Kene Vernik

27.märtsil esines Kene Tallinn Music Week raames Von Krahlis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2010 - 17:54
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.03.2015 - 01:00
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Kene Vernik on sündinud 29. juuni 1985 Tartus ning oli "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja finalist. Ta on olnud segakoorides, kirjutab raamatuid ja teeb kunsti, üldse väga visuaalne inimene. Kene Vernik õppis Akadeemia Nordis psühholoogia eriala ja pärast lõpetamist töötab unetehnikuna Tartu Psühhiatriakliiniku Unekeskuses, tegeledes meele­olu- ja unehäirete all kannatavate inimestega. 17-aastasena liitus ta Tartu bändiga Depoo.

Depoo sai alguse 2002. aastal, kui bändi tulid Kene ja Kaspar Ehlvest ning hiljem liitus Timmo Linnas. Varem tegutses bänd teise nime ja liikmetega, kus praegustest esindatud olid Ivar Kaine ja Paul Lepasson.

Täielik koosseis kujunes välja 2003. aastal, livesid anti peamiselt Tartus ja Tallinnas. 2004. aastal võitsid nad Tartus Kevadfesti ja said Riiga esinema Depo (läti klubi) sünnipäevale. Aastal 2005. otsustati osaleda ka Eesti Noortebändide festivalil, kus saavutati esimene koht ja võideti muusikapoest endale tehnikat ning võiks õelda, et saadud tunnustuse läbi jõudis bänd veelgi avalikumalt tuntuks.

Oma esimesed demod lindistas Depoo 2004. aasta kevadel, nimedeks lugudel olid "Hiyo" ja "South Estonia". Aasta hiljem, 2005. aasta kevadel, otsustati juba stuudios lindistada kaks lugu, nimed siis "Funeral Day" ja "Pootsman".

Depoo muusikastiil oli väga keeruline ja ise pakuti stiiliks pigem alternatiivrocki. Bändi liikmed kuulavad kõik väga erinevat muusikat ning endi sõnutsi annabki see kokku midagi täiesti uut ja teistsugust!

Sügisel 2005 hakati valmistama täispikka albumit ning jõuti ka oma kodulehekülje avamiseni. Märtsis 2006 ilmuski heliplaat "Amazing!", mille andis välja Depoo manageri Roy Strider firma. Depoo aeg sai ümber ning bänd lõpetas.

Edasi elas arvuteid armastava Paul Lepassoni aastate eest loodud ühemehebänd Mimicry. Peale Depood alustas duuos lauljana Kene Vernik. Suurima tuntuse sai Mimicry looga "New" 2010 Eesti euroloo finaalis. Bändi tuntuimad lood olid veel "Heat", "The Storm" ja "The Destination". 2012 sügisel lahkus Kene Mimicryst.

Augustis 2010 valmis Kene Vernik loole "Päevast päeva" video, milles Kene kohtus poksiringis teise tüdrukuga ja maha peeti üks korralik ja väsitav padjasõda. Video režissööriks oli Pauls Kesteris.

5.veebruaril 2013 avaldas Kene oma soolokarjääri esimese muusikavideo "Black Dreams". Gooti- ja bluusmuusika piirimail oleva pala on Kena kahasse kirjutanud kitarristi Ervin Trofimoviga. Uueks lavanimeks on KENE.

23.märtsil 2013 avaldati teise soolosingi “Valley“ muusikavideo, mille autoriteks Margit Korbe ja Kene Vernik. Loo autoriteks on Kene Vernik ja Ervin Trofimov.

7.juunil 2013 tuli Kene Vernikult uus lugu "White Sugar", kaasautoriks taas Ervin Trofimov.

Kene lahkus juunis 2013 Eestist, sest vajas uut keskkonda. "Ma tundsin, et ma vajan uut keskkonda oma loomingu jaoks ja ma tahan areneda ja õppida. Ma nägin, et need võimalused on välismaal suuremad," tunnistas ta. Algselt pages laulja koos oma soolopurjetajast elukaaslasega Prantsusmaale, kus nad kaks kuud purjetasid. Edasi elas Kene Amsterdamis, kus harrastas sportlikku vabavõitlust MMA.

12.detsembril 2013 astus Kene oma karjääri esimese soolokontserdiga üles Von Krahli teatrisaalis. Teda saatis neljaliikmeline livebänd, kus lõi kaasa ka näitleja Loore Martma. Kontserdil esitatud kuus lugu lõid muusikaliselt ja visuaalselt jõulise etteaste.

20.mail 2014 tuli singel "Circus", mille autoriteks on Kene ja Ervin Trofimov. 28.mail 2014 tehti avalikuks järgmine lugu "Shadow".

2.juunil 2014 avaldas Kene oma Youtube'is kogupikkuses kuulamiseks oma EP KENE 2014.

27.märtsil esines Kene Tallinn Music Week raames Von Krahlis.

Muud huvitavat

Seotud videod

Kene - Black Dreams
Kene - Black Dreams

Artist: Kene

Lugu: Black Dreams

Aasta: 2013

Kene - Valley
Kene - Valley

Artist: Kene

Lugu: Valley

Aasta: 2013

Režissöör: Margit Korbe & Kene Vernik

Kene - White Sugar
Kene - White Sugar

Artist: Kene

Lugu: White Sugar

Aasta: 2013

Režissöör: Margit Korbe and Kene Vernik

Mimicry - The Destination
Mimicry - The Destination

Artist: Mimicry

Lugu: The Destination

Aasta: 2012

Mimicry - Heat
Mimicry - Heat

Artist: Mimicry

Lugu: Heat

Aasta: 2010

Režissöör: Kaimar Kukk & CJ Kask

Kene Vernik - Päevast Päeva
Kene Vernik - Päevast Päeva

Artist: Kene Vernik

Lugu: Päevast Päeva

Aasta: 2010

Režissöör: Pauls Kesteris