Shanon

5.juulil esines Shanon Õllesummeril Pringles laval.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.12.2008 - 20:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.07.2024 - 00:55
Eesti artist, Ansambel, Pop

SHANON on eestikeelset, meloodilist ja raadiosõbralikku pop/rock-muusikat mängiv kollektiiv Tallinnast, mis alustas tegevust Tallinnas 2007. aasta septembris. Bändi loojaks oli kitarrist Janek Harik. Koosseisu kuulusid veel Freddy Tomingas (vokaal), Jarmo Haapanen (trummid), Arno Karis (bass), Ivar Lints (kitarrid) jaThemuri Sulamanidze (klahvpillid).

Bändi nimi on lihtsalt kauni naise nimi. Stiililiselt liigitab Freddy Shanoni meloodilis-romantiliseks rockiks metali sugemetega. Seetõttu lubavad muusikud edaspidi ka käredamaid laule. Shanonil on üsna tihedad sidemed teise tuntud Eesti bändiga. Nende trummar Jarmo mängis varem Smilersis. Lisaks on bändil Smilersi produtsent. Hendrik Sal-Sallerit nimetavad mehed oma bändi “halliks kardinaliks”. “Ta on meil abimees ja aitab üht koma teist teha.” Bändi esimese singli “Üksinda” sõnade autoriks on Sal-Salleri elukaaslane Berit Veiber.

SHANONi oli 2008 suve vaieldamatult kuumim uustulija Eesti muusikataevas. SHANON!mõlemad singlid ”Üksinda” ja ”Draama” on olnud üliedukad meie raadiojaamades ning vallutanud viimase poole aasta jooksul pea kõik siinsed muusikaedetabelid.

2008 sügisel lahkus bändist Ivar Lints ja asemele tuli endine The Sun`i kitarrist Meelis Tauk. Trummidele asus Magnus Pajupuu.

Hoogsalt valmistati ette ka kontsertkava ning detsembris 2008 alustati esinemistega Tallinnas. Esimest korda väljaspool pealinna esineti 20.detsembril Viljandi klubis Red. Seoses väljasõidu ja lähenevate jõuludega, otsustasid bändiliikmed kokku koguda mitu suurt kotitäit mänguasju, mis viidi Viljandimaa Väikemõisa väikelastekodule.

Shanon'i laul "Üksinda" valiti raadiokuulajate poolt 2008.aasta parimaks lauluks kümnendat aastat koostatavas edetabelisaates Numero Uuno, mis reastas mööduva aasta 100 parimat laulu. Samuti võitis bänd R2 aastahiti auhinna Uus Tulija. Janek kommenteerib võitusid järgnevalt: "Arvestades seda, et üllitasime esimese singli alles suvel ning kontserttegevusega alustasime käesoleva aasta detsembris, siis tuli võit tõeliselt suure ja positiivse üllatusena. Kogu bänd tänab südamest toetajaid ja lubab uuel aastal veelgi vägevamalt jätkata!".

Järgmist singlit "Lumeninganna"eitleti 08.jaanauril 2009 klubis BONNIE & CLYDE. Kolmas singel väljastati CD-formaadis koos albumi-, kui ka raadioversiooniga.

Bändis on toimunud mitu verevahetus. Trummide taha asus Henry 'Suss' Hinno, Eesti esithrasherite Musta Missa trummar. 2009 juulikuust on SHANONis uus laulja, kelleks on laulja-kitarrist Taavi Immato. Laiem üldsus teab 21-aastast Taavit kindlasti saatest Eesti otsib superstaari 2008, kus ta jõudis finaali, ning saatest Kaks takti ette 2007. Varasemalt on Taavi tegutsenud ka pundis, kellega saadi Noortebändi konkursil kahel korral publiku lemmikuks. Mees, kes muuhulgas imeb teadmisi Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis ning on tegelenud 12 aastat karatega, sai valitud bändi läbi mitmekordse ja tõsise sõela ning üksmeelselt. Sama aasta augustis vahetas Meelis Tauki välja kitarrist Erko Laurimaa.

2009 juuli teisel nädalavahetusel esineti publikule värske hingamisega. Samuti tuli juulis uus raadiosingel "Läbi pisarate". 27.augustil 2009 tuli bändi esimene album nimega "Üksinda", millel 12 lugu. Albumi ametlik esmaesitlus oli 27.augustil Helsingis kontsert-näituse „The Night Of The Seashells“ raames ning Eestis 18.septembril Club Von Überblingen’is. Esimese singli „Üksinda“ väljalaskmisest kuni plaadi sünnini läks täpselt 14 kuud, selle aja jooksul on antud 50 kontserti, osaletud ümber-Eesti-tuuril.

