Mai Skizo

Maikuu ei ole enam mägede taga ja ühes sellega ei ole mägede taga ka MAI SKIZO 16. sünnipäev. Selle tähistamiseks avaldas bänd 27.märtsil uue loo nimega “Õhtu”. Seda ja paljusi teisi lugusi bändi järgmiselt albumilt sai elavas esitluses kuulata kollektiivi sünnipäevapeol mis leidis aset 13.04 Kidrakuuris ja kus ühes MAI SKIZO-ga astus ülesse noor, kuid kiirelt mainet koguv Such A Vain Endeavour.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.08.2012 - 13:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.04.2024 - 11:15
Eesti artist, Ansambel, Rock

End electro-sümfo-teatraalse roki bändina esitlev Mai Skizo loodi 2008. aasta mais. Ansambli algne laulja Mai Z oli varem tuntud ansamblist Pimpfish, kitarri mängis Tuberkuloitedi frontman Alar Aigro, bassil legendaarne Enn Peetre ehk Abskin Kulost ja trummide taga istus enamiku lugude autor Arvi Aigro.

Väga paljud ei tea, et kui Mai Skizo trummar Arvi Aigro oli veel vaevu põlvepikkune, pidi ta haarama pulgad ja aitama venna Alari bändi The Tuberkuloited kontsertidel hädast välja. No tol segastel 90ndatel lihtsalt joodi palju ja mõnikord kõik trummarid ei saanud kaasa lüüa bändi tegemistes. Arvi sai hakkama ja muusikapisik aina süvenes. Nüüd on Alar ja Arvi leidnud ühise tee Mai Skizo näol.

Mai Skizo sai alguse suuresti juhuste kokkulangemisel, kui omavahel trehvasid trummar Arvi, kitarrist Alar, bassimängija Enn Peetre ehk Abskin ja solist Mai Z. Eesmärk oli säilitada raskesti kättesaadava bändi imago, sest esineti üldse vaid kolm-neli korda aastas ning Eesti kontsertidel esitas ansambel kõik lood eesti keeles.

Ansambli nimi Mai Skizo räägib talvest räsitud hingede hullumisest, leides midagi kauget ja kättesaamatut maikuu valguses. "Mai Skizo tähendab kõike, mis toimub kevadise hormoonide möllamise ajal: intriigidest ja joomingutest kuni armastuseni välja," iseloomustab Alar Aigro. "Eesmärk on tuua Eesti muusikamaailma uue hingamisega elajas." Mai Skizo laulab peamiselt surmast ja sellest, et inimesed peavad olema ja jääma loomulikuks. "Surm on loomulik asi, mida ei tasu karta. Pigem on tähtis see, milline sa oled praegu, ja sellest sõltub su tulevik."

Alar Aigro Stuudiost tuli 2008. aastal esimene singel "Langen Taas" ning viimane singel oli seni "Maa" aastast 2010. Mõlemi kaanekujundused pärinevad Saar Graafikast.

2012 liitus bändiga Jana Kask. Olenemata nende laulja skandaalsusest, tundub praegust kollektiivi vaadates, et asi on alati meeskonnas, mitte ühes inimeses. “ Meie kõigi jaoks on muusika kõige tähtsam ning tahame läbi oma loomingu inimestele meelde tuletada, et headus on üle kõige. Meie bänd on meie perekond – inimesed, keda saame usaldada ja keda armastame,“ teab bänd. “Hea muusika on see, mida muusikud tahavad teha olenemata sellest, kas keegi kiidab selle heaks või mitte.“

5.augustil 2012 avaldati uue koosseisu esimene raadiosingel "Beyond Good And Evil", milles külalisvokalistina tegi sel korral kaasa ansambli No Big Silence frontman Cram. Tegemist oli esimese ühistöös sündinud looga, mille sõnade autoriks Jana Kask. Lugu on helindatud Heini Vaikmaa poolt ning singli kaanekujunduse autorid on Mirjam Veisner ja Aldur Anier.

Jana sõnul algas koostöö Mai Skizoga suhteliselt juhuslikult pärast seda, kui ta oli kohtunud bändi liikmetega ning kuulanud nende seni ilmunud lugusid. “Kuna neil puudus hetkel laulja ning tundsin nende muusikat kuulates äratundmisrõõmu, otsustasime koos tööle hakata”, selgitab lauljanna.

