OneRepublic

14.juulil esitasid OneRepublic, Meduza ja Leony Berliini staadionil finaali eel UEFA EURO 2024 turniiri tunnusloo "Fire".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.12.2007 - 09:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.07.2024 - 22:52
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

OneRepublic on USA roki grupp Colorado-Springsist, kes on välja andnud kolm albumit. OneRepublicu muusika on unikaalne segu roki rütmidest, mis on segatud elektroonse muusika elementide, gospeli, bluusi ja folgiga.

OneRepublic on USAs Colorados 2003. aastal kahe keskkoolikaaslase (Ryan Tedder ja Zack Filkins) poolt asutatud pop-rock bänd. Sisuliselt jõuti aga lõpliku tuumikumini LA'sse kolides, kui leiti kiiresti üles vana kodukandi sõbrad ning bändiga liitusid Drew Brown, Eddie Fisher ja Tim Myers.

Suure töö tulemusena jõuti 2005.aastal lepinguni Columbia Recordsiga ning juba sama aasta suvel mindi ka stuudiosse lugusid tegema. Paraku ei tulnud väidetavalt Columbia koonerdamise põhjusena asjast midagi välja ning poisid läksid üle Interscope Records alla.

Kuni tänase päevani on OneRepublic olnud populaarne peamiselt internetikeskkonna MySpace külastajate suure huvi tõttu. Alates 2006. aasta suvest on oldud kõige populaarsem bänd, mille muusikat on kuulatud üle 12 miljoni korra. Erilist austust väärib fakt, et sel hetkel poldud reliisitud veel ühtegi stuudioalbumit. Edu põhjusena tuuakse lisaks muusikale välja ka poiste avatust.

Televisiooni, raadiote, edetabelite ja laiema üldsusega tehti tutvust Timbalandi remixi kaudu loost "Apologize", mis kõlas mehe viimase plaadil "Shock Value" ning avaldati novembris 2007 ka singlina. Eraldi maksabki märkida Timbalandi fenomeni – jah, tema geniaalsus ongi süüdi selles, et maailm on muusikaliselt rikkam üliedukate pop ja urban lugude võrra. Kõik millele ta on käe külge pannud on muutunud puhtaks kullaks; meenutagem kasvõi 2001.aastal suvalisest boy-bändi liikmest Justinist looga "Cry Me A River" ühe edukaima soolokarjääriga Justin Timberlake'i vormimist.

2007. aasta oli OneRepublic läbimurde aasta - 20.novembril jõuti lõpuks valmis debüütalbum "Dreaming Out Loud", mille esisingel "Apologize" on vallutanud pea kõikvõimalikud edetabelid ning püsib Euroopas #1 kohal juba 9 nädalat. Paraku ei saanud tehtud töö vilju maitsta Tim, kes otsustas enne bändist lahkuda, kuid üsna kiiresti leiti talle asendajaks Brent Kutzle.

Raadio 2 kuulutas 03.jaanuaril 2008 Tallinnas toimunud Aastahiti auhinnagalal esimesele kohale välismaistest artistidest OneRepublic looga "Apologize" (Feat. Timbaland). Ryan Tedder oli muuhulgas 2007 aasta inglise uue tähe Leona Lewis singli "Bleeding Love" autoriks, mis tõusis UK-s vaieldamatult aasta enimmüünud singliks.

Järgmiseks OneRepublic singliks oli "Stop and Stare", mille videot näidati jaanuari lõpus 2008. Plaadiversioonis tuli singel müügile 03.märtsil 2008. 01.mail 2008 sai vaadata esmakordselt Pariisis filmitud videot loole "Say (All I Need)".

2008 jõuludeks tuli välja albumi "Dreaming Out Loud" deluxe album, millel uute lugudena kõlavad "All the Right Moves" ja The Other Side".

Edasi alustati veebruaris 2009 järgmise albumi salvestamist, mis valmiskujul jõudis kuulajateni 16.novembril 2009. Plaat kandis nime "Waking Up" ning esimene singel "All the Right Moves" pandi septembris üles bändi myspace lehele. Plaadil jätkas bänd senist vägagi emotsionaalset rida koos vapustavalt heade laulusõnumitega.

Singlitena ilmusid veel "Secrets", "Marchin On" ja "Good Life".

21.novembril 2011 tuli digitaalselt jõulusingel "Christmas Without You". Ainsa uue loona järgmiselt plaadilt on seni esitletud "Life in Color".

Bänd alustas kolmanda LP promomist kui 27.augustil 2012 ilmus singel "Feel Again". 8.jaanuaril 2013 avaldati teine singel “If I Lose Myself”, mille rootslaesest produtsendi Alesso remix jõudis müügile 2.sprillil.

