Saara Pius

14.aprillil toimus Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade gala EFTA 2023, kus õhtujuhid olid Saara Pius ja Franz Malmsten. Teleülekanne ETV-s.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.08.2010 - 01:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.04.2023 - 06:17
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Eesti laulutaevas on süttimas uus täht Saara, kes pakub kuulamiseks nakatavat vokaal-elektroonilist ja ambient muusikat.

Kuigi lauljateed on Saara alles alustamas, on ta juba aastaid säranud laval näitlejana. Saara on lõpetanud Tallinna 32. Keskkooli teatriklassi ning õppis Viljandi Kultuuriakadeemias näitlemist. Ta on kaasa löönud arvukates näidendites, reklaamklippides ja filmides. Esimene väike roll oli kultusfilmis “Klassis“, kaasa teeb ta ka filmi järellugu jutustavas 12-jaolisesseriaalis.

Saara endast: “Hakkasin-enne-laulma-kui-rääkima laps ma ei olnud, küll aga meeldis mulle seltskonnas alati tantsu lüüa ja esineda ning autos käis alati raadio asemel lõbus laulumöll. Kuna olen nüüdseks paar aastat juba kitarri tinistanud, siis tahes-tahtmata tulevad pähe mõned viisijupid millele on vaja ju ka sõnad mõelda – sealt siis see oskus.“

Hobidena nimetab kaunitar lisaks laulmisele, teatrile ja kitarrile ka fotograafiat, suusatamist, kino ja igasugust füüsilist tegevust. Trenni on Saara teinud juba plikapõlvest peale, alates iluvõimlemisest ja ujumisest kuni kergejõustikuni välja. Oluliseks peab ta ka sõpru, sest nendega veedab laulja enamuse oma vabast ajast. “Nendelt saan abi ja inspiratsiooni,“ kiidab ta

Juunis 2009 tuli Saara esimene singel “Südame hääl“, mis on sündinud koostöös Heiti Mangmanniga, kes on olnud ka Lauri Pihlapi produtsent ning kirjutab ja miksib muusikat maailmakuulsatele plaadifirmadele Armada ja Cloud9. Teine singel oli “Saara Unenägu“. Kõikide oma lugude sõnade autoriks on Saara ise.

19.augutil 2010 esitles noor lauljatar oma värsket albumit "Taevamenüü". Kontsert toimus uue pidudesarja Estosteroon raames Von Krahli baaris. Saara jaoks oli see teine kontsert, esimest korda esines ta suvisel teatrifestivalil Baltoscandal. Albumi uusim singel ja nimilugu "Taevamenüü" valiti aga esitluse päeval Raadio 2 nädalademoks.

Aastal 2011 tuli albumi loost "Mulle Meeldiks" Cold Rush Remix.

Saara Kadak mängis 7.oktoobril 2012 esilinastunud Nukuteatri muusikalis "Kevadine ärkamine”. Ta lõpetas 2013. aastal Viljandi kultuuriakadeemia näitleja eriala.

Alates 2013. aastast elab Saara Rakveres ja töötab Rakvere Teatris näitlejana. Päris selga ta muusikale ja laulmisele pole pööranud. "Mängin kodus natuke ukulelel oma lugusid ja ka laulan. Ehk tulen nendega kunagi ka publiku ette. Võimalik, võimalik, kui ma julgust kogun."

Saara mängis 4.detsembril 2014 linastunud filmis “Nullpunkt“ olulisimas naisrollis Biankat. Saara laulub filmis laulu "Ära koo mu käpikuisse päikest“, mida ta esitab ka Rakvere Teatri "Uno Bossa“ lavastuses. Uuel aastal tuli ETV-sse ka “Nullpunkti“ seriaal.

Saara Kadak salvestas Kõrsikutega loo “Jõgi”, mis avaldati 2.detsembril 2015. Originaalmuusika ja sõnad: Joni Mitchell, eestikeelne tekst: Katrin Pärn.

6.detsembril 2015 toimunud telesaate “Su nägu kõlab tuttavalt” neljanda hooaja finaalis jäi Saara teisele kohale.

