White Lies

White Lies avaldas 14.septembril singli "Trouble In America" koos 80ndatest inspireeritud videoga, mille autoriks bassimees Charles Cave. Lugu oli üks neljast, mis kõlas 21.oktoobril ilmuval albumi "As I Try Not To Fall Apart" bonus editionil. Teine uus träkk "Breakdown Days" anti välja 13.oktoobril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.12.2010 - 00:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.10.2022 - 04:06
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Tumedavõitu poprocki Inglise üks viimaste aastate võimsamaid debütante on White Lies. Fenomenaalset edu muusikatööstuses nautiv ja minutitega saale täis müüv White Lies kujutab endast kolme kuni nelja tõsist noorukit, kes riietuvad enamasti ainult musta ning neil harvadel hetkedel, mil nad ei laula surmast, laulavad nad vahelduseks surmahirmust.

Londoni alternatiivrokkbändi kuuluvad: Harry McVeigh (vokaal, kitarr), Charles Cave (bass) ja Jack Lawrence-Brown (trummid). Kontsertidel on abiks ka Tommy Bowen klahvpillidel.

Bänd sai alguse 2002. aastal kui loodi grupp Fear of Flying, mis omakorda aastal 2007 nimetati ümber ansambliks White Lies. Bänd tekitas meelega suurt meediahaipi kui hoidus 5 kuud oma debüütesinemisest ja kui see kord aset leidis, oli bändil plaadifirmasid jalaga segada kelle hulgast valida enda jaoks parim. "Me tahtsime, et esimene kontsert näeks välja uskumatu, kuulduks uskumatu ja et see oleks sõnaotseses mõttes täiuslik debüütesinemine," lausus Jack Lawrene-Brown.

Singlite "Unfinished Business" ja "Death" avaldamine avas bändile uksed paljude tuuride ja festivalide esinemisteks Inglismaal ja Põhja-Ameerikas, sealhulgas peaesineja koht BBC Radio 1 Big Weekendil ning esinemine 2009 NME Awards tuuril. Järgnenud singlid "To Lose My Life" ja "Farewell to the Fairground" kergitasid veelgi meediahuvi ning bänd võttis ette esimese maailmatuuri, kus nemad figureerisid kui peaesineja. Debüütalbum "To Lose My Life..." nägi ilmavalgust 19. jaanuaril 2009, tõustes kiiresti edetabelitesse üle Euroopa.

White Lies on oma lühikese eluea jooksul saanud suhteliselt palju auhindu ja nominatsioone erinevates küsitlustes ning edetabelites. Bändi muusikat on tihtipeale võrreldud ansamblitega Joy Division, Editors ja Interpol.

2010 aasta jooksul on White Lies muusika kirjutamise ja lindistamise kõrvalt mänginud ka suurtel staadionitel, soojendades nimesid nagu Coldplay, Kings Of Leon ja Muse. Oma ülemaailmse albumituuri raames jõudis White Lies ka Eestisse, andes 17. aprillil kontserdi Rock Cafes.

Uus 10-looline kauamängiv "Ritual" nägi ilmavalgust 17. jaanuaril 2011, produtsendiks Alan Moulder (ex-Depeche Mode). Albumi esiksingel "Bigger Than Us" tuli 03.jaanuaril 2011. Plaat on võreeldes eelmisega rohkem lihvitud ning laienenud on ka musastiilide haare ent laulusõnad on endiselt sügava sisuga ja head.

13.juunil 2011 esilinastus video loole "Holy Ghost ning singlina tuli see 27.juunil. Järgmiseks singliks oli 26.septembril 2011 "The Power & The Glory".

12.augustil 2013 tuli välja album "Big TV". Esimeseks singliks oli 5.augustil "There Goes Our Love Again", mille video esilinastus 2.juulil.

11.novembril 2013 algas ansambli Euroopa turnee, mille puhuks avaldati 5-looline EP "Small TV". Akustiliselt kõlavad lood There Goes Our Love Again, First Time Caller, Unfinished Business ning lisaks kõlab kaks kaverit - Ride (Lana Del Rey) ja I Would Die 4 U (Prince).

"Big TV" vinüülalbumi kaanekujundus, millel Michael Kagani õlimaal "Pilot 2", võitis 2013 aasta parima kujundusauhinna.

White Lies järgmise stuudioalbumi "Friends" avaldas BMG 7.oktoobril 2016. Varem olid avalikuks tehtud lood "Come On", "Hold Back Your Love" ja "Morning In LA". Plaadi avaloole ja singlile "Take It Out On Me" valmis augustis muusikavideo.

29.novembril tuli bänd välja loo "Hold Back Your Love" muusikavideoga ning 16.jaanuaril "Don't Want to Feel It All" muusikavideoga.

16.veebruaril 2017 ilmus albumi "Friends" deluxe versioon nelja lisalooga.

Ansambli järgmine album "Five" ilmus 1.veebruaril 2019 PIAS Recordingsilt. Üheksa looga albumilt tehti 17.septembril 2018 avalikuks lugu "Time to Give" ning 5.detsembril "Finish Line".

Charles Cave avaldas 29.juulil 2019 singli “Getting the Band Back Together” ning 8.novembril avaldas bänd singli "Falling Out Without Me".

Oktoobris 2021 tuli bänd välja järgmise plaadi nimilooga "As I Try Not To Fall Apart" koos videoga. Teine singel "I Don't Want To Go To Mars" koos muusikavideoga ilmus 1.detsembril 2021.

14.jaanuaril avaldati singel "Am I Really Going To Die", mille muusikavideo lavastas Balan Evans. 14.veebruaril esitleti lugu "Blue Drift". Uus kümne looga album "As I Try Not To Fall Apart" ilmus 18.veebruaril 2022.

White Lies avaldas 14.septembril singli "Trouble In America" koos 80ndatest inspireeritud videoga, mille autoriks bassimees Charles Cave. Lugu oli üks neljast, mis kõlas 21.oktoobril ilmuval albumi "As I Try Not To Fall Apart" bonus editionil. Teine uus träkk "Breakdown Days" anti välja 13.oktoobril.

Faktid

Harry McVeigh (vokaal, kitarr) - sünnipäev: 01.05.1988
Charles Cave (bass) - s. 08.05.1988
Jack Lawrence-Brown (trummid) - s. 16.12.1988

Muud huvitavat