Marmormaze

Marmormaze avaldas 3.juunil 12 muusikapalaga albumi "THANK YOU FOR COMING", kus löövad kaasa ka artistid Rara Blue, Nova Reed ning muusikaprodutsent j u n a s ehk Joonas Taimla. Albumi keskseks teemaks on artisti viimase 3 aasta emotsioonid ja läbielamised - nii positiivsed, kui ka negatiivsed. Marmormaze: "THANK YOU FOR COMING" (eesti keeles "AITÄH, ET TULITE") on viisaka sõnumiga avaldus kõikidele inimestele mu elus, isegi nendele, kes on mulle liiga teinud või kes enam mu elus mingil põhjusel pole, sest igalt inimeselt on midagi mida õppida. See on ka tänukiri minu fännidele, kes 2 aastat minult uut kauamängivat on oodanud.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.12.2007 - 18:38
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.06.2024 - 16:15
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

2008.a. õppis kümneaastane Õismäe poiss Kristjan Kalev Nuus ära tagurpidi rääkimise, et tulla Kanal 2 populaarsesse saatesse Talendijaht ja jahtida poolt miljonit krooni. Tänaseks on Tallinna 32. Keskkooli lõpetanud poisist ja filminduses kätt proovinud stiilimudijast kasvanud Marmormaze, räppartist Kiisalt.

Marmormaze andis esimese loo "Simmer Down" välja 2019. aasta maikuus ning on lugusid ühekaupa ilmutanud veerandsaja jagu. Tema seni tuntumad palad on cover San Francisco artisti Stegosaurus Rex palast "Nowhere To Run", "A Girl Is A Gun" ning eestikeelne "Tagurpidi räppiv poiss", milles Marmormaze tõepoolest räpib tagurpidi.

20.aprillil 2021 ilmus peamistel voogedastusplatvormidel räppartisti ja produtsendi Marmormaze debüüt, kauamängiv "All Plugs Go To Heaven". "See plaat on nagu taevalik lilleaed erinevatest saundidest, mille igaüks võib käima panna ja enda jaoks ilusaima saundi endale võtta," ütleb Marmormaze albumi kohta. 12 looga albumil teevad kaasa räpparid manna ja Flammavelli, produtsent-räppar Three Am FUXK ning rootslasest biidimeister Statefive. Stiililiselt mitmekesisel albumil kuuleb nii otseseid kui kaudseid vihjeid metali, indie, pungi, emo-räpi, hüperpopi žanrites. Valdav osa lugudest on Marmormaze enda produtseeritud instrumentaalidel.

Debüütplaadi avasingliks oli "Apple Sour". Muusikavideo avaldati 22.jaanuaril 2021, mille režissööriks on Markus Mikk. Artist räpib superautodest, hapudest kommidest ning kutsub kuulajat enda juurde paradiisi. Väga sulnis hääl väga mahlakal instrumentaalil eriti toksiliste visuaalidega. 2.aprillil tuli välja teine singel "Hearts Like Coins".

3.augustil 2021 ilmus kõikidel peamistel voogedastusplatvormidel Marmormaze emotsionaalne ja sürreaalne träpiballaad "37", milles ta kirjeldab elus esinevat tasakaalu läbi süngete meloodiate. “37” on esimene singel räppari järgmisest seni avaldamata suuremast projektist, mis saab inspiratsiooni Kanye Westi ning Travis Scotti loomingust. Muusikavideo filmis režissöör Meel Paliale Eesti metsades väljaspool Kiisat ja Kurtnat. "Ma tahtsin pühendada visuaale rohkem loodusele ja selle puhtusele," nendib artist.

1.septembril 2021 tuli välja hüperpopi singli ja muusikavideoga "Glitter Puke", milles räppartist kirjeldab värvikalt filmilikku lahkuminekut oma tüdruksõbrast. Popträkile "Glitter Puke" valmis ka muusikavideo, mis kujutab toimunut tõetruult ning isegi kaasab sotsiaalmeedia kuvatõmmiseid, et vaatajat veel eriti kaasa haarata.

Jaanuaris 2021 tõi artist välja ka auguga fännipusa, mida kandes saab mugavalt uhkustada kaelas rippuvaid kette, ilma neid üle pusa kohmakalt üles tõstmata. Pusa seljal ilutseb räppari enda nime stiliseeringuga logo. Tellida saab www.marmormaze.com

24.jaanuaril 2022 avaldas Marmormaze singli "Boss Life", mis on autori sõnul tugevalt inspireeritud tema sooloreisist New Yorki jõulude ajal. "Detailidesse ei hakka laskuma, aga kõik millest lugu räägib, see ka juhtus", nendib räppar. Nii sõnad kui viisi on kirjutanud Marmormaze ise, aga loo viimistles ja raju kitarri mängis peale Lasnamäe artist "Three AM Fuxk". Muusikavideo režissöör ja operaator on aga kevadel Eesti kinolinadele jõudva täispika filmi "Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu" peaosatäitja ja produtsent Urmet Piiling.