Bändi uus album "Native" ilmus 25.märtsil 2013 ja sisaldab 12 lugu. "Selle albumi moodustab uskumatu stiilisegu,” ütles ansambli laulja ja laululooja Ryan Tedder. "Ühest küljest sisenesime elektroonse tantsumuusika maailma ja omandasime sealt võimsa energia, rütmi ja draivi. Kuid samal ajal on plaadil rohkesti akustilist kitarri, tänu millele lisandus orgaanilisust ja ehedust," lisas ta.

6.mail 2013 jõudis raadiotesse lugu "Counting Stars”. James Lees käe all valminud videot esitleti 31.mail. Singel sai bändi ajaloos esimeseks #1-eks UK edetabelis 6.oktoobril.

25.augustil 2013 tuli raadiotele järgmist singlit “Something I Need”. Loo videot esmaesitleti 7.oktoobril.

Ryan Tedder kirjutas väga rõõmsa loo “Hold On”, mis on lauljatari Colbie Caillat viienda albumi avasingliks.

OneRepublic järgmiseks singliks oli 7.aprillil 2014 "Love Runs Out", mis lisati ka 14.aprillil ilmunud albumi rereliisile. Sophie Muller lavastatud video esitlus VEVOs 4.juunil.

15.augustil 2014 USA-s esilinastunud ulmefilmis "The Giver" kõlas teemaloona OneRepublic "Ordinary Human", mis anti eraldiseisva singlina välja 22.juulil.

Bändi OneRepublic edu püsib paljus kontsert-ðõudel. Ryan Tedder ise on äärmiselt karismaatiline isiksus, kes ei kõhkle kontserdi ajal saali hüppamast ja jooksmast esimeste ridadeni. Ta annab fännidele voli ühiseks lauluks ja laseb end fotografeerida.

"Meie ðõudel on alati palju püsivat publikut, kuid arvestame alati ka sellega, et paljud võivad meiega kohtuda esmakordselt. Seetõttu anname endast igal kontserdil kõik, et suurendada oma püsivate fännide arvu veelgi," tõdes muusik.

11.novembril 2014 toimus ansambli OneRepublic albumi "Native" unikaalne plaadiesitlus ja kontsert Saku Suurhallis. Viimatine video “I Lived” tuli VEVOs 25.septembril.

21.novembril 2014 ilmunud David Guetta albumil osales Ryan Tedder loos "S.T.O.P". 2015 aastal aitas ta kirjutada Zedd & Selena Gomez hitt-singli "I Want You To Know".

19.aprillil 2016 andis Ryan Tedder teada tööst OneRepublic uue albumiga. Esimene singel “Wherever I Go“ tuli 13.mail ning Joseph Kahn lavastatud muusikavideot esitleti 17.mail.

12.augustil tuli müügile bändilt digisingel "Kids". 25.augustil Vevos avaldatud muusikavideo võeti üles Mexico City's ja selle lavastas Hal Kirkland.

Bändi neljas stuudioalbum “Oh My My” ilmus Interscope Recordsilt 7.oktoobril ning sisaldab 16 rada. Koos albumi eelmüügiga tuli kuu varem välja singel “Future Looks Good“ ning 29.septembril lugu "A.I." ft. Peter Gabriel.

Plaadi avalugu "Let’s Hurt Tonight" valiti õige pea esilinastuva filmi "Collateral Beauty" teemalooks. David Frankel lavastatud muusikavideot esitleti Vevos 16.veebruaril 2017. 27.aprillil tuli välja digisingel “No Vacancy“, produtsentideks Ryan Tedder ja StarGate.

7.juulil tuli välja OneRepublic singel "No Vacancy" koos itaallasega Tiziano Ferro. 13.juulil ilmus OneRepublic singel "Rich Love", kus kaasa löövad norrakad Seeb. 28.juulil andis OneRepublic välja loo "Champagne Supernova".

OneRepublic osales Kygo 3.novembril ilmunud albumi loos "Stranger Things".

1.detsembril ilmus OneRepublic singel ''Born To Race'', mis pärineb arvutimängu "Need for Speed: Payback" soundtrackilt.

OneRepublic lugu "Start Again" (featuring Logic) kõlab 16.mail alanud seriaali "13 Reasons Why" teises hooajas. Singel ilmus 15.mail.

26.juunil 2018 tuli välja OneRepublic singel "Connection".

Ryan Tedder osales Logic 27.juulil ilmunud singlil "One Day".

8.novembril avaldas OneRepublic jõulusingli "White Christmas".

OneRepublic ja Galantis andsid 31.jaanuaril välja ühise singli "Bones".

