Taylor Swift

Taylor Swift uus album "The Tortured Poets Department" ilmub 19.aprillil. Plaadil kõlab 16 lugu ning boonusloona "The Black Dog". Kaasatud on Post Malone & Florence + The Machine.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.03.2009 - 19:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.04.2024 - 08:24
Välismaine artist, Sooloartist, Country

Taylor Alison Swift on USA kantrilauljatar ning laule on ta omale kirjutanud juba 12-aastasest saadik. Taylor Swift on väga andekas noor daam, ta on ilus, tal on suurepärane hääl ning tema laulude sõnum on väga aus ja siiras ning enamik tema lauludest on suurepäraselt meeldejäävad. Tal on osalus produktsioonis ja globaalselt mõistetav popitunnetus, mis on võltsimatult südamlik. Pole siis ime, et oli tegu 2008. a müüduima artistiga USA-s, kes teenis aasta eest 46 miljonit dollarit.

Taylor Swift ilmus avalikkuse ette oma esimese albumiga aastal 2006 ja oli esimene artist Scott Borchetta loodud plaadifirmas Big Machine Records. Esimeseks singliks oli suvearmastusest kõnelev "Tim McGraw" ent kuulsaimaks siit plaadilt tõusis "Our Song", mis oli kantriedetabelites #1 kuus nädalat.

Teine täispikk album "Fearless" tuli USA-s 2008 sügisel. Album on olnud väga edukas USA-a, olles 11 nädalat esikohal ning märtsist 2009 on tüdruk vallutamas Euroopat. "See on tõesti lahe tulla Euroopasse ning algustada kõike uuesti otsast peale", ütleb ta. "Ma tõesti naudin seda. Ja ma loodan, et minu muusika ei tunne piire". Taylor Swift teatab samas, et tema video esiksinglile “Love Story“ Euroopas "erineb kardinaalselt kõigest, millega ta varem maha on saanud." Pendeledamine tänapäev-keskaeg stseenikeste vahet päädib õnneks siiski klassikalise happy end'iga.

Album pakub kordumatult kuulates tõelist rahuldust, alustades avaloost "Fearless", "You Belong With Me", "You’re Not Sorry" ning samuti "White Horse", mis kõlab popis TV show’s Grey’s Anatomy. 2009 märtsis Euroopas ilmunud lisalugudega plaat pakub kuulamiseks veel esimeselt albumilt pärinevat kolme tuntud laulu nagu "Our Song", "Teardrops On My Guitar" ja "Should’ve Said No". Plaadi singel “Love Story” on olnud #1 kantrihitt nii Kanadas kui USA-s ning kokku on Taylor katrimusa top20-s sees olnud lausa kuue looga. Viimati pakub plaadifirma Big Machine Records allalaadimiseks "You're Not Sorry" CSI's remiksi.

Taylor mängis kaasa Hannah Montana muuvis, mis esilinastus kinodes 2.aprillil 2009. Filmis kõlab samuti Taylor Swift laul “Crazier“, mida ta ka filmis ise esitas. Veel on ta kaasa löönud populaarses krimisarjas “C.S.I. New York”. 2009.a oli lauljataril ka oma kontsert-tuur.

16.juunil 2009 võitis Taylor kaks kantrimuusika auhinda CMT Awards tseremoonial, mõlemad oma videoga loole "Love Story". Samal üritusel astus lauljatar kaks korda esinemisega üles, neist ühel täitus tema unistus esineda koos veteran-rokkaritega Def Leppard.

Järgmise singlina tuli oktoobris 2009 "Fifteen", mis kõneles pubekaarmastusest. Samas andis plaadifirma 26.oktoobril välja albumist "Fearless" Platinum Editioni, millel kuus uut lisalugu ja dvd, veel 50 fotot Fearless Tour 2009 ajast.

Taylor Swift kuulutati 11.novembril 2009 toimunud kantrimuusika auhinnagalal aasta parimaks esinejaks ning ta on kõige noorem laulja, keda selle tähtsa tiitli vääriliseks on peetud. Kokku sai Taylor lausa neli auhinda. 31.jaanuaril 2010 toimunud Grammy-galal võidutses Taylor Swift, kes napsas endale aasta albumi tiitli oma "Fearless" - nimelise kauamängivaga, olles selles kategoorias ajaloo noorim auhinnasaaja. Plaat oli lisaks ka parim kantrialbum.

