Yasmyn

5.juulil tulid Lexsoul Dancemachine ja Yasmyn lagedale ühislooga “All Night Long”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2011 - 20:51
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.07.2024 - 15:20
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

Yasmyn on Eesti noore uue laine soulmuusika tugevaimaid naisartiste. Eestis pole aga kunagi varem nii head RnB’d tehtud.

YASMYNi debüütalbum “SlowFall” ilmus 8.aprillil 2019. Kümne looga album on salvestatud, mix’itud ja master’datud Kaspar Kolgi poolt Los Angeleses ning valminud koostöös produtsentidega üle maailma: Eestist Yungmoon ja Onyx, Hispaaniast Drisket, Venemaalt Ijuu ning USAst Webby ning Baby Winsch, kellest viimane on teinud koostööd räppar Lil Pumpi ning produtsent Timbalandiga. Lisaks YASMYN’ile teeb lugudes kaasa veel Floridast pärit lauljatar Hennessy, Los Angelese räppar Moeazy ning Eestist pärit KKPalmy. Plaadi nimiloole valmis ka muusikavideo, mis on filmitud Mehhiko piiri ääres asuvas kõrbes, video režissööriks on Kaspar Kolk. Teine singel oli “Till U Make It”.

Album tõstis noore artisti nii kriitikute kui ka kohaliku R&B ja hip-hop skeene huviorbiiti. Samuti avanes tal võimalus esineda selle aasta jaanuaris Hollandis, Euroopa suurimal ja olulisimal uue muusika festivalil Eurosonic Noorderslag, viies oma muusika rahvusvahelise publiku ja muusikatööstuse võtmeisikute ette. YASMYNi lavalist olekut on erinevad välismaised muusikaväljaanded kirjeldanud kui hüpnootilist segu R&Bst, trapist, popist ja hiphopist.

13.juunil 2019 avaldas YASMYN koostöös Inglise produtsendi Johnny Bloomsiga suvehiti “Madman”. “Kuna Johnny tundub mulle veidi hullumeelne ja tema üheks kireks on muuhulgas motosport, siis laulu teemavalik sündis justkui iseenesest,” kirjeldas YASMYN “Madmani” sünnilugu. Johnnyle sümpatiseerib YASMYNi juures tema laid-back ning siiras olek. “YASMYN on vaatamata oma noorusele enesekindel ja küps artist, kellesse mul on palju usku,” rääkis Johnny.

19.märtsil 2020 ilmus digikanalites tema viie looga EP "Illusions". “Ma ütleks, et “Illusions” ei räägi otseselt mingist kindlast teemast, vaid pigem on see peegeldus minu emotsioonidest ja tunnetest, mida kogesin loomise ajal. Sügis ja talv on pimedad ajad.. ja ma arvan, et seda on albumil kuulda. Ta on veidi tumedam, aeglasem ja melanhoolsem, võrreldes minu debüütalbumiga”, kirjeldas YASMYN lühialbumi olemust. “See EP on palju küpsem kui mu varasem looming. Naiselik, kuid jõuline. Põhjus, miks ma ei taha väga täpselt temaatikast rääkida on see, et ma tahan, et kui inimene seda kuulab, siis ta saab sõnade ja meloodiatega samastuda täpselt nii nagu ta naturaalselt soovib. Andes mingisuguse vihje ette, siis olen selle juba ära sõnunud ja inimesel tekivad eelarvamused,” sõnas YASMYN. Samas valmis ka lühi-dokumentaalfilm, mis peegeldab YASMYNi muusikalist ja isiklikku kasvamist ning loomeprotsesse.

6.augustil 2020 tuli välja YASMYNi loo "Rich" muusikavideo. Loo visuaal valmis koostöös brändiga Kiss ‘n’ Thrill, mille loojateks on Katri Katsi ning Juhani Särglep. Lisaks olid video filmimisel abiks Liisa-Chrislin Saleh, Joonas Särglep, Jan Küp ja Fankadelik Vintage. “See on kõige ägedam video, mis mul senimaani on ja ma loodan, et see ei jää meie viimaseks ühiseks koostööks,” rõõmustas laulja. “Kui ma kuulsin selle loo instrumentaali, mis on loodud produtsent ONYXi poolt, siis ma tahtsin teha lugu, mis oleks trap. Sõnu kirjutades mõtlesin, et ma ei taha räppida asjadest, mida mul ei ole. Väga silmakirjalik on kuulda artiste räppimas rahast, naistest ja narkootikumidest, mida neil ei ole, seega mõtlesin, et teen selle üle nalja ja kirjutan sellest, mida mul tegelikult on ja mida mul pole. Ma olen rikas aga mul pole raha – toimib ju väga hästi,” avab Yasmyn loo tagamaid.

