Haldi

Haldi andis 4.novembril kontserdi Pärnu Muuseumis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2011 - 09:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.11.2022 - 21:37
Eesti artist, Sooloartist, Country

Haldi Välimäe on Järvamaalt Imaverest pärit noor muusik ja laulukirjutaja. Haldi on õppinud Paide Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal, kaheksa aastat on tema pilliõpetajaks olnud Erki Reim. Ta on lõpetanud Viljandi riigigümnaasiumi ning õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Haldi esimene album "Raba" ilmus 18.mail 2017 plaadifirma Mortimer Snerd Records alt ning sisaldas 6 eestikeelset lugu. EP ''Raba'' sisaldab kuut omaloomingulist laulu mis tulid ise mõnest mõttejupist ja kitarrikäigust ning arenesid just sellisteks nagu plaadilt kuulda võib. Lisaks laulmisele saadab Haldi end kitarril, klaveril, elektrikandlel ja harmooniumil. Salvestatud Vaiko Epliku kodustuudios Kalda talus, Raplamaal. Plaati esitleti Viljandis Ugala teatri katusel.

Septembris 2017 avaldas Haldi soundcloudis loo “Loodusse”, mille sõnad on kirjutanud Janek Murd. Augustis 2018. aastal andis ta välja loo "Vari", mille salvestas, helisid sättis ja miksis Janek Murd oma Telliskivi stuudios. Aastal 2018 oli Haldi Üleriigilise Riigigümnaasiumite kontsert-etenduse „Vesi“ muusika autor ja muusikajuht.

Plaadi "Raba" nimilugu kõlas 2019. aasta XX tantsupeol "Minu arm" võimlejate koondkava "Rabahaldjad" saatemuusikaks ja lauljataril oli eriline au seda kohapeal ise laulda. Veebruarikuus 2020, Eesti Vabariigi presidendi pidulikul vastuvõtul Ugala teatrimajas laulis Haldi eestlauljana EV hümni.

9.juunil 2021 andis Haldi välja esiksingli "Suudlus" oma peagi ilmuvalt teiselt albumilt. Loos lööb kaasa ka Vaiko Eplik. Loo meloodia autor on Luisa Sobral ja sõnade autor Haldi Välimäe ise.

10.juulil avaldas Haldi singli "Taevalaed", mis on ka tema peagi ilmuva albumi nimilugu. Haldi esimese muusikavideo režissöör ja operaator on Ako Lehemets, tantsijatena astuvad üles Lisbet Neering ja Marko Reitalu.

"Taevalaed" ilmus 10. augustil digialbumina eestikeelsena. Salvestatud sai album Haldi enda armsas Viljandi kodus, helidega tegi maagiat Vaiko Eplik ning masterdas Peeter Salmela. Uus album "Taevalaed" sisaldas kaheksat lugu, mis on Välimäe sõnul sündinud armastusest, igatsustest, looduses uitamisest, elulistest mõtisklustest ja tõdemustest ning kirest muusika vastu. Lisaks laulmisele saadab muusik end kitarril, klaveril, harmooniumil ja basskitarril. Albumil löövad kaasa Vaiko Eplik ja Ott-Jaanus Heile.

Haldi lõi vokaalid laulule “METAMATEM” 22.oktoobril ilmunud Janek Murdi albumil.

Eurovisiooni lauluvõistluse 2017. aastal võitnud Portugali laulja-helilooja Salvador Sobral esines 14.detsembrl Alexela kontserdimajas täismajale. Õhtu tegi veelgi erakordsemaks see, et ühel hetkel kutsus Sobral lavale Eesti lauljanna Haldi Välimäe, kellega koos esitati eriline duett.

Haldi on märkinud, et tema missiooniks on hoida elus eestikeelse akustilise muusika kultuuri. Ta märkis saates "OP" 28.jaanuaril, et on hakanud nokitsema juba uue albumi kallal, mille puhul on seadnud eesmärgiks keskenduda pikemale protsessile, näiteks just salvestamise puhul.

8.maill oli Haldil, Hele Kõrvel ja Mari Jürjensil rõõm laulda emadele üle Eesti Estonia Kontserdisaalist, kus toimus traditsiooniline Emadepäeva kontsert, mida oli võimalik nautida ka ETV vahendusel.

Juunis 2022 etendus 11-nel korral Pärnumaal Soontagana/Pikavere vanas vallamajas metsavenna lugu Ants Kaljurannast – Hirmus Antsust. Etenduses "Ai, velled..." mängis ja laulis kaasa Haldi.

16.juulil esitles alternatiivroki trio Sibyl Vane Tallinnas Põhjala tehases asuvas Botiku baaris. Soojendajana oli laval Haldi.

Haldi andis 4.novembril kontserdi Pärnu Muuseumis.

Faktid

Haldi Välimäe
Sündinud 10.08.2000

Haldi isa Ants Välimäe (54) on Haldi muusikutee suur toetaja, töötab Pärnumaal Tori valla kultuurikeskuse direktorina. Tema abikaasa Lili (50) on muusikapedagoog ja samuti kultuurikorraldaja. Lapsed Tanel (29), Haldi ja Jaan Sander (10).

Muud huvitavat

Seotud videod

Haldi - Taevalaed
Haldi - Taevalaed

Artist: Haldi

Lugu: Taevalaed

Album: Taevalaed

Aasta: 2021