Swift tegi näitlejadebüüdi romantilises komöödias "Valentine's Day", mille esilinastus oli 12.veebruaril 2010. Filmis laulis ta loomulikult ka loos "Today Was a Fairytale".

Taylor Swift kolmas LP "Speak Now" ilmus 25.oktoobril 2010, produtsendiks jällegi Nathan Chapman. Taylor Swift on seekord ilma abita kirjutanud plaadi kõik 14 lugu ise ning jätkab country-popiga ent lisaks on üllatustena täiorkestreeringuga lood. Esimese singlina ilmus 04.augustil "Mine". Album müüs esimesel nädalal üksnes USA-s 1,047,000 koopiat, olles edetabeli #1.

06.mail 2011 esitles lauljatar videot "Mean" ning 25.mail videot "The Story of Us". Mõlemad lood anti koos välja duubelsinglina.

09.novembril 2011 võtis Taylor Nashville'is peetud kantrimuusikaauhindade galal aasta meelelahutaja tiitli. Taylor Swiftist sai teine naisartist ajaloos, kes on Kantrimuusika Assotsiatsiooni (Country Music Association) auhindade galal võitnud aasta meelelahutaja tiitli kaks korda. Lauljatar tänas tunnustuse eest fänne: "Selle auhinna sain tänu fännidele, kes täitsid sel aastal staadionid ja kontserdipaigad üle maailma. Olen tohutult õnnelik, et me saime tänavu nii paljudele inimestele esineda."

20.novembril 2011 võitis Swift Ameerika muusikaauhindade jagamisel kõik kategooriad, milles ta kandideeris - lauljatar sai parima naissoost kantriartisti, parima kantrialbumi ja aasta artisti tiitli.

21.novembril 2011 tuli müügile Taylor Swift CD/DVD "Speak Now World Tour - Live". DVD-l näeb 17 kontsertlugu ning CD-l kuuleb 75 minutit muusikat elavas ettekandes.

03.detsembril 2011 esitles Taylor videot loole “Ours”, mis oli bonus track " Speak Now" albumilt.

12.veebruaril 2012 võitis Taylor Swift kaks Grammy auhinda looga "Mean", kategooriates parim kantrilaul ja parim sooloesitus kantrimuusikas.

Jõuludeks 2011 väljastas Taylor Swift täiesti uue loo “Safe & Sound” featuring The Civil Wars. Akustiline ballaad pärineb 23.märtsil 2012 esilinastuvast filmist "The Hunger Games", milles mängivad Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ja Liam Hemsworth. “Safe & Sound” muusikavideo avaldati MTV kanalitel 13.veebruaril. Teiseks uueks Taylori looks 20.märtsil 2012 ilmunud soundtrackilt "The Hunger Games" oli "Eyes Open".

Juunis 2012 osales Taylor 23-aastase räppari B.o.B singlil ja videos "Both Of Us".

Ajakirja Forbese andmetel teenis Tyalor Swift alates 2011. aasta maist kuni 2012. aasta maini 57 miljonit dollarit. Enamus sellest rahast on tulnud tema kolme albumi müügist.

USA kantrilauljatar Taylor Swift võitis 22.juulil 2012 Teen Choice’i galal viis auhinda. Parimaks naisartistiks ja parimaks kantrilauljatariks tunnistatud Taylor sai ühe priisi ka rolli eest animakomöödias "Lorax".

7.septembril avaldas Taylor heategevussingli "Ronan". Tema järgmise albumi esimene singel oli "We Are Never Ever Getting Back Together", mis purustas USA edetabelis rekordeid kui seda ühe nädalaga laaditi alla 623 tuhat korda, tõustes nii Taylori esimesesks Billboard Hot 100 #1 hitiks.

21.oktoobril 2012 ilmus Taylor Swift neljas stuudioalbum "Red". Plaadil kõlab 16 laulu. Järgmiseks singliks on "Begin Again" ning kolmandaks dubstep sugemetega "I Knew You Were Trouble". Neljandaks promosingliks enne albumit oli veel “State of Grace“.

Taylor on esmakordselt albumil käed löönud superprodutsendiga Max Martin ning albumil kõlavad seekord lõbusamad lood, eriti rütmikad on "I Knew You Were Trouble" ning "22". Üllatuskülalistena aitavad ilmestada ballaade Ed Sheeran loos "Everything Has Changed" ning Snow Patrolist Gary Lightbody loos "The Last Time".