Yasmyn ja Rita Ray tegid kaasa 20.novembril 2020 ilmunud Anett debüütalbumil "Morning After".

26.mail 2021 ilmus plaadifirma TIKS rekords alt Yasmyni teine album “YASMYN”, mis stiililt rändab moodsa souli ja R’n’B helimaailma radadel. “Tunnen, et olen jõudnud uue albumiga žanrini, mis iseloomustab mind muusikaliselt kõige enam ja peegeldab seda, mida ma artisina teha soovin,” lisab Yasmyn. “YASMYN” sisaldab loomingut erinevatelt Eesti ja USA produtsentidelt, lisaks teeb kaasautorina kaasa Kaspar Kolk, kes on ka miksinud kogu albumi materjali. Albumi materjalist on ilmavalgust näinud juba kaks singlit, armastuslugu “How Much” ja positiivne ning empowering lahkumineku lugu “I Had It Good”. Albumi läbivaks teemaks on armastus, nii endasse kui teistesse, viies meid läbi armastuse erinevate faasidest – armumisest, suhtest, lahkuminekust ning nende protsesside pidevast ringlusest.

YASMYN ja Gram-Of-Fun tegid kaasa 7.detsembril 2021 TIKS rekords alt ilmunud klahvpillimängija ja laulja Joonas Mattias Sarapuu sooloprojekti Jon Hazel debüütsinglil “Corner Of My Eye”. Loos kohtuvad magus vokaal, soulised biidid ning mõjutused indie’st alternatiivse popini.

26.jaanuaril 2022 Alexela Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal saatis kõiki galal ülesastuvaid esinejaid sümfooniaorkester, kellele sobivasse võtmesse olid ka artistide armastatud lood seatud. Üheks esinejaks oli YASMYN, kes võitis aasta naisartisti tiitli.

6.aprillil ilmus TIKS rekords alt YASMYNi uus singel “Out Of My Mind”. Lugu on valminud koostöös YASMYNi elukaaslase ning produtsendi Caspar Mágusega ning bändiliikmete Rainer Meinarti ja Siim Avangoga. “Kui peaksin lühidalt kokku võtma, siis see on lugu ihast, sobides hästi õhtuseks kuulamiseks näiteks magamistuppa,” muheles YASMYN.

22.aprillil avaldasid Caspar Mágus ja YASMYN mõnusa ujuva loo "Nobody Else".

Aastaid tagasi noori ja vanu muusikasõpru hullutanud ja auhindu noppinud Bedwetters on tagasi ja avaldas 22.juunil koos aasta naisartisti YASMYNiga loo “Miss Hurricane”. Loole valmis ka futuristlik video, milles artistid seilavad tulevikumerd piraadilaevaga Mindworks.

Yasmyn uus lugu “Dance With Me” tuli välja 29.juunil. "Minu uus lugu "Dance With Me" räägib täpselt sellest, mida kuulda on. Tahtsin luua midagi lihtsat, kaasahaaravat ja lõbusat. Midagi, mis on minu viimase aja loomingust pisut teistsugune," seletas Yasmyn. Lugu ilmus koostöös plaadifirmaga TIKS rekords ning selle produtsendiks on Caspar Màgus, kes on ka singlikujunduse autor.

“Dance With Me” sai 6.juulil Vita Picturaga koostöös valminud tantsulise muusikavideo. “Olen alati tahtnud teha korralikku muusikavideot koos tantsuga. Lugu räägibki tantsimisest ja kuna olen viimasel ajal edendanud enda tantsuoskusi, siis mõtlesin miks mitte end proovile panna. Usun, et selle videoga murran jätkuvalt Eestis olevat stigmat, et naisartistid peavad end tagasi hoidma ja enda seksapiilsust varjama,” kommenteeris YASMYN.

9.juulil esines Yasmyn Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind ning 7.augustil Põlvas Intsikurmu festivalil. 27.augustil esines Yasmyn Tallinnas Telliskivi Kvartalis FlexFestil.

