Katy B

1.oktoobril ilmus Katy B uus singel "Open Wound" featuring Jaz Karis, mis pärit 5.novembril avaldatud "Peace And Offerings" EP-lt. 5.novembril esitles ta "Lay Low" muusikavideot.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.05.2011 - 09:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.11.2021 - 06:57
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Katy B on inglise laulja ja helilooja. Ta on dubstep, rnb, funky, house ja uk garage laulja ja on esinenud varem nime all Baby Katy. 2009 aastal sai Katy B plaadilepingu Columbia Recorsi alla kuuluva Rinse’ga. 2010 avaldas ta oma esimese singli ning aprillis 2011 ilmus kolm aastat ettevalmistatud heliplaat.

Kathleen "Katie" Brien sündis 8.mail 1989 Lõuna-Londonis. Noore tüdrukuna oli ta R'n'B fänn, kes mängis klassikalist klaverit ning üritas laulda kui Destiny's Child. Vanemate õhutusel õppis Katy The Brit School’is, mille on lõpetanud ka Adele, Amy Winehouse ning Katie Melua. 2010 aastal lõpetas ta Londoni ülikooli Popular Music at Goldsmiths. Esimene läbimurre muusikas oli 17-aastaselt kui ta laulis DJ NG ja MC Versatile loos "Tell Me", millest sai hitt UK funky house scenes.

04.aprillil 2011 ilmus Katy B album “On a Mission“, mis debüteeris UK-s #2 positsioonile. Albumi produtsendiks on Geeneus, kes on eraraadio Rinse FM asutaja. Plaadi muusika meenutab ansamblit Sugababes nende varasemast ajast kui kõik oli veel hästi. Albumist kirjutas Natalie Shaw BBC Musicust: "Plaadi lood liiguvad imelise kergusega läbi house, dubstep, drum’n’bass, rave, UK garage ja RnB ning iga laul siit 13-st võiks eraldi singlitabelisse tõusta“.

Albumil “On a Mission“ kõlab juba neli seniilmunud singlit nagu "Katy On a Mission" ja "Lights On" koos lauljatariga Ms. Dynamite, mis mõlemad olid UK top-5 hitid. Lisaks "Perfect Stranger" koos dj-dega kooslusest Magnetic Man ja vahetult enne albumit tulnud neljas singel "Broken Record". Lugusid on aidanud Katyl kirjutada veel DJ Zinc ja Benga Magnetic Man'ist.

Katy B's esimene singel "Katy On Mission" avaldati 22. augustil 2010 ning lisaks edule ametlikus singliedetabelis oli see #1 UK Indie Chart’is. Loost rääkides nimetab Katy, et see on tunnetest, mis teda valdavad koos oma sõpradega rave peole minnes. Juba aastal 2009 oli Katy B esinenud Londonis Jazz Festivalil koos lauljaga Ms Dynamite ja koostöös valmis Katy teine singel "Lights On ", mis ilmus UK-s 19. detsembril 2010 ja debüteeris number 4-ks UK Singles Chartis. Katy auks oli olla 25.septembril 2010 üheks esinejaks menukal üritusel “BBC Radio 1Xtra Live at Wembley Arena“.

Katy B albumil kõlab lugu "Perfect Stranger", mis ilmus singlina 03.oktoobril 2010, esindades kontserttrio Magnetic Man plaati. 90-ndatel kohtunud dubstep produtsendid ja dj-d on Benga, Skream ja Artwork ning Katy vokaalid kõlavad nende albumil veel loos "Crossover".

Katy B andis välja oma kolmanda singli "Broken Record“ UK-s 25. märtsil 2011 ja see jõudis kohale number 8. iTunes on üleval kogu singli remikside kogu (Geeneus, Zinc, Jacques Greene, DJ Fresh ja Todd Edwards).

01.juunist 2011 oli Katy B albumit "On A Mission" võimalik osta ka Eestis. "Easy Please Me", mis valiti järgmiseks singliks, tuli 05.juunil 2011.

28.augustil 2011 tuli plaadi viies singel "Witches Brew", millel b-poolena lisati uus lugu "See Through". Katy B debüütalbum "On A Mission" ilmus USA-s 13.sptembril 2011. Kuuendaks singliks oli "Movement", mille video võeti üles Ibizal.

Katy laulis vokaalid Mark Ronsoni produtseeritud Coca-Cola® reklaamloole "Anywhere In The World" 2012 Londoni Olümpiamängudeks.

