Pendulum

Pendulum DJ Set oli esindatud 24.novembril Tallinnas klubis Hollywood.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.05.2010 - 14:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.11.2023 - 07:23
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Pendulum on üks populaarsemaid 21 sajandi alguse drum'n'bass kollektiive ning algselt Austraalia grupp baseerub täna Inglismaal. Oma tegutsemisaja jooksul on Pendulum suutnud d´n´b maailma pea peale pöörata ja klubipõrandad tantsusammude all raksuma panna. Pendulumil on ühisjooni 90. aastate techno ja hardcore crossover’itega, nagu Prodigy, kuid tolleaegset reiviesteetikat asendab nüüd suure, totalitaristliku popkontserdi atmosfäär.

Pendulum loodi 2002 kolme austraalia tüübi poolt, kes kõik olid juba aastaid Perth´i muusikamaailmas arvestatavad tegijad. Anscenic ja Speed tegid koos projekti Xygen ning Elhornet mängis plaate Perth´i klubides, reividel ja festivalidel. Kõik kolm tegelast jagasid sarnaseid muusikalisi vaateid ning otsustades jõud ühendada, lõid midagi sellist, mis lükkab õhusfäärid nihkesse ja viib kuulajad teise dimensiooni.

2003 tuli välja “Vault“ (31 Records UK), mis pärjati Knowledge Magazini ühe kõrgeima tiitliga “Parim Singel 2003” ning tsementeeriti seega ka d´n´b ajalukku. “Vault”ile järgnes terve lugude sari, muu hulgas “Trail of Sevens” (Renegade Hardware), “Spiral” ja “Ulterior Mative” (Uprising Records), “Back to You” ja “Still Gray” (Timeless Recordings) ning Concord Dawn´i (Funktion Recordings) “Tonite” remix.

Pendulum´i täiesti isikupärane uudne kõla viis nad kokku juba alates esimesest loost Bad Company UK legendaarse Adam F ja tunnustatud DJ Fresh´iga, kes peale BREAKBEAT KAOS loomist tüübid oma leibeli alla kutsusid. Trio kolis Austraaliast UK-sse ning kuuludes d´n´b maailma ühe prestii˛sema leibeli alla, on esinenud kõikjal UK-s ja Euroopas, lõpetades Põhja-Ameerika, Lähis-Ida, Aasia ja Austraaliaga.

Pendulum debüüt singel BREAKBEAT KAOS BBK003 leibeli alt “Another Planet”, koos looga “Voyager” ületas ka kõige kõrgemad ootused. Singel jõudis Briti tantsumuusika edetabelis esimesele ja üldises muusikaedetabelis 43ndale kohale, mis on täiesti erakordne saavutus d´n´b loole arvestades UK üldisi muusikaeelistusi. Mõlemad lood olid regulaarselt UK BBC Radio 1 eetris, neid mängisid sellised tegijad nagu John Peel, Zane Lowe ja Mary Anne Hobbes.

2005 sai valmis Pendulum debüüt LP “Hold Your Colour”, mille kohta Mixmag kirjutas "the one to watch". See oli üks maailma müüduimaid drum and bassi albumeid ning sisaldas hulljulgeid singleid kui "Tarantula" ja "Slam". Samal aastal nautis grupp suurimat edu remiksiga Prodigy klassikast "Voodoo People", edasi tulid "Painkiller" (2006; featuring the Freestylers) ja "Blood Sugar" (2007).

Pendulum liitus plaadifirmaga Warner Music U.K. ning siinseks avapauguks kujunes 2007.a "Granite". 2008 aastal tuli järgmine singel "Propane Nightmares" ning siit avanes tee järgmisele albumile “In Silico“. Sellel plaadil oli ansambel teinud radikaalse kannapöörde pop- ja rokkjahimaade suunas. Albumil “In Silico“ haagivad võimsaid d’n’b rütmid end uute, mitte vähem võimsate kitarri- ja sündikäikude külge; indie-uimas kehast raputavad tuimuse (kujuteldavate) pro˛ektorite valguses pulseerivad monumentaalsed helivalangud. Ehkki varasemad fännid neile kuuldavasti enesemüümist ette heitsid, võib kindlalt väita, et ükski hetk plaadile jõudnud materjalist pole vähem kui muljetavaldav. Pea kõik on õigel kohal ja iga lugu potentsiaalne tantsuhitt, enamus lugusid on väga mõnusa meinstriim ülesehitusega: ikka salm, refrään, salm, vahekoht, refrään, refrään.

Esmakordselt külastas Pendulum Eestit 2005.a aasta oktoobris ning märtsis 2006 astuti üles klubis Terrarium. Club Vision korraldas 21. märtsil 2008 kolmanda peo üritustesarjast "All Stars", kus esines toona juba superprojektiks kujunenud Pendulum.

