Egert Milder / Slippery Slope

17.mail 2024 ilus Egert Milder singel "Mangos On My Pillow". "Uus lugu ongi ülistuslaul armastus keset suvist soojust, mangosid, kookospähkleid ja soolast merd," rääkis Milder oma uuest harrystylesilikust loost. Loo autoriteks on lisaks Milderile ka Matteo Capreoli ja Kaspar Kalluste. Muusikavideo filmis üles Mart Vares.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.11.2013 - 21:36
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.05.2024 - 15:18
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Slippery Slope on kolmeliikmeline alternatiivroki trio Tallinnast. Bänd üritab anda publikule, mida ta vajab - parima live-kontserdi täis energiat. Nende muusikal on Muse’i võimsus, Dredg’i emotsioonid ja Mutemath’i gruuv.

Slippery Slope moodustasid eluaegsed sõbrad, kellel on energiat täitmaks ükskõik milline lava. 2009 aasta suvekuudest tegutseva bändi koosseisu kuuluvad Henri Kuusk (trummid), Madis Lett (bass) ja Egert Milder (kitarr/vokaal).

Pärast seda, kui 2010/2011 aastal kõik samal ajal ajateenistuse läbisid, hakati uuesti bändi tegema ning pool aastat peale kaitseväest reservi arvamist tuli esimene kontsert, selleks ajaks oli kava olemas.

29.septembril 2012 andsid nad välja esimese singli “Can't Reach“ ning 23.novembril 2012 võideti Noortebänd 2012 tiitel, mis andis neile veelgi hoogu juurde. Lisaks võitis Egert Milder parima kitarristi tiitli.

30.jaanuaril 2013 sai valmis teisele singlile "Circle" muusikavideo. Järgmisena avaldati singlina
“Apple of My Eye“. 31.jaanuaril esineti Rock Cafe laval R2 live avalikul salvestusel.

23.märtsil 2013 soojendas Slippery Slope Tallinnas, Rock Cafés Walesi bändi Funeral For A Friend ning aprillis esines bänd Tallinn Music Weekil.

4.septembris 2013 avaldati teine muusikavideo oma neljandale singlile "What's Your Story".

26.septembril 2013 anti ETV stuudios minikontsert kui "Terevisioonis" kanti ette lood "Circle" ja "Can´t Reach". 27.septembril esineti Tallinna Tudengite Sügispäevade suurejoonelisel lõpupeol.

16.novembril 2013 toimus Rocca al Mare Koolis üritus TEDxYouth, kus bänd astus akustiliste instrumentidega üles. Sügisel kirjutab bänd uusi lugusid ning veedab aega stuudios.

Slippery Slope esines külalisena 29.novembri õhtul klubis Hollywood toimunud Noortebänd 2013 finaalkontserdil. Esitamisele tuli lugu "What's Your Story".

9.jaanuaril 2014 esitleti koos Swärk'i ägedate tüdrukutega akustilist versiooni kõige uuemast ja veel avaldamata loost "Careful".

27.märtsil 2014 esines ansambel Tallinn Music Week raames Ahtri 6a terminalis ja 29.märtsil Protestis.

Slippery Slope esines 7.juunil 2014 Kohilas Tohisoo mõisapargis toimunud Kaparock muusikafestival.

Alates juuli algusest keskenduti eluprojekti õnnestumisesse ning veedeti stuudios kolm kuud. Enamik kaheteistkümnest plaadil leiduvast loost on verivärsked, varem publikule ettekandmata. Rajad on salvestatud Sinusoid stuudios koostöös Kanada produtsendi Robert Stanley Montes’iga - mees, kes on koos töötanud selliste nimekate artistidega nagu Biffy Clyro, Justin Timberlake, Stevie Wonder jpt. Viimane lihv anti helikandjale Soomes Chartmakers’i stuudios Svante Forsbäcki poolt, kelle kuulsamad kliendid on Rammstein, The Rasmus või Apocalyptica. Albumil teevad teiste seas kaasa "Head Ööd, Vend“ koor ning keelpillikvartett.

Plaadi "Do You Feel The Same" esitlused toimusid 31.oktoobril 2014 Tartus, Genialistide Klubis ja 13.novembril 2014 Tallinnas, kohvikus Sinilind.

2.detsembril avaldasid oma ühise loo lauljatar Liis Lemsalu ja ansamblist Slippery Slope tuttav Egert Milder. Värske duett kannab pealkirja "Hold on”. Loo autoriteks on Liis Lemsalu ja ansambel Slippery Slope ning sõnade loomisel aitas kaasa ka produtsent Rob Montes.

19.detsembril laadis Slippery Slope SoundCloudi üles loo “Cherry Smoke”.

7.veebruaril 2015 võistles lugu "Hold on” Eesti Laul 2015 poolfinaalis. Muusiakvideo avaldati 2.veebruaril.

6.märtsil toimus järjekordne Raadio 2 ja ERR.ee ühisprojekt R2 VeebiLive, kus läbi raadioeetri ning arvutiekraani astus seekord üles ansambel Slippery Slope, kes tutvustas lugusid enda värsket kauamängivat "Do You Feel The Same“.

Slippery Slope andis 21.mail avalöögi oma suvealguse kontserttuurile #summerkickoff. Turnee raames külastatakse nii Eesti, Läti kui ka Leedu suurimaid linnu, aga ka väiksemaid paiku, kus bänd varem veel esinenud pole nagu näiteks Narva, Võru ja Põlva. Kontsertidel saavad põhiliselt kõlama lood bändi esimese kauamängiva "Do You Feel The Same" pealt.

