Hurts

25.juulil 2023 andis Hurts kontserdi Tallinna lauluväljaku Mere alal. 26.juulil esineb Hurts Lätis, Sigulda lossis. Elegantse briti duo Hurts kontserdil saab kuulda nii nende värskeimat loomingut bändi viiendalt albumilt „Faith“ kui ka varasemaid hitte nagu „Wonderful Life“, „Better Than Love“, „Stay“ ja paljud teised.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.08.2010 - 22:07
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.07.2023 - 07:30
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Hurts on briti süntpopi duo Manchesterist kuhu kuuluvad helilooja ja laulja Theo Hutchcraft ning süntesaatorimängija ja kitarrist Adam Anderson. Ajakiri New Musical Express on neid nimetanud juba “Officially the. next. big. Thing", meeste endi sõnul on nende muusika “ Noir'n'b and doom pop“.

Kui Theo ja Adam aastal 2007 tutvusid, polnud kumbki elu sees ainsatki laulu kirjutanud ja ka pillimängus polnud nad osavnäpud. Nad lihtsalt teadsid, et tahavad bändi teha. Nende bändiks oli Daggers, mis aastal 2008 lagunes ning Adam ja Theo jätkasid duona, virelesid kolm aastat kitsikuses, olles töötud ja elades sotsabist. Kodust käisid nad enda väitel väljas vaid selleks, et poodi minna. Aastaid unistasid nad võimalusest maailmas ringi reisida ja otsisid oma olukorrast väljapääsu.

Noorte bändide hääletusel BBC Sound of 2010 jäid nad küll neljandaks ent vaatamata sellele kogus esimene omaloodud video loole “Wonderful Life“ YouTube muusikakanalil 3 miljonit vaatamist. Kui te enda jaoks Hurtsi avastate, võikski alustada just sellest loost absoluutsesse vaimustusse sattumisest. Bändi edasise saatuse kohta võiks olla muretu, sest teine avaldatud lugu "Blood, Tears & Gold" on pea eriline indiemuusika etalon.

Avalikkuses on Hurts seni hoidnud madalat profiili, ajades kohati lausa närvi, sest nende anonüümsuse vaimustuses leiab tüüpide kohta informatsiooni üsna napilt. Lisaks veel stilistika ülikondade ja perfektsete nurgeliseks silutud soengute näol ning alternatiivifännide südamed ongi võidetud.

Suurema avalikkuse ette sattumises peab bänd tänama produtsenti Richard “Biff“ Stannardit, kes nad Brightonisse stuudiosse kutsus. Juba 23.mail 2010 avaldati esimene ametlik singel “Better Than Love” ning 23.augustil 2010 teine singel “Wonderful Life“. Stannard on varem tuntud kui Kylie Minogue produtsent ning Hurts albumil kuulebki loos “Devotion“ kaasa laulmas Kyliet ennast.

Hurts debüütalbum “Happiness“ ilmus 06.septembril 2010 RCA Recordsilt (Sony) ning sisaldas 11 lugu. Sellest sai 2010 aasta üks parimaid plaate ning igaüks võis siit avastada, milline peaks olema tänane moodne süntpop. Album püsis Eesti plaadimüügitopis lausa 29 (!!!) nädalat ning sai kuldplaadi/plaatina staatuse paljudes riikides üle Euroopa, muuhulgas Soomes ja Saksamaal.

13.oktoobril 2010 valmis video singlile "Stay", mis üleval ansambli videokanalil. Singli ilmumisajaks oli UK-s 15.november 2010 ning remiksijateks sellised elektromusa kuulsused kui Full Intention (Michael Gray & Jon Pearn) ja Groove Armada (Andy Cato & Tom Findlay). Lisaks kaverdati singlile Kylie hitt "Confide In Me".

Jõuluks 2010 andis Hurts välja singli "All I Want For Christmas Is New Year's Day", mille kaunis video pandi ametlikule lehele üles 09.12.2010.

Hurts esines ‎25. jaanuaril 2011 tunniajase kontserdiga Tallinna Kalevi Spordihallis. Eesti kontsert oli bändile seni suurima vaatajaskonnaga. Festivalidel on Hurts küll säärasele rahvahulgale esinenud, ent mitte ühelgi päris omaenda lugudega kontserdil.

Neljandaks singliks plaadilt "Happiness" valis ansambel loo "Sunday". Singel ilmus 28.veebruaril 2011 ja video on üleval bändi videokanalil.

09.mail 2011 tuli kaksiksingel "Better Than Love / Illuminated".

15.juulil 2011 esines Hurts Positivus Festivalil Salacgrivas, Põhja-Lätis ning Saku Suurhalli laval oldi fännide ees 14.oktoobril.