Üheteistkümnendat aastat koostatavas edetabelisaates Numero Uuno, mis reastas 2009 aasta 100 parimat laulu, jõudis Eesti artistidest kõrgeimale kohale taaskord rokkbänd Shanon. Tänavu saavutati ihaldatud auhind neljanda singliga "Läbi pisarate“.

30.aprillil 2010 esitleti Pärnus singlit "Murtud". Loole valmis video augustis Keila jões Jõgisoo viadukti all. 12-liikmeline Balti Filmi- ja Meediakooli tudengitest koosnev meeskond ning kaks näitlejat filmisid režissöör Helen Takkin juhendamisel seda kolm päeva ja ööd.

30.märtsil 2011 tuli Shanon’i singel "Tuhat ja üks ööd". Lugu on täis armumist ja armastust, just nii nagu Shanoni liikmed end hetkel tunnevad – aga see, kes kellesse ja millesse armunud on, jääb hetkel täpsustamata. Laulu sõnad on teinud Berit Sal-Saller, muusika Janek Harik, Erko Laurimaa, Hendrik Sal-Saller. Samuti valmis loole video, mida saab näha siinsamas Shanoni kodulehel. Kevadel lahkus bändist Erko Laurimaa ning kitarri hakaks mängiva Taavi Immato ise.

Oktoobris 2011 avaldati "Kukub täht", mis on Shanon’i kolmas singel ettevalmistusprotsessis oleva uue plaadi materjali hulgast.

6.jaanuarill 2012 esitleti lugu "Jäätunud Jäljed". Shanoni vaimne liider ja kitarrist Janek Harik lausus, et möödunud aasta oli Shanonile igati edukas, laineid löödi nii kontserdilavadel kui edetabelites. Loo "Jäätunud jäljed" muusika kirjutasid Janek Harik ja Taavi Immato ning sõnade autoriks on Berit Sal-Saller.

Järjekorras teist albumit valmistas bänd ette alates 2012 aasta suvest. "Võtsime suvel natukene tempot maha, et teine album valmis saada," lausus Shanoni kitarrist Janek Harick.

21.septembril 2012 tähistati 5. sünnipäeva täitumist kontserdiga Rock Cafes, kus sünnipäevalaps esitles uut singlit "Libahunt". 17.oktoobril 2012 soojendas Shanon Rock Cafés Soome rokkbändi The Rasmus.

24.novembril 2012 esitles Shanon kontsertklubis Rock Cafe uut albumit "Tuhat ja üks ööd", mis sisaldab endas kümmet lugu, nende hulgas ka juba hittideks muutunud "Libahunt", "1001 ööd", "Jäätunud jäljed" ja "Kukub täht".

20.märtsil 2013 avaldati kuues singel plaadilt "Tuhat ja üks ööd", milleks oli "Tulin, et jääda Su juurde sel ööl". Muusika autor on Janek Harik ja sõnade autor Aapo Ilves.

"Kuna antud singel on lisaks eelnevatele väga hästi kontsertidel vastu võetud ning sellele lauldakse alati kaasa, otsustasime fännide rõõmuks sellele ka muusikavideo teha. Loodetavasti meeldib see ka neile, kes ei ole meid siiani lives näinud" räägib Shanoni solist ja kitarrist Taavi Immato.

5.novembril 2013 esitles Shanon videot “Eksinud hing”. "Tegemist on meil juba seitsmenda muusikavideoga," kommenteeris saavutust bändi laulja ja kitarrist Taavi Immato. "Kuna loo pealkiri on «Eksinud hing», siis video räägibki inimese eksirännakutest, sisemise mina otsimisest, aja kulgemisest ning piltlikult koju naasmisest. Eks igaüks leiab videost mõtteainet vastavalt oma kogemustele ning ellusuhtumisele," lisas Taavi.

Shanon avaldas 4.märtsil 2014 singli ja video "Anna lootust", mis pani aluse Shanoni järgmisele albumile. “Anna lootust” räägib hingeelu avamisest, pühendumusest ning kirest,” kirjeldab lugu bändi laulja ja kitarrist Taavi Immato.

11.juunil 2014 avaldas Shanon singli ja muusikavideo "Varbad liivas". Loo muusika on sündinud Janek Hariku ja Hendrik Sal-Salleri koostöös. Sõnad kirjutas Berit Sal-Saller.

20.detsembril andsid Rock Cafes kontserdi Eesti popmuusika tippklassi esindavad Smilers ning Shanon. Mõlema bändi jaoks oli see viimane suurem ülesastumine sel aastal.

