Celine Dion

Celine Dion laulab duetti 25.oktoobril ilmuval Andrea Bocelli albumil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.03.2002 - 20:45
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 07:10
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Viie Grammyga auhinnatud Celine Dion on uhke karjääri jooksul müünud üle 220 miljoni albumi, millest enamus on saanud, kuld-, plaatina –ja multiplaatina plaatideks erinevais paigus üle kogu maailma, Celine Dioni karjääri müüduimad plaadid on ”Falling In To You” ja ”Let’s Talk About Love”.

Céline on sündinud prantsuskeelses Kanada provintsis Qebec’is linnakeses nimega Charlemagne, mis asub 30 miili Montrealist idas. Tema vanemad olid samuti suured muusikahuvilised ning Céline on nende 14-lapselisest perest noorim. Juba 5-aastasena esines ta oma vanemate klubis ning ei kartnud enam live-esinemisi. Kui ta oli 12-aastane, saatsid ema ja vend ühe Céline’i kirjutatud loo demo produtsendile Rene Angelil’ile, kellele meeldis tüdruku hääl niivõrd, et ta pantis oma maja esimese laulu "La voix du Bon Dieu" väljaandmiseks ning juba enne 1991.aasta “Unison” ilmumist jõudis Céline kodumaal suure eduni lausa nelja prantsuskeelse LP-ga. Tegelikult kirjutas saadetud loole sõnad tema ema Therese, muusika vend, ja Celine muutis ainult mõned üksikud asjad loo juures. Laulu nimeks oli "C'est n'etait qu'un reve".

Kui Céline Dion 1991. aastal albumiga “Unison” üle maailma kuulsaks sai, oli kindlasti edu aluseks 1988 aastal võidetud Eurovisioon ning lauljataril õnnestus hõlpsalt jõuda kuulajate südameisse hingestatud balaadiga "Where Does My Heart Beat Now". Juba järgmisel aastal pärjati teda esimese Grammy auhinnaga kui koos Peabo Bryson’iga esitati Disney-seerias duetti “Beauty And The Beast”. Järgnesid menukad coverhitid nagu Patti LaBelle'i "If You Asked Me To" ning Jennifer Rush'i "The Power Of Love." Edasi tuli lisa taas filmimuusikast, 1996 linale tulnud filmi "Up Close And Personal" tunnuslaulu "Beacause You Loved Me " tegi just tema. Aasta hiljem haaras maailma "Titanicu" hullus ja "My Heart Will Go On" tõusis tabelite tippu kõikjal, kus neid kokku pandi. Sellest sai kahtlemata läbi aegade edukamaid Céline’i poplaul. 1999 vahetas Céline ballaadid pisut tempokamate lugude vastu, küsides abi rootsi produtsentidelt Max Martinilt ja Kristjan Lundinilt. "That's The Way It Is" oli tüüpiline rootslaste pop ning sellega koos ilmus kogumikalbum “All The Way - A Decade Of Songs”.

2002 aasta 30.märtsil oma 34-ndat sünnipäeva tähistav kanadalannast lauljatar Céline Dion on pärast kaheaastast pausi taas muusikalaval tagasi ning sellest annab tunnistust 25.märtsil ilmuv uus LP “A New Day Has Come”. Kui Céline pärast peadpööritavaid edukaid aastaid 31.detsembril 1999 aastal oma hüvastijätukontserdi andis, pühendus ta lõpuks rohkem pereelule. Kuigi Céline abiellus oma produtsendi Rene Angelil’iga juba 1994 aastal, jõudsid nad oma esimese poja Rene-Charles sünnini alles eelmise aasta 25.jaanuaril.

Uus Céline’i album, mis ilmub Sony Music Canada värvide all, koosneb 16-st uuest loost ning esimese singlina lasti turule plaadi nimilugu. Selle kena pala on kirjutanud Aldo Nova, algab aga plaat kena hoogsa palaga “I'm Alive”, mille on produtseerinud sama tiim, kellelt pärines Céline’i viimane suur hitt “That's The Way It Is”. Lugu on kui ehe sähvatus ning tõestamaks, et lauljatar on taas muusika jaoks elus, kõlab siinsaaterütm kui südametuksed. Céline’i uus album on selle kevade kõige oodatuim just USA-s ning planeeritud ilmuma sellisel ajal kui ühtki teist tugevat albumit silmapiiril pole. Nii loodab Sony Music lõpuks ometi Céline’i plaati näha Ameerikas albumite edetabeli esikohal, sest siiani on jõudnud kuus aastat tagasi teisele kohale album “Falling Into You” ning viimane stuudioalbum “Let’s Talk About Love” pürgis samuti teiseks 06.detsembril 1997.

