Haldi

10.juunil tuli välja Haldi & ans Flamingo omaloominguline pala “Muusika”. Tempokas ja rõõmsameelne “Muusika” on teine lugu, mida kuuleme ilmuva 6-loolise EP “Õige aeg” pealt. Singli esitluskontsert leiab aset juba sel 15.juunil Terminal plaadipoes.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2011 - 09:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.06.2024 - 12:00
Eesti artist, Sooloartist, Country

Haldi Välimäe on Järvamaalt Imaverest pärit noor muusik ja laulukirjutaja. Haldi on õppinud Paide Muusikakoolis klassikalise kitarri erialal, kaheksa aastat on tema pilliõpetajaks olnud Erki Reim. Ta on lõpetanud Viljandi riigigümnaasiumi ning õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Haldi esimene album "Raba" ilmus 18.mail 2017 plaadifirma Mortimer Snerd Records alt ning sisaldas 6 eestikeelset lugu. EP ''Raba'' sisaldab kuut omaloomingulist laulu mis tulid ise mõnest mõttejupist ja kitarrikäigust ning arenesid just sellisteks nagu plaadilt kuulda võib. Lisaks laulmisele saadab Haldi end kitarril, klaveril, elektrikandlel ja harmooniumil. Salvestatud Vaiko Epliku kodustuudios Kalda talus, Raplamaal. Plaati esitleti Viljandis Ugala teatri katusel.

Septembris 2017 avaldas Haldi soundcloudis loo “Loodusse”, mille sõnad on kirjutanud Janek Murd. Augustis 2018. aastal andis ta välja loo "Vari", mille salvestas, helisid sättis ja miksis Janek Murd oma Telliskivi stuudios. Aastal 2018 oli Haldi Üleriigilise Riigigümnaasiumite kontsert-etenduse „Vesi“ muusika autor ja muusikajuht.

Plaadi "Raba" nimilugu kõlas 2019. aasta XX tantsupeol "Minu arm" võimlejate koondkava "Rabahaldjad" saatemuusikaks ja lauljataril oli eriline au seda kohapeal ise laulda. Veebruarikuus 2020, Eesti Vabariigi presidendi pidulikul vastuvõtul Ugala teatrimajas laulis Haldi eestlauljana EV hümni.

9.juunil 2021 andis Haldi välja esiksingli "Suudlus" oma peagi ilmuvalt teiselt albumilt. Loos lööb kaasa ka Vaiko Eplik. Loo meloodia autor on Luisa Sobral ja sõnade autor Haldi Välimäe ise.

10.juulil avaldas Haldi singli "Taevalaed", mis on ka tema peagi ilmuva albumi nimilugu. Haldi esimese muusikavideo režissöör ja operaator on Ako Lehemets, tantsijatena astuvad üles Lisbet Neering ja Marko Reitalu.

"Taevalaed" ilmus 10. augustil digialbumina eestikeelsena. Salvestatud sai album Haldi enda armsas Viljandi kodus, helidega tegi maagiat Vaiko Eplik ning masterdas Peeter Salmela. Uus album "Taevalaed" sisaldas kaheksat lugu, mis on Välimäe sõnul sündinud armastusest, igatsustest, looduses uitamisest, elulistest mõtisklustest ja tõdemustest ning kirest muusika vastu. Lisaks laulmisele saadab muusik end kitarril, klaveril, harmooniumil ja basskitarril. Albumil löövad kaasa Vaiko Eplik ja Ott-Jaanus Heile.

Haldi lõi vokaalid laulule “METAMATEM” 22.oktoobril ilmunud Janek Murdi albumil.

Eurovisiooni lauluvõistluse 2017. aastal võitnud Portugali laulja-helilooja Salvador Sobral esines 14.detsembrl Alexela kontserdimajas täismajale. Õhtu tegi veelgi erakordsemaks see, et ühel hetkel kutsus Sobral lavale Eesti lauljanna Haldi Välimäe, kellega koos esitati eriline duett.

Haldi on märkinud, et tema missiooniks on hoida elus eestikeelse akustilise muusika kultuuri. Ta märkis saates "OP" 28.jaanuaril, et on hakanud nokitsema juba uue albumi kallal, mille puhul on seadnud eesmärgiks keskenduda pikemale protsessile, näiteks just salvestamise puhul.

8.maill oli Haldil, Hele Kõrvel ja Mari Jürjensil rõõm laulda emadele üle Eesti Estonia Kontserdisaalist, kus toimus traditsiooniline Emadepäeva kontsert, mida oli võimalik nautida ka ETV vahendusel.

Juunis 2022 etendus 11-nel korral Pärnumaal Soontagana/Pikavere vanas vallamajas metsavenna lugu Ants Kaljurannast – Hirmus Antsust. Etenduses "Ai, velled..." mängis ja laulis kaasa Haldi.

16.juulil esitles alternatiivroki trio Sibyl Vane Tallinnas Põhjala tehases asuvas Botiku baaris. Soojendajana oli laval Haldi.

Haldi andis 4.novembril kontserdi Pärnu Muuseumis.