18.mail 2015 avaldas Shanon uue singli "Ootan ööd". “Ootan ööd” tegemise protsess algas juba 2014. aasta suvel. Inspireerituna suvisest meeleolust ja rütmidest, valmis lugu, mis toob mõnes mõttes värskust nii meie kui ka Eesti muusikasse. Ilmselgelt erineb “Ootan ööd” kõigest sellest, mida oleme varasemalt teinud. Meie ambitsiooniks oli teha midagi teistsugust, jäädes seejuures iseendaks“ kommenteeris solist Taavi Immato.

”Ootan ööd” video valmis koostöös noorte videotegijatega, kelleks on Hannes ja Sander Saard. „Otsustasime seekord anda video tegemiseks täiesti vabad käed ning lasime neil oma nägemuse teostada.“ lisab Immato. Nagu ka laulusõnad viitavad, räägib video sellest, kuidas suvemeeleoluga käivad kaasas sõbrad, liiv, päike ja rand. Ansambel loodab, et sellise muretu olemisega suudavad eestlased ennast seostada ning Shanoni kontsert võiks olla see koht, kuhu inimesed aeg-ajalt kokku tulevad, et koos ühist aega nautida. Muusikavideot esitleti 15.juulil TV3 Plays.

21.jaanuaril 2016 esitles SkyPlus hommikuprogrammis SHANONi lugu "Saatuse vastu". Tõsine rock-lugu on mõtisklus elust ja leppimine paratamatusega. Sama kiiresti kui mõni asi tekib, võib see kaduda. Loo pealkiri saab kontekstis uue tähenduse ning muudab perspektiivi – kas saatus juhib meid või meie loome saatust.

7.juunil 2016 tuli ansamblilt singel "Suvi kestab veel", mille viisi autoriks on Janek Harik ja sõnad kirjutas Taavi Immato. Rütmikas pala kutsub inimesi üles suve nautima ja sellest viimast võtma,” sõnas viimane. Suvel näeb bändi erinevatel suurtel muusikaüritustel nagu Kloogaranna festival, Pühajärve jaanituli, Kabli rannapidu, Võsu rannafest, jm.

"Suvi kestab veel" kokkuvõtliku suvetuuri video valmistas Taavi Immato ning see jõudis Youtube'i 9.12.2016. 30.detsembril 2016 väljakuulutatud Raadio 2 Aastahiti parimaks lauluks valiti Shanoni lugu "Suvi kestab veel".

21.aprillil 2017 esitles Shanon singlit. Sinusoid Stuudios salvestatud lugu “NaNaNaNaNa” kõlas esimese nädala vaid Sky Plusi eetris.

19.aprillil 2018 tuli välja videosingel "Nüüd on see käes", mille režissöör on Hindrek “Masa” Maasik.

25.mail soojendati Tallinna lauluväljakul Nickelback kontserti.

20.veebruaril 2019 avaldas ansambel singli "Täna öösel". Muusika autoriks on Janek Harik ning sõnad kirjutas Taavi Immato. "Oleme juba mõnda aega astunud pop-muusika radadel ja nii ka seekord," kommenteeris uut lugu Shanoni laulja ja kitarrist Taavi Immato. "Meil käivad asjad ikka nii, et ühe loo tegemise protsess võtab aega peaaegu aastakese, sest tahame parimat ja usume, et see tohutu töö tasub ennast ära kuulajate sooja vastuvõtu näol," lisas Taavi.

Shanon esines 20.juulil 2019 Tallinn Truck Show'l Tallinna Lauluväljakul.

17.augustil 2019 soojendas Shanon Kasepää laululaval Peipsi järve ääres Alphaville'i kontserti.

19.juunil 2020 ilmus singel "Siia ma jään", autoriteks Taavi Immato ja Janek Harik.

4.septembrist 2020 asus basskitarrile bändis Silver Haugas. Ta alustas Pärnu ansamblis Mushy ning mängis viimati Koit Toome bändis.

Shanon avaldas 25.juunil 2021 singli “Paar tundi veel”. Suvehõnguline lugu räägib sellest, et vahel jääb ühel või teisel põhjusel kallimaga koos veedetud aeg liialt lühikeseks. Vahel tundub, et aeg kulgeb mingitel hetkedel justkui liiga kiiresti ja soovid, et saaksid kasvõi paar tundi veel koos veeta. Muusika autoriteks on Janek Harik ja Taavi Immato ning sõnad kirjutas Taavi Immato.

Shanon esines 3.juulil Tallinna Lauluväljakul esmakordselt toimunud muusikaüritusel CryptoFest. 24.juulil esineti Pärnu lähedal Valgeranna Festivalil.

13.augustil tuli välja muusikavideo loole “Paar tundi veel”, mille autoriks Laura Lisete Roosaar. Muusikavideo sisuks on aiapidu, mis hoolimata pingutustest järjest rohkem kiiva kisub. Aga kõik pole alati nii nagu paistab ja toimub ka ootamatu pööre.