Celine singel “I’m Alive“ ilmus 22.juulil 2002.

Sony Music superstaar Celine Dion andis välja jälle uue plaadi ning 25.märtsil 2003 ilmus LP nimega “One Heart“. Plaat on kenaks järjeks lauljatari eelmisele plaadile “A New Day Has Come“, mida on tänaseks ostetud üle maailma 8 miljonit. Plaadi esimene singel ilmus 28.veebruaril ja selleks on Roy Orbisoni klassikasse kuuluv “I Drove All Night“. Selle loo originaali autoriteks olid Billy Steinberg ja Tom Kelly.

Las Vegases parajasti kontserte andev Celine Dion reliisib uue singli ja raudkindla hiti ka eesti jaamades ning see on plaadi nimilugu “One Heart”. Kena singel ilmus 09.juunil 2003 Columbialt Euroopas, samal ajal antakse Ameerika mandril välja hoopiski singlina "Have You Ever Been In Love".

Céline Dion annab 13.oktoobril 2003 välja uue albumi, mis on tema esimene prantsusekeelne album viie aasta järel. Album kannab nime "1 fille & 4 types" (1 tüdruk & 4 poissi) ning see sümboliseerib viite tegelast, kes plaadi valmimisel ametis olid. Nagu näha ülal pildiltki on tüdrukuks Céline ise ning neli poissi on plaadi lugude autorid - prantsuse tippheliloojad ja -tootjad Jean-Jacques Goldman, Erick Benzi, Jacques Veneruso ning kitarrivirtuoos Gildas Arzel. Domineerivalt akustilise muusikaga ja võrratute vokaalidega pikitud plaat sisaldab esimese singlina raadiohitti “Tout l'or des hommes“ (Meestega pole siin kohal midagi pistmist. Antud juhul vihjab "des hommes" kogu inimkonnale), mis ilmub Euroopas 06.oktoobril kahes formaadis – 2 lugu sisaldava cd-singlina ja dvd-singlina, millel lisaks veel loo video (filmitud juba mais 2003 Nevadas). Singlitena on siit veel tulnud “Je t'aime encore“ ning “Contre Nature“.

14.juunil 2004 on oodata Celine uut plaati, mille nimi on "A New Day - Live In Las Vegas" ja kokku kuuleme siin 15 lugu. Albumil kõlab ka kaks uut lugu, millest "You And I" saab olema esimene singel. Selle loo autorid on Tracy Ackerman, Anders Bagge ning Peer Astrom ja 13.maist alates saab lugu kuulata Celine ametlikul kodulehel. Teine uus laul on "Ain't Gonna Look the Other Way", mille autorid on Aldo Nova ja Jacques Duval. Plaadimaterjalis sisaldub kõik lauljatari senine paremik nagu "My Heart Will Go On", "Because You Loved Me", "I'm Alive" ja "It's All Coming Back to Me Now", lisaks on veel Stevie Wonderi kover "I Wish," Peggy Lee "Fever" ning Louis Armstrong'i "What a Wonderful World". Plaadiga on kaasa 45 minuti pikkune DVD "One Year, One Heart", millel sisalduv dokumentatsioon näitab Celine lavashow telgitaguseid ja esinemisi Las Vegase Caesars Palace Colosseum’is.

15.septembril 2004 Las Vegases toimunud World Music Awardsil anti Celinele üle kõigi aegade enimmüünud naisartisti auhind ning selleks esitlejaks showl endal oli tema hea näitlejast sõber Michael Douglas, kes ütles välja ka fakti, et Celine on tänaseks müünud üle maailma juba 175 miljonit albumit.