Album "Red" oli Taylorile esimesks UK #1 plaadiks. USA-s järgnes samuti #1 positsioon uskumatu 1,2 miljonilise nädalase läbimüügiga.

11.novembril 2012 võitis Taylor 3 MTV Euroopa muusikaauhinda: parim naisartist, parim live-artist, parim look.

13.detsembril 2012 esitles Taylor Swift muusikavideot "I Knew You Were Trouble", mis oli kolmas singel plaadilt "Red".

01.aprillil 2013 tuli välja singel "22". Video esilinastus 13.märtsil kui algas "Red Tour".

19.mail 2013 võitis Taylor Swift lausa kaheksa Billboard muusikaauhinda võimalikust 11-st.

24.juunil 2013 tuli UK-s singel “Everything Has Changed” feat. Ed Sheeran. Videot esitleti 6.juunil.

25.augustil 2013 võitis Taylor MTV aastaauhindade gaalal parima naislaulja video auhinna looga "I Knew You Were Trouble".

6.septembril 2013 esilinastus Toronto filmifestivalil muuvi “One Chance“, mille lõputiitrite ajal kõlab Taylor Swift ja bändi fun. kitarristi Jack Antonoff loodud lugu “Sweeter Than Fiction”.

6.novembril 2013 võitis Taylor Swift Kantrimuusika Assotsiatsiooni auhindade jagamisel kolm auhinda - parima muusikavideo, aasta muusikasündmuse ja tippujõudnu auhinna.

Seitsmes albumi "Red" singel “The Last Time” tuli 4.novembril 2013, milles laulab kaasa Snow Patrol vokalisti Gary Lightbody. Video avaldati VEVOs 15.novembril.

Taylor Swift järgmine album “1989” tuli müügile 27.oktoobril 2014 ning plaadi nimi kujutab Swifti sünniaastat. Produtsentideks on Max Martin ja Johan Shellback.

"1989" on järgmine etapp, kui sa oled end muredest puhtaks pühkinud ja eluga edasi läinud. Praegu tunnen ma, et tahan olla oma sõpradega, teha muusikat, anda kontserte ja reisida mööda maailma. Ma tahan oma elu ise paika panna," selgitas Swift.

Esimene singel ja video “Shake It Off” avaldati 18.augustil. Esimese nädalaga müüs see USA-s 544 tuhat koopiat ning tõusis lennult Billboard Hot 100 edetabelis esikohale.

14.oktoobril 2014 tuli iTunes müügile promosingel “Out of the Woods” ning 20.oktoobril singel "Welcome to New York".

Taylor Swift album “1989” müüs USA-s seitsme päevaga 1,287 miljonit koopiat ning püsis Billboard 200 esikohal 11 nädalat.

10.novembril 2014 esitleti VEVO-s lauljatari teise singli “Blank Space“ muusikavideot, mille lavastajaks Joseph Kahn. Loo autoriteks on Max Martin ja Shellback.

Kolmandaks singliks oli "Style", mis jõudis USA raadiotesse 10.veebruaril 2015. Elavas ettekandes kõlas see esmakordselt Victoria’s Secret Fashion Show'l. Kyle Newman lavastatud muusikavideo tuli VEVOs esiettekandele 13.veebruaril.

Taylor Swift järgmine singel “Bad Blood” (featuring Kendrick Lamar) jõudis raadiotesse 19.mail. Loo on aidanud kirjutada Max Martin ja Shellback ning Joseph Kahn lavastatud muusikavideot esitleti Billboard Music Awardsil 17.mail. Samas võitis Taylor lausa 8 muusikaauhinda.

20.mail 2015 alustas Taylor Swift maailmatuuriga "1989" Põhja-Ameerikas.

Järgmiseks singliks oli “Wildest Dreams“, mille autoriteks Swift, Max Martin ja Shellback. Muusikavideo tuli esmaesitlusele 30.augustil MTV Video Music Awardsil, kus aasta parimaks muusikavideoks tunnistati Swifti "Bad Blood". Lauljatari teine muusikavideo "Blank Space" pälvis parima popvideo ja parima naisartisti video auhinna.

Albumi “1989” maailmaturnee algas 20.mail ning vältas 8 kuud. Selle käigus külastati 53 linna, millest viimane kontsert toimus 12.12.2015 Melbourne'is. 20.12.2015 esitles Taylor Apple Musicus kontsertfilmi "1989 World Tour Live".