Suvest 2012 oli Katy B tegevuses uue muusikaga, abiks Guy Chambers, Mark Ronson ja DJ Geeneus.

7.detsembril 2012 avaldati vabalt allalaaditav "Danger EP", millel neli lugu - "Aaliyah", "Got Paid', "Light As A Feather" ja nimilugu "Danger". Kaasa löövad Jessie Ware, Diplo, Geeneus, Jacques Greene, Iggy Azalea, Zinc ja Wiley.

10.mail 2013 esitles ta esimest ilusat house-pop singlit "What Love Is Made Of". Singli video esilinastus VEVOs 30.mail ning singel ilmus 8.juulil. Tantsulisust lisas Felix Da Housecat remix.

Katy B järgmine singel "5am" tuli 28.oktoobril ning videot esitleti VEVOs 30.septembril. 4.novembril anti "5am" välja 5-loolise EP-na, millel kõlas uus houselugu "I Like You".

Katy B laulis sisse vokaalid house duo Dimitri Vegas & Like Mike Beatport #1 singlile "Find Tomorrow (Ocarina)", mille uus versioon avaldati 28.novembril 2013.

Kolmanda singli "Crying For No Reason", mis on klaveriga ballaad, videot esitleti VEVOs 27.detsembril 2013. Singel oli UK #5.

Columbia Records avaldas 7.veebruaril 2014 Katy B albumi "Little Red", millel 12 lugu. Juba ilmunud kolmele singlile lisaks kõlas 2012 detsembris avaldatud "Aaliyah" feat Jessie Ware, samuti 19.jaanuaril raadiotele esitletud "Still".

Katy B räägib oma albumist: ”Albumil Little Red esinevad minuga koos artistid, kel on palju enam elukogemust. Inimsuhted on muutunud tõsisemaks, olen kolinud üksi elama ja hoolitsen ise kõikide asjade eest. Ka minu sõbrad käivad sama rada – uue albumi teemad on just sellest, täiskasvanuks saamise eluetapist”.

16.veebruaril 2014 oli album "Little Red" esimese nädalaga UK #1.

19.aprillil 2014 tuli albumist uus versioon "Little Red: Remixes". Singel "Still" ilmus 28.aprillil ning selle video linastus VEVOs 1.aprillil.

19.augustil 2014 tuli Katy soundcloudi üles seniavaldamata lugu “Little Red Light”.

Katy B lõi kaasa Londoni house duo Gorgon City 7.oktoobril 2014 ilmunud albumi loos "Lover Like You".

2015 aasta 16.oktoobril tuli Ministry of Sound labelilt välja Londoni housemusa produtsendi KDA singel “Turn the Music Louder (Rumble)“, kus löövad kaasa Tinie Tempah & Katy B. Muusikavideo avaldati Vevos 8.oktoobril. UK #1 singliks tõusti 23.oktoobril.

11.detsembril esitles Katy B soundcloudis lugu “Calm Down”. mis valmis koostöös produtsentidega Four Tet ja Floating Points.

21.jaanuaril 2016 tuli Katy B singel “Lose Your Head”, mille produtseeris Londoni punt The HeavyTrackerz. Kaasa löövad veel Briti räpparid J. Hus & D Double E. Järgmine singel oli "Who Am I" with Major Lazer & Craig David, mille video tuli välja 23.veebruaril.

29.aprillil 2016 tuli Sony Music alt välja Katy B kolmas album "Honey", millel kõlab 13 lugu. 6.aprillil avaldati Katy B & Chris Lorenzo loo “I Wanna Be” muusikavideo. Loo autoriteks on Kathleen Brien, Chris Lawrence ja Kerli Kõiv.

Katy B sai au laulda 17.juunil 2016 avaldatud klubihümnis “Freak Like Me“, mille lõid produtsendid Lee Walker ja DJ Deeon.

19.veebruaril 2021 avaldasid Moses Boyd & Katy B singli "2 Far Gone".

Katy B tuli 12.augustil välja comeback singliga "Under My Skin", millele valmis ka video.

1.oktoobril ilmus Katy B uus singel "Open Wound" featuring Jaz Karis, mis pärit 5.novembril avaldatud "Peace And Offerings" EP-lt. 5.novembril esitles ta "Lay Low" muusikavideot.

Faktid

Pärisnimi: Kathleen Brien
Sünniaeg: 8.mai 1989
Sünnikoht: Peckham, South London
Pikkus: 160 cm
Varased eeskujud: Destiny's Child, Ne-Yo

Muud huvitavat