4.veebruaril tuli välja topsijumal & Marmormaze lugu "Valge Ferrari".

Marmormaze teine album oli töös üle kahe aasta ja palju materjali pidi ka albumilt välja jääma. "Soovisin, et kuulaksite ainult minu parimat materjali, mis sellel albumil põhjale jäi", ütles Kristjan Nuus. "Vapustav teha tööd nii paljude toredate, andekate artistidega", rõõmustas ta. Soovides teada, kuidas sai artist räpiisand Genka enda albumile, vastas Kristjan, et temaga tuli lihtsalt ühendust võtta, esitleda albumile valminud lugusi ning teada saada, milline kõige sobivam on.

10.mail ilmunud plaadil "From the Mouth of Madness" astuvad üles Genka, Manna, Caro ja Flammavelli. Albumil on 13 lugu, mille žanrid varieeruvad agressiivsemast drill-ist, õrnemate hyperpop ballaadide ning isegi jala põntsuma paneva house-ni. Plaadiesitlus toimus Kellerteatris ning lisaks kontserdile näidati albumi jaoks spetsiaalselt kokku monteeritud kontsertfilmi.

13.mail ilmus singlina "Shoot It Up".

1.juulil naasis räppartist Marmormaze'i emakeelse uhiuue looga "kas on vaja", mille produtseeris Joonas " j u n a s " Taimla. Tegu on armsa lembelooga, mis räägib sellest, et elus on ju kõik hästi, kui su kõrval on see tähtis eriline keegi. Singli autor Kristjan Nuus ehk Marmormaze tõdeb, et on tegelikult ammu soovinud hakata uuesti eestikeelseid sõnu kirjutama ja avaldab, et singel "kas on vaja" pole viimane eestikeelne lugu räpparilt see suvi, vaid Marmormaze'l on ilmumas juulis terve album "Eesti Projekt", kus, nagu nimigi reedab, on ainult eestikeelsed lood. "Eestis pole sellist muusikat kunagi tehtud ja ma olen väga põnevil maailmale seda projekti näidata" tõdeb artist.

22.juulil tuli välja Marmormaze album "Eesti projekt". 8 lool muusika on kirjutanud Marmormaze ise, trap-veteran Eutanasiyah, Kasahstanist pärit biidimeister Babyace ja margiiela-ga tööd teinud topsijumal. Muusikažanre on seinast seina - rage-st drill-ini ja madala tämbriga kiirest räpist, ingelliku ballaadini. Juttu tuleb albumil armastusest, kallitest disainerbrändidest ning isegi Mattias Naanist, kuid Marmormaze julgeb minna ka isiklikuks ning räpib enda sekeldustest plaadifirmadega, vaimsetest häiretest ning lapsepõlvetraumadest. Küsides artistilt, miks otsustati nüüd emakeeles album teha, vastab Marmormaze, et selle inspiratsiooni andis talle tema elukaaslane.

10.veebruaril 2023 ilmus Marmormaze'i videosingel "Zeiss" ning ühtlasi on lugu ka artisti kevadel ilmuva albumi "Who Else, Really" ("Kes siis veel") esiksingel. "Zeiss" ei räägi siiski ainult püssidest ja sihikutest. "Kellele relvad ja jahipüssid ei meeldi, võib mõelda, et see laul on kaameratest ja objektiividest," muigas ta.

Marmormaze ja EFTA 2022 nominent, produtsent "j u n a s" (Joonas Taimla) esitlesid 3.märtsil uut singlit "ANOTHA LEVEL" ja selle verivärsket muusikavideot. "Joonas saatis mulle juba eelmise aasta novembris terve posu biite ja siis jäi kõlama üks väga grime-lik, memphis-t meenutav instrumentaal, millele koheselt hakkas genereeruma refrään", meenutab Marmormaze. "Lindistasin demo purki, saatsin talle, eemaldasin üleliigsed roppused ja ülejäänud maagia tegi j u n a s". Singlile valminud muusikavideo režissööriks, operaatoriks ja produtsendiks on mängufilm "Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu" staar Urmet Piiling. Video idee autoriks ja monteerijaks on aga räppartist Marmormaze ise. "Tekkis mõte, et äkki võtaks end videos vahele, aga mängiks pätti, menti ja, ah tead - mängiks kõiki tegelasi selles videos," nendib artist. "Lõpptulemuseks on sürreaalne, skisofreeniline ja mõneti koomiline taies, kus vaataja ei saa kindel olla, kas punane lõppvaatus videos võtab aset enne või pärast vahele võtmist," muheleb Marmormaze.

