Bruno Mars

Las Vegases jagati 3.aprillil 2022 64. korda Grammy muusikaauhindu, kus Silk Sonic sai neli auhinda. Nad võitsid aasta salvestise, aasta loo, parima R&B loo ja parima R&B esituse auhinnad.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.01.2011 - 00:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.04.2022 - 12:01
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Bruno Mars, keda peetakse hetkel üheks andekamaks ameeriklasest lauljaks-heliloojaks, avaldas 19.jaanuaril 2011 oma debüütalbumi Eestis. Albumi ”Doo-Wops & Hooligans” hittide hulka kuuluvad USA ja Briti singlite tabelite tippe vallutanud singlid ”Just The Way You Are” ja ”Grenade”.

Albumi esimene singel ”Just The Way You Are” tõusis maailmas juulis 2010 ilmudes kohe edetabelitesse ja muusikavideo on kogunud Youtubes üle 270 miljoni vaataja. Teine singel ”Grenade” oli jälle USA, Briti, Saksa, Iiri ja Kanada edetabelite tipus.

Bruno Mars, pärisnimega Peter Gene Hernandez on sündinud 8.oktoobril 1985 ning üles kasvanud muusikute perekonnas Honolulus Hawaii saarel. Muusikaga tegeles ta varasest noorusest alates ning liitus hiljem produtsentide tiimiga The Smeezingtons.

Enne suurema kuulsuse saavutamist sooloartistina, andis ta oma häälega panuse sellistele suurhittidele kui B.o.B "Nothin' on You", Travie McCoy "Billionaire". Kaasautorina osales Flo Rida loos "Right Round", K'naan megahitil "Wavin' Flag" ning Cee Lo Green viimasel menusinglil "Fuck You!". Oma albumi väljastas noor staar USA-s oktoobris 2010 ja see õeti vastu avasüli. Sellest annab tunnistust plaadimüügitabeli kõrge, kolmas koht. Paljud debüütplaadid ei jõua nii kõrgele kohale mitte kunagi, kuid Bruno Marsi oma jõudis! Ja miks mitte – uues tähes on sära ja võlu, mis peab igas tõelises tegijas olemas olema.

Muusikaliselt võib plaati asetada stiilide poolelt erinevatesse kategooriatesse –see on popiplaat, millele on lisatud rokki, souli, R&B’d ja reggae’t. Igal juhul on need kümme laulu tõeline muusikaline ime, sest kõigis neis on seda miskit, mis muusika heaks teeb ja esitaja tõeliseks supertäheks kergitab. Lisaks on ka Bruno Marsi hääl hingestatud ja kaasahaarav ja eristub paljude teiste noorte lauljate seast. Eriti hästi pääseb mehe suurepärasus esile ballaadis “Talking To The Moon”.

Bruno Mars võitis 13.veebruaril 2011 53-ndal Grammy galal auhinna Pop-kategoorias parima meesvokaali esituse eest loos ”Just The Way You Are”. Järgmine singel oli "The Lazy Song", mille video esmaesitlus oli 15.aprillil 2011.

Bruno Mars kinkis oma hääle esimesele singlile muuvi "The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1" soundtrackile. Singel “It Will Rain” oli saadaval iTunes kaudu 27.septembrist ning soundtrack ilmus 08.novembril. Filmi esilinastus oli 18.novembril 2011. "It Will Rain" video autoriks on Phil Pinto.

Bruno Mars osales Lil Wayne singlil "Mirror" ja selle videos, mis linastus 31.jaanuaril 2012.

Üle maailma oli Bruno esimese albumi singleid müüdud 50 miljonit.

Bruno Mars andis 10.detsembril 2012 välja albumi "Unorthodox Jukebox". Uus plaat on reggae, disco ja funk stiiliseguis ning väärib unorthodox nime. Plaat on metsikum, raskem ja seksikam kui eelmine.

Esimene singel "Locked Out Of Heaven" tõusis USA Billboard edetabeli #1 kohale 13.detsembrist 2012 ning oli lauljale juba neljas esiokoha singel. Samal päeval avaldati uus reggie-mix, autoriks Major Lazer. Jaanuariks oli singel püsinud esikohal kuus nädalat.

Teise singli "When I Was Your Man" video esilinastus 5.veebruaril 2013. Loost sai Bruno viies #1 singel USA Billboard Hot 100 edetabelis. Järgmiseks singliks valiti "Treasure", mille videot esitleti VEVOs 14.juunil.

Bruno Mars "The Moonshine Jungle World Tour" algas 22.juunil 2013 Washingtonist ning Euroopasse jõuab see oktoobris.

25.augustil 2013 esitles Bruno Mars MTV Video Music Awardsil oma järgmist singlit “Gorilla”. Aastaauhindadest võitis ta parima meeslaulja ja parima koreograafiaga video auhinnad. "Gorilla" videot esitletakse 14.oktoobril.

25.oktoobril 2013 tuli singel “Moonshine”, mille muusikavideo avaldati 15.oktoobril.

10.novembril 2013 valiti Amsterdamis MTV EMA auhindade jagamisel Bruno Mars lugu “Locked Out of Heaven” aasta parimaks lauluks.

