Tiger Milk

14.aprillil ilmus Meelis Meri uus singel “Look Another”, kus lauljaks Ellip. ““Look Another” on tantsuline, väikeste breakbiidi mõjutustega pop-dance lugu,” kirjeldas MERI singlit. ELLIP kommenteeris loo sisu lühidalt: “Ma olen kõigeks valmis kui sa kedagi teist ei vaata,” sõnas Meri. Muusika kaasautoriks ja sõnad kirjutas Pille-Riin Karro (Ellip).
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.09.2012 - 13:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.04.2023 - 13:22
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Tiger Milk on Tallinnas tegutsev elektroonilise muusika grupp, mille kolm liiget on Eva K, Meelis Meri ja Ville Veering. Kaks esimest hoolitsevad muusika eest ja mängivad erinevaid instrumente, Eva on lauljatar, kes kirjutanud ka laulude sõnad. Meelis Meri peaks olema muusikasõpradele tuntud, kuna ta on üks klubimuusika duo Rulers of the Deep liige, mis mujalgi maailmas laineid löönud. Meestele kuulub musafirma Tohuwabohu Music, mille kaudu kogu produktsiooon toimub, manageriks on Toomas Olljum.

Bänd sai alguse 2009. aastal kui Meelis ja Ville otsustasid hakata koos musitseerima. Nendega liitus aasta hiljem laulja Eva K, kes mõtles bändile nime – Tiger Milk. Tiigrid on ilusad ja liikuvad ning nende piim on toitaineterikas, ka alkohoolset kokteili, mis koosneb piiritusest, meest ja rõõsast koorest, kutsutakse nimega Tiger Milk. Meelis ja Ville on tiigriaastal (1974) sündinud ja Eva samuti, kuigi 12 aastat hiljem.

Salvestama hakati 2010. aasta sügisel kui ilmavalgust nägi Tiger Milki esimene lugu - remiks legendaarse metal-industriaal bändi No-Big-Silence`i loost “Cut The Cord“.

23.veebruaril 2011 jõudis raaditesse singel “Another World“, mida sai 100 esimest fänni tasuta alla laadida Tohuwabohu Music Soundcloud lehelt. Bäkki laulis siin tõusev techno-dj Merimell.

12.juulil 2011 esitleti singlit “Define Love“, mis räägib täiesti ebaoriginaalselt armastusest. Inspiratsiooniks on päris elu, täpselt nii, nagu ta meile iga päev ette mängitakse. Bänd astus üles 18.augusti üritusel Mutant Disco Telliskivi Loomelinnaku Punases Hoones. Singel oli üheks mängitavaimaks raadiotes sügisel 2011.

14.märtsil 2012 tuli singel “The Game“, millele valmis ka video. Autoriks bänd ise, koreograafiks Kasper Koodi ja kokkulappijaks Denis Luur. Bänd astus 30.märtsil üles üritusel Tallinn Music Week.

Tiger Milk debüütalbum “Supernatural“ ilmus 16.aprillil 2012 ja on CD-kandjal saadaval muusikapoodides üle Eesti. Professionaalne kraam, mis muidugi meeldib kõigile. Üheksalooline plaat on ühtlane tervik, mille läbiv joon on müstika ja salapära, rääkides naisest, kes on pärast lahkuminekut omadega sassis. Sõnade autor Eva: “Inspiratsioon tuli ainult ja eranditult isiklikust elust, kust mujalt. Ma alles õpin seda naiseksolemise asja, pigem olen selles olukorras väike tüdruk, kelle süda on tolmuks trambitud ja sellest tuhast tõuseb ehk lõpuks see NAINE ja sünnib plaaditäis muusikat“. Eva hääles on raksatavat plahvatust ja kerivat intriigi, mis suudab seda rasket ja tumedat muusikat vedada. Ville Veeringi sõnul on albumi muusika suurimad mõjutajad Michael Mann, David Bowie, Ian Brown, Massive Attack ja UNKLE. Plaadiesitluskontsert oli 11.mail kinos Sõprus.

Niilo Leppik (Postimees):“Tiigrite debüütalbum hiilgab, ütleks kohe ära. See ei sädele ega paku üle, see on lihtsalt hiilgav. Kuigi saundid hiilivad tumedatel tänavanurkadel, roomavad ühe räästa juurest teise juurde (just, aeglane plaat on) ja saavad korraks ka ärgitava vihmasahmaka kaela. Sellest ähvardavast, näiliselt uinutavast maailmast kumab läbi aga soojendav valgus.”

2012 suvel olid Tiger Milk tähtsaimad ülesastumised Läti Positivus festivalil ja GreenFest City Editionil Tallinnas. Septembrikuu tõi uue singli, milleks “International Band“! „Virguv intensiivsus ühes sujuva ja salalik-peibutava vokaalpartiiga. Igati pikantne. Liigitaksin ekstraklassi. No kuulake veel! Ja sellest ei saagi küllalt...“, ülistas Õhtuleht.