11.oktoobril 2004 ilmus lauljatarilt uus album, mis on pühendatud tema pojale ning kõik plaadil olevad 13 lugu jutustavad ema ja lapse vastastikustest tunnetest ja kõik lood valis seekord plaadile Celine ise. Tegemist on paljude populaarsete heliloojate juba tuntud lauludest ja need kõik kõnelevad lastest. Plaadile lisatud lehvikule pildistas fotoseeria Anne Geddes, kes seni on tuntud kui vastsündinud laste lilledesse riietatuina pildistamisega ning ka siin on igal pildil Celine koos beebidega.

31.augustil 2005 teatas Celine Dion, et toetab 1 miljoni USA dollariga Ameerika Punase Risti kaudu orkaan Katrina ohvreid koos partneritega kompaniist Concerts West/AEG oma Las Vegase kontsertide "A New Day" rahast.

05.oktoobril 2005 ilmus kogumikalbum "On ne change pas – Best Of Celine Dion". Duubelplaat sisaldab Il Divo -duetti I Believe In You ja kolme uut laulu. Limiteeritud boonus dvd sisaldab prantsusekeelst intekat ja Je ne vous oublie pas -laulu videot.

Novembris 2005 lasti välja dvd - "On ne change pas", millel Celine Dioni prantsusekeelsete hittide videod ja lavatagune materjal kokku 174 minutit. Celine Dion on viimased aastad püsinud Las Vegases, kus on esitanud regulaarselt showd A New Day. Ceasars Palace Colosseum teatris on teda 2003st aastast vaadanud 2,5 miljonit inimest! Las Vegase leping lõpeb 2007 jõulude ajal.

16.aprillil 2007 ilmus uus singel "Et S'Il N'En Restait Qu'Une (Je Serais Celle-Lą)" ning esimesel müüginädalal jõudis see tõusta esikohale Prantsusmaal. 21.mail 2007 tuli SonyBMG alt prantsuskeelne 13-looline album "D'Elles". Limiteeritud CDDVD sisaldab 24-lk raamatu ja dvd-poolel dokki plaadi tegemisest.

Celine Dion 13-s ingliskeelne album ilmus 12.novembril 2007. Plaat kannab nime "Taking Chances" ja sisaldab 16 lugu. Muusikat on aidanud luua Linda Perry ning endised bändi Evanescence liikmed Ben Moody ja David Hodges. Esimene singel on nimilugu "Taking Chances", mille autoriteks on Kara DioGuardi ja David A. Stewart (varasemast bändist Eurythmics) ning produtsendiks John Shanks. Üsna erilise actionvideo autoriks on Paul Boyd ja see võeti üles kolme päevaga Las Vegases. Ben Moody produtseeringus kõlab plaadi teise loona kunagine bändi Heart hitt "Alone".

15.detsembril 2007 andis Celine viimase kontserdi Colosseumi laval Las Vegase Caesars Palace's viis aastat kestnud show'st "A New Day". Sellest legendaaarsest kavast tuli 10.detsembril 2007 välja DVD - A New Day – Live in Vegas.

200 miljonit plaati müünud Celine alustas peale 10 aastast vaheaega ülemaailmset kontserttuuri 14.veebruaril 2008, esimene kontsert toimus Lõuna-Aafrikas Johannesburgis. Kontserdid toimuvad 25-s riigis ja lauludega hellitatakse üle 100 linna. Novembris 2007 pärjati Celine Maailma muusikaauhindade jagamisel auhinnaga "Legendaarne muusik".

Juunis 2008 tuli singlina "Eyes On Me", mille idapärase saatega r&b loo autoriteks on Delta Goodrem, Kristian Lundin ning Savan Kotecha. Muusikavideos on kasutatud "Taking Chances Tour" ülesvõtteid Aafrikast ja Aasiast.

Lauljatar Celine Dion lisas oma resümeesse doktoritiitli, kui 19.08.2008 Lavali ülikool ta audoktoriks nimetas tema isiklike ja tööalaste saavutuste eest. Auhinnatseremoonial 800 inimese ees kõnet pidades ütles Dion: "Minu elu on juhtinud soov olla kõiges parim ja pürgida alati kõrgemale, oma võimeid maksimaalselt ära kasutades ning jõuda kõige kõrgemate sihtideni".

