Mariliis Jõgeva

27.juulil avaldas Mariliis loo “Päikest Täis”, mille muusika ja sõnad kirjutas ta ise. Loo produktsiooni taga on Mariliis Jõgeva pikaajaline produtsent Oliver Mazurtšak. Sel korral on tegemist aga eesti keelse pop / electropop looga, millest õhkub suvist kergust, romantikat ja helgust.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.06.2010 - 15:53
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.07.2020 - 16:07
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Mari on just see, kes siiani Eestis puudu on olnud. Värske, energiline ja nutikas tüdruk, kelle suurimaks kireks on laulmine, mood, mootorrattad ja Wilson.

Mari alustas laulmisega tõsisemalt umbes sama vanalt, kui autojuhtimisega – 9 aastaselt. "Sellest ajast peale olen laulmisega nii- ja naapidi seotud olnud. Ning kuna mind nii vara autoga sõitma õpetati, huvitun siiani ka motospordist sügavamalt. Praktiliselt kõik nädalavahetused veedan krossiraja ääres", rääkis Võrust pärit lauljatar.

"Esimest tüdrukutebändi Run A Way hakkasin tegema, kui olin 15-aastane. Meil pidi olema saatja ja ööklubidesse lasti meid alati ainult tagantuksest," meenutas lauljatar oma esimest bändi. Lisaks osales lauljatar ka telesaates "Eesti otsib superstaari", kus pääses 20 parima sekka.

"Muusikalises plaanis on eesmärk teha kvaliteetset eestikeelset popmuusikat. Usun, et kui olla südamega asja juures, käia ringi avatud silmadega ning unistamiste vahepeal ka jalad korraks maha panna, siis on kõik võimalik", seletas tüdruk kindlameelselt.

Mari debüütsingel "Täielik suvi" räägib maasikatest, vahukoorest, surfilaagrist ja kõigest sellest, mida suvi veel toob. Singel tuli 06.juunil 2010.

"Väike valge vale" oli Mari teine singel ning ühtlasi ka kodumaise draamasarja "Pilvede all" tunnuslugu. Suhted, saladused, romantika ja varjatud minevikusündmused olid märksõnaks nii Kanal 2-s alates 8.septembrist 2010 jooksma hakanud Toomas Kirsi produtseeritud telesarjale kui ka Mari värskele singlile, mille muusika autoriks Hendrik Sal-Saller ning teksti on kirjutanud Berit Sal-Saller. Raadiosingel tuli septembris 2010.

20.juunil 2011 avaldatud Mari kolmas singel "Liblikas" rääkis suvest, armastusest ja mälestustest. Muusika autor oli taas Hendrik Sal-Saller ning teksti kirjutas Berit Sal-Saller.

Mitmeks aastaks jäi avalikkuse ees esinemisse väike paus, kuhu mahtusid abiellumine Marek Jõgevaga ning 2012 aastal sündinud pisipoja Stefani kasvatamine.

24.jaanuaril 2014 ilmus Mari uus singel "Käed klaveril", mille muusika ja sõnad on kirjutanud Maria Soikonen. Kitarrisoolo pärineb Toomas Vanemalt.

20.juulil 2014 avaldas Mari esimese omaloomingulise loo "Mul on sinuga hea", mis pühendatud poissmeestele. Video autoriks Karel Saarna.

7.jaanuaril 2014 sai valmis Mari enda kirjutatud laul “Kolm päeva tagasi”, mis räägib armastusest, truudusest, petmisest. Laul võistles 14.veebruaril Eesti Laul 2015 poolfinaalis.

Mari esineb edaspidi oma pärisnime Mariliis Jõgeva all ning andis 24.märtsil 2015 välja uhiuue loo "Tule, et jääda".

19.juunil lõpetas andekas noor laulja Eesti Kunstiakadeemias moestilistika eriala.

3.juulil esitas Mariliis Jõgeva saates "Reporter" suvist singlit "Salajane saar". Loole tegi remiksi noor pop muusika produtsent ja kitarrist Ollie (kodanikunimega Oliver Mazurtshak).

Mariliis Jõgeva laulab oma saatebändi kitarristi Oliver Mazurtshaki, EDM artistinime Ollie alt 15.mail 2016 ilmunud singlil "Like This".