18.septembril 2012 ilmus Mai Skizo ja Jana Kase teine singel "Sleep My Little Angel" ning 17.novembril 2012 esitleti lugu "Heroes".

Bänd tegi esimest plaati veidi üle aasta ning sellesse pandi kogu oma hing ja aeg. 2013 septembris jõudis Eestimaa raadiojaamadesse värske singel "Shooting Star".

Mai Skizo album "Skizo Fairytale" jõudis poodidesse 4.novembril 2013. Albumil on kokku 13 lugu, millest ühes teeb külalisesinejana kaasa ka ansambli No-Big-Silence frontman Cram. Albumilt on varem ilmunud raadiosinglid "Beyond Good & Evil", "Heroes", "Sleep My Little Angel" ja "Shooting Star". "Skizo Fairytale" esitlustuur toimus Eestimaa viie linna klubides 8.novembrist kuni 27.detsembrini 2013.

Tuuri keskel kihlusid Jana Kask ja Arvi Aigro ning tunnistasid, et on koos olnud juba üle aasta. “Otsisin sellist inimest kõik need aastad. Nüüd olen ta leidnud,“ rääkis Jana ülivõrdes oma suurest armastusest Arvist.

2014. aasta esimestel minutitel avas uksed legendaarne Nõmme rokiklubi 326, kus astusid lavale Jana Kask ja Mai Skizo, tutvustades oma värsket albumit “Skizo Fairytale”.

12.aprillil 2014 soojendati Rock Cafes soomlaste suurnime The 69 Eyes.

Juuni alguses ilmus Inglismaal house-remix Jana Kask & Mai Skizo loost "Heroes", millest tegi remixi Inglismaal resideeruv eesti soost DJ Ricky Rough. Lugu on võimalik osta maailma suurima elektroonilise muusika veebipoest Beatport.

Mai Skizo esines 7.juunil 2014 Kohilas Tohisoo mõisapargis toimunud Kaparock muusikafestival. 9.augustil esines ansambel 45. sünnipäeva tähistanud Sindi Rockil.

19.augustil 2014 tuli Beatportis müügile Jana Kase ning inglise Dj-de Ricky Rough ja Chris Cipher ühissingel "Red Like Fire". "Mul oli väga hea meel anda loosse oma panus heliloojana ja olen alati avatud erinevate huvitavate projektide jaoks," kommenteeris Jana.

Alar Aigro sai 23. juulil 2014 isaks, kui tema kaheksa aastat abielus olnud naine Riia sünnitas poja Lars Aadu Aigro.

Jana Kask tuli 7.märtsil 2015 lagedale videoga loole "Ma Ootan Veel", mis valmis koostöös videoproduktsiooni firmaga Vita Pictura Productions. Jana sõnul ei mõjuta tema sooloprojekt koostööd bändiga Mai Skizo. "Kirjutame bändiga hetkel uut materjali", sõnas Jana. "Sooloprojekti näol on tegemist pigem selliste lugudega, mida ma ei saa bändiga esitada, kuid mis mulle südamelähedased on".

11.mail 2015 avaldas Mai Skizo muusikavideo loole "Anthill", mille tegemiseks sai bänd inspiratsiooni hiljuti kinodesse jõudnud dokumentaalfilmist "Sipelgapesa", milles bänd osaleb.

Jana Kasel valmis 16.juunil muusikavideo loole "Mu Maja Ees Pole Teed". Muusika ja sõnade autor on Alar Aigro.

29.märtsil 2016 ilmus Jana Kase uus muusikavideo loole "Ood nr. 6". Lugu on mõneti kritiseeriva alatooniga praegu Eestis toimuvale. Jana kommenteerib uut lugu nii: "Inimestel on alati piir, kui palju kannatada. Kui kannatus katkeb, tekib vastupanu. Sellest see lugu ongi. Imelik, et inimesed leiavad nii lihtsalt endi hulgast vaenlaseid, selle asemel, et hoida kokku ja tunda ühtsust. Uue loo sõnum ongi see, et hoidkem üksteist, ärgem kakelgem ja ohu saabudes saame vaid koos olla, sest peale meie endi ei aita meid keegi."