11.veebruaril 2023 esitleti Tallinnas Kivi Paber Käärides Marju Marynel Kuudi loomingule pühendatud kogumikku „Marynile / For Maryn“. Kogumikul teeb kaasa terve rida Eesti muusikuid: Jarek Kasar, Vaiko Eplik, Miljardid, Mari Jürjens, Hannaliisa Uusma jne. Kogumiku koostamise algatanud muusiku Haldi Välimäe sõnul on Marju Marynel Kuudi muusika, olgu see ta omalooming või 60.ndatel-70.ndatel aastatel esitatud estraad, Eesti muusikamaastiku üks erilisemaid pärleid.

12.aprillil ilmus muusiku ja laululooja Haldi töötlus Pärnu alternatiivroki bändi Sibyl Vane palast "I Want You", kus löövad kaasa lisaks Haldile ka Sibyl Vane’i liikmed Helena Randlaht ja Heiko Leesment. „Minu jaoks on selle loo sünni taga sõprus. Spontaanselt reisin Sibyl Vane'iga kogu nende sügisese albumituuri kaasa ning pärast tuuri lõppu jäi mulle kõrvu kõlama just lugu "I Want You" mis hommikust õhtuni mind igal pool saatis. Niisiis võtsin ühel hetkel kätte pilli ja katsetasin oma lõbuks seda lugu seada ja salvestada. Olles esimese katsetusega algfaasis saatsin sõpradele Sibyl Vane'ist pisikese klipi, kellele see väga meeldis ja arenes välja mõte see laul ka just sellisel kujul avaldada,“ selgitas Haldi. Loo on arranžeerinud, salvestanud ja miksinud Haldi. Lisaks Haldi enda vokaalidele, kitarri- ning klahvpillipartiidele laulab ja mängib kitarri loos Helena Randlaht Sibyl Vane’ist. „I Want You“ töötluses kõlava bassipartii mänginud Heiko Leesmenti sõnul liigutas bändile saadetud demo neid juba esimesel kuulamisel.

5.juulil toimus Pärnus Wunderbaari esisel jõeäärsel alal minifestival, kus astusid üles Dagö, Sibyl Vane ja Haldi. 29.juulil esines Haldi 30. Viljandi pärimusmuusika festivalil.

8.juulil esinesid Haldi & ans Flamingo festivalil Võnge BSR laval.

3.novembril toimus Erinebate Tubade Klubis Funk Embassy LIVE, kus esinesid Silky Steps x Haldi & ans Flamingo.

5.novembril oli ETV saates "Hommik Anuga" külaline ansambel Flamingo, kes esitab 60-80-ndate aastate muusikat uues kuues. Bändi solist Haldi Välimäe ütles, et sellesse muusikasse armus ta juba lapsepõlves. "Nüüd on mul seitse poissi laval, kes mängivad nagu kulda ja see on fantastiline tunne." Esitamisele tuli ansambel Elektra lugu "Keegi".

Haldi Välimäe osales ansambli Lonitseera 15.novembril ilmunud albumil sügava sisuga talvelaulus "Talvelaps".

8.detsembril avaldasid Haldi & ans Flamingo omapoolse versiooni aastatel 1966-1981 tegutsenud ansambli Elektra laulust “Keegi”. Lugu on tegelikult omakorda Randy Crawford “You Might Need Somebody” kaver.

5.aprillil 2024 esinesid Haldi & ans Flamingo TMW raames Funk Embassy üritusel Von Krahlis.

10.mail ilmus Funk Embassy Records alt esimene Haldi & ans Flamingo originaalmuusika singel. “Meile kahele” on tempokas diskopõntsuga pala 10.augustil ilmuva EP “Õige aeg” pealt.

"Olen paar aastat Tallinnas olnud ja leidnud sõbrad, kellega muusikat teha," ütles Haldi Välimäe. "Oleme teinud lühialbumi jagu muusikat, mis nüüd tasapisi ilmub kuni 10.augustil ilmub kogu lühialbum. Albumil olen ma kõik vokaaliseaded ise teinud."

10.juunil tuli välja Haldi & ans Flamingo omaloominguline pala “Muusika”. Tempokas ja rõõmsameelne “Muusika” on teine lugu, mida kuuleme ilmuva 6-loolise EP “Õige aeg” pealt. Singli esitluskontsert leiab aset juba sel 15.juunil Terminal plaadipoes.

Faktid

Haldi Välimäe
Sündinud 10.08.2000

Haldi isa Ants Välimäe (54) on Haldi muusikutee suur toetaja, töötab Pärnumaal Tori valla kultuurikeskuse direktorina. Tema abikaasa Lili (50) on muusikapedagoog ja samuti kultuurikorraldaja. Lapsed Tanel (29), Haldi ja Jaan Sander (10).

Haldi & ans Flamingo koosseis:
Vokaal - Haldi
Elektrikitarr - Siim Siimer
Basskitarr - Mattias Tirmaste
Klahv - Oliver Kaljula
Trummid - Henrik Leibur
Perkussioon - Kristjan Tenso
Flööt - Siim Sõmer
Trompet - Jaan Mesi

Muud huvitavat

Seotud videod

Haldi - Taevalaed
Haldi - Taevalaed

Artist: Haldi

Lugu: Taevalaed

Album: Taevalaed

Aasta: 2021