Anne-Marie

Anne-Marie & Becky G lõid kaasa 16.augustil ilmunud Michael Brun singlil "Coming Your Way".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.07.2012 - 10:58
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.08.2023 - 17:22
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Anne-Marie on Briti pop-laulja ja laulukirjutaja. Endine kolmekordne karatemeister on sündinud 1991.a Essexis ning tema muusikas on kuulda nii vana kooli R & B, räpp ja isegi reggae. Noorena osales ta kahes West End muusikalis – kuueselt "Les Misérables" ja 12-selt "Whistle Down the Wind" ühes Jessie J-ga.

Anne-Marie esimeseks looks oli Rocket Recordsilt 2013 ilmunud "Summer Girl" ent soolokarjääriga pidi ta veel ootama. Ta lõi kaasa Magnetic Man, Gorgon City ja Raized by Wolves lugudes ning võitis nii grupi Rudimental tähelepanu, kes otsis just uut naisvokalisti. Rudimentali 2015 aasta albumil "We the Generation" laulis ta neljas loos, millest kahes lisaks temale olid veel tegevad Dizzee Rascal ja Will Heard. Rudimental meestega tuuritas Anne-Marie kaks aastat.

Oma esimese EP "Karate" avaldas Anne-Marie 10.juunil 2015. Kolmest loost ilmusid singlitena kaks - "Karate" ja "Gemini". Novembris 2015 tuli välja singel "Do It Right", mis aga ei kõla tema esimesel albumil. Mais 2016 avaldatud menugrupi Clean Bandit loos "Rockabye" laulis Anne-Marie koos Jamaika räppariga Sean Paul. Lugu oli UK #1 üheksa nädalat.

Anne-Marie jõudis tippu lisaks oma 2016. aastal ilmunud debüütsingliga "Alarm", pärast mida jätkas ta 2017 aastal tähelendu hitiga "Ciao Adios". Järgnevalt lõi ta kaasa Snakehips loos "Either Way", kus oli tegev veel Joey Badass ning septembris 2017 tuli välja soolosingel "Heavy". Oma mitmekülgsust näitas Anne-Marie jõuludeks fännidele kingitud emotsionaalse singliga "Then", mis pärit tema valmivalt debüütalbumilt.

9.veebruaril 2018 ilmud singel "Friends" on üks selle aasta kuumimaid koostööprojekte, kus teevad koostööd Anne-Marie isikupärane vokaal ja energiaga ühendatud Marshmello. Lugu on salvestatud 2017 aasta lõpus Sarm stuudios. "Friends" on jätk artistide varasemale koostööle – 2016. aastal tegi Marshmello eduka remixi Anne-Marie kahekordse plaatinumi teeninud läbilöögi hitile "Alarm".

Anne-Marie 12-looline album "Speak Your Mind" ilmus 27.aprillil 2018. Nädal varem tuli välja plaadi kuues singel "2002", kus osaleb Ed Sheeran.

Anne-Marie, Mr Eazi, Rudimental & Major Lazer tulid 15.juunil välja singliga "Let Me Live". Muusikavideot esitleti 9.juulil.

Anne-Marie laulab 27.juulil ilmunud David Guetta singlil "Don't Leave Me Alone".

"Perfect" oli Anne-Marie albumi järgmine singel, mille uuendatud versioon "Perfect To Me" ilmus 1.novembril. Muusikavideot esitles ta 8.novembril.

Anne-Marie & James Arthur esituses kõlab lugu "Rewrite The Stars" filmimuusikaplaadil "The Greatest Showman: Reimagined". 16.novembril avaldati lisaks loo muusikavideo.

2.augustil 2019 avaldasid Lauv ja Anne-Marie singli "fuck, i'm lonely" Netflix seriaalist "13 Reasons Why". Muusikavideo tuli välja 22.augustil.

Anne-Marie singel "Birthday" tuli välja 7.veebruaril ning 27.märtsil tuli järgmisena "Her".

29.mail avaldasid Sam Fischer ja Anne-Marie singli "This City Remix".

17.juulil avaldas Anne-Marie singli "To Be Young" featuring Doja Cat.

Anne-Marie & Tion Wayne osalesid 28.augustil ilmunud Rudimental singlil "Come Over".

12.novembril 2020 tuli Anne-Marie välja singliga "Problems".

15.jaanuaril ilmus Anne-Marie, K.S.I & Digital Farm Animals ühine singel "Don't Play".

9.aprillil tuli välja Nathan Dawe, Anne-Marie & MoStack singel "Way Too Long".

22.aprillil ilmus JJ Lin ja Anne-Marie singel "Bedroom".

21.mail tuli koos videoga välja Anne-Marie & Niall Horan ühine singel "Our Song".

12.juulil tuli välja singel "Beautiful".

Anne-Marie 12-looline album "Therapy" ilmus 23.juulil. Plaadilt oli seni ilmunud neli singlit ning kaasatud olid veel Little Mix ja Rudimental.

2021 aasta heategevuskampaania BBC Children in Need singliks oli 19.novembril ilmunud Fleetwood Mac klassika "Everywhere", mida esitasid Niall Horan ja Anne-Marie.

27.mail 2022 avaldasid Anne-Marie, NEIKED & Latto singli "I Just Called". Tegemist oli Stevie Wonder'i 1981. aasta # 1 hiti "I Just Called to Say I Love You" feministliku töötlusega.

19.augustil osales Anne-Marie Diljit Dosanjh singlil "Peaches". 9.septembril tulid Anne-Marie & Aitch välja singliga "Psycho".

Anne-Marie avaldas 3.veebruaril 2023 singli "Sad B!tch" koos muusikavideoga.

10.märtsil tuli välja korealanna MINNIE ((G)I-DLE) ja Anne-Marie singel "Expectations".

7.aprillil tuli välja David Guetta, Anne-Marie & Coi Leray ühissingel "Baby Don't Hurt Me".

18.mail ilmus Anne-Marie & Shania Twain ühine singel "Unhealthy" koos muusikavideoga. 5.juulil tuli välja singel "TRAINWRECK".

Anne-Marie uus album "Unhealthy" ilmus 28.juulil. Plaadil kõlab 13 lugu ning deluxe variandil 16 lugu. Anne-Marie kolmas stuudioalbum kergitab saladuseloori lauljanna isiklikult elult, lubades meile põgusa pilgu tema täiuslikult ebatäiuslikku maailma. Kurbuse, viha, rõõmu, mässu ja eufooria teemasid ühendades näitab Anne-Marie uus album kuulajatele, kuidas elu mere tõusud ja mõõnad oma tingimustel läbi elada. Albumi kaasautorid on Kamille, McDonough Brothers, BillenTed, Evan Blair ja Nami ning erikülalistena astuvad üles Aitch ("PSYCHO") ja Khalid ("YOU & I"). “Võib-olla elu ilu peitub hoopis selles, et sa ei tea kunagi lõpuni välja, kes sa tegelikult oled. Elad läbi erinevaid emotsioone ja olukordi, supled rõõmus ja kurbuses. See kõik võib olla ka põnev, mitte hirmus,” räägib Anne-Marie, valmis olema avameelne kõikidel teemadel ning avatud kõigele, mis elul pakkuda on.

Anne-Marie & Becky G lõid kaasa 16.augustil ilmunud Michael Brun singlil "Coming Your Way".

Faktid

Täisnimi: Anne-Marie Rose Nicholson
Sünniaeg/koht: 7.aprill 1991 / East Tilbury, Essex, England

Muud huvitavat