9.juunil 2016 lasi Jana Kask välja uue loo "The One" ja selle kõrvale romantilise visuaali kaunite vaadetega Eesti loodusest. Jana räägib, et kirjutas laulu täiesti juhuslikult ning see räägib suurest armastusest. Visuaalse poole kohta ütleb Jana: "See oli täiesti spontaanne mõte teha lihtne ning samas soe ja suvine visuaal. Tegime seda koos Tuuli Korsariga. Mul on alati olnud unistus filmida midagi Viru Rabas. Ma arvan, et see koht on nii kaunis ja müstiline, eriti väga varastel hommikutundidel, päikesetõusu ajal".

Jana Kask oli Eestisse naastes täielikult muusikalainel. „Ma olen praegu pühendunud täielikult muusika tegemisele. Lisaks oma sooloprojektile on The Ilves Sisters õdedega valmis saamas põnev akustiline kava ja koos Läti tipp DJ-ga lõpetasime just suvise tantsuloo salvestamise millele on ka valmimas muusikavideo," sõnab Jana.

23.augustil 2016 andis Jana Kask koos Läti DJ [Ex] da Bassiga välja ühise singli ja video pealkirjaga "Like A Melody". Jana: "Jutustan sellest, et mõnikord hindab armastatud inimene eelkõige välimust ja ei suuda meie sügavamaid sisemisi väärtusi mõista. Kuid see on õnneliku lõpuga lugu: zombie muutub inimeseks ja leiab ennast vaatamata sellele, et kallim ta maha jättis. Loodan, et iga inimene avastab videost iseenda loo, mis aitab meil saada õnnelikuks just sellisena nagu me oleme."

Aigrote legendaarne bänd The Tuberkuloited tuli 25.oktoobril 2016 välja uue looga "Elab ja armastab", kus laulab lisaks Jana Kask. Loost avaldati samas ka Mai Skizo remix.

7.aprillil 2017 tuli välja Jana Kask singel "Armastusest".
Loo muusika autor on Jana Kask, sõnad kirjutasid Jana Kask ja Arvi Aigro. Jana Kase uut loomingut kuuleb 8.aprillil suurel jalgpallipeol Hiiu staadionil, mille poolajashowl lauljatar esineb.

27.oktoobril avaldas Jana Kask uue loo “Sama hetk”. Loo autorid on Jana Kask ja Arvi Aigro.

3.mail 2018 avaldas Jana Kask omakirjutatud loo pealkirjaga “Vaid see viis”, mille arranžeeringu tegi Mai Skizo stuudio. “Ma pühendan selle loo tugevatele inimestele, kes austavad iseennast ja lubavad endale olla õnnelikud,” kirjutab Kask pala kommentaariks.

Ansambel MAI SKIZO on otsustanud oma aastatepikkuseks veninud vaikimisele punkti panna avaldades 8.aprillil 2020 loo nimega "Ma ei tea". Pärast pikka pausi uuenenud rivistuses (Arvi - laul, Abskin - bass ja Pronto - kitarr) tegevust jätkava MAI SKIZO esimene singel on ava-akordiks lugude tsüklile, millel on sarnane sõnum ja motiiv.

20.juulil 2020 anti välja lugu "I Don't Want You", mis on bändi tõlgendus Ramonesi loost. Muusikavideo tegid Mait Vaik ja Margus Voolpriit.

MAI SKIZO sai 20.oktoobriks 2020 valmis uue singli "Me ees". Loo teeb eriliseks, et see on kirjutatud 15 aastat tagasi, olles seega vanem kui bänd ise, kuid loo salvestamiseni jõudis kollektiiv alles nüüd. Seega ei ole laulu sõnum päevapoliitiline (kuigi see võib nii tunduda), küll aga päevakajaline. MAI SKIZO on salvestamas uut albumit, hetkel käib stuudiotöö ja loodame kogu materjaliga jõuda kuulajani saabuval kevadel.

1.septembril 2021 tuli välja lugu “Need siin ei loe” koos videoga.

Pablo Picassole kuulub tsitaat "head kunstnikud kopeerivad, geniaalsed kunstnikud omastavad". Praktikas tähendab see seda, et kui juba võtta, siis tasub võtta kõik ja põimida see tervikuna sisse omapoolsesse panusesse. Ja kui juba jutt omastamisele läks, siis tasub alati võtta parimatelt. Sestap on MAI SKIZO teinud oma näo järgi töötluse Karavani kuulsast jõululoost "Talveöö" (originaali viis Agu Tammeorg ja sõnad Ott Arder).