31.12.2015 avaldas Taylor plaadi kuuenda singli "Out of the Woods" muusikavideo, mille lavastajaks taas Joseph Kahn.

Taylor Swift oli avaesinejaks looga "Out of the Woods" Grammy Awards tseremoonial, mis toimus 15.veebruaril Los Angeles. Ta võitis auhinnad aasta albumi ja pop-vokaalalbumi kategoorias plaadiga "1989". Parim muusikavideo oli "Bad Blood" (Taylor Swift featuring Kendrick Lamar).

Taylor Swift valis albumi "1989" seitsmendaks singliks deluxe boonusloo “New Romantics”. Muusikavideot esitles Apple Music 6.aprillil ning Vevosse jõudis see 13.aprillil.

Taylor Swift kirjutas südantmurdva ballaadi "Better Man" kantriansamblile Little Big Town, mis avaldati singlina 1.11.2016.

Taylor Swift ja Zayn Malik esitasid ühise loo “I Don’t Wanna Live Forever” 09.02.2017 esilinastunud filmis "Fifty Shades Darker". USA-s jõudis digisingel müügile 9.12.2016 ning muusikavideot esitleti 27.jaanuaril.

27.augustil 2017 võitis Zayn & Taylor Swift “I Don’t Wanna Live Forever (Fifty Shades Darker)” video MTV Video Music Awardsi galal aasta artistide koostöö auhinna.

Kuuenda albumi esimene singel "Look What You Made Me Do" avaldati 25.augustil. Muusikavideo esitlus toimus 27.augustil MTV VMA galal. Singel oli lauljatari esimene #1 UK hitt. 3.septembril tuli välja promolugu "Ready For it".

20.oktoobril avaldas Taylor Swift singli “Gorgeous” koos lüürikavideo. 26.oktoobril tuli esitlemisele "... Ready For It?" muusikavideo. 2.novembril esitles ta lugu ''Call It What You Want''.

10.novembril 2017 andis Taylor Swift välja kuuenda albumi "Reputation". Plaadil kõlab 15 lugu.

Järgmine singel ja video "End Game" koos Ed Sheerani ja Futurega tuli välja 12.jaanuaril 2018. Taylor Swift esitles uneleva pop-ballaadi "Delicate" muusikavideot 11.märtsil toimunud iHeart Radio Music awardsil.

Taylor Swift laulab kaasa 20.aprillil ilmunud duuo Sugarland singlil "Babe".

Taylor Swift alustas albumi "Reputation" tuuriga Glendale'ist Arizonast 8.mail 2018. Soojendajateks on Charli XCX ja Camila Cabello.

19.novembril andis Taylor teada, et uue plaadilepingu on ta sõlminud Republic Recordsiga Universal Music Group'ist. 26.aprillil 2019 ilmus Taylor Swift värske singel "ME!", kus tema kaaslaseks on bändi Panic! At The Disco ninamees Brendon Urie. 14.juunil avaldas Taylor singli "You Need To Calm Down" ning 23.juulil loo "The Archer".

Uus album "Lover" ilmus 23.augustil ning sellel kõlab 18 lugu. Nimiloo singlit esitles ta 16.augustil ja videot 22.augustil. Heliplaati osteiti USA-s esimese nädalaga 867 tuhat ning sellest sai lauljatari kuues #1 plaat.

13.novembril tuli välja remiks Taylor Swifti loost "Lover", kus Shawn Mendes laulab lisafraase ning kõlavad kaunid harmooniad.

20.detsembril jõuab kinolinale Andrew Lloyd Webber muusikali "Cats" muuvi, kus Swift mängib Bombalurina osa. Koos vanameistriga kirjutas ta muuvile uue loo "Beautiful Ghosts", mis ilmus singlina 15.novembril.

24.novembril anti lauljannale Los Angelesis toimunud American Music Awards galal üle dekaadi artisti auhind. Lisaks kuulutati ta aasta artistiks, aasta naisartistiks, parima popalbumi ja parima video tegijaks ning täiskasvanute lemmikesinejaks.

6.detsembril avaldas Taylor Swift oma jõululoo "Christmas Tree Farm", mille video ta ise kokku pani.

