Agnes

Agnes lõi kaasa 4.märtsil 2022 ilmunud Purple Disco Machine singlil "Twisted Mind".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.12.2009 - 19:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.03.2022 - 07:50
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Agnes on Rootsi Superstaari konkursi (Rootsis nimega Idol) 2005 aastal toimunud teise hooaja võitja. Vaid 21-aastasena on ta nautinud kodumaal uskumatut melu, olles välja andnud 6 top 10 hittsinglit ja 3 menukat albumit. 2009 aasta suvel algas tema tähelend singliga “Release Me“, see laul vallutas kõigepealt Rootsi, levis suvel kulutulena üle terve Euroopa raadiojaamade ning sügiseks kõlas juba Ameerikas.

Agnes Emilia Carlsson sündis 6.märtsil 1988. Ta kasvas üles Rootsi väikelinnas Vänersborgis, kus muusikal oli tema elus väga suur roll. Vaid 17-aastasena sai temast noorim Pop Idol konkursi võitja. Peale kahte edukat albumit polnud ta rahul plaadifirma Sony BMG tegutsemisega ning pöördus selle asemel produtsent Anders Hansson´i poole väiksemas plaadifirmas Roxy Recordings. Olles ise laulude kaasautoriks, suutis uus produtsent avada tantsulisemate rütmidega Agneses energilisema ja jõulisema poole, säilitades samas vokaalse täiuslikkuse.

Suvel 2009 tuligi menusingel “Release Me“, vallutades algul Euroopa, lennates edasi üle maailma Lõuna-Aafrikast kuni Iisraeli ja Austraaliani. Loo videot on vaadatud üksi YouTube kanalil 5 miljonit korda. Edule pani loomulikult aluse juba juunis UK singliedetabeli kolmas koht. Oktoobris 2009 jõudis "Release Me" esimesele kohale Ameerika Billboard listil nii tantsu- kui ka klubimuusika hulgas, samuti oli lugu 12-s Ameerika euroopa "Hot 100" listil. Superstaari staatus on Agnese jaoks juba ammu unustatud. Mitmed tuntud hitid pagasis, vallutab ta järjest hoogsamalt ameerika tantsupõrandaid.

Agnese menualbum "Dance Love Pop" ilmus 2009 aasta lõpus ülemaailmselt ning sisaldas loomulikult selliseid suuri hitte kui "On And On" ja "Love Love Love" ent ei puudu ka ilusad ballaadid, mis avavad Agnese parimad vokaalsed võimed. 16.novembril 2009 tuli UK-s välja viimatine singel “I Need You Now“.

21.septembril 2011 esitles lauljatar singlit “Don’t Go Breaking My Heart”, mille produtsentideks Vincent Pontare ja Magnus Lidehäll. Rootsis oli lugu juba esimesel nädalal #1 ning selle muusikavideo autoriks on Mikadelica.

Mais 2012 avaldas Agnes singli “One Last Time”. Loo produtsendiks oli Jonas Quant, kes oli tegev ansambli Keane esimesel albumil "Happiness" ning “One Last Time” on võrratult ilus ja jõuline ballaad kui Agnese vokaalid siin loovad tema jaoks uudse sobiva suuna.

Kolmas singel Agnese neljandalt albumilt oli 27.augustil "All I Want Is You", produtsendiks taas Jonas Quant. Agnese album "Veritas" ilmus Rootsis 5.septembril 2012 ja sellel kõlab 12 lugu.

Agnes laulab rootslasest progressiiv-house produtsendi John Dahlback singlil "Life (Diamonds in the Dark)", mis jõudis Beatporti müügile 25.veebruaril 2013. Video esmaesitlus oli 2.aprillil.

Kolmas albumi "Veritas" singel oli "Got Me Good" koos produtsendiga Bassflow.

2013 aasta sügis-talvel osales Agnes Rootsi TV4 teleshows "Så mycket bättre", kus ta esitas iga kord ühe laulu. Kõik need kuus lugu kõlavad Agnese 27.detsembril 2013 ilmunud plaadil "Collection". Plaadile on pandud lisaks 11 Agnese parimat lugu ning 17-looga kogumik osutus Skandinaaviamaades väga popiks.

Peale nelja aastat vaikust, andis Agnes 28.juunil 2019 välja kaks uut tantsulugu "Limelight" ja "I Trance".

7.augustil 2020 esitles Agnes lugu "Goodlife" ning 21.augustil loo "Fingers Crossed" muusikavideot.

21.mail 2021 andis Agnes välja singli "24 Hours". Muusikavideot esitles ta 2.juulil.

Uus Agnes singel "Here Comes The Night" ilmus 1.oktoobril.

22.oktoobril ilmus Agnes uus album "Magic Still Exists", millel kuuleb 11 lugu.

Agnes lõi kaasa 4.märtsil 2022 ilmunud Purple Disco Machine singlil "Twisted Mind".

Faktid

Lavanimi: Agnes
Täisnimi: Agnes Emilia Carlsson
Sünniaeg: 06.03. 1988
Sünnilinn: Vänersborg, Rootsi
Pikkus: 164 cm
Elukoht: Stockholm, Rootsi
Pere: ema Eva, isa Tore, vennad Elias ja Jon, õde Moa
Boyfriend: Vincent Pontare (Rootsi ajakirjanduse põhjal)
Eeskujud: Stevie Wonder, Alicia Keys, Aretha Franklin, Mary J Blige, Beyonce

Muud huvitavat