Rebecca Kontus

Rebecca Kontuse uus album tuleb esmakordselt live’is esitlusele 12.juulil Noblessneri kvartalis toimuvatel Tallinna Merepäevadel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.11.2008 - 13:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.05.2024 - 08:27
Eesti artist, Sooloartist, Jazz

Rebecca Kontus on professionaalne muusik, kes esitab ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli kui jazzi. Lõpetanud G.Otsa nimelise muusikakooli kiitusega, on ta teinud julgeid katsetusi väga erinevates stiilides ska-st jazzini ja seda ka väga erinevate koosseisudega, alates väikestest duodest kuni bigbändini välja.

Rebecca Kontus on sündinud 18. veebruaril 1984 Pärnus pere noorima lapsena. Tal on neli vanemat õde ja vend. Lauljakarjäär algas juba 2 aastaselt. Selles, et Rebecca muusikani jõudis, on heas mõttes süüdi tema keskkooliaegne muusikaõpetaja Kadri Keskküla. “Ta lõi vokaalansambli, millega ta tööle hakkas. Ma ei tea, kas minust saanuks lauljat, kui teda ei oleks,” ütleb Rebecca.

Viimane bänd oli Rebeccal Otsakooli tudengitest koosnev peamiselt omaloomingut viljelev R-Corp. Nende gruuviva ja funkiva muusika autoriteks olid Rebecca ja noor saksofonist Mairo Marjamaa. Oma lemmikzhanrideks peabki Rebecca funky’t, hip hop'i ja jazz’i.

2005. aastal esindas ta ansambliga Suntribe Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Rebecca on teinud veel koostööd muusikaliste koosseisudega nagu tšellokvartett C–Jam, SKA Faktor, Tallinna Gospelkoor. Uskliku inimesena on Rebecca usaldanud elu jumala hoolde ja juhindub kõiges põhimõttest “Inimene seab oma sammud, aga jumal on see, kes juhib.“ Nii on ta valmis üllatusteks, mis elul talle pakkuda on, kaasaarvatud abiellumine endast kolm aastat vanema Veiko Dobrõshiga. Laulatus toimus Tabasalu lähistel Ranna kirikus 28.juulil 2007.

2008 kevadel valmis Rebeccal koos Henry Peipmanni, Taavo Remmeli ja Ahto Abneriga 9-looline džässplaat “Inglite Pisarad“, millele koondatud džässivõtmes kristlikud laulud. Neiu lemmikuks oli siit “Kellakaja“.

Augustis 2008 tuli Rebecca singel “Kõrvaklapilaul“, millel teise loona “Ta teab“. Rebecca Music OÜ produtseeritud singel sisaldas lugusid sügiseselt albumilt. 30.oktoobril 2008 esitles lauljatar Viru keskuse aatriumis oma uut plaati “Déja vu". Üles astusid ka ETV laulukoori tüdrukud ning hulk muusikuid, teiste seas mustanahaline James Werts. Uus album kannab motot: “Minuga jäävad laulud, mis on mind muutnud.“

“Ajendatuna äratundmisest, et salvestada aja jooksul kirjutatu plaadile – see ongi, mida olen tahtnud. Need laulud on minus omasoodu kogunenud, kasvanud ja kuju võtnud ning ajas minuga kaasas käinud. Need laulud sellel plaadil on minu laulud - see olengi mina ise,“ räägib Rebecca.

Nii nagu Rebecca on laval laulnud erinevate koosseisudega duost kuni bigbändini välja, salvesti ka plaadi üksteist laulu erinevate muusikutega koostöös. Kõik laulud on Rebecca enda looming, mis on valminud koostöös Estonian Dream Big Bandi, tšellokvartett C-Jami, ansambel R-Corpi ja Ska Factoriga. Veel osales Tallinna Gospelkoor, Taavo Remmel ja Henri Peipmani trio.

Detsembris 2009 tuli singel "Kas vaikida suudad".

Üllatuseks paljudele pole aga laulmine Rebecca põhitöö, milleks on hoopis arhitektuur. Neiu on lõpetanud sellel erialal Eesti Kunstiakadeemia ning sellest on kasu olnud ka endale stilistikat tehes. "Tegelikult on mu põhitöökoht ikkagi arhitektuuribüroos ja muusika on minu jaoks hobi, mida ma teen kogu hingest. Lisaks muusikale kannan hoolt ka enda stilistika eest. Samuti oma plaadikujunduste osas olen ma alati väga nõudlik, et muusika ja kujunduse kontseptsioon räägiksid ühte ja sama keelt."

21.detsembril 2010 esitles Rebecca Kontus helikandjat „Võin ma tulla?“. CD plaadi väljaandmisega sai teoks unikaalne projekt, et tuntud koraalide varamust võiks saada salvestatud need laulud, mis Eesti inimestele väga südamelähedaseks on saanud. Loomulikult on ühele inimesele armsam üks laul ja teisele teine, aga ometi on laule, mida suur enamus kuulda sooviks. Et need laulud üles leida, küsitlesime erinevate koguduste inimesi ja tõesti, esile kerkis paarkümmend lemmikut, mida ikka ja jälle nimetati. Lõpliku valiku tulemusena jäid nimekirja kaksteist laulu. Bänd: kontrabass Peedu Kass, kitarr Marek Talts, löökpillid Ahto Abner, klahvpillid Matis Metsala, saksofon Danel Aljo, viiul Eivin Toodo, vokaal Rebecca Kontus.

Rebecca neljanda albumi "Flâneur" esitlus toimus 25.mail 2012. "Albumi pealkiri sümboliseerib nende laulude sündi – kõndides linnas, vaadeldes ja jälgides inimesi ning pannes nende lugusid muusikalisteks mõtisklusteks," ütles Rebecca Kontus.

