Helen Adamson

Helen Adamson teatas 15.aprillil 2024 oma Instagrami kontol, et tema ja ettevõtjast elukaaslase Rene Lõhmuse (35) perre on sündinud tütar. "Meie uus elu algas nüüd," kirjutas ta armsate piltide juurde.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.01.2013 - 12:53
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.04.2024 - 20:06
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Enamik eestimaalasi teab Helen Adamsoni loo "Kas tead" järgi, mis on kogunud Youtubes üle 2 miljonit vaataja. Ka Heleni järgmised singlid "Kui armastus alguse saab" ja "Naisena" on olnud armastuse-teemalised ning jõudnud kümnete tuhandete kuulajateni.

Lauljatar Helen Adamson on sündinud 26. jaanuaril 1987 Võrus. Pärast keskkooli töötas ta 5 aastat arvutifirmas Enter, alustades müüjana Võrus ja lõpetades kauplusteketi juhina Tallinnas. Lisaks lauljakarjäärile on Adamson omandanud kõrghariduse ja lõpetanud ülikooli personalijuhtimise erialal ning töötab LG Electronics koolitusjuhina. Tallinnas elades on Heleni süda endiselt Lõuna-Eestis, kus ta veetis 20 esimest aastat oma elust. Helen oli algkoolis oma nöbinina pärast koolikiusamise ohver ja pärit vaesest perest, kus tuli hakkama saada ema miinimumpalgaga. Seetõttu on Helen kaastundliku südamega tüdruk, kellel on kodus kolm kassi ja tema unistuseks on rajada kasside hooldekodu. "Unistan, et mul oleks oma maja, mille kõrval on teine hoone kasside päralt."

Laulmisega alustas Helen Adamson 2006. aastal artistinime Hylene all. 2007. aasta suvel ilmus Hylene tantsualbum "Täna rikun ma reegleid", mille laulud olid spetsiaalselt Hylenele kirjutatud, sõnad ka Kaari Sillamaalt ja Kersti Kuuselt. Plaat koosnes enamasti klubimuusikast ning leidus ka kolm klaverit. Paremini jäid plaadilt meelde särtsakas nimilugu, edukad on olnud veel "Vaba kui lind" ja haprakoeline, õrn paitus "Unenäos või ilmsi".

Üle-eestilise tuntuse saavutas laulja 2010. aastal, kaverdades itaallase Jovanotti hittloo "A Te", mille viisi autoriteks Cherubini ja Santarnecchi. Liites lüürika, mille Helen ise lõi, ja itaallase loo meloodia, sündis lugu "Kas tead?", mis oli pühendatud Heleni endisele kallimale Anttile. Kaveri promo piirdus loo riputamisega 14.juunil 2010 videoportaali YouTube, kust eesti muusika huvilised loo ise üles leidsid ja soovipalved raadiojaamadesse esitasid, tänu millele ballaad oma populaarsuse saavutas. Lugu pälvis otsekoheselt eestlaste tähelepanu ning muutus üheks mängitavamaks looks paljudes eesti raadiotes, alustades sooviloona ja lõpetades edetabelite vallutajana. Kahe aastaga oli lugu Youtube’is kuulatud ligi 2 miljonit korda.

Ballaadi "Nele-Liis" viisi kirjutas Marco Margna Heleni palvel Liana Saarepera sõnadele. Lood "Nele-Liis" ja "Kas tead" kõlasid plaadil "Suve Parimad Hitid 2011".

Juunis 2011 avaldas Helen rütmika poplaulu "Kui armastus alguse saab"?", millele lõid meloodia Mihkel Mattisen ja Timo Vendt ja sõnad Aapo Ilves. Singlile remiksi lõi Lenny LaVida.

