Darren Hayes

Darren Hayes uus album "Homosexual" ilmus 7.oktoobril. 14-st lugu sisaldava plaadi singel "All You Pretty Things" tuli välja 18.augustil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.05.2002 - 10:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.10.2022 - 07:21
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Darren Hayes nimi seostub meile eelkõige Austraalia pop duoga Savage Garden, mis koosnes kahest muusikat armastavast mehest Darren Hayes ja Daniel Jones ning oma muusikat on nad kirjutanud alates 1994 aastast alates. Brisbane äärelinnast pärit duo murdis kodumaal läbi juba esimese 1996 aastal ilmunud singliga “I Want You”, millest sai samal aastal Austraalia edukaim singel. Peale seda on duo andnud koostöös Columbia Recordsiga välja kaks väga edukat albumit: 1997 – “Savage Garden”(produtsent Charles Fisher) ja 1999 – “Affirmation” (produtsent Walter Afanasieff). Kokku on ansambel tänaseks müünud üle maailma 30 miljonit albumit. Tõeline saladus peitub aga ilmunud singlites, mida on nüüdseks kokku juba 11 ning neist viimane “Hold Me” ilmus 2001 aasta 15.jaanuaril.

Samal aastal läksid meeste teed lahku ning Darren asus ette valmistama oma esimest sooloalbumit, mille muusikas on aimata mõjutusi tema lemmikutest, kelleks on Michael Jackson, Smokey Robinson and Marvin Gaye. Plaadi esimene singel “Insatiable” laulja meeletult kõrget ja puhast faltsetti, mis annab laulule tõeliselt omapärase ja ainuisikulise eripära. Album “Spin” ilmus üle Euroopa aprilli alguses ning selle muusika on puhas emotsionaalne pop ning Darren on oma albumi kaasprodutsent ja lugude kaasautor.

Albumil "Spin" kõlas 12 värsket lugu, mille Darren kirjutas koos Greg Biecki (Strange Relationship, I miss You), Rick Nowelsi (Like it or not, Creepin' up on You), Robert Conley (Crush) ja Walter Afanasieffiga (Insatiable, Heart Attack), kes on koos Darreniga ühtlasi ka albumi kaasprodutsent. Esimeseks singliks plaadilt valiti "Insatiable" kus laulja ilmutab tohutult kõrget ja puhast falsetti, mis pälvis ka kriitikute silmis imetlust. Singel tuli välja 14. jaanuaril 2002. Teine singel "Strange Relationship" tuli välja 27.mail ning kolmas single "Crush" 2.septembril. Antud lugu räägib Darreni lõbusatest mälestustest ning teda ennastki mõjutanud sündmustest ja inimestest samal ajajärgul. Albumilt viimane singel "I Miss You" ilmus 30. oktoobril. Albumil oli head minekut Suur- Britannias ning ka eesti raadiojaamades on Hayesi lood juba rahvale tuttavaks mängitud.. Sama aasta suvel esines Darren ühtlasi Londonis Hide Parkis üritusel \"Party in the Park\", kus ta samuti rahvalt väga hea vastuvõtu osaliseks sai.Koos albumiga kaasnes üle Euroopaline "Too close for Comfort" – nimeline kontserttuur, mis 31.okt. Eestissegi jõudis. Kontsert toimus Saku Suurhallis ning korraldajaks Eesti poole pealt sai Jüri Makarov. Samal aastal coverdati Human Nature poolt Hayesi ja Rick Nowelsi poolt kirjutatud lugu "When you say you love me". Sama laulu coverdas uuesti ka Clay Aiken. Darren ise oli laulu avalikustanud vaid bonus-trackina.

2003 aastaks aja maha võtnud Hayesi võis aga ootamatult näha Austraalias Aria 2003 auhindade jagamisel, kus ta esines Delta Goodremi auks, kes oli pälvinud mitu märkimisväärset auhinda. Darren esitas, coverdas Delta laulu \"Lost Without You\". Hayesi esitus ja laulu töötlus lõid pahviks mitte ainult saalis oleva rahvamassi, vaid ka Delta enda, kuna Darreni ootamatu lavale ilmumine oli olnud auhinnagaala läbiviiate poolseks üllatuseks. Goodrem oli pisarateni liigutatud, ning mis veelgi tähelepanuväärsem - D. Goodrem ja Hayes polnud enne kontserti isegi mitte kunagi varem silmast silma kohtunud, ent Darren sõitis Ameerikast, San Franciscost, vaid selle sündmuse jaoks Austraaliasse.

Darren naasis järgmise albumiga 2004 aastal ent enne seda jõudis ta sisse laulda ilusa koverversiooni ansambli E.L.O loost “Strange Magic“, mis kõlab Tommy O'Haver'i lavastatud lastefilmis “Ella Enchanted“ kus peaosa mängib Anne Hathaway. See laul ei kõla tema uuel 06.septembril 2004 ilmunud albumil "The Tension And The Spark".

Darren Hayes'i "the Tension and the Spark" on lauljalt midagi täiesti uut ja ootamatut. Kui varem on laulja viljelenud vaid puhast pop muusikat, siis nüüd on tegu electro-pop, electroclash albumiga. Album sisaldab 13. lugu, mille Darren kirjutas koos Marius de Vries'iga (Madonna, Björk), Mark "Spike" Stent'iga (Massive Attack, Björk, Madonna) ning koos Robert Conley'ga, kes on enamuste albumil esinevate lugude (Popular, Darkness, I Like the Way, Hero jne.) viiside autor. Samuti on Conley tuttav ka kui Hayes'i esimese sooloalbumi "Spin" üks kaasautoritest. "The Tension and the Spark" on sügavalt autobiograafiline ja emotsionaalne album, milles laulja kirjeldab oma elu erinevaid perioode. Mis teeb aga antud plaadi veelgi huvitavamaks on see, et esimest korda on plaadil Darreni täiesti oma kirjutatud lugusi (Void, Feel ja Dublin Sky), samuti on Darren ka plaadi kaasprodutsent.