2009 aastal tegi Pendulum Glastonburyl lives oma remiksi sama aasta ühest parimast (kui mitte kõige paremast) tantsuloost Calvin Harris – I’m Not Alone. Samal suvel ülesvõetud teisest kontserdist tuli 15.juulil 2009 dvd “Live At Brixton“, mille salvestamist juhtis Grammy auhinnaga pärjatud Paul Caslin.

Bändil on fänne nii tantsumuusika kui metali austajate seas ning nad on olnud tuuril koos nii DJ Tiesto kui Iron Maideniga. Teist aastat järjest esinevad nad Inglismaa suurimal metalfestivalil Download. Soome raadio YleX kuulajad hääletasid Pendulumi kontserdi 2010 Provinssirocki festivalil suve parimaks.

Pendulum on teinud remikse ja kavereid paljude tuntud artistide lugudest, üks populaarsemaid neist The Prodigy “Voodoo People”, aga ka Metallica “Master of Puppets”, Coldplay “Violet Hill”, Led Zeppelini “Immigrant Song” jpt.

24.mail 2010 tuli ansamblilt kolmas stuudioalbum “Immersion“, millel 15 uut lugu, kaasaarvatud esiksingel “Watercolour“ ning juba underground klubides hittideks saanud lood “Salt In The Wounds“ ja “Set Me On Fire“. Esimese nädalaga müüs plaat end UK esimeseks. 19.juulil tuli plaadilt teine singel "Witchcraft" ning kolmas singel on 9-minutiline eepos "The Island".

19. detsembril 2010 esines Pendulum Saku Suurhalli laval suure live-show'ga. Tallinnasse saabub kollektiiv oma uue show-programmiga, et tutvustada albumit "Immersion".

17.jaanuaril 2011 anti välja singel "Crush", samuti tuli müügile digitaalselt "Immersion – iTunes LP". Aprillis esitles Pendulum 360-kraadi muuusikavideot loole "Salt in the Wounds".

Äärmiselt eklektilise ja mitmetahulise muusika kõrval on Pendulum viimaste aegade üks enim kontserte andnud livebände, kelle üllatusi täis ning suursugust lavashow’d koos täiskoosseisus bändi ja meeletute visuaalidega 17.juunil 2011 Järvakandis Rabarockil näha sai.

23.veebruaril 2012 esinesid klubis Hollywood Pendulum liikmed Paul Harding ja Benjamin Mount.

Pendulum DJ Set oli esindatud 13.juulil Pärnus selle suve suurimal elektroonilise tantsumuusika festivalil Grind Fest ning 16.-17.augustil 2013 Helsingi Kyläsaaris toimunud Weekend Festivalil.

Rob Swire ja Gareth McGrillen on tegevuses Austraalia electro house duuos Knife Party ning välja on antud kolm EP-d (2011: 100% No Modern Talking; 2012: Rage Valley; 2013: Haunted House).

Aastal 2014 on plaanis välja anda Knife Party täispikk album ning edasi Pendulumi uus album.

Rob Swire aitas kaasa Tinie Tempah singli "5 Minutes" loomisele. Singel ilmub UK-s 28.mail 2014.

4.augustil 2017 esines Weekendil Pärnus duo Knife Party, mille moodustavad austraallaste Pendulumi mehed Rob Swire ja Gareth McGrillen. Knife Party debüütsingel "Internet Friends" ning sellele järgnenud "Bonfire" lennutasid mehed jäädavalt elektroonilise muusika tippu. 23.veebruaril 2018 andis Knife Party ennenägematu lavashow Saku Suurhallis.

10.mail 2018 avaldas Pendulum loo "Tarantula" feat DJ Fresh. 29.juunil tuli välja 13 Pendulumi lugude remiksi sisaldav plaat "The Reworks".

16.septembril 2020 avaldas Pendulum singlid "Driver" ning "Nothing For Free".

16.aprillil 2021 esitleti uut singlit ja muusikavideot "Come Alive".

Pendulum avaldas 17.juunil 2023 nelja looga "Elemental" EP. Singel "Halo" toodi koos videoga välja 2.juunil. Loos laulab Bullet For My Valentine’s Matt Tuck.

8.septembril tuli välja Pendulum uus singel "Colourfast".

2.novembril ilmus singel "Mercy Killing" (featuring Scarlxrd) ja 3.novembril avaldatakse nelja looga "Anima" EP.

Pendulum DJ Set oli esindatud 24.novembril Tallinnas klubis Hollywood.

Faktid

Koosseis:
Rob Swire (vokaalid/synth/produ) – sünd. 05.11.1982
Gareth McGrillen (basskitarr/DJ) - sünd. 16.10.1982
Perry ap Gwynedd (kitarr)
Paul 'El Hornet' Harding (DJ)
KJ Sawka (trummid)
Benjamin Mount aka The Verse (MC) – sünd. 14.04.1977

Muud huvitavat