2011 aasta septembris ilmus singel "Naisena" ft. Dünastia. Viisi autoriks Rick Rask ja sõnad Liis Lass. "Naisena" on sensuaalne ja õrn lugu sellest, kuidas naise hinge puudutada. Taolisi intiimseid lugusid ei ilmu Eesti muusikataevasse just tihti ning Dünastia on võtnud enda südameasjaks just need tühimikud täita. Helenil jagus singli kohta samuti vaid häid sõnu: ""Naisena" hakkas mulle meeldima koheselt. Elasin loosse väga sisse ning seetõttu tundsin lugu lauldes, nagu oleksin sõnad ise kirjutanud. Panin loosse oma hinge ning loodan, et suudan ka teistele oma tundeid edasi anda.“

2011 aasta detsembris valmis ilmunud singlitest EP “Singlikogumik“, millelt leiab lood ”Kas tead”, ”Kui armastus alguse saab” ja ”Naisena”. “Singlikogumikku innustasid mind välja laskma arvukad kirjad inimestelt kes soovisid minu plaati osta kas endale või kingituseks“, teab Helen.

Hoolimata rahva seas levivatest ja poolehoiu võitnud lauludest, polnud Helen ühtegi suuremat kontserti veel anda jõudnud. 8.juunil 2012 sai teoks Heleni akustiline romantikast tulvil kontsert Käsmus Ingmani Merelaval. Esitusele tulid nii Heleni enda lood kui mitmed tuntud armastuslaulud, nii eesti kui lääne muusikute repertuaarist. Loomulikult ka megahitt "Kas tead", mis jõudis inimesteni esimest korda Heleni esituses live-muusika saatel. Helenit saatsid Margus Kappel klaveril ning Ain Varts kitarril ning taustalaulja Jelena Juzvik. Teiste seas kõlasid akustiliselt lood "Naisena", "Kui armastus alguse saab", "Su silmade sära", "Nii sind ootan", "Tahan olla öö", "Dust In The Wind" ja "In The Arms Of an Angel".

2012. aasta juulis ilmus Helenil koostöös Ardi Kaljuveega laul "Me maailm on leekides", mille sõnade autor on Helen Adamson ise ning viisi autor Ardi Kaljuvee. Loole tegi Velvet Voice remiksi Marco Margna.

Oma kodulehel palub Helen end esinema kutsuda ning noorel lauljannal on peaaegu igal nädalavahetusel esinemised pulmades romantilise kavaga, mis võib koosneda isegi kolmekümnest laulust. Kuus annab ta 4–6 kontserti, enamasti erapidudel, mis talle endale väga meeldivad. "Kõige mõnusamad esinemised ongi just eraüritused – pulmad või sünnipäevad –, kus ma olen kingitus või üllatus. Seal on inimeste emotsioon palju ehedam," ütleb ta.

Helen Adamson osales Martini Royale Casting talendijahil, kus ta oli seitsme finalisti seas. Alates 1.detsembrist 2012 sai teleris näha maailma-kuulsa alkohoolse joogi reklaamklippi, kus mängib ka Helen. Novembrist võib Helenit näha kohati ka Kanal 2 Reporteris ilmatüdrukuna.

3.detsembril 2012 jõudis raadiotesse Heleni vokaaliga tantsulugu “When The City Sleeps“, mille autoriks DJ Whirl. Lugu on DJ Whirli sõnul täis müstilist öist suurlinna tuledesära ning hinge hellitavat romantilist hõngu. Helen lisab, et tema jaoks oli tegemist tavapärasest erineva ja väga põneva projektiga, mis oli omaette väljakutse. Varem on mees remiksinud ka Heleni hiti “Kas tead“.

11.detsembril 2012 ilmus singel "Ausus" koostöös ansambliga Soul Militia. "Ausus" on kaver Billy Joel klassikast "Honesty" ning eestikeelsete sõnade autoriks Vally Ojavere. 1982. aastal laulis lugu Jaak Joala. Oma tegemisi kommenteerib Helen ise: "Praegu on muusika minu jaoks hobi. Hobidega on ikka tore tegelda, kuna saan neid teha siis, kui tahan, mitte et ma olen selleks sunnitud. Kui muusikategemine muutuks rutiiniks, kaoks ehk ära ka kirg selle vastu“. Helen käib nii tihti kui võimalik laulutundides. "Hakkasin võtma laulutunde pop-ja jazz laulu õppeks lausa kahe õpetaja juures. Samuti hakkasin õppima klaverit. See peaks mulle musikaalselt väga palju juurde andma," loodab ta.

