Leaves' Eyes

22.märtsil ilmub AFM Recordsilt 11-looline album "Myths Of Fate". Järgmine videosingel oli 23.veebruaril "In Eternity".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.04.2011 - 00:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.02.2024 - 07:31
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Leaves' Eyes on endise norra kultusbändi Theatre OF Tragedy solisti Liv Kristine ja saksa metalbändi Atrocity liidri, Alex Krulli ühinemise tulemuseks. 2003.aastal loodud bänd on tänaseks kõige rahvusvahelisem gotik-metalli esindaja, ühendades liikmeid neljast Euroopa riigist.

Liv Kristine, Leaves’ Eyes kauni häälega lauljanna, karjäär algas 1990. aastate algul gothic metali stiilile aluse pannud Theatre of Tragedy’s. Et bänd eksperimenteeris sünge korina ja õrna naishääle, kauni meloodia ja tumedate tunnetega, hakati seda omapärase vokaalide kombinatsiooniga kollektiivi iseloomustama sõnadega "Kaunitari ja Koletise muusika". Tõepoolest, Liv Kristine õrn hääl toob silme ette Walt Disney muinasjutufilmist tuttavat kaunitari. Nautides Theatre of Tragedy uskumatut edu, muutus blond lauljanna kollektiivi reklaamnäoks, kuid paraku tekkisid eduka bändi ja veel edukama lauljanna vahel pinged ning 2003. aastal kümme aastat kestnud koostöö lõppes.

Vabanedes Theatre of Tragedy kütkeist, otsustas Liv Kristine tegelda just selle muusikaga, mis talle tõesti hingelähedane. Olles abiellunud 03.juulil 2003 aastal kauaaegse kallima, Atrocity kitarristi Alexander Krull’iga, moodustati koostöös abikaasa ja tema bändikaaslastega uus kollektiiv Leaves' Eyes.

Atrocity on huvitava ajalooga raskemuusikaansambel, kes 25 tegutsemisaasta jooksul on edukalt suutnud eksperimenteerida kõige erinevamate stiilide ja piiridega. Bändi laulja, põlvini ulatuvate ihaldusväärsete juustega Alexander Krull on öelnud: "Ma ei tea, kes mõtles välja need ahistavad reeglid, mida metalbänd peab järgima – sellised piirangud ei tule kunagi bändi loovusele kasuks!" Tundub, et tema põhimõtet on järginud terve bänd, sest esimeste, tehnilisemat laadi surmametalli sisaldavate plaatide juurest liiguti mängleva kergusega industriaalse gooti muusika juurde. 2004 ilmunud kauamängiv "Atlantis" ühendas endas parimaid stiilimuutused bändi ajaloost ning teenis mitmelt mainekalt raskemuusikaajakirjalt kuu parima plaadi staatuse.

Inspireerituna Liv Kristine lapsepõlvest ja maalilisest kodumaast Norrast sai Leaves' Eyes esimese, 2004. aastal ilmavalgust näinud albumi "Lovelorn" läbivaks teemaks muinasjutuline armastus. Plaat on mahe sulam gothic-rockist ning sümfoonilisest metalist, kõike kroonimas Livi kaunis vokaal.

Ka teine plaat, viikingilugude järgi nime saanud "Vinland Saga" (2005), jätkas tuttavat Norra temaatikat. Plaadil on ühtseks tervikuks seotud Norra karm loodus, värvikas ajalugu, tugevad karakterid ja halastamatud viikingid. Tulemuseks kontrastne ja jõuline eepos, mis pakub 12 lugu täis poeesiat ja romanssi, samas ka rokenrolli, gootirokki ning eepilist atmosfääri.

Leaves' Eyes kontsert-dvd “We Came with the Northern Winds - En Saga I Belgia“ ilmus 27.veebruaril 2009 ning oli kahest dvd-st ja kahest cd-st koosnev megapakett. Põhiosa moodustas 19.oktoobril 2007 Belgias salvestatud kontsert ning dvd-ga kaasnes akustiline tuur promomaks järgmist albumit "Njord".

28.augustil 2009 nägi ilmavalgust kolmas kauamängiv "Njord", orkestraalne ja sümfooniline, kauni naisvokaaliga metalmuusika karmidele Põhjala inimestele. Plaadi peategelane Njord (Njördr) on germaani rahvaste merejumal, kes kindlustas oma austajatele mitte ainult turvalist merereisi, vaid maa ja poegade kehastuses ka jõukust ja õnne. Eriti tõsteti esile ka singlina ja videona promotud lugu "My Destiny" .

2010. aastal toimusid muudatused bändi koosseisus, perekondlikel põhjustel lahkus kitarristist asutajaliige Mathias Röderer ning tema asemele asus hollandi death metalbändi Cypher üks loojaist Sander van der Meer. Basskitarri mängib nüüd J.B. Van der Wal ning trummide taha asus austria metalbändi Dignity asutaja Roland Navratil. Nii muutus Leaves' Eyes kõige rahvusvahelisemaks gotik-metalli esindajaks.

22.aprillil 2011 tuli ansambli neljas stuudioalbum “Meredead“. Nagu ikka, on kõigi laulude sõnad kirjutanud Liv Kristine ning osa tekste pärineb nii viikingite kui iirlaste ajaloolistest saagadest. 13 loo hulgast leiab nii vanu inglise kui norra traditsionaale kui modernset muusikat ning rohkete külalismuusikutega loodud teos võtab kuulates täiesti hingetuks. Singlina ja videona eelnes albumile Mike Oldfieldi kaver “To France“.