01.oktoobril 2012 avaldas Tiger Milk video loole "International Band“, milles osaleb ka hiljuti liitunud kitarrist Allar Tiigi. Video tegemine oli Tiger Milki sõnul lõbus seiklus, kus sai enda üle nalja visata ning ka mõned unistused täita. Nimelt esimest korda Eesti muusikavideote ajaloos sõitis video filmimise tarbeks üks bändiliikmeist reaktiivlennukis.

"International Band" video filmiti selle aasta suvel, stsenaariumi autoriks Tiger Milk, operaator CJ Kask ning monteerija Johannes Arro. Bänd soovib eriliselt tänada Karin Martinsoni, Kalev Piirisilda ning kogu võttegruppi ja abilisi.

Tiger Milk võitis 14.veebruaril Eesti Muusikaauhinnad 2013 aasta elektroonikaalbumi preemia.

6.mail 2013 avaldas bänd singli "Change" ning 8.juulil suvise remixi uuest singlist "Air", mille autoriks on tuntud DJ ja produtsent Seamus Haji. 12.augustil 2013 ilmus "Air" EP, millelt võib leida lisaks originaalversioonile ka mitu Seamus Haji ja The Str8jacketsi remixi.

5.mail 2014 pani bänd soundcloudi üles singli "Don't Tell Me", mida esitleti 24.mail kontserdiga klubis Tapper.

4.oktoobril 2014 avaldas bänd uue loo "Free", mis pärineb samanimeliselt EP-lt. Plaadile on pandud kuus lugu, sealhulgas kuulajatele juba tuttavad "Don’t Tell Me" ning "Free". Uut ning ka vanemat loomingut esitas bänd 24.oktoobril Rock Cafes.

Eva Vaino esines 6.juulil 2016 muusikafestivalil Õllesummer Simsonsig jazzi- ja veiniaias.

Tiger Milki liikmed on reisinud nii laias maailmas kui ka oma sisekosmoses ning andnud üksteisele veidi vabadust, millest sündis Eva Vaino esimene soolosingel "Waiting Game". 9.mail 2017 avaldatud Eva K muusikavideo viitab mitmes mõttes vabanemisele, kus näeb lauljatari üsna napis riietuses.

6.oktoobril toimus Telliskivi kultuuritehase vastavatud lokaalis Kärbes pealt-30-aastastele mõeldud alternatiivse kallakuga muusikapidu, kus keerutasid plaate rajulise pop-bändi Tiger Milk liikmed Eva K, Ville Veering ja Meelis Meri.

20.aprillil 2018 tuli välja Tiger Milk uus singel ”What U Want”. Tiger Milkilt on oodata ka uut albumit, mis ilmub selle aasta sügisel nii vinüülil kui digiformaadis.

Meelis Meri ja Eliis Pärna kirjutatud lugu "Addiction" on tunnusmuusikaks 24.aprillil TV3-s linastunud krimiseriaalile "Lõks". Varem on koo avaldatud lood "Lullaby", "No More", "Fool" ja "Freedom".

Pille-Riin Karro ja Meelis Meri kirjutatud "Pretty Girl" Ellip esituses osales Eesti Laulul, mille finaal leidis aset 11.veebruaril 2023.

14.aprillil ilmus Meelis Meri uus singel “Look Another”, kus lauljaks Ellip. ““Look Another” on tantsuline, väikeste breakbiidi mõjutustega pop-dance lugu,” kirjeldas MERI singlit. ELLIP kommenteeris loo sisu lühidalt: “Ma olen kõigeks valmis kui sa kedagi teist ei vaata,” sõnas Meri. Muusika kaasautoriks ja sõnad kirjutas Pille-Riin Karro (Ellip).

Faktid

Eva K. ehk Eva Vaino (sündinud 09.05.1986) on noor lauljatar, kes tegutseb erinevates muusikalistes kollektiivides, millest südamelähedasemaks peab Tiger Milki, kus ka ise loomeprotsessis osaleb.

Samas teeb hingega kaasa ka teistes projektides, lauldes rõõmuga nii jazzi, souli, funki ning viimasel ajal väikestes koosseisudes ka bluesi ja rocki.

Käinud aastaid muusikakoolis, õppinud erinevaid pille, laulnud kõikides koolikoorides, osalenud Laulukarussellil ja telesaates“ Eesti otsib superstaari 2008“. Lauljateele astus ta aga hoopis koostöös Eesti klubimuusika lipulaeva Rulers of the Deep’iga, kust ühe liikme Meelis Meriga jätkub koostöö ka aastaid hiljem eelpool mainitud Tiger Milkis.

Suure visuaalse ilu entusiastina on Eva Vaino oma lauljatee eelnevalt ning kõrvalt tegelenud erinevate kunstialadega, millest lõpuks leidis meeldivaima väljundi jumestuse näol. Harjutades hoolega aerograafitehnikaid ning olles mõned aastad klassikalise jumestuse alal juba töötanud, teeb heameelga siiani muusikalise põhitegevuse kõrvalt ka meigitööd. Koduleht http://dsmagiq.com/

Meelis Meri (sündinud 17.06.1974) - DJ, muusik, produtsent. Bändi Tiger Milk asutaja ja liige.