4.augustil 2016 tulid Mariliis Jõgeva & Oliver Mazurtshak välja nädalavahetuse linnaseiklustest kõneleva singliga "Telli Mulle Takso". "Kui kuulata loo sõnu, siis tuleb selle mõte selgelt välja." ütles Mariliis. "Telli Mulle Takso" on kaasahaarav ja energiline lugu, mille ma kirjutasin jalutades ühel reede õhtul vanalinnas ja jälgides enda ümber toimuvat melu," lisas ta.

15.mail 2017 ilmus esimene singel "Tuhat Korda" tulevaselt albumilt, mis sisaldab 10 täiesti värsket, modernse kõlaga eestikeelset pop lugu.

Mariliis Jõgeval ilmus 4.juulil singel "Suvi on saand", mis on kannab endaga reggae-rütmi ja -kõla. 9.oktoobril tuli Mariliis Jõgeva välja ingliskeelse singliga "Go".

26.novembril ilmus 10-looline album “Helerohelised Huuled”. Plaat valmis koostöös Oliver Mazurtshakiga ning 2 lugu on inglise keeles. “Viimased paar aastat olen tegelenud oma uue albumi kirjutamisega. Mul on äärmiselt hea meel, et see nüüd on valmis ja ma saan jälle õhinaga lavale minna! Uue materjali puhuks panin kokku ka uue bändi ning värske meeskonna, kellega koos anda suurepäraseid kontserte,” sõnas põnevil lauljatar Mariliis.

Mariliis Jõgevalt tuli 17.01.2018 neljas singel albumilt "Helerohelised Huuled". "Tahtsin kirjutada pisikese muinasjutu ja selle kolme minutilise muusikapala sisse ära mahutada." sõnas Jõgeva, lisades, et võrreldes teiste lugudega on "Haara kinni" rahulikum, südamlikum ja muinasjutulise sisuga. "Ootasin väga just selle singli ilmumist, kuna see lugu on mulle albumilt kõige südamelähedasem."

Albumi "Helerohelised Huuled" järgmine singel oli 23.mail avaldatud “Kõike tegema pean” koos muusikavideoga.

Mariliis Jõgeva koos bändiga soojendas 21.septembril Soome poprockilegendi The Rasmus kontserti Rock Cafes.

21.veebruaril 2019 avaldas Mariliis Jõgeva singli "Sinust isu täis ei saa", mille kirjutas Hendrik Sal-Saller. Video filmis üles Taavi Leppiman.

Mariliis Jõgeva oli 15.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 poolfinalist Mariliis Jõgeva ja Oliver Mazurtšak kirjutatud looga "Unistustes". Lugu avaldati 30.novembril.

8.mail ilmus Oliver Mazurtšak ehk Ollie esimene singel "Paradise", milles teeb kaasa Mariliis Jõgeva. Lugu viis meid mõtteis igatsetud palmide alla.

27.juulil avaldas Mariliis loo “Päikest Täis”, mille muusika ja sõnad kirjutas ta ise. Loo produktsiooni taga on Mariliis Jõgeva pikaajaline produtsent Oliver Mazurtšak. Sel korral on tegemist aga eesti keelse pop / electropop looga, millest õhkub suvist kergust, romantikat ja helgust.

Faktid

Nimi: Mariliis Jõgeva (neiuna Loos)
Sünnipäev: 26.03.1987

Saatebänd:
Kerli Matvere
Oliver Mazurtshak
Brait Pilvik
Ervin Sokk
Charles Aaron Zobel

Muud huvitavat

Seotud videod

Mariliis Jõgeva - Sinust isu täis ei saa
Mariliis Jõgeva - Sinust isu täis ei saa

Artist: Mariliis Jõgeva

Lugu: Sinust isu täis ei saa

Aasta: 2019

Mariliis Jõgeva - Unistustes
Mariliis Jõgeva - Unistustes

Artist: Mariliis Jõgeva

Lugu: Unistustes

Aasta: 2019

Mariliis Jõgeva - Kõike tegema pean
Mariliis Jõgeva - Kõike tegema pean

Artist: Mariliis Jõgeva

Lugu: Kõike tegema pean

Album: Helerohelised Huuled

Aasta: 2018

Režissöör: Lennart Leedu

Mari - Mul on sinuga hea
Mari - Mul on sinuga hea

Artist: Mari

Lugu: Mul on sinuga hea

Aasta: 2014

Režissöör: Karel Saarna