Saara Kadak ja ansambel Kõrsikud tõid 20.aprillil 2016 avalikkuse ette loo “Ma koju läen”, mille viis pärineb Roy Orbisonilt ja sõnad Kustas Kikerpuult. 30.aprillil järgnes lugu "Jolene".

Saara Kadak ja ansambel Kõrsikud andsid alates 20.juulist 8 ühist kontserti Eesti kaunites paikades. Kontserdil tuli esitusele nii Kõrsikute varasemat repertuaari, hipi-ajastu kullafondi laule kui ka verivärsket loomingut.

6.-30.detsembrini esinesid Rolf Roosalu ja Saara Kadak üheksa kontserdiga "Jõuluootus" kirikutes.

Näitlejad Saara Kadak ja Märt Pius on õnnelikud pisitütre vanemad. Susanna sündis 25.märtsil Pelgulinna sünnitusmajas ja kaalus 3890 grammi.

Jarek Kasari värskeim lugu “Mina jään ellu”, milles laulab kaasa ka hurmav näitlejanna Saara Kadak, kõlab 2018. aasta maikuus linastuvas kogupere animeeritud mängufilmis “Danger Island (Ohtude saar)”.

Laulja Rolf Roosalu ja näitleja Saara Kadak andsid 1.-30.detsembrini jõulukontserdid üle Eesti.

Saara Kadak võitis 9.detsembril 2018 TV3 Paroodiasaate "Su nägu kõlab tuttavalt" kuldse hooaja.

9.juunil 2019 abiellus Saara näitleja Märt Piusiga. Saara ja Märt kolisid kokku 2015. aastal. Paar kihlus 2016. aasta juulis. Sama aasta novembris teatas paar, et ootab perre oma esimest last. 25.märtsil 2017 sündis tütar Susanna.

20.12-30.12 andsid Victor Crone, Saara Pius ja Stig Rästa 9 kontserti ''Jõulutähed'' üle Eesti.

31.mail 2020 sündis Saara ja Märt Piusi perre poeg, kes sai endale nimeks Mihkel Pius.

Näitleja Saara Pius ning Läti helilooja ja laulja Renārs Kaupers avaldasid jõuludueti "Jõulusoov", mis on ka režissöör Jaak Kilmi kogupere seiklusfilmi "Jõulud džunglis" tunnuslaul. Film esilinastus 2.detsembril 2020.

1.-17.augustini 2021 esitleb Kontserdihunt "Laulmata laulud" – Toomas Uibo, Saara Pius & Mait Malmsten. Kontsertkavas ”Laulmata laulud” tulevad esitusele ”Hullumeelne maailm”, ”Võõras mees”, ”Vari”, ”Olen valind tee”, ”Wicked game”, ”Kodulaul”, ”Valeva veelinnu lend”, ”Müüt”, ”Ei mullast”.

27.augustil esietendus Rakvere Teatri suures saalis muusikaline armastuslugu "Tavaline ime", mille peaosi mängivad Saara Pius ja Ott Lepland.

8.aprillil 2022 laadisid Saara Pius ja Toomas Uibo Youtube'i loo "Don't Give Up", mis on koopia 1986. aasta inglise lauljate Peter Gabrieli ja Kate Bushi duetist. Looga toetatakse MTÜ-d Slava Ukraini.

28.oktoobril 2022 jõudis vaatajateni Elisa uus originaalsari "Pöördes", kus saatejuhid on Koit Toome, Saara Pius ja Indrek Raadik. Saate produtsent Karl Kermes ja Koit Toome otsustasid koos sarjale tunnusloo kirjutada ning see kõlab saatejuhtide esituses.

14.aprillil toimus Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade gala EFTA 2023, kus õhtujuhid olid Saara Pius ja Franz Malmsten. Teleülekanne ETV-s.

Faktid

Pärisnimi: Saara Pius, neiuna Kadak
Sünnipäev: 20/09/90

Muud huvitavat

Seotud videod