Nele-Liis Vaiksoo

2024.a. märtsis astusid Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo 9. etendusega publiku ette kavaga "Kolm meest, naine ja teater". Tuur jätkus kuue kontserdiga 7. - 18.aprillil. Sellel korral jalutas see lõbus seltskond eesti teatrimuusika pöörasel pöördlaval ning tõi kuulajani kõige kõigemad selle žanri lemmikud kui ka mõned hoolikamalt salajas hoitud aarded.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 26.07.2002 - 10:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.04.2024 - 14:26
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Eesti laulja ja muusikalinäitleja Nele-Liis Vaiksoo on sündinud ja üles kasvanud Tallinnas. Ta õppis Westholmi gümnaasiumis, kuid keskhariduse sai ta hiljem täiskasvanute gümnaasiumist. Kooliajal õppis ta ka lastemuusikakoolis klaveri erialal.

Laulmise juurde jõudis Vaiksoo kuueaastaselt ETV tütarlastekooris. Kooriga esineti 1990. aastatel paljudes ETV telesaadetes ning astuti üles konkurssidel ja kontsertidel nii Euroopa riikides kui ka Iisraelis, USA-s ja mujal.

Enne teatritöö algust 1998. aastal osales Nele-Liis Vaiksoo paljudes lavastuslikes ETV laste- ja muusikasaadetes. Tema muusikalidebüüt oli Rodgersi/Hammersteini "Kuningas ja mina" (1998), kus ta kehastas haaremis üht pajudest kuninga naistest. Suurem roll, naispeaosa Sarah, järgnes 2000. aastal muusikalis "Vampiiride tants". Sestsaadik on Vaiksoo osalenud paljudes muusikalides nii pea- kui ka kõrvalosaldes, aga ka mõnes draamalavastuses.

Esimene suuremat avalikkuse tähelepanu võitnud esitus soololauljana oli Nele-Liis Vaiksool 2000. aastal, kui ta saavutas Eesti Televisiooni lauluvõistlusel "Laulukarussell" neljanda koha, esitades Olav Ehala "Näkilaulu".

2003. aastal välja antud plaadil "Family. We Are Family" laulab ta koos Kaire Vilgatsi, Maikeni, Bert Pringi, Lauri Liivi ja Lauri Pihlapiga. 2008. aastal ilmus tema ja Rolf Roosalu jõulualbum.

2008. aasta sügisel suundus Nele-Liis Vaiksoo kaheks aastaks Saksamaale, kus ta naasis Sarah' rolli muusikalis "Vampiiride tants". Vaiksoo laulis kuni 2010. aasta kevadeni seda rolli Oberhauseni muusikateatris igapäevatööna kuni kaheksa etendust nädalas. Eestisse naasmise järel järgnesid peaosad näiteks rahvusooperi Estonia muusikalis "Pipi Pikksukk" ja Vanemuise teatri lavastuses "Mary Poppins" jm. Kaalukas roll, Fantine muusikalis "Hüljatud", on Vaiksool repertuaaris Vanemuise teatris alates 2017. aastast.

2012. aastal alustas ta koostööd Olav Ehalaga, koos on nad andnud üle saja kontserdi nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks on Vaiksoo lugenud dublaaži Disney animafilmidele “Rapuntsel” (nimiosa) ja “Lõvikuningas” (Nala).

9.detsembril 2013 andis ta välja oma esimese sooloalbumi "Mina", mis tähistas enda muusikalikarjääri 15. aastapäeva. 12 laulu seas kõlab ka menulaul "Öölaps" koos Jassi Zahharoviga.

Tartu Kontsertkorraldus eestvõtmisel sarjas "Kolm meest ja naine" ehk Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo, esineti 2019-20 publikumenuka ühise kavaga "3 meest, naine ja kontsert“. 2022 järgnes nelikult etendus "Kolm meest, naine ja 90ndad", kus elustusid 90. aastate kodumaised hitid koos naljakate memuaaridega. Sama kavaga esineti 31.detsembril 2023 ETV-s.

10.detsembril 2021 ilmus Vaiksoo ja tema poja album "Valguses ja varjus", mis pühendatud palavalt armastatud poetessi Leelo Tungla laulutekstidele. Plaadile on kokku saanud parimad laulud nagu "Oma laulu ei leia ma üles", "Valguses ja varjus", "Olematu laul", "Põlev puu" jpt. Lisaks suurepärastele muusikutele Siim Aimla, Rain Rämmal, Jaan Jaanson, Janno Trump, Kristjan Mängel, Kaire Vilgats jpt, teeb plaadil kaasa ka Nele-Liisi poeg Ron Jonathan, kellega koos esitatakse duett "Vastu külma ööd". Sõna saab albumil ka Leelo Tungal isiklikult, kes kannab ette kolm imekaunist luuletust. "Valguses ja varjus" esitluskontsert toimus Fotografiskas 14.02.2022.

28.aprillil 2023 tuli välja Vaiksoolt lugu "Lubadus". Autorid Peter Põder/Allan Kasuk/Raul Krebs/Nele-Liis Vaiksoo. Looga võisteldi TV3 korraldatud laulukonkursil "Uus Laul 2023".

Nele-Liis Vaiksoo oli konkursi Eesti Laul 2024 finaalis, mis toimus 17. veebruaril Tallinnas ja võitis kolmanda koha. Lisaks Nele-Liis Vaiksoole ja Marek Sadamile olid loo “Käte ümber jää” autoriteks Peter Põder ja Allan Kasuk. Nele-Liis iseloomustas oma võistluslugu kui kaasaegset power-balladi, mis räägib valusast hetkest või inimesest, keda enam ei ole. “See laul on meenutus, et hea et see inimene on olnud, et ta on meie elusid rikastanud ja värvi andnud.” 8.detsembril esitletud muusikavideo autoriks on Mick Pedaja ning ainsaks näitlejaks siin Saara Pius.

2024.a. märtsis astusid Märt Avandi, Lauri Liiv, Johan Randvere ja Nele-Liis Vaiksoo 9. etendusega publiku ette kavaga "Kolm meest, naine ja teater". Tuur jätkus kuue kontserdiga 7. - 18.aprillil. Sellel korral jalutas see lõbus seltskond eesti teatrimuusika pöörasel pöördlaval ning tõi kuulajani kõige kõigemad selle žanri lemmikud kui ka mõned hoolikamalt salajas hoitud aarded.

Faktid

Nele-Liis Vaiksoo
Sündinud 16. märtsil 1984 Tallinnas

Filipiinidelt pärit näitleja Rommel Singsoniga on tal poeg Ron Jonathan (snd. 2004).

Vaiksoo elukaaslane on jurist Mihkel Nukka, kellega on ühine tütar Loore Maria (snd. 2020).

Nele-Liis Vaiksoo isa on tunnustatud arhitekt Raul Vaiksoo, ema Liia Vaiksoo on aastaid olnud rahvusooperi Estonia kostüümiala töötaja. Tema vend Raul-Markus Vaiksoo on tantsuõpetaja.

Muud huvitavat

Seotud videod

Nele- Liis Vaiksoo - Lubadus
Nele- Liis Vaiksoo - Lubadus

Artist: Nele- Liis Vaiksoo

Lugu: Lubadus

Aasta: 2023

Nele- Liis Vaiksoo - Käte ümber jää
Nele- Liis Vaiksoo - Käte ümber jää

Artist: Nele- Liis Vaiksoo

Lugu: Käte ümber jää

Aasta: 2023