Ansambel asutas plaadiga end Meredead European tuurile. Aastast 2012 mängib trumme Felix Born.

2011 lõpus asus Liv Kristine stuudiosse oma neljandat sooloplaati salvestama. Lugusid aitas tal kirjutada bassimees J.B. van der Wal. Juba detsembris 2011 kõlas avalikkusele esimene lugu "Libertine", teises loos "Vanilla Skin Delight" laulab kaasa Tobias Regner.

Plaat "Libertine" sisaldas kokku 11 lugu ning ilmus Euroopas 5.septembril 2012 Black Rose Productions'ilt. Videona avaldati "Paris Paris".

7.jaanuaril 2013 avaldas Leaves' Eyes muusikavideo "Melusine", mis pandud kokku kontsertesinemistest.

2013 aastal lubab bänd uut albumit nimega "Symphonies of the Night".

Liv Kristine osales bändi Romanthica septembris ilmunud albumi "Eterno" ballaadil "Despierta". Esmakordsel laulis Liv hispaania keeles. Septembris ilmunud Fääri saarte bändi Tyr albumil laulis Liv duetti "The Lay Of Our Love".

Liv Kristine laulab loos "Born With A Broken Heart" Saksa ansambli Primal Fear 2014 jaanuaris ilmuval albumil.

Leaves' Eyes album "Symphonies of the Night" ilmus Euroopas 15.novembril 2013 ning sisaldab 13 lugu. Singli "Hell to the Heavens" video avaldati 8.novembril.

Liv Kristine andis 24.oktoobril 2014 välja oma viienda stuudioalbumi "Vervain", millel kuuleb 13 lugu.

Märtsis 2015 alustas bänd Saksamaal järgmise plaadi salvestamist. Album "King Of Kings" ilmus 11.septembril 2015 ning sisaldab 11 lugu. Esimest videot “The Waking Eye” esitleti 25.augustil.

2016 aastal vahetus naislaulja ning uueks solistiks tuli Elina Siirala bändist Angel Nation. Esimese kontserdi andis bänd uue lauljaga 17.aprillil. Muusikavideot loole "Edge Of Steel" esitleti 10.mail ning oktoobris tuli välja EP "Fires In The North".

12.jaanuaril 2018 ilmus Leave’s Eyes uus 11-looline album "Sign of the Dragonhead". Nimiloo video tuli välja 27.11.2017 ning loo "Across the Sea" video 31.detsembril.

Alexander Krulli teine bänd Atrocity tuli 6.juulil 2018 välja 11-loolise albumiga "Okkult II".

Leaves' Eyes andis albumist "Sign of the Dragonhead" 7.septembril välja duubelplaadi nn. Tour Edition. 30.augustil esitleti siit videot loole "Riders On The Wind".

Leaves' Eyes andis 9.augustil 2019 välja singli "Night Of The Ravens", mille autoriks Alexander Krull.

9.novembril teatas bänd, et on lahkunud kitarrist Pete Streit, kelle asemele asus Micki Richter.

23.oktoobril 2020 ilmus Leaves Eyes uus album "The Last Viking". Plaadil kõlab 15 lugu. Singli "War Of Kings" muusikavideot esitleti 28.oktoobril.

2020 aasta lõpus tuli välja viikingite elust kõneleb 95 minutiline film "Viking Spirit, mida filmiti 5 aastat. Lavastajaks oli Alexander Krull. Soundtracki autorid Jonah Weingarten & LEAVES‘ EYES.

12.novembril 2021 tuli singlina soundtrackilt välja lugu "Chain Of The Golden Horn".

Leaves' Eyes avaldas 10.detsembril 2021 nelja looga EP "Black Butterfly", mille singel koos videoga oli klassikaline "Silent Night".

Bändiga liitusid Andrea Nasso bassil ja Luc Gebhardt kitarril. 2022.aastal anti välja akustilise saatega singlilood "King of Kings", "Fairer than the Sun" ning "Dark Love Empress (Piano version)".

1.detsembril 2023 tuli bänd välja singli ja muusikavideoga "Forged by Fire", mille miksis, masterdas, produtseeris ja lavastas Alexander Krull.

Leaves' Eyes tuli 12.jaanuaril 2024 välja muusikavideoga singliga “Realm Of Dark Waves”.

22.märtsil ilmub AFM Recordsilt 11-looline album "Myths Of Fate". Järgmine videosingel oli 23.veebruaril "In Eternity".

Faktid

Koosseis 2011 aastal:
Elina Siirala – laulja (bändis 2016) - sünd. 27.10.1983
Alexander Krull – klahvpillid, vokaal (bändis 2003) – sünd. 31.07.1970
Joris Nijenhuis – trummid (bändis 2013) - sünd. 25.07.1985
Micki Richter – kitarr (bändis 2019)
Andrea Nasso - bass (bändis 2021)
Luc Gebhardt - kitarr (bändis 2022)


Lahkunud:
Thorsten Bauer – kitarr, bass (bändis 2003) – sünd 15.12.1973
Liv Kristine Espen¿s Krull – laulja (bändis 2003) – sünd. 14.02.1976
Sander van der Meer – kitarr (bändis 2010)
J.B. Van der Wal - basskitarr (bändis 2010)
Felix Born – trummid (bändis 2012)
Pete Streit – kitarr (bändis 2015)

Muud huvitavat