Uue albumi teist singlit "’Faces’" sai alates 13.maist Soundcloudist kuulata. 25.mail avaldati Youtube'is muusikavideo, kus lööb kaasa 63 bändiliikmete lähedast sõpra ja pereliiget. Slippery Slope'i sai esinemas näha 29.mail Tallinnas Kultuuriklubis Kelm.

Egert Milder, Robert Stanley Montes, Ian Karell kirjutatud lugu “Lonely Boy” Kéa esituses jõudis Eesti Laul finaali, mis toimus Saku Suurhallis 5.märtsil. Kéa avaldas loo 6.detsembril.

2016. aasta algusest kolis Egert Milder Gruusiasse kinnisvara ja ehitusega tegelema.

3.augustil 2017 abiellusid Egert Milder ja bändi Vanilla Ninja eksliige, viimast hooaega ka ETV "Pealtnägija“ saatejuhiks olnud Piret Järvis.

Egert Milder tõi 16.septembril 2018 avalikkuse ette oma esimese soolosingli “Live+Love+Grow”. Uut laulu esitles ta otse Facebookis live-etteastega Gruusias, Türgis, Valgevenes ja Eestis.

28.veebruaril 2019 tõi Egert Milder kuulajateni värske ja kaasakiskuva loo "U". Uus suvise meeleoluga lugu on kirjutatud koos kahe andeka muusiku Kaspar Kalluste ja Matteo Capreoliga, kellega koostöös valmis ka Egerti debüütsingel "Live+Love+Grow". Ühiselt töötatakse juba ka uue materjali kallal. "U on lugu, mille sees on minu viimase kuue aasta parimad hetked ja kõige tugevamad tunded. See viib mind tagasi Filipiinidel asuva Boholi saare salaranda, Nicaragua väikelinna San Juan del Suri surfilainetesse, Kaukaasia mägede vahele Tbilisisse ja ka vana planeeringuga Von Krahli baari tagumisele rõdule. Ühtlasi on "U" esimene sada protsenti armastuslugu, mis ma kunagi kirjutanud olen," selgitab Egert loo tausta ja inspiratsiooni.

6.juunil avaldati singlile "U" muusikavideo, mille filmis Piret Järvis-Milder möödunud aasta lõpul Kolumbias. video viib vaataja endise narkoparuni Pablo Escobari peohäärberist pisikesse Palomino rannakülla, sealt värvilisse Kariibimere rannikulinna Cartagenasse ja siis tagasi kunagise mõrvapealinna Medellini krimisüdamesse Comuna 13.

Egert Milder oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Kaspar Kalluste, Matteo Capreoli ja Egert Milder kirjutatud looga "Georgia (On My Mind)". 30.novembril avaldatud video autoriks on Mart Vares.

Egert Milder rõõmustas 10.septembril fänne uue videosingliga “Your Green Is Better”, mille autorid on lisaks Egertile endale ka Kaspar Kalluste ja Matteo Capreoli. Heatujuline pala räägib sellest, kuidas inimestele kipub tihti tunduma, et rohi paistab ikka mujal rohelisem, aga vahel jõuad siiski elus sügava äratundmiseni, et see päris kõige õigem ning lemmikum roheline on tegelikult just kõige lähemal. Muusikavideo filmiti Harjumaal Laagri alevikus asuvas Sagro kasvuhoones, kus kasvatatakse kurke. Video teeb eriliseks asjaolu, et see võeti üles ühe võttega.

Eesti Laul 2021 finalistiks oli "Free Again", esitaja Egert Milder. Loo autorid Kaspar Kalluste, Matteo Capreoli, Egert Milder. Lugu koos videoga avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 6.märtsil.

29.aprillil 2022 ilmus Egert Milderil kaasahaarav suvelugu “Jumped into the Water” koos Tais filmitud muusikavideoga. “Tais oli ikka päris kreisi. Päris suur väljakutse oli produtseerida ja lavastada muusikavideot tundmatul maal, sest lokatsioone oli nii palju ja just nende õigete muusikute kampa leidmine ei olnud samuti liiga lihtne. Aga vahel peabki ennast külma vette viskama ja vaatama, kuidas ellu jääd. Elu on õpetanud, et midagi põnevat mugavustsoonis ei juhtu. Et kasvada, tuleb vaeva näha ja piire nihutada,” räägib artist. Loo kirjutas Egert Berliinis koos laulukirjutajate Matteo Capreoli ja Graham Candyga.

Egert Milder avaldas 14.augustil 2023 laulu "Milli's Song", mis on kingituseks tema tütre kolmandaks sünnipäevaks. "Võib öelda, et see lugu sündis koos mu tütre Milliga. Mängisin seda viisi talle esimest korda klaveril, kui ta oli paaripäevane. Lugu aga sai lõplikult valmis nüüd, tema kolmandaks sünnipäevaks," rääkis Egert. "Laulu videos võtan meie esimesed ühised aastad ka pildis kokku ja jään lootma, et see on selline sünnipäevakink, mis muutub tema jaoks ajaga aina hinnalisemaks."

2023.a. möödus viis aastat Egert Milderi esimese soolosingli "Live+Love+Grow" ilmumisest. Tähtpäeva puhul andis laulja ja laulukirjutaja septembris erinevates Eesti linnades akustilisi kontserte.

17.mail 2024 ilus Egert Milder singel "Mangos On My Pillow". "Uus lugu ongi ülistuslaul armastus keset suvist soojust, mangosid, kookospähkleid ja soolast merd," rääkis Milder oma uuest harrystylesilikust loost. Loo autoriteks on lisaks Milderile ka Matteo