Avril Lavigne, Ryan Tedder ja Luis Fonsi esitasid koos 13.märtsil Abu Dhabis Eriolümpiamängudel teemalugu "Right Were I Am".

OneRepublic avaldas 17.mail singli "Rescue Me".

6.septembril 2019 tuli OneRepublic välja uue singliga "Wanted" ning 11.septembril järgnes "Somebody To Love".

13.märtsil ilmus uus singel "Didn't I" koos muusikavideoga ning 25.märtsil avaldati lugu "Better Days".

15.mail tuli välja Kygo & OneRepublic ühissingel "Lose Somebody".

29.mail ilmus OneRepublic itaaliakeelne singel "Giorni Migliori (Better Days)" [feat. Negramaro].

OneRepublic singel "Wild Life" tuli välja 25.septembril. Lugu kõlab 16.oktoobril linastunud Disney+ muuvis "Clouds". Muusikavideo tuli välja 10.novembril 2020 ning see filmiti Washingtoni Olympic National Forestis Christian Lamb juhtimisel. Videos esinevad tantsijad Matthew Gibbs ja Courtney Scarr.

Uus singel "Run" ilmus 5.mail ning muusikavideo lavastas Tomás Whitmore. 23.juulil avaldati loo latin version, kaaslaseks Mariah Angeliq.

OneRepublic viies stuudioalbum "Human" ilmus 27.augustil 2021. Koos plaadiga toodi välja loo “Someday” muusikavideo. Värske album jääb truuks OneRepublicu signatuurstiilile, tõstes taaskord esile nende võimet luua muusikat, mis mõjutab publikut alates esimesest kuulamisest. Positiivsetest hümnilikest lugudest ja tundelisematest paladest koosnev plaat kõnetab ja üllatab lisaks massidele ka nende pikaajalisi fänne.

OneRepublic andis 10.novembril välja singli "Sunshine". Samanimelise loo remiksidega EP anti välja 31.detsembril.

4.veebruaril 2022 avaldas OneRepublic järgmise 17-loolise albumi "One Night In Malibu". 25.veebruaril tuli OneRepublic välja looga "West Coast" koos muusikavideoga.

1.aprillil ilmus Gryffin & OneRepublic koostööst sündinud lugu "You Were Loved".

21.mail 2022 avanes võimalus ansamblit OneRepublic Saku Suurhallis elavas esituses kuulda.

13.mail 2022 tuli OneRepublic välja singliga "I Ain't Worried", mis pärit 27.mail esilinastunud filmist "Top Gun: Maverick". 12.mail 2023 anti lugu välja kuues versioonis EP-na. 26.mail avaldas OneRepublic singli "RUNAWAY".

22.septembril ilmus OneRepublic singel "Mirage (for Assassin's Creed Mirage)".

20.oktoobril tuli OneRepublic välja jõulusingliga "Dear Santa".

5.aprillil ilmus David Guetta & OneRepublic ühine lugu "I Don't Wanna Wait".

12.aprillil avaldas OneRepublic singlina teemaloo "Nobody" Jaapani mangade sarjast "Kaiju No. 8".

UEFA EURO 2024 turniiri tunnusloo "Fire" lõid Itaalia produtsendid Meduza ja USA pop-rock bänd OneRepublic. Kaasatud sai sakslanna Leony ning seda esitleti 10.mail.

OneRepublic andis 12.juulil välja kuuenda stuudioalbumi "Artificial Paradise", millel kuuleb 18 lugu. Plaadile eelnes 5.juulil singel "Hurt".

14.juulil esitasid OneRepublic, Meduza ja Leony Berliini staadionil finaali eel UEFA EURO 2024 turniiri tunnusloo "Fire".

Faktid

OneRepublic on:
*Ryan Tedder - vocals, guitar, piano - sündinud 26.06.1979
*Zach Filkins - rhythm guitar, vocals - sündinud 15.09.1978
*Eddie Fisher - drums, percussion - sündinud 17.12.1973
*Brent Kutzle - bass guitar, cello, vocals, keyboards - sündinud 03.08.1985
*Drew Brown – guitar - sündinud 09.01.1984

Nimekaim viiest mehest on asutajaliige Tedder, kes on nomineerinud Grammy auhinnale; tõsi, seda küll laulude kirjutaja ja produtsendina, kuid tööde/artistide nimekiri on muljetavaldav: Leona Lewis, Natasha Bedingfield, Jennifer Lopez, Lil' Jon, Paul Oakenfold, t.A.T.u., Bubba Sparxxx ja Tupac, Adele, Beyoncé, Cheryl Cole ja viimati BoB.

Muud huvitavat