Plaadi esimene singel kannab nime "Popular" (ilmus 23.augustil 2004) ning kujutab endast Darreni iroonilist naljaviskamist kuulsuse üle. Laulu video on filmitud Londonis, kaasaarvatud Madame Tussauds muuseumis, Oxford Street'il ning Lords Cricket groundil. Video on filmitud ette teatamata ning seega on inimeste emotsioonid ja kaadrid täiesti ehtsad, mitte näideldud. Laulja oleks samuti ka peaaegu filmimise käigus Londoni politseide poolt vahistatud, mida aga õnneks ei juhtunud ning piirduti vaid hoiatusega. Laul ise aga jõudis USA billboardsi klubi muusika edetabelis 1. kohale, samuti oli laul väga populaarne ka Austraalias ja Inglismaal. Teine singel "Darkness" tuli välja 22.novembril 2004.

Darrenilt jõudis jaanuaris 2006 Eesti kuulajni singliga "So Beautiful," mida võib kuulda ka Savage Gardeni parimate hittide kogumikul. See plaat nimega "Truly Madly Completely - The Best of Savage Garden" ilmus poelettidele samuti jaanuari alguses. Hayesi oma uus album näeb aga ilmavalgust 2006. aasta lõpus.

19.juunil 2006 abiellus Darren teistkordselt Londonis, seekord oma uue boyfriendiga inglasega Richard Cullen. Sõnumi tõi avalikkuse ette laulja ise oma ametlikul kodulehel, et vältida suuremat tähelepanu. Darreni eelmine abielu purunes juba 1999 aastal kui neli aastat oldi koos Colby Taylor'iga.

2007 aasta veebruaris jõudis pressi teade, et Darren on tegelemas uue albumiga mil nimeks "This Delicate Thing We've Made". 20.augustil 2007 tuligi duubelplaati 25-e looga. Esimene singel koos animatiseeritud videoga oli Austraalias "Who Would Have Thought?". Augustis ilmus UK-s esimese singlina "On The Verge Of Something Wonderful".

2008 aasta lõpus valmis 18 kuu vältel animatiseeritud videode kujul Darreni viimase plaadi 12-st loost terviklik dvd "This Delicate Film We've Made". Videode autoriks on Richard Cullen ning dvd-l kõlab 5.1 surround muusika.

8.mail 2009 tuli vabalt allalaaditav 10-ne looga album "We Are Smug", mille elektroonilise sisu kirjutasid Darren Hayes ja Robert Conley.

17.aprillil 2011 teatati Darren Hayes järgmisest plaadilepingust firmaga Mercury Records/Universal Music Australia. Esimese singlina tuli Austraalias mais "Talk Talk Talk", mis iTunes kaudu üle maailma avaldati 24.juunil 2011. Juulis võeti üles albumi teise singli "Black Out The Sun" video ning singel ilmub 02.oktoobril 2011. Lisaks on kuulda uuelt albumilt lugu "Bloodstained Heart", mis Austraalias tuleb singlina 05.septembril.

Plaadi nimeks on "Secret Codes and Battleships" ning albumi kaant disainis John Gilsenan lausa 12 kuud. Darren Hayes uus album ilmus Euroopas 21.oktoobril 2011.

08.mail 2012 tähistas Darren oma 40-ndat sünnipäeva ning kinkis fännidele uue singli "Stupid Mistake" londonlase Bright Light Bright Light (aka Rod Thomas) remiksi.

19.juunil 2015 avaldati Savage Garden kogumik "The Singles", mis koosneb 16-loolisest CD-st ja 17-loolisest DVD-st. Boonusena kõlab seniavaldamata 1994 aasta ballaad “She”.

26.jaanuaril 2022 naasis Darren Hayes singliga “Let’s Try Being In Love”. Muusikavideo lavastas Andrew Putschoegl ning kaasatud olid näitlejad Madeleine Coghlan ja Scott Evans. 6.juunil ilmus Darren Hayes singel "Poison Blood".

Darren Hayes uus album "Homosexual" ilmus 7.oktoobril. 14-st lugu sisaldava plaadi singel "All You Pretty Things" tuli välja 18.augustil.

Faktid

Nimi: Darren Stanley Hayes
Lavanimi: Darren Hayes
Sündis/koht: 08. mai 1972 / Logan City Brisbane, Austraalia
Abielu: Richard Cullen, abiellusid 19.06.2006 Londonis. Varem oli neli aastat abielus Colby Taylor'iga, lahutatud 1999.
Tähtkuju: Sõnn
Pikkus: 178 cm
Juuste värv: Blondid
Õed/vennad: Vanem õde (Tracey Anne) ja vanem vend (Peter John)
Vanemad: Robert ja June Hayes
Hobid: Kogub Star Wars stuffi, armastab internetis surfata, filme vaadata ja ka poodides kolamas käia
Lemmikmuusikud: U2, Sarah McLachlan, Madonna, Prince, Michael Jackson
Lemmiknäitleja: Natalie Portman, Harrison Ford, Julia Louis Dreyfus
TV Seriaalid: Seinfeld, Friends, Mad About You
Lemmik toidud: Starbucks kohvi, koorega piim, jogurt, shokolaadi jäätis, Cherry cola. Väga harva joob ka alkoholi.
Lemmik kohad: San Francisco ja Pariis
Lemmik värv: Tumesinine

Muud huvitavat