28. ja 29.juulil 2013 esitati nelja lavastusega Kohilas kogukonnamuusikali "Veterahva needus", mille üht peaosatäitjat, mustlasneiut Mirela, mängis Rebecca Kontus.

6.detsembril 2013 ilmus Rebecca Kontuse sooloplaat "Jõuludeks koju". Plaadil kõlavad Teedy Tüüri, Matis Metsala ja Rebecca Kontuse jõululaulud. Viimases loos "One" teeb kaasa Uku Suviste. Plaat on müügil Laseringi ja Apollo kauplustes.

Plaadi esitluskontserdid toimusid 14.detsembril Rapla Maarja-Magdaleena kirikus ja 15.detsembril Pärnu kontserdimajas ning 26.detsembril Tallinna Teletornis. Lauljatariga koos esinesid Matis Metsala, Jaak Sooäär, Heikko Remmel ja Tanel Ruben.

14.novembril 2014 esines Rebecca koos bändiga Endla Jazzklubis, kus kõlasid peamiselt Rebecca enda kirjutatud laulud, mida ta kirjutas õpingute ajal Pariisis. Need on lood inimestest. Esmaettekandele tuli ka kolm vastvalminud lugu.

27.märtsil 2015 avaldas Rebecca Kontus omatehtud muusikavideo loole "Jalgratastel".

Rebecca Kontus, Hedvig Hanson ja Kadri Voorand andsid ühised jõulukontserdid Viljandi pärimusmuusika aidas 12.detsembril ja 13.detsembril Tallinna Jaani kirikus.

6.veebruaril 2016 tulid Rebecca Kontus ja Kermo Hert välja klubimuusikalise katsetusega "Making Me Free".

13.septembril 2016 esines Rebecca ETV Terevisoonis lugudega "Vihm" ja "Suvetaevas sinine".

Muusikuna kuulab lauljanna endiselt oma sisetunnet, mitte ei lähe peavooluga kaasa. "Kui tuleb hinges esile midagi, mis tasub talletamist, katsun olla valmis, et sellest kinni haarata." Loomingust on tal valminud lood "Ma Tõusen Tuhast Üles", "Metsateel", "I Get A Kick Out Of You" ning 2018. aastal "Maailma Kallis".

Rebecca Kontuse loomesulest sai üle pika aja valmis igavikulise pealkirjaga lugu "Mõni tuleb, mõni läheb". 22.oktoobril 2019 avaldatud loos on muusikutena kaasa teinud kitarrist Paul Daniel, klaveril Matis Metsala ja viiulil Eivin Toodo. Loole valminud muusikavideos on koreograafia eest hoolt kandnud koreograaf Maido Saar.

15.aprillil 2020 taasavaldas Rebecca oma neljanda sooloalbumi "Flâneur" digiplatvormidele. Plaadil kõlab 12 lugu nii eesti kui inglise keeles.

17.juunil oli uue loo "Õhk" muusikavideo esmaesitlus ETV "Terevisionnis", mis samas jõudis ka Youtube'i. Muusika: Rebecca Kontus, Reimo Mürgimäe. Sõnad: Rebecca Kontus. Video, stsenaarium: Marko Koks. Produtsent: Mihkel Lubi, Elamusstuudio.

7.augustil 2022 esines Rebecca Kontus Haapsalu Toomkirikus festivalil Augustibluus gospelkavaga.

Rebecca Kontus osales 20.augustil avaldatud Number Ö singlil “Tule tule”. Mõnusalt unistav ja sooja suve hõnguline lugu sai linti võetud järk-järgult ning oma viimase lihvi 2022. aasta juulis. Klahvpillidel annab oma panuse Alabama Watchdogi ja Alfa Collective’i pianist Taaniel Pogga. Loo ameerikaliku mixi ja masteri eest kandis hoolt Nashville’i nupukeeraja ja muidu muhe tüüp Skyler Taylor.

7.juulil 2023 esines Rebecca Kontus kavaga "Tribute to Edith Piaf" Haapsalus jazzifestivalil TAFF:fest.

13.mail 2024 ilmus Rebecca Kontuse kuues stuudioalbum "Homme“. Album sisaldab 12. eestikeelset lugu, mis þanriliselt liigituvad elektro-jazz-popi piirile. Albumi lood on kirjutatud ja produtseeritud koostöös Taavi Paometsega aka Avoid Dave’ga. ”Albumile valitud lood on teemade poolest küll filosoofilised ja kohati tõsised, kuid helikeelelt on tegemist läbi albumi pigem positiivse ja ülestõstva vaibiga,“ rääkis Rebecca Kontus enda uuest albumist.

Rebecca Kontuse uus album tuleb esmakordselt live’is esitlusele 12.juulil Noblessneri kvartalis toimuvatel Tallinna Merepäevadel.

Faktid

Rebecca Kontus Band:
Ramuel Tafenau trummidel
Mathei Florea klahvidel
Kusti Lemba kitarril
Karl Tammaru kontrabassil ja bassil

Muud huvitavat

Seotud videod

Rebecca Kontus - Õhk
Rebecca Kontus - Õhk

Artist: Rebecca Kontus

Lugu: Õhk

Aasta: 2020

Rebecca Kontus - Mõni tuleb, mõni läheb
Rebecca Kontus - Mõni tuleb, mõni läheb

Artist: Rebecca Kontus

Lugu: Mõni tuleb, mõni läheb

Aasta: 2019

Rebecca Kontus - Jalgratastel
Rebecca Kontus - Jalgratastel

Artist: Rebecca Kontus

Lugu: Jalgratastel

Aasta: 2015

Reþissöör: Rebecca Kontus