31.oktoobril 2011 ilmus Hurtsi albumi "Happiness" Deluxe Edition, mis sisaldab aasta tagasi ilmunud menualbmit ning muuhulgas livedelt tuntud lugusid Happiness ja Confide In Me ja varem vaid vinüülina ilmunud lugu All I Want for Christmas is New Year’s Day . Deluxe versioon sisaldab ka Zitadelle Spandau kontserti, mis leidis aset sel suvel Berliinis; lisaks kõik bändi muusikavideoid, kaasaarvatud YouTube-lemmikuks tõusnud originaalvideot loole Wonderful Life. 07.oktoobril jõudis plaadilt müügile singlina "Blood, Tears & Gold".

Septembris 2012 alustas Hurts tegevust järgmise albumiga "Exile", mis ilmus 11.märtsil 2012. "Exile" on salvestatud Manchesteris, samal tänaval, kus Theo ja Adam elasid ning viimistletud Park Stuudios Londonis. Plaadi produtsent nagu debüütlabumilgi on Jonas Quanti. Plaadi muusika on seekord süngem ja raskem. Lühikese ajaga on album saanud palju positiivset vastukaja. Bändiliikmed tunnistavad, et teise albumi kirjutamiseks kulus rohkem aega ja pingutust kui esimese puhul, aga tulemusega on nad rahul.

10.märtsil 2013 ilmus Hurts uue albumi esimene singel "Miracle". Esimest korda sai muusikavideot näha 4.veebruaril.

15.aprillil 2013 avadati iTunes UK-s EP "Blind", millel lisaks kaks remiksi ja Oasise kaver "Wonderwall".

21.juulil 2013 avaldas Hurts singli "Somebody To Die For". Video esilinastus 17.juunil.

Albumi "Exile" esitlustuur jõudis Eestisse 3.novembril 2013, mil Hurts astus üles Saku Suurhallis kahetunnise kontserdiga.

4.oktoobril 2013 esitleti raadiotele singlit Alesso & Calvin Harris feat. Theo Hutchcraft "Under Control". Video linastus VEVOs 21.oktoobril ning singel jõudis müügile 17.novembril. Singel jõudis UK #1ks 1.detsembril 2013.

11.juulil 2014 esines Hurts suure vabaõhukontserdiga Eestis Õllesummeril.

Hurts avaldas uue singli "Some Kind Of Heaven" 24.juulil 2015, b-pooleks oli lugu "S.O.S.". Singliloo Chino Moya lavastatud muusikavideo tuli 22.juunil. 27.augustil postitas Hurts Youtube'i loo “Lights” muusikavideo. 11.septembril tuli järgmine singel “Slow”.

Bändi kolmas album “Surrender” ilmus 9.oktoobril 2015 Sony Musicult. 6.oktoobril tuli Vevos üles Bryan Adams lavastatud muusikavideo loole “Wish“.

11.novembril 2015 tuli Vevos üles Dawn Shadforth lavastatud muusikavideo albumi kuuendale singlile “Wings”.

10.märtsil 2016 esines Hurts Tallinnas Saku suurhallis.

7.aprillil 2016 avaldati loo “Nothing Will Be Bigger Than Us” muusikavideo.

21.aprillil tuli välja singel “Beautiful Ones“ koos Tim Mattia lavastatud muusikavideoga.

7.juulil 2017 esines Hurts taas Õllesummer Festivalil Tallinnas.

Hurts avaldas uue albumi "Desire" 29.septembril 2017. Plaadilt leiab 13 lugu, millest singel "Ready to Go" avaldati 1.septembril ja 22.septembril jõudis kuulajateni järgmine singel "Hold On To Me". 12.oktoobril avaldati loo "Chaperone" muusikavideo.

24.novembril tuli ansambel välja 3-loolise EP-ga, kus kõlavad kontsertsalvestised lugudest "Wonderful Life", "Beautiful Ones" ja "Ready To Go".

15.mail 2020 ilmus Hurts singel "Voices" ning 24.juunil avaldati lugu "Suffer". Järgnesid veel "Redemption" ning "Somebody".

4.septembril 2020 ilmus 11-looline album "Faith". Theo Hutchcraft kirjeldas uut plaati: "Tahtsime minna tagasi oma esialgse olemuse juurde. Armusime uuesti sellisesse muusikasse, nagu alguses tegime. Meid on alati popmuusika tumedam pool paelunud. On kummaline aeg, et uut muusikat välja anda, kuid tunne on hea, sest meie muusikas on positiivne sõnum, mis räägib muutumisest ja muutuste aktsepteerimisest." Singel "All I Have To Give" tuli välja 7.septembril.

25.juulil 2023 andis Hurts kontserdi Tallinna lauluväljaku Mere alal. 26.juulil esineb Hurts Lätis, Sigulda lossis. Elegantse briti duo Hurts kontserdil saab kuulda nii nende värskeimat loomingut bändi viiendalt albumilt „Faith“ kui ka varasemaid hitte nagu „Wonderful Life“, „Better Than Love“, „Stay“ ja paljud teised.

Faktid

Theo Hutchcraft - helilooja ja laulja – sünnipäev: 30.08.1986
Adam Anderson - süntesaatorimängija ja kitarrist - sünd. 14.05.1984

Muud huvitavat