R'n'B laulja Yasmyn avaldas 30.novembril singlid "Money Man" ja "Sugar". "Üks lugu räägib meesterahva perspektiivist, kes üritab rahani jõuda ja soovib, et tal poleks ühtegi finantsilist muret. Teine lugu on naisest, kes otsib rikast meest ehk "suhkruissit", jõudes teekonnal arusaamiseni, et miski pole tasuta. Mõlemas loos on põhisõnumiks see, et raha on vastutus. Mulle tundus, et nad täiendavad üksteist ja sobivad hästi kokku," kommenteeris artist. Loole "Money Man" on oodata Londonis filmitud videot kaksikvendade Eskobros poolt.

YASMYN tähistas 10.detsembril Fotografiskas suurejoonelise kontserdiga oma 23. sünnipäeva ning kostitas publikut nii avaldamata lugude kui ka nostalgiliste üllatustega. Laval olid 4 tantsijat ja 3 bändipoissi.

14.jaanuaril 2023 Eesti Laul teises poolfinaalis tuli täiesti uues versioonis esitamisele Joel de Luna lugu “Opera on Fire”, mida esitas tema tütar YASMYN.

YASMYN andis 24.märtsil kontsertklubis D3 koos oma bändiga selle aasta esimese suurema soolokontserdi. Kontsert kergitab muu hulgas saladuskatet YASMYNi järgmiselt kauamängivalt.

Yasmynil ilmus 20.aprillil muusikavideo sügisel avaldatud loole "Money Man", mis valmis Rauli ja Romet Esko ehk EskoBrosi käe all. Muusikavideos teeb kaasa Los Angelesest pärit artist Infanine. Värske visuaal ei ole artistide sõnul loodud vaid laulu sõnumi kajastamiseks, vaid peegeldab eelkõige raskusi, pingutusi ja võitlust finantsiliste eesmärkide saavutamiseks, millega inimesed igapäevaelus rinda pistma peavad. Muusikavideo salvestati Londonis vendade Eskode eestvedamisel, kes õpivad seal ka režissöörideks. "Meil oli algselt kontseptsioon teise laulu muusikavideo jaoks, kuid otsustasime viimasel hetkel ümber ja tulemusena sündis see teos," rääkisid nad. "Yasmyn on erakordselt andekas ja see kajastub ka igas kaadris."

1.juunil tuli välja singel "Only For You", mis räägib kahe inimese värskest armastusest, mis ei ole veel nende vahel füüsiliselt realiseerunud. Selleks, et see juhtuks, paneb üks osapool teise ultimaatumi ette: kui sa mu armastust tõeliselt hindad, annan sulle oma südame, ja ainult sulle," kirjeldas Yasmyn, millest lugu räägib. "Mu eesmärk on panna selle looga inimesed tantsima ja täita neid "mul on crush" tüüpi sooja tundega." Lugu on kirjutatud koos Kaspar Kolgiga, kes on ka loo produtsent. Yasmyni uue singli ja tulevase albumi väljaandja on lauljatari enda ja Kaspar Kolgi plaadifirma FastRise koos TIKS Rekordsiga.

9.juunil oli Yasmyn laval Paavli Kultuurivabriku avamisfestivalil.

Yasmyn avaldas 19.juulil singli "Early Bird", mis iseloomustab tänapäeva suhetes toimuvat, kuid on maskeerunud lihtsa ja lõbusa popmeloodia taha. "Tihtipeale ajavad inimesed suhetes taga midagi kättesaamatut, unustades enda väärtushinnangud ja kaotades iseenda, jättes samal ajal ilusa ja lillelise pildi ülejäänud maailmale," kirjeldas Yasmyn.

30.juulil esines Yasmyn Tallinnas Kadrioru pargis Sume festivalil. 9.septembril esines YASMYN Narvas Vabal Laval (Linda 2).

14.septembril ilmunud singel "Broken" on originaalversioonis Yasmyni lemmiklaul tema varalahkunud isa Joel Deluna repertuaarist, mille produtsent Caspar Maagus lõi uueks versiooniks tehisintellekti Al abiga.

