m els

11.jaanuaril 2024 esitles m els muusikavideot sügisel ilmunud loole "Recipe". Muusikavideo salvestati öösel inimtühjas T1 Kaubamajas režissöör Roland Abeli eestvedamisel. Out of Sight Visuals tiimi loodud videos osalevad m elsi kõrval ka laulu kaasautor nublu, produtsent Gevin Niglas, Martin Lauri ning Robin Raspel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2010 - 14:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.01.2024 - 12:59
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Merili Käsper aka m els on avaldanud palasid kõrgelt hinnatud DJ Siimi, Wateva ja Cartooniga ning osalenud 2023 aasta Eesti Laulul. Laulmisega on ta tegelenud 4-aastasest peale. Koos õe Marikiga lauldi Lasteekraani mudilaskooris. 25-aastaselt algas tee muusikani uuesti WAFi kooris, kus ta sai palju tuge, julgust ja Maikeni õpetust. Merili sai koguni nii palju julgust, et tegi koos Andrei Zevakiniga ühe kaveri. Siis viis elu ta aga Austraaliasse.

16.mai 2017 ilmus Merili Käsper esimene avalik lugu “Ma Põlen”. Atistinimeks oli Miel. Loo muusika ja sõnad kirjutas Riho Rõngas, produtseeris Lenny LaVida.

17.juunil 2018 avaldas Merili Käsper singli “Sõpruskohtumine”. Loo autor ja produtsent on Matis Mäeots aka M3itis.Lugu räägib oodatud muretust elust sõpradega ajal millal ööd on pikad, seltskond hea ning keegi kuhugi kiirustama ei pea.

Merili Käsper avaldas 17.jaanuaril 2019 koostöös produtsendi Matis Mäeotsaga järgmise singli “Adjust Our Sails”. Loo sisuks kahe inimese ootused, lootused ja püüdlused ühiste eesmärkide saavutamisel. Seda tehes ei tohiks rasketel aegadel unistusi unustada ja kurssi kaotada. Lugu proovis õnne Eesti Laulul, kuid ei kvalifitseerunud.

27.novembril 2020 ilmunud B4N4N4 G4NG & xtra basic loos “Watch Me Go” esitas vokaale m els ehk siis Merili Käsper.

28.juulil 2021 avaldas noor edm produtsent Siimi singli “Here For Me”, mis ilmus maineka Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt. Loole andis oma hääle lauljatar m els.

2021. aasta “Eesti otsib superstaari” saates jõudis Merili Käsper kümne parima hulka ent hääletati oktoobris juba esimeses finaalisaates välja. "Ma eeldasin lihtsalt seda, ma ise ju tundsin ka seda, et ei läinud nii hästi ja ei andnud endast kõike - mingisugune sära jäi puudu," selgitas lauljanna.

10.oktoobril 2022 laulis m els edukal duo Wateva & Sickrate singlil "Revolve”. Enamik kordi kirjutab ta lugusid nii, et kuulab kõigepealt kellegi teise poolt valmis tehtud instrumentaali ning seejärel loob sellest lähtuvalt laulusõnad. "Me kirjutame Hugoga (Hugo-Martin Maasikas) üsna regulaarselt, aga rohkem Watevale või Cartoonile," rääkis m els, et lisaks soolokarjäärile kirjutab ta ka teistele artistidele lugusid.

2.detsembril 2022 andis m els välja loo "So Good (At What You Do)" koos muusikavideoga. Algul kirjutasid loo valmis Hugo Martin Maasikas, Andreas Poom ja Stefan Airapetjan juba 2020. aastal. Ühel hetkel avastas selle Gevin Niglas ning oma panuse andis ka Stig Rästa. "Siis ühel hetkel olin stuudios ja salvestasin demo sisse," meenutas Käsper. "Mina armusin sellesse loosse kohe alguses ära. See on mõnusalt kontrastne – seal on seda mineviku valu ja samas edasi liikumise tugevust ning lahti laskmist."

11.veebruaril 2023 võistles m els looga "So Good (At What You Do)" Eesti Laulu finaalis 12. parema hulgas ning sai 9. koha.

Duo Wateva lõi taaskord käed m elsiga ning üheskoos valmis singel nimega “Madness”. Singli andis 29.augustil 2023 välja Suurbritannia plaadifirma NCS (NoCopyrightSounds). Loo autorid on Hugo Martin Maasikas, Kris Evan Säde ja Merili Käsper.

27.oktoobril 2023 avaldas m els singli “Recipe” ning sündis see koos Gevin Niglase ja nubluga. “Recipe” lahkab armuelu keerukamaid tahke, võttes ette venima jäänud suhte ühe magusvalusa faasi. “Soov oli jagada isiklikku kogemust suhtes, kus kõike justkui on, aga kuna mõlemad tahavad erinevaid asju, siis see ei toiminud. Samas pole suudetud päriselt lahti ka lasta, mis tähendab paratamatut segadust ja üht korralikku tunnete karusselli,” kirjeldas m els. “Lugu ise räägibki just sellest hetkest, kui lasete mõlemad kuidagi vanal kurbusel ja takistustel minna ning sellest tundest, mis tekib siis, kui proovite olla targemad ja teha paremini,” kirjeldas Gevin.

m els osales 28.novembril ilmunud ansambli Bedwetters albumil loos "Chasing Dragons".

11.jaanuaril 2024 esitles m els muusikavideot sügisel ilmunud loole "Recipe". Muusikavideo salvestati öösel inimtühjas T1 Kaubamajas režissöör Roland Abeli eestvedamisel. Out of Sight Visuals tiimi loodud videos osalevad m elsi kõrval ka laulu kaasautor nublu, produtsent Gevin Niglas, Martin Lauri ning Robin Raspel.

Faktid

Artistinimi: m els
Kodanikunimi: Merili Käsper
Sündinud 11.märtsil 1991 Loksa

Vanem õde: Mariki (s. 05.aprill 1990)

Muud huvitavat

Seotud videod

m els - Recipe
m els - Recipe

Artist: m els

Lugu: Recipe

Aasta: 2024

m els - So Good (At What You Do)
m els - So Good (At What You Do)

Artist: m els

Lugu: So Good (At What You Do)

Aasta: 2022