Marmormaze avaldas 1.septembril videosingli "Rough Hearts", mille video valmis nelja tunni jooksul koos operaatoriga Urmet Piiling. "Uus laul räägib südamega mängimisest ja sellest, kas iga suhtega kaasneb armastus või mitte", arutles Marmormaze. Tegu on ka esimese looga 2023. aasta sügisel ilmuvalt albumilt "Thank You For Coming" ehk eesti keeles "Aitäh, Et Tulite".

Marmormaze avaldas 26.märtsil 2024 koos Eestist pärit Inglismaa artisti Rara Blue-ga Harku järve ja Londoni metroo kaadritega träppvideo “UNDERDOG”.

Träppar Marmormaze avaldas 2.aprillil vertikaalse muusikavideo singlile "TASTE OF ME". Loo tausta tegi produtsent Eutanasiyah. Tegu on kolmanda looga 2024. aastal ilmuval Marmormaze albumil "Thank You For Coming" ehk eesti keeles "Aitäh, et Tulite". "Ma tunnen, et elame singliajastul," ütleb Marmormaze, "ja ma proovin see kevad iga nädal, või üle nädala, avaldada albumilt singel koos muusikavideoga ja siis pärast kõik koos boonuslugudega kokku panna."

Neljas lugu seniilmumata Marmormaze albumilt "Thank You For Coming" oli 15.aprillil avaldatud "RIDE4U". "Tahtsin luua laulu, mis kõlaks agressiivselt, kuid samas nostalgiliselt," tõdes Marmormaze. Video valmistas Urmet Piiling ning siin näeb artisti tantsimas krõpsu- ja saapalettide vahel. "Kõige tähtsam on siin vibe," ütles Marmormaze.

30.mail avaldas Marmormaze muusikavideo "TRYHARD". "Sellele loole tegin ürgsed trummid ning viiuli, mida võiks kuulda isegi õudusfilmis, seega tahtsin sellele videot, mis oleks instrumentaali tumedale energiale väärne," tõdes Marmormaze.

Marmormaze avaldas 3.juunil 12 muusikapalaga albumi "THANK YOU FOR COMING", kus löövad kaasa ka artistid Rara Blue, Nova Reed ning muusikaprodutsent j u n a s ehk Joonas Taimla. Albumi keskseks teemaks on artisti viimase 3 aasta emotsioonid ja läbielamised - nii positiivsed, kui ka negatiivsed. Marmormaze: "THANK YOU FOR COMING" (eesti keeles "AITÄH, ET TULITE") on viisaka sõnumiga avaldus kõikidele inimestele mu elus, isegi nendele, kes on mulle liiga teinud või kes enam mu elus mingil põhjusel pole, sest igalt inimeselt on midagi mida õppida. See on ka tänukiri minu fännidele, kes 2 aastat minult uut kauamängivat on oodanud.

Faktid

Artist: Marmormaze
Kodanikunimi: Kristjan Kalev Nuus
Sünnipäev: 30.juuli 1998

Muud huvitavat

Seotud videod

Marmormaze - RIDE4U
Marmormaze - RIDE4U

Artist: Marmormaze

Lugu: RIDE4U

Album: Thank You For Coming

Aasta: 2024

Marmormaze ft. Rara Blue - Underdog
Marmormaze ft. Rara Blue - Underdog

Artist: Marmormaze ft. Rara Blue

Lugu: Underdog

Album: Thank You For Coming

Aasta: 2024

Marmormaze - TRYHARD
Marmormaze - TRYHARD

Artist: Marmormaze

Lugu: TRYHARD

Album: hank You For Coming

Aasta: 2024

Marmormaze - ZEISS
Marmormaze - ZEISS

Artist: Marmormaze

Lugu: ZEISS

Album: Who Else, Really

Aasta: 2023

Marmormaze - Anotha Level
Marmormaze - Anotha Level

Artist: Marmormaze

Lugu: Anotha Level

Aasta: 2023

Marmormaze - Rough Hearts
Marmormaze - Rough Hearts

Artist: Marmormaze

Lugu: Rough Hearts

Album: Thank You For Coming

Aasta: 2023

Marmormaze - Boss Life
Marmormaze - Boss Life

Artist: Marmormaze

Lugu: Boss Life

Aasta: 2022