16.jaanuaril 2013 avaldas Helen raadiosingli "Sinuga koos", mille esitlus Butterfly lounge'is tõi kohale palju muusikasõpru. Vokaalselt olid laval teda toetamas Riivo Jõgi, Timo Vendt, Kaido Põldma ja Marilin Kongo. “Sinuga koos“ valmis koostöös Ardi Kaljuveega ja sõnade autoriks on Aapo Ilves. Yotube üles pandud video lõid Veiko Piirsalu ja Jakko Pitk (Epistula OÜ). Helen postitas Youtube’i sõnumi: “Sooviksin looga edasi anda mõtet, et väärtustataks rohkem inimsuhteid. Ei tohiks ära unustada kui olulised on lähedased ja kallid inimesed ning kui väheolulised on nende kõrval argimured“.

Helen võttis 2013 aasta esimeses pooles muusikast pausi, põhjuseks arstide poolt pandud diagnoos - häälepaelte sulgusdefekt. Sellele vaatamata pole ta laulmisest loobuda soovinud vaid tegeleb täiesti uue materjaliga ning teeb koostööd uue suurepärase tiimiga.
13.septembriks oli esimene uus lugu stuudios sisse lauldud.

16.oktoobrist 2013 oli Heleni muusika saadaval maailma suurimates digitaalsetes muusikapoodides, alustuseks CDBaby, järgmistena iTunes ja Amazon.

19.märtsil 2014 andsid Helen Adamson ja Hollywoodi produtsent Robert Stanley Montes välja ühise singli “Once in a lifetime". Laul “Once in a lifetime” on Neo Soul RnB suunitlusega, mis kiirgab tugevat naiselikku energiat. Tegemist on esimese singliga Heleni sel aastal ilmuvalt debüütalbumilt.

“Tegemist on looga, millele valmis ka minu esimene päris muusikavideo. Video kannab selgelt edasi loo tähendust. Video koreograafia kallal alustasime tööd juba detsembris ning video purki saamiseks kulus lausa 35 võtet kuna tegemist on tehniliselt üpris keerulise muusikavideoga.“

28.aprillil 2014 esines Helen ETV saates "Terevisioon". Kõlasid laulud "Once In A Lifetime" ja "Burn".

5.juunil 2014 avaldas Helen Adamson singli “Burn”, mis on järjekorras teine lugu sel aastal valmivalt debüütalbumilt. Pala autoriteks on Helen Adamson, Robert Stanley Montes, Kaido Põldma ja Lana Shea Walling. Loos teeb kaasa ka Los Angeleses resideeruv räppar ja laulja Lana Shea.

"Burni" muusikavideo kontseptsiooni looja on Helen ise. "Emotsioonid, mida me elus kogeme ei ole ainult ilusad ja positiivsed, "Burn" on minu väljendus rasketest hetkedest, mil olen tundnud end kõike muud kui hästi.

15.septembril 2014 avaldas Helen singli "Sing it", millele valmis Hooandja.ee toetajate abiga koolikiusamise vastane muusikavideo. Loo autoriteks on Helen Adamson ja Robert Stanley Montes. "Sing it" esmaesitlus toimub 17. septembril ETV saate "Terevisioon" otse-eetris.

27.oktoobril 2014 ilmunud album "Helen Adamson" tõi kuulajate ette Heleni loomingust palju erinevaid värve.

Plaadiesitluskontserdid toimusid 7.11 Tallinnas, Clazz Restoran & Club’is ja 8.11 Tartus, Feel Good Music Cafe’s.