28.oktoobril 2008 andis Columbia Records välja kaheplaadilise 26 laulu sisaldava Celine kogumiku "My Love...Ultimate Essential Collection". Plaadilt tuli singlina "My Love", mille autoriks Linda Perry ja lugu pärineb 2007 aasta albumilt "Taking Chances".

04.mail 2010 tuli müügile DVD "Taking Chances World Tour: The Concert", millel Stephane Laporte tiim on jäädvustanud parimaid hetki viimaselt tuurilt lausa 3 tundi, kus Celine esines 25 riigi 93 linnas. Samuti rohkelt lisamaterjali.

23.oktoobrill 2010 sünnitas Celine kaksikud poisid Nelson ja Eddy. Esmakordselt demonstreeriti beebisid avalikkusele 16.veebruaril 2011 Las Vegases. Celine alustas märtsis 2012 kuulsas Las Vegase Ceasar's Palace'i saalis kolm aastat kestvat kontserdimaratoni.

Celine Dion alustas järgmise albumi salvestamist aprillis 2012 ning esimese loona esitleti juunis "Parler à Mon Père". 5.septembril avaldati loo video. Prantsuskeelene 14st looga plaat "Sans attendre" ilmus 2.novembril 2012 ning teiseks singliks oli "Le miracle".

15.septembril 2012 Torontos esilinastunud inglise filmis "Song For Marion" kõlas Diane Warren kirjutatud Celine lugu "Unfinished Songs".

Celine järgmine ingliskeelne album "Love Me Back to Life" tuli 1.novembril 2013. Singliks oli albumi nimilugu “Love Me Back to Life“, mille kirjutas Sia Furler. Teiste lugude, kokku 13, autoriteks olid Emanuel Kiriakou, Babyface, Daniel Merriweather, Eg White, Dana Parish, ja Diane Warren. Duetipartneritena laulavad Ne-Yo ja Stevie Wonder.

17.detsembril 2013 esinesid Celine ja Ne-Yo külalistena telekanali NBC lauluvõistluse "The Voice" finaalsaates ballaadiga "Incredible". Loost sai Celine teine singel.

16.mail 2014 avaldas Celine duubelalbumi ja dvd "Une seule fois", millel väljamüüdud kontserdid Quebecist 2013 aastast.

"Incredible" muusikavideo avaldati 4.juunil 2014.

Augustis 2014 tühistas Celine oma Las Vegase show'd ja novembrisse planeeritud Aasia tuuri. Dion selgitas, et ta soovib kogu oma jõu ja energia pühendada perekonnale.

27.augustist 2015 algasid Celine Las Vegase show'd uuesti. Kuulda sai ka uut lugu "L'hymne", mis salvestati koos Kanada lauljaga Fred Pellerin. Laul kõlas 13.novembril Québecis esilinastuvas multikas "La Guerres des Tuques 3D ".

Celine Dioni abikaasa Rene Angelili pikaaegne võitlus vähiga lõppes 14.jaanuari 2016 hommikul oma kodus Las Vegases.

Veebruarist asusid Celine ja temaga üle 20 aasta koostööd teinud Humberto Gatica stuudios tööle. Las Vegase lavale naases lauljatar 23.veebruaril.

22.mail 2016 esitas Celine Dion Las Vegases Billboard Music Awards galal Queeni loo "The Show Must Go On" ning ta pärjati Icon Awardsiga. Sama lugu avaldati singlina 20.mail.

24.mail 2016 ilmus Céline Dion digisingel “Encore un soir”. Samanimeline 15-looline album tuli Sony Musicult välja 26.augustil.

9.septembril 2016 jõudis müügile Céline Dion ingliskeelne uus singel “Recovering”. Jõulise ballaadi autoriks on Alecia Moore, kes tuntud lavanimega P!nk.

Disney tõi uuesti kinolinale filmi "Beauty and the Beast", mille esilinatus toimus 17.märtsil. Celine Dion esituses kõlab filmis Alan Menken kirjutatud lugu "How Does a Moment Last Forever".

21.juulil 2017 avaldas Celine prantsuskeelse parimate lugude kogumiku "Un peau de nous".

3.mail 2018 avaldas Céline Dion uue loo "Ashes" muusikavideo, mis pärineb 18.mail esilinastuvast filmist "Deadpool 2".