30.detsembril selgus Raadio Elmari laul 2021, enim hääli kogus Shanoni esituses "Paar tundi veel".

Shanon jätkas traditsiooni anda igal suvel välja uus lugu. 1.juunil 2022 alustas raadiotes mängimist "Põgenemisplaan".

Shanon soojendas 17.juulil Pirita kloostris The Ramus kontserti. Janek Harik: "The Rasmus on maailmale pakkunud väga palju hitte ja oli tõesti suur au nende Tallinna kontsert avada."

23.juulil esines Shanon Pärnumaal Valgeranna Festivalil ning 29.juulil Võsu Rannafestivalil. 5.augustil esines Shanon Kabli rannapeol ning 6.augustil Kloogaranna Summerfestil. Shanon Merlyn esines 11.-14.augustil toimunud ansambli Meie Mees 25. sünnipäeva suvetuuril. 27.augustil 2022 esines Shanon Muinastulede ööl Tallinna Merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

Shanon esines looga "Põgenemisplaan" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

29.mail 2023 esitleti raadios Sky Plus ansambli SHANON singlit “Nüüd ja praegu”, mis on ka Kanal 2 uudistemagasini “Suvereporter” tänavune tunnuslaul. Loo autorid on Janek Harik, Silver Haugas ja Taavi Immato. 13.juunil esilinastus YouTube’is loo muusikavideo, mille režissööriks Hindrek “Masa” Maasik. 23.juunil esines Shanon Pühajärve jaanitulel.

Raadios Sky Plus esitleti 21.mail ansambli SHANON singlit “Selle suve lugu”. Uue laulu puhul on muusika osa Janek Harikult ning viisi ja sõnade autoriks Taavi Immato. Hindrek Maasik lavastatud muusikavideo tuli välja 26.mail.

5.juulil esines Shanon Õllesummeril Pringles laval.

Faktid

Shanonisse kuuluvad:
Taavi Immato - laul - 21.08.1988
Janek Harik - kitarr - 06.01.1973
Silver Haugas - basskitarr - 18.04.1989
Henry Hinno - trummid - 20.10.1974

Endised liikmed:
Arno Karis - basskitarr - 26.08.1973
Freddy Tomingas - laulja kuni 2009 juuli
Ivar Lints – kitarr kuni 2008 sügiseni
Meelis Tauk - kitarr 2008 sügis kuni 2009 august
Erko Laurimaa - kitarr 2009 - 2011 kevad
Themuri Sulamanidze – klahvpillid kuni 2009
Jarmo Haapanen – trummid kuni 2008
Magnus Pajupuu – trummid 2008-2009

Muud huvitavat

Seotud videod

Shanon - Selle suve lugu
Shanon - Selle suve lugu

Artist: Shanon

Lugu: Selle suve lugu

Aasta: 2024

Shanon - Nüüd ja praegu
Shanon - Nüüd ja praegu

Artist: Shanon

Lugu: Nüüd ja praegu

Aasta: 2023

Režissöör: Hindrek Maasik

Shanon - Paar tundi veel
Shanon - Paar tundi veel

Artist: Shanon

Lugu: Paar tundi veel

Aasta: 2021

Shanon - Nüüd on see käes
Shanon - Nüüd on see käes

Artist: Shanon

Lugu: Nüüd on see käes

Aasta: 2018

Režissöör: Hindrek Maasik

Shanon - Suvi kestab veel
Shanon - Suvi kestab veel

Artist: Shanon

Lugu: Suvi kestab veel

Aasta: 2016

Režissöör: Taavi Immato

Shanon - Ootan ööd
Shanon - Ootan ööd

Artist: Shanon

Lugu: Ootan ööd

Aasta: 2015

Režissöör: Sander Saard

Shanon - Anna lootust
Shanon - Anna lootust

Artist: Shanon

Lugu: Anna lootust

Aasta: 2014

Režissöör: Taavi Immato & Pille-Riin Piho

Shanon - Varbad liivas
Shanon - Varbad liivas

Artist: Shanon

Lugu: Varbad liivas

Aasta: 2014

Režissöör: Taavi Immato, Pille-Riin Piho, Janek Harik

Shanon - Eksinud Hing
Shanon - Eksinud Hing

Artist: Shanon

Lugu: Eksinud Hing

Album: Tuhat ja üks ööd

Aasta: 2013

Shanon - Libahunt
Shanon - Libahunt

Artist: Shanon

Lugu: Libahunt

Album: Tuhat ja üks ööd

Aasta: 2012

Shanon - Jäätunud jäljed
Shanon - Jäätunud jäljed

Artist: Shanon

Lugu: Jäätunud jäljed

Album: Tuhat ja üks ööd

Aasta: 2012

Režissöör: Taavi Immato & Janek Harik