.

26.augustil 2016 tuli RCA Recordsilt lauljatari üheksas stuudioalbum “Glory”. Plaadil kõlab 17 lugu ning see on Britney seni kõige mahukam album. Esimene singel “Make Me…” koos räppariga G-Eazy tuli välja 15.juulil ja selle muusikavideo 5.augustil.

Albumi "Glory" teiseks singliks oli “Slumber Party“, mille uues versioonis lõi kaasa r/b staar Tinashe. Muusikavideo tuli 18.novembril 2016, lavastajaks Colin Tilley.

Popiprintsess Britney Spears, kes on aastaid esinenud vaid Las Vegases, tuli kasiinode maailmast välja ning suundus 2018 suvel maailmaturneele “Piece of Me”.

29.mail 2020 taasavaldas Britney albumi "Glory" koos looga "Mood Ring".

Tähistamaks Britney 39-ndat sünnipäeva, avaldas RCA Records 2.detsembril seniavaldamata loo “Swimming in the Stars”. Lugu kõlas Britney Spears 11.detsembril avaldatud albumi "Glory" deluxe versioonil, kus 23 loo hulgas lisaks seniavaldamata "Matches" koos ansambliga Backstreet Boys.

Septembris 2021 teatas Britney Spears, et on kihlunud oma pikaaegse kallima Sam Asghariga. Paar kohtus 2016. aastal. Pulmapidu peeti 9.juunil 2022 paari enda kodus.

26.augustil tuli välja Elton John & Britney Spears kõrgete ootustega singel "Hold Me Closer". Loo produtseeris Andrew Watt ning see on töötlus Elton Johni 1971. aasta palast "Tiny Dancer".

21.juulil 2023 avaldasid will.i.am ja Britney Spears ühise loo "Mind Your Business".

24.oktoobril 2023 ilmus Britney Spearsi autobiograafia "The Woman In Me". Põnev lugemine, aga ameerlikalikult lihtne.

Muud huvitavat