Daniel Bedingfield

Daniel Bedingfieldi hääl kõlab 18.novembril ilmunud Sharam singlil “Call To Me".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.01.2003 - 10:39
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.11.2016 - 20:47
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Daniel Bedingfield oli 21 sajandi alguse üks suurimaid leide inglise tantsumuusikas, kelle edu algas 2001 aasta 26.novembril ilmunud esimese singliga “Gotta Get Thru This", mis tõusis edetabeli #1 kohale kolmeks nädalaks järjest. Teiseks singliks oli 12.augustil 2002 ilmunud tantsupala "James Dean (I Wanna Know)", millele järgnes juba täispikk album jällegi nimega "Gotta Get Thru This" 26.augustil plaadikompaniilt Polydor. Danieli kolmas singel, mis taas UK #1 oli, ilmus tähelepanuväärselt täpselt aasta hiljem tema esimesest ning kandis nime "If You're Not The One" ent lugu oli seekord kena aeglane ballaadilik ning võlus just jõulumeeleolukust rõhutades.

Daniel Bedingfield on elanud küll enamuse oma elust Londonis ent on sündinud hoopiski kaugel Uus-Meremaal 03.detsembril 1979. aastal. Üles kasvas ta koos oma kahe noorema õega Lõuna-Londonis sotsiaaltöötajate perekonnas. Ometi kirjutas ta oma esimesed lood juba 6-aastasena ning alustas koos õdedega laulmistundide võtmist ning esines koos nendega kantribändis. Esimese süntesaatori sai muusik omale 16-aastaselt ning asus oma magamistoas lugusid valmistama. Just niimoodi kirjutas ta ka loo “Gotta Get Thru This”. Kuigi Daniel pakkus lugu mitmele Londoni stuudiole, ei võtnud neist ükski vedu ning nii otsustas noormees demoplaadi ise valmistada ja saatis selle kuulamiseks kolmele juhtivale diskorile. Üks neist, garagei fanatt nimega EZ, paigutas Danieli loo kogumikule “Pure Garage 4“ ning nii jõudis see undeground ringkondades kiiresti #1 hitiks. Lõpuks märkas noormeest Polydor UK, kes asus tema lugudest plaati lindistama.

”Gotta Get Thru This (New Version)” ilmus 31.märtsil 2003 ja siin kõlas juba kokku 16 lugu. Kui plaat läheb käima ägedate biitidega loos “Blow It Again“, milles kuuleme lisaks räppimistki, siis edasine muusika on juba vana tuttav eespoolkirjeldatud lugudega “James Dean“ ja “Gotta Get Thru This“. Uuemast materjalist pakutakse plaadi lõpuosas kolme akustilist versiooni seni juba ilmunud kolmelt singlilt “Gotta Get Thru This“, “James Dean (I Wanna Know)“ ning loomulikult kõige ilusamini kõlav “If You're Not The One“. Hoopiski huvitavaks kujuneb aga plaadi 12-s lugu “Never Gonna Leave Your Side“, mille hämmastavalt kaunid fraasid ja esitlus juba pikemat aega telekas nähtavas videos meid võlunud on. Nüüd singlina ilmus see lugu 21.juulil 2003 ja Daniel võitis sellega taas UK-s #1 hiti positsiooni. Uut plaati võib Eestis poelettidel kohata õige varsti.

Daniel Bedingfield annab välja kuuldavasti veelgi ühe singli oma esimeselt menualbumilt ning see saab olema “Friday“, mis ilmub 20.oktoobril 2003. Hoopis rockilikuma loo video pidavat olema ka midagi uudsemat senistest uimasevõitu eelmiste menukate singlite omast. Veel uudistest on teatatud, et Daniel osaleb kampaanias Children In Need 2003 ning on lindistanud selle jaoks ametliku singli, mis on duett kuulsusega Elton John. Inglismaal populaarse korjanduse jaoks antakse singel välja novembris.

Daniel on lõpuks 2004 aasta sügisel taas tagasi ning juba 15.septembril kõlas esmakordselt BBC raadios tema uus lugu "Nothing Hurts Like Love". Väga kõva hitipotentsiaaliga laulu autoriks on Diane Warren ning singel ilmub UK-s 25.oktoobril. Danieli teise albumi produtsendiks on seekord Jack Joseph Puig ning plaat nimega "Second First Impression" ilmus 08.novembril 2004. Oma esimest singlit "Nothing Hurts Like Love" esitles laulja esmakordselt UK telekas 08.oktoobril saates "Top Of The Pops".

"Wrap My Words Around You" oli Danieli teine singel uuelt plaadilt ning UK-s ilmus see 07.02.2005 ja kolmas singel "The Way" ilmus 16.05.2005.

Aastatel 2006 kuni 2011 ei osalenud Daniel aktiivselt muusikas.

15.märtsil 2012 esitles Daniel uut videot "Rocks Off", mis ilmus singlina. B-pooleks oli lugu "It's Not Me, It's You". 24.aprillil ilmus temalt EP "Stop The Traffik - Secret Fear", millel viis lugu.

2.novembril 2012 esitles Daniel õudukat videot loole "Secret Fear".

22.juulil 2013 avaldas Daniel seitsme looga EP "Stop The Traffik – Secret Fear". Uueks singliks oli 12.juunil 2013 "Every Little Thing".

Daniel Bedingfield kirjutatud lugu "Testify" kõlas 13.11.2015 ilmunud The X Factor UK 2014 võitja Ben Haenow albumil.

Daniel Bedingfieldi hääl kõlab 18.novembril ilmunud Sharam singlil “Call To Me".

Muud huvitavat