Darude

31.augustil Tallinna Lauluväljakul grandioosse show andva Armin Van Buureni management kinnitas kontserdi erikülalisteks Miss Monique (UKR), Darude (FIN), Seth Hills (NLD), Heavyweight (FIN) ning kodumaise Syn Cole.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.05.2004 - 10:50
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.07.2024 - 14:47
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Darude, kodanikunimega Ville Virtanen sündis 17.juulil 1975. aastal. Tantsumuusikani jõudis ta kaheksa aastat tagasi kui veel koolis käis ning nagu ikka viis teda muusikasse raadio kuulamine. Kui ta sai endale oma arvuti, hakkas ta tasapisi musaprogrammidega saksa tantsulugusid ümber miksima ning jõudis nii lõpuks süntesaatoril ka ise lugude tegemiseni. Ville on osalenud muusikaprojektides Position 1, Mindmachine ja Luzid kuid tema tõelised projektid algasid “Sandstormi” demo esitlusega Jaakko “JS16” Salovaarale, kes oli selleks ajaks Turus oma stuudio valmis saanud. Darude saigi tema esimeseks muusikaprojektiks ning praeguseks on Darudest saanud Soome kõige nimekam transartist, kes on saavutanud kuulsuse ka üle maailma kohe peale Bomfunk MC’s edu. Praeguseks ongi tema album “Before The Storm” Soome kõigi aegade edukaim transalbum, jäädes müüginumbritelt veidi alla kahe miljoni piiri.

Singlina ilmus “Sandstorm“ Soomes 1999 aastal ning järgmisel aastal vallutas see pea kõigi riikide edetabelid, olles samas esimene soomlaste lugu, mis jõudis UK edetabeli #3 kohale. Juhtus see juulis 2000 ent kodumaal oli singel selleks ajaks püsinud esikohal rekordilised 17 nädalat järjest. Album “Before The Storm“ ilmus 01.septembril 2000 ja sisaldas 11 lugu ning sellega koos jõudis edetabeleid hullutama ka teine singel “Feel The Beat”. See oli jällegi oma ülesehituselt puhtalt kommertshitt kus ei puudu ka kena naisvokaal, mis kordab fraasi "I can feel the beat", muidugi ei puudu Darudele omane süntesaatorisound, mis oli meile juba tuttav loost “Sandstorm”. Kolmanda singlina ilmus veel “Out Of Control“.

2001 aastal nautis Darude edu üle maailma ning viibis üheksa kuud kontsertidel. Selle lõpus käis ta veel seitse nädalat USA-s kus esines Tour de Trance raames 2002 aastal. Edasi võttis muusik aja maha ning alustas teise plaadi materjali ettevalmistamisega. 14.veebruaril 2003 ilmub Soomes uus singel “Music“, mis on olemuselt taas võimas trance koos robothäältega. Uuele kontsert-tuurile läheb ta suvel peale plaadi ilmumist. Loo “Music“ video filmitakse aga paljudes lennujaamades nagu Barcelona, Paris ja Oslo ning selle sisuks ongi lendamine ja kontserdid. Video ametlik esmaesitlus algab selle aasta 9-ndal nädalal ning seda sponsoreerib Finnair. (vaata web site www.finnair.fi)

Mai alguses 2003 ilmus Soomes Darude teine album “Rush”, mis sisaldab 10 uut lugu ja lisaks kaks remiksi põhisinglitest “Music” ja “Next To You”. Euroopas ilmus plaat 07.juulil kompaniilt Universal. Järgmise singli “Next To You“ video pandi ametlikule kodulehele vaatamiseks üles alates 01.juulist 2003 ning see koosneb animatsioonidest ja kontsertülesvõtetest.

11.aprillil 2007 aastal andis Darude välja oma kolmanda stuudioplaadi ning sellelt on ilmunud kaks singlit - "My Game", "Tell Me", "In The Darkness" ja "Selfless":
featuring Blake Lewis.

2008.aastal asutasid Darude ja ameeriklane Randy Boyer Atlantas plaadifirma EnMass Music ning samas tuli albumist "Label This!" US Edition, millel uus lugu ja singel "I Ran (So Far Away) [featuring Blake Lewis]".

03.jaanuaril 2011 ilmus singel "Crazy World" 2AM vs. Darude feat. Georgia Haege ning 20.detsembril 2011 DJ mix väljalase "Salmiakki Sessions Vol. 1".

Darude avaldas 22.märtsil 2015 singli "Beautiful Alien". Loo muusikavideo viib tantsumuusika austajad live'ile möllama ja helkivaid tulnukaid imetlema.

Darude järgmine album "Moments" ilmus 15.augustil 2015 ning sisaldab 11 lugu. 7.augustil 2015 esines ta Weekend festivalil suvises Pärnus.

Darude asus produtsendiks Garuda Music all ning esimesena tuli 8.veebruaril 2018 välja singel Darude & Ashley Wallbridge ft. Foux “Surrender”.

2.novembril lasi Darude välja singli "Timeless", kus laulab Austraalia tõusev täht JVMIE.

Soome saadab 2019 mais toimuvale Eurovisiooni lauluvõistlusele legendaarse DJ Darude. "Olen teinud paljusid asju ja esinenud suurtele rahvahulkadele, kuid selle telesõuga pole ma varem seotud olnud. Kui minult seda küsiti, ei saanud ma keelduda.” Eurolavale ei astu DJ aga üksi, temaga koos esineb ka Sebastian Rejman, kes on bändi The Giant Leap laulja ja kitarrist.

Esimene neist, "Release Me“, avaldati 8.veebruaril. Pala kaasautorid on Jaakko Manninen ja Brandyn Burnette. Järgmisena tul 14.veebruaril välja "Superman" ning kolmas lugu "Look Away" avaldati 21.veebruaril. 2.märtsil valiti Soomet Eurovisioonil esindama "Look Away", mis 14.mail Tel Avivis poolfinaalist edasi ei pääsenud.

6.mail 2022 avaldas Darude remiksi tyDi ja JES loost "Just Believe".

24.märtsil 2023 tuli välja Darude x House Body x Oskr singel "Outlaws" koos rave õpetuse muusikavideoga, mille tegid Kusti Manninen & Jaakko Manninen.

8.septembril 2023 astus Darude üles Tartus ööklubis Maasikas.

31.augustil Tallinna Lauluväljakul grandioosse show andva Armin Van Buureni management kinnitas kontserdi erikülalisteks Miss Monique (UKR), Darude (FIN), Seth Hills (NLD), Heavyweight (FIN) ning kodumaise Syn Cole.

Faktid

nimi: Ville Virtanen
sündis: 17.juulil 1975 Eura, Finland
pikkus: 180 cm

Muud huvitavat