Uut lugu "Flying On My Own" esitas ta 8.juunil Las Vegases. Singlina ilmus "Flying On My Own" 28.juunil.

Céline Dion alustas Põhja-Ameerika 50 linna kontserttuuri 18.septembril Quebecist. 18.septembril tegi ta avalikuks lood "Lying Down", "Courage" & "Imperfections". Viimase videot esitleti 26.septembril.

Uus album "Courage" ilmus 15.novembril 2019 ning sisaldab 16 lugu ning Deluxe Edition 20 lugu. Nimiloo videot esitles lauljanna 13.novembril.

21.jaanuaril 2022 jõudis kinodesse Valérie Lemercier lavastatud film "Aline", mis on inspiratsiooni saanud Céline Dioni elust ja karjäärist. "Aline" kujutab väljamõeldud versiooni Céline Dion"Aline" jutustab loo Kanada-Prantsuse tüdrukust Aline Dieust, kelle võimas hääl võlub kõiki tema ümber, sealhulgas tema mänedžeri Guy-Claude Kamarit. Hoolimata sellest, et staari ja mänedžeri vanusevahe on suur, muutub nende suhe romantiliseks. See süžeeliin on inspiratsiooni saanud Dioni enda suhtest tema abikaasa René Angéliga, kellega Dion oli abielus 22 aastat.

Céline Dion kannatas pikalt raskete tervisehäirete all. See väljendus lihaskrampides, mis põhjustasid suurt valu ja muutsid liikumise raskeks. Hiljem oli ta juba ka natuke optimistlikum: „Mul läheb natuke paremini, aga krambid pole täielikult kadunud.“ Céline paraneb aeglaselt, kõik nõuab rahu ja kannatust ning see on eluaeg tegutsenud lauljale väga frustreeriv, sest ta tahaks tagasi lavale. „Kahjuks pole ma veel nii kaugel. Sest kui ma juba lavale lähen, pean olema tippvormis. Annan oma parima, et varsti jälle olla tasemel, mis lubab mul kontsertidel anda sada protsenti. Ma ei saa pealtvaatajaid petta,“ rääkis ta.

Céline avaldas 13.aprillil 2023 singli “Love Again”, mis pärit 5.mail kinodes esilinastunud samanimelisest filmist. Soundtrack ilmus 12.mail ja filmimusas kõlab 11 lugu Celine esituses. 5.mail avaldas ta järgmise loona "I'll Be".

3.mail 2024 tuli välja Celine loost "I'm Alive" tantsumiks "Set My Heart On Fire", produtsentideksteks Majestic ja The Jammin Kid.

25.juunil jõudis Prime Video vahendusel vaatajateni dokumentaal, mis räägib Celine Dionil diagnoositud neuroloogilise haiguse nimega stiff person syndrome (kangestunud inimese sündroom – toim) mõjust tema tavaelule. 20-looline filmi soundtrack album "I AM: CELINE DION" ilmus 21.juunil.

Celine Dion laulab duetti 25.oktoobril ilmuval Andrea Bocelli albumil.

Faktid

Nimi: Celine Marie Claudette Dion
Lavanimi: Céline Dion
Sündis / koht: 30. märts 1968 / Charlemagne, Quebec, Kanada
Tähtkuju: Jäär
Abikaasa: Rene Angelil (Abiellus 1994)
Laps: Rene-Charles Angelil (sündis 25.jaanuar 2001)
Silmad: Sarapuupähkli värvi
Pikkus: 171 cm
Head omadused: enese kehtestamine, professionaalsus ja distsipliin (Näiteks suudab üle kolme nädala elada ilma ühtegi piiksu tegemata)
Õnnenumber: 5 (Ta hoiab väikeses plastikkotis 1968 aastal vermitud viiesendist, mille ta maast leidis)
Kogub: Kingasid, millele ta juba väga palju raha on kulutanud. Tänaseks on neid juba üle 600 paari.
Teised ametid: Modell

<b>Lemmik:</b>
Parfüüm: Channel #5
Värvid: Must, valge ja punane
Sport: Golf
Lauljad: Stevie Wonder, Michael Jackson, Natalie Cole, Barbra Streisand ja Ginette Reno
Pill: Klaver

Muud huvitavat