Nii nagu praktiliselt kõigi tuntud muusikutega tuleb ka Meelis Merist rääkima hakates vaadata kaugele minevikku. Viie aastaselt alustas ta klaveriõpinguid, millele järgnesid erinevad koolibändid. Siis laenati kokku ka esimesed süntesaatorid ning elektrooniline muusika hakkas üha enam ja enam huvi pakkuma. Lisaks süntesaatoritele huvitasid teda kõikvõimalikud helistuudiod ning seepärast tuleb tema aastatetagustest tegemistest rääkides ette lugeda pea kõik tuntumad raadiojaamad.

1998 aastal läks Meri tööle Vikerraadiosse, kus tollal käis saade Rokk Raadio. Edasi järgnesid Top Raadio, Mega FM, Sky. Tänasel päeveal juhib Meri koos oma partneri P.Julmaga saadet Raadio 2-s, mil nimeks Tallinn Express. Esimeseks klubis, kus DJ Meri käe valgeks sai, olid Piraat ning Bel Air, kus ta täitis resident-DJ kohta. Ühe oma elu eesmärkidest on Meri juba saavutanud, tal on ilmunud plaat välismaise plaadifirma alt. Nüüd muusika produtseerimine saanud tööks, uusi plaate tuleb pidevalt.

Meri on aktiivselt tegev nii duos Rulers of the Deep kui ka sooloartistina. Samuti ansamblites Holmes ning Tourette Quartette. Rääkides Meri muusikast tuleb võtta aeg maha ning natuke süveneda. Kuigi üldsusele on ta tuntud rohkem kui house-artist, siis tegelikult pole ta unustanud oma juuri, mis on tihedalt seotud ka näiteks jungle ning breakbeat muusikaga. Ning samal ajal võib ta kuulajale pakkuda ka märksa eksperimentaalsemat muusikat. See mitmekesisus saab kinnitust ka siis, kui ta loetleb oma mõjutajaid - David Bowie, Pet SHop Boys, Massive Attack, Future Sounds of London, LFO jne. Õige pea on oodata uut olulist peatükki Meelis Meri elus, kui asutatud saab Rulers of the Deep Records ? plaadifirma, mis hakkab maailma areenidele viima Eesti muusikat. Just uute artistide aitamine ning muusika kvaliteedi tõstmine on nüüd Meri üheks eesmärgiks. Lisaks sellele on ta tele- ning raadioreklaame loova ettevõtte Tribe üks asutajatest.

Suurim saavutus elus: tütar ja pere

Ville Veering (sündinud 26.05.1974) - bändi Tiger Milk asutaja ja liige, tuntud kui metalbändide trummimees

Ville moto: “Ei ole mõtet teha bändi, kus ei ole kirge“.

Ville mängis trumme ansamblis Boners, mis kasvas välja möödunud sajandi 90ndate alguse projektist, veel on ta mänginud thrash-bändis Flytrap. 90-ndatel tehti koos Meelisega meeleolumuusikat bändis Holmes, kuhu kuulusid veel Sten Šeripoviga, Leslie Laasner, Critikal ja Kilu.

Ville, kuidas jõuab üks metalimees houseini? Ville: "Tegelikult sai juba Holmesiga tehtud fusionit, nii et see pehmem pool pole minu jaoks uus. Kogu see tolleaegne skene ammendas end minu jaoks ja ma hakkasin midagi uut otsima. Praegu olen otsaga metali juures tagasi. Teen siukest bändi nagu Hukkunud hinged. Meelisega saime tuttavaks 90ndate keskel, mõtlesime, et teeks bändi".

Allar Tiigi (sündinud 24.07.1988) - kitarrist suvest 2012

Mängib kitarri ka 2008 aasta aprillis Viljandis loodud Groove Metalit viljelevas bändis Crucial Attack. Viieliikmelisel bändil ilmus Novembris 2011 EP nimega “Crawling Chaos”.
http://www.myspace.com/bandcrucialattack

Muud huvitavat

Seotud videod

Eliis Pärna - Addiction
Eliis Pärna - Addiction

Artist: Eliis Pärna

Lugu: Addiction

Aasta: 2018

Režissöör: Indrek Simm

Eva K - Waiting Game
Eva K - Waiting Game

Artist: Eva K

Lugu: Waiting Game

Aasta: 2017

Režissöör: Indrek Arula

Tiger Milk - The Game
Tiger Milk - The Game

Artist: Tiger Milk

Lugu: The Game

Album: Supernatural

Aasta: 2012

Režissöör: Meelis Meri & Ville Veering

Tiger Milk - International Band
Tiger Milk - International Band

Artist: Tiger Milk

Lugu: International Band

Album: Supernatural

Aasta: 2012