Yasmyn kolmas album "Round III" ilmus 27.septembril TIKS Rekordsi alt. Albumi 14 lugu on produtseerinud Caspar Maagus. Plaat on Yasmyni sõnul mitmekesine muusikaline teekond inimkogemuste ja emotsioonide sügavustesse, südamlikest vestlustest enesevõimendamiseni, uue armastuseni ja lahti laskmiseni. "Hingelised ballaadid, hip-hop'i rütmid ja tantsulood kõlavad sügavalt. See on austusavaldus vastupidavusele, eneseteadvusele ja muusika muundavale jõule. See album esindab minu kasvu artistina, näidates küpset ja viimistletud kõla, mis on nii kaasahaarav kui ka meeleolukas."

Yasmyn andis albumi "Round III" esitluskontserdi 9.detsembril JAIK saalis, Telliskivi Loomelinnakus.

TeliaTV Inspira 4. sünnipäeva puhul jõudis 18.veebruari õhtul kanali eetrisse ainulaadne kontsert Inspira Unplugged, kus astusid hubases miljöös lavale Trad.Attack!, Elephants From Neptune, Liis Lemsalu, Yasmyn ning Daniel Levi. Inspira 4. sünnipäeva puhul tuli igalt artistilt esitlusele 4 laulu.

Yasmyn osales 7.märtsil ilmunud Karl Killing albumil "37" loos "hoitud’".

Alates 22.märtsist jõudis Eesti kinolevisse uus muusikadokumentaalfilm “YASMYN. Selgus päevaks või kaheks”. Režissöörid on Anastasia Zazhitskaya ja Georgius Misjura. Dokumentaalfilm jälgib YASMYNi tegemisi koroona-ajal, mil kontserttegevus oli suures osas seiskunud ning tuli leida muid võimalusi, kuidas hakkama saada. Muusika tegemise kõrvalt hakkas YASMYN sel ajal muuhulgas küünetehnikuks. Film jälgib nii õnnestumisi kui ka madalhetki, jõudes lõpuks välja suurele esinemisele Eesti Muusikaauhindadel.

YASMYN avaldas 29.mail oma kauaoodatud esimese eestikeelse singli “Vaata Mind”. Loo, millel on mõjutusi žanritest afrobeats ja amapiano, on produtseerinud Karl Killing ja Caspar Magus. Artisti sõnul räägib see laul kirglikust suhtest ja emotsionaalsest ühendusest kahe inimese vahel. “See on kutse avada oma süda ja lasta end täielikult armastusel kanda. Laulus kirjeldan mahedat ja intensiivset tunnet, mida pakub lähedus, kui kõik kaardid on laual ja midagi pole varjata,” selgitas YASMYN.

31.mail esines Yasmyn Paavli Kultuurivabriku sünnipäeva festivalil.

5.juulil tulid Lexsoul Dancemachine ja Yasmyn lagedale ühislooga “All Night Long”.

Faktid

Yasmyn
Kodanikunimi: Sinencia Jasmine Kass
Sündinud 10. detsembril 1999

Yasmyn on pühendunud muusikale, kuid teenib leiba ka küünetehnikuna. "Tööd on vaja teha ja küünetehniku töö mulle meeldib, sest see on loominguline ja distsiplineerib. Olen sertifitseeritud küünetehnik."

*2019. aastast on ta elukaaslane produtsent Caspar Mágus (Kaspar Kolk)

*Yasmyni isa oli üks esimesi musta­nahalisi muusikuid Eestis, 2017.a. meie seast lahkunud Joel De Luna ja ema on Victoria Kass.

*Yasmyni vend on Antonio Sebastian Kass ehk Mick Moon, kes teeb samuti muusikat ja on joogaõpetaja. Sündinud 16.07.1997.

*Nende tädi Carmen Kass on maailmakuulus supermodell ja malefunktsionäär

Yasmin bänd:
Yasmyn - vokaal
Rainer Meinart - trummid
Caspar Magus - elektroonika
Siim Avango - bass

Muud huvitavat

https://www.facebook.com/yasmyntheprincess/
https://www.instagram.com/yasmyntheprincess/

Fotod: Marleen Muhuste, Martin Kosseson, Gerli Tooming

Seotud videod

Yasmin ft. Infanine - Money Man
Yasmin ft. Infanine - Money Man

Artist: Yasmin ft. Infanine

Lugu: Money Man

Aasta: 2023

YASMYN - Dance With Me
YASMYN - Dance With Me

Artist: YASMYN

Lugu: Dance With Me

Aasta: 2022