1.mail 2022 sai MAI SKIZO 14 aastaseks ja ühes sellega anti välja uus päevakajaline lugu "Hirm". Muusikavideo tegi Ivar Stolfot.

17.augustil esitleti lugu “Suur maalritöö”. Kõik uus ja hea on pahatihti ammu unustatud vana. “Suur maalritöö” on üks nendest vanadest asjadest mis kõigi poolt unustatuna tosinkond aastat arhiivis tolmu kogus. Nüüd kus bänd uue albumi kallal töötates vana materjali üle vaatas, sattus see pihku ja nõudis kohest avaldamist. Erinevalt uutest lugudest on esitajate hulgas MAI SKIZO algne laulja Mai ja kitarrist Alar kes on ka sõnade autor.

8.jaanuaril 2023 valmis MAI SKIZO hämaras muusikalaboris veriselt värske lugu “Kummitusekuu” koos videoga, mille tegid Ivar ja Ivo Stolfot.

1.mail tähistus MAI SKIZO viieteistkümnes sünnipäev ning sel puhul avaldati akustiline versioon (koos videoga) kolme aasta eest ilmunud loost “Ma ei tea”.

14.oktoobril toimus esimene Eesti Raskemuusikaliidu poolt ellu kutsutud raskemuusika esitluspäev Paavli Kultuurivabrikus. Lavale astus ühtekokku 11 kollektiivi, nende seas Mai Skizo.

19.veebruaril 2024 avaldas Arvi sooloprojekt AIGRO loo, mis kannab nime “Kärva odavalt”.

Maikuu ei ole enam mägede taga ja ühes sellega ei ole mägede taga ka MAI SKIZO 16. sünnipäev. Selle tähistamiseks avaldas bänd 27.märtsil uue loo nimega “Õhtu”. Seda ja paljusi teisi lugusi bändi järgmiselt albumilt sai elavas esitluses kuulata kollektiivi sünnipäevapeol mis leidis aset 13.04 Kidrakuuris ja kus ühes MAI SKIZO-ga astus ülesse noor, kuid kiirelt mainet koguv Such A Vain Endeavour.

Faktid

Mai Skizo liikmed: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Arvi Aigro – laul - 03.09.1981
Enn Peetre aka Abskin – basskitarr – 24.12.1967
Tanel Raja aka Pronto - kitarr - 08.01.1972
Ivo Stolfot - 06.07.1976
Andres Ohu - 06.05.1975

Muud huvitavat

Kontakt: info@maiskizo.ee
https://www.facebook.com/MAISKIZO/
Koduleht: https://maiskizo.ee

Seotud videod

Mai Skizo - Kummitusekuu
Mai Skizo - Kummitusekuu

Artist: Mai Skizo

Lugu: Kummitusekuu

Aasta: 2023

Mai Skizo - Ma ei tea (akustiline versioon)
Mai Skizo - Ma ei tea (akustiline versioon)

Artist: Mai Skizo

Lugu: Ma ei tea (akustiline versioon)

Aasta: 2023

Mai Skizo - Hirm
Mai Skizo - Hirm

Artist: Mai Skizo

Lugu: Hirm

Aasta: 2022

Mai Skizo - Need siin ei loe
Mai Skizo - Need siin ei loe

Artist: Mai Skizo

Lugu: Need siin ei loe

Aasta: 2021

Mai Skizo - Ma ei tea
Mai Skizo - Ma ei tea

Artist: Mai Skizo

Lugu: Ma ei tea

Aasta: 2020

Mai Skizo - I Don't Want You
Mai Skizo - I Don't Want You

Artist: Mai Skizo

Lugu: I Don't Want You

Aasta: 2020

Mai Skizo - Me ees
Mai Skizo - Me ees

Artist: Mai Skizo

Lugu: Me ees

Aasta: 2020

Jana Kask - Ood nr. 6
Jana Kask - Ood nr. 6

Artist: Jana Kask

Lugu: Ood nr. 6

Aasta: 2016

Režissöör: Jana Kask

Jana Kask - Ma Ootan Veel
Jana Kask - Ma Ootan Veel

Artist: Jana Kask

Lugu: Ma Ootan Veel

Aasta: 2015

Režissöör: Jana Kask

Mai Skizo - Anthill
Mai Skizo - Anthill

Artist: Mai Skizo

Lugu: Anthill

Aasta: 2015

Režissöör: Vladimir Loginov