Helen Adamson ja Margus Vaher avaldasid 1.märtsil 2015 dueti "Lõpuks sind leides". Tegu on laulu “Joy and Sorrow” (Vaheri autoriplaadilt “Unleashed”) eestikeelse versiooniga.

26.mail 2015 avaldas Helen uue singli “Dedication”, mis on järjekorras neljas laulja 2014 aasta oktoobris ilmunud debüütalbumilt. Loo autoriteks on Helen Adamson ja Robert Stanley Montes. Loole valmis ka muusikavideo, mille konseptsiooni lõi Helen ise.

Helen lisab: "Loo video idee ja kontseptsioon tulid mulle pähe juba lugu kirjutades. Esialgu ei teadnud ma lihtsalt kuidas oma mõtteid ellu viia. Ühel varahommikul tuli mulle poolunes heureka moment ning panin koheselt kokku video esmase variandi. Loo video kannab väga tugevalt edasi laulu sõnumit. Loodan, et vaataja saab videost annuse positiivsust.“

17.märtsil 2016 tuli Helen välja väga isikliku singliga "Peegel Peegel", mis räägib depressioonist. Loo autoriteks on Helen Adamson, Mari Tamm ja Robert Stanley Montes ning ingliskeelne variant on "Mirror Mirror".

16.mail 2017 avaldas Helen Adamson suvise singli "Me ärkame". "See laul kõnetas mind esimesest hetkest, mil seda kuulasin,“ rääkis Helen, kes pole ammu avaldanud lugu, milles ta ise ei tee autorina kaasa. Loo autoriteks on Oliver Rõõmus, Rolf Roosalu ja Stewart James Brock. Sõnad kirjutas Marek Sadam. "Loo harmoonia on kaasahaarav ning meedejääv ja Marek Sadama kirjutatud sõnad panevad loo tõeliselt elama," kiitis Helen laulu autorite tööd.

Viimasel ajal peamiselt suunamudija ja saatejuhina tegutsev laulja Helen Adamson andis koos produtsent ULA-ga 11.augustil 2020 välja uue singli, mille viis ja sõnad valmisid lauljal juba kolm aastat tagasi. "Ma olen tõesti olnud muusikamaastikult pisut eemal ja pole uut muusikat pikalt avaldanud. Laulmisega olen siiski kogu aeg tegelenud, olen palju esinenud, erinevatel show-üritustel, erapidudel jne," sõnas Adamson ja lisas, et suurem fookus on olnud küll muudel projektidel.

Helen Adamson teatas 15.aprillil 2024 oma Instagrami kontol, et tema ja ettevõtjast elukaaslase Rene Lõhmuse (35) perre on sündinud tütar. "Meie uus elu algas nüüd," kirjutas ta armsate piltide juurde.

Muud huvitavat

Seotud videod

Helen Adamson - Dedication
Helen Adamson - Dedication

Artist: Helen Adamson

Lugu: Dedication

Album: Helen Adamson

Aasta: 2015

Režissöör: Helen Adamson

Helen Adamson - Once In A Lifetime
Helen Adamson - Once In A Lifetime

Artist: Helen Adamson

Lugu: Once In A Lifetime

Aasta: 2014

Režissöör: Kasper Raidam

Helen Adamson - Burn (Explicit) ft. Lana Shea
Helen Adamson - Burn (Explicit) ft. Lana Shea

Artist: Helen Adamson

Lugu: Burn (Explicit) ft. Lana Shea

Aasta: 2014

Helen Adamson - Sing It
Helen Adamson - Sing It

Artist: Helen Adamson

Lugu: Sing It

Album: Helen Adamson

Aasta: 2014

Režissöör: Helen Männik

Helen Adamson - Sinuga koos
Helen Adamson - Sinuga koos

Artist: Helen Adamson

Lugu: Sinuga koos

Aasta: 2013

Režissöör: Veiko Piirsalu, Jakko Pitk

Helen Adamson - Kas tead
Helen Adamson - Kas tead

Artist: Helen Adamson

Lugu: Kas tead

Aasta: 2010