31.jaanuaril jõudis voogedastusplatvormile Netflix Taylor Swift dokumentaalfilm, mille on lavastanud Lana Wilson. "Miss Americana" esilinastus ametlikult tänavusel Sundance'i filmifestivalil 23.jaanuaril. Lõputiitrite ajal kõlab uus lugu "Only the Young".

7.veebruaril esiltles Taylor Swift oma viimase albumi "Lover" singlit "The Man". Muusikavideo tuli välja 27.veebruaril.

24.juulil 2020 ilmus Taylor Swift uus album "Folklore". Kaasatud olid Aaron Dessner bändist The National, Bon Iver, William Bowery, Justin Vernon ja Jack Antonoff. Samas esitles ta loo "Cardigan" muusikavideot.

28.augustil tuli välja Taylor Swift 6-looline EP "folklore: the saltbox house chapter" ning 21.septembril kuuelooline EP "folklore: the yeah I showed up at your party chapter".

25.novembril linastus Disney+ kanalil Taylor Swift dokumentaal "folklore: the long pond studio sessions". Samal päeval tuli välja samanimeline kontsertalbum, mis salvestatud Long Pong Studios Hudsonil New Yorkis.

11.detsemril avldas Taylor Swift oma üheksanda stuudioalbumi "Evermore", kus kuuleb 15 lugu. Plaadil lõid kaasa HAIM, Bon Iver ja the National. Esimene videosingel oli "Willow". 7.jaanuaril ilmus albumi "Evermore" kahe lisalooga versioon.

19.veebruaril 2021 ilmus tüdrukutebändi HAIM loo "Gasoline" remiks, kus lõi kaasa ka Taylor Swift.

14.märtsil selgusid Los Angeleses 63. Grammyde võitjad. Taylor Swift võitis kolmandat korda aasta parima albumi Grammy, sel korral albumi "Folklore" eest.

Taylor Swift avaldas oma läbimurdelise hiti "Love Story" uuesti salvestatud versiooni 12.veebruaril. Teine singel "You All Over Me" tuli välja 26.märtsil. 7.aprillil tuli välja singel "Mr. Perfectly Fine".

Lauljatari kogumiku stiilis 26-looline album “Fearless (Taylor's Version)” ilmus 9.aprillil. Plaadil osales loos "That's When" Keith Urban.

Plaat oli Swifti kolmas viimase aasta jooksul ning tõusis kohe ka briti edetabelites esikohale. Koos eelmise kahega esikohale jõudnud albumiga "Folklore" ja "Evermore" on Swiftil kolm esikohale jõudnud albumit 259 päeva jooksul. Viimati suutis selle saavutuse kirja saada ansambel The Beatles 54 aastat tagasi.

Big Red Machine kaasas Taylor Swift'i 2.juulil avaldatud singlile "Renegade". 27.augustil tuli välja Big Red Machine lugu "Birch", kus osales taas Taylor Swift.

Taylor Swift avaldas 12.novembril 2021 oma albumi "Red" uusversiooni. Albumile leidsid tee kõik 30 lugu, mis esialgu 2012. aastal albumil kõlama pidid. Toona jõudis albumile aga 22 lugu. Lisalugudes on kaasatud Chris Stapleton, Phoebe Bridgers, Mark Foster ja Ed Sheeran. Singlina ilmus 17.septembril "Wildest Dreams (Taylor's Version)". Koos plaadiga tuli välja lühifilm loole “All Too Well” näitlejatega Dylan O’Brien ja Sadie Sink.

15.novembril tuli välja muusikavideo loole "I Bet You Think About Me (Taylor's Version), kus oodatult kaasatud Chris Stapleton. Video lavastas Taylori lähedane sõber Blake Lively.

13.jaanuaril 2022 avaldas Taylor Swift kuue looga EP "Red (Taylor's Version): Could You Be The One Chapter". 18.jaanuaril järgnes järgmine 6 looga EP "Red (Taylor's Version): She Wrote A Song About Me Chapter". 27.jaanuaril tuli välja kuue looga EP "Red (Taylor's Version): The Slow Motion Chapter" ning 1.veebruaril EP "Red (Taylor's Version) From The Vault Chapter".

Taylor Swift lõi kaasa Ed Sheeran 11.veebruaril ilmunud singlil "The Joker And The Queen".

6.mail andis Taylor Swift välja singli "This Love (Taylor's Version)".

Taylor Swift lugu "Carolina" kõlas 15.juulil esilinastunud filmis "Where The Crawdads Sing". Singlina ilmus see 24.juunil.

21.oktoobril ilmus Taylor Swift uus album "Midnights", kus kõlab 13 lugu. Loos "Snow on the Beach" laulab kaasa Lana Del Rey. Plaadi digivariandil 3am edition kõlab 20 lugu. Singlina ilmus "Anti Hero" koos muusikavideoga.

31.oktoobril tegi Taylor Swift ajalugu kui tema kümme lugu haarasid USA Billboard Hot100 edetabeli eesotsa 10 kohta, puhas töö. Esikohale platseerus "Anti Hero". 8.novembril tuli koos bändiga Bleachers loo "Anti-Hero" uusversioon.

13.novembril Düsseldorfis toimunud MTV EMA galal võitis Taylor Swift kategooriates Best Artist & Best Pop, Best Video & Best Longform Video – All Too Well: The Short Film.

27.jaanuaril 2023 esitles Taylor Swift singli "Lavender Haze" muusikavideot, mille ta ise lavastas.

5.veebruaril 2023 võitis aasta parima video Grammy auhinna Taylor Swift "All Too Well: The Short Film". Lavastajaks Taylor Swift, produtsendiks Saul Germaine.

Taylor Swift tuli 17.märtsil välja nelja singliga: "Eyes Open (Taylor's Version)", "Safe & Sound (Taylor's Version)", "If This Was A Movie (Taylor's Version l)" ja "All The Girls You've Loved Befote".

Taylor Swift lõi kaasa 28.aprillil ilmunud The National albumil loos "The Alcott".

26.mail ilmus Taylor Swift uuenenud 23-looline album "Midnights (The Til Dawn Edition", mille singliks oli "Karma" koos USA räppariga Ice Spice. Swifti enda lavastatud muusikavideo asetab popstaari erinevatesse ebaharilikesse kohtadesse, näiteks elektripirni sisse, liivakella lõksu ja muinasjuturaamatusse.

7.juulil andis Taylor Swift välja uuesti salvestatud kolmanda albumi "Speak Now (Taylor's Version)". Plaadil kõlab 22 lugu, neist 6 seniavaldamata. Külalistena on kaasa võetud Fall Out Boy & Hayley Williams. Lugudele valmisid lüürikavideod.

12.septembril võitis Taylor Swift üritusel 2023 MTV Video Music Awards neli auhinda.

Taylor Swift kontsertfilm "The Eras Tour" linastus Põhja-Ameerika kinodes 13.oktoobril ning hiljem üle maailma 100 riigis.

Taylor Swift ringi salvestatud album "1989 (Taylor's Version)" jõudis müügile 27.oktoobril. 21-loolisel albumil kõlab 5 seniavaldamata lugu. Singel "Cruel Summer" tõusis #1 kohale edetabelis 23.oktoobril, kinkides lauljatarile 10-da esikohaloo läbi aegade.

Album "1989 (Taylor's Version)" müüs USA-s esimese nädalaga 1,6 miljonit koopiat ning plaadi 8 lugu jõudis Billboard Hot 100 edetabeli esikümnesse. Esikoha hõivas 6.novembril "Is It Over Now?".

Taylor Swift avaldas steemingplatvormidele 29.novembril loo "You're Losing Me (From The Vault)".

4.veebruaril 2024 võitis Taylor Swift 2 Grammy auhinda - Album Of The Year & Best Pop Vocal Album: "Midnights".

Taylor Swift uus album "The Tortured Poets Department" ilmub 19.aprillil. Plaadil kõlab 16 lugu ning boonusloona "The Black Dog". Kaasatud on Post Malone & Florence + The Machine.

Faktid

Pärisnimi: Taylor Alison Swift
Sünniaeg: 13.detsember 1989
Sünnikoht: Wyomissing, Pennsylvania, U.S.
Juuksed: blondid, loomulikud lokid
Pikkus: 180cm
Pere: isa Scott, ema Andrea, 4-aastat noorem vend Austin
Pillid: 12-keelne kitarr, klaver, ukulele

Lemmikud:
Number: 13
Värv: valge
Söök: kodujuustukook, jaapani road
Aastaaeg: suvi
Film: Love Actually
Lauljad: Miranda Lambert, Tim McGraw
Sport: vaatab meeleldi hokit

Muud huvitavat