11.novembril 2013 tuli välja albumi "Unorthodox Jukebox" deluxe versioon koos viie boonuslooga, mille hulgas Major Lazer remix hitt-singlist "Locked Out of Heaven".

26.jaanuaril 2014 toimunud 56-ndal Grammy Awardsil võtis Bruno Mars kategoorias Parim pop-vokaalalbum, milleks oli "Unorthodox Jukebox".

2.veebruaril 2014 esines Bruno Mars 13 minutit New Jersey MetLife staadionil Ameerika jalgpalli hooaja finaali Super Bowl XLVIII vaheajal, teda toetas Red Hot Chili Peppers oma looga "Give It Away".

Veebruaris 2014 teatas laulja järgmiseks singliks "Young Girls". Ta esines 19.veebruaril 2014 Londonis "2014 BRIT Awards" tseremoonial, kus võitis parima välismaa meesartisti auhinna.

Bruno Mars ja inglise muusik Mark Ronson avaldasid 19.novembril 2014 ühissingli “Uptown Funk" muusikavideo. Digisingel ilmus 9.detsembril.

Singlit “Uptown Funk" saatis enneolematu edu. UK-s oli singel #1 seitse nädalat ja USA-s 14 nädalat. 25.veebruaril valiti singel Briti muusikaauhinna vääriliseks.

15.veebruaril 2016 sai "Uptown Funk" Grammy auhinnad aasta parima salvestise ja parima esituse kategooriates. Lisaks sai Dave Audé Remix loost aasta remiksi tiitli.

7.oktoobril 2016 avaldas laulja singli ja muusikavideo “24K Magic“, mis oli esimene 18.novembril Atlantic Recordsilt ilmunud kolmandalt heliplaadilt “24K Magic”. 9-looliselt albumilt tuli 3.novembril promosinglina “Versace On the Floor”.

2017 jaanuaris jõudis raadiotesse järgmine singel “That’s What I Like”. 12.veebruaril 2017 esines Bruno Mars sama looga Grammyde auhinnagalal ning muusikavideo tuli välja 2.märtsil. USA #1 singliks tõusis see 1.mail.

Järgmine singel on “Versace On the Floor”, mille video tuli välja 13.augustil 2017.

19.novembril 2017 võitis Bruno Mars Ameerika muusikaauhindade jagamisel 7 auhinda. Lisaks aasta artisti auhinnale pälvis Mars lemmikmeeslaulja auhinna nii souli/R&B kui ka popi/roki kategoorias ning tema plaat "24k Magic" teenis mõlemas alajaotuses lemimkalbumi tiitli. Marsi laul "That's What I Like" võitis nii aasta lemmiklaulu kui ka aasta video auhinna.

4.jaanuaril 2018 tuli Bruno Marsilt singel "Finesse (Remix)" koos hip-hop sensatiooniga Cardi B. Lugu saadab Marsi endalavastatud retrovideo.

Albumiga "24K Magic" võitis Bruno Mars 29.jaanuaril 2018 kolm Grammy auhinda ning looga "That’s What I Like" lisaks veel 3 Grammyt.

Bruno Mars, Gucci Mame, Kodak Black andsid välja singli "Wake Up In The Sky", mille muusikavideot esitleti 1.novembril.

15.veebruaril 2019 tuli välja Cardi B ja Bruno Mars ühine lugu "Money".

Bruno Mars & Chris Stapleton osalesid 5.juulil ilmunud Ed Sheeran singlil "Blow".

Bruno Mars & Anderson .Paak moodustasid duuo Silk Sonic, et välja anda album. Esimest singlit “Leave The Door Open” esitleti 5.märtsil 2021.

30.juulil ilmus Silk Sonic järgmine singel "Skate" koos muusikavideoga.

12.septembril jagati New Yorgis MTV videoauhindu. Parim R&B lugu oli Silk Sonic "Leave the Door Open".

12.novembril andis duo Silk Sonic välja esimese albumi "An Evening With Silk Sonic". Singlit “Smokin’ Out The Window” koos muusikavideoga esitleti 5.novembril. 9 looga plaadil olid veel varasemad singlid "Leave The Door Open" ja "Skate" ning loos "After Last Night" osalesid Thundercat ja Bootsy Collins.

28.novembril toimus The 2021 Soul Train Music Awards gala New York City ajaloolises Apollo Theater'is. Auhinnagalal esines Silk Sonic, kes võitis looga “Leave the Door Open” 3 trofeed.

8.veebruaril toimunud Briti Muusikaauhindade galal võitsid parima välismaa grupi auhinna Bruno Mars ja Anderson .Paak ehk Silk Sonic.

Silk Sonic tuli 14.veebruaril välja kaveriga Con Funk Shun loost "Love's Train".

Las Vegases jagati 3.aprillil 2022 64. korda Grammy muusikaauhindu, kus Silk Sonic sai neli auhinda. Nad võitsid aasta salvestise, aasta loo, parima R&B loo ja parima R&B esituse auhinnad.

Faktid

Bruno õed Presley, Tiara, Jaime ja Tahiti Mars moodustasid kvarteti The Lylas ning neilt on ilmunud kolm singlit - “Come Back” (2012), “Headed Home” (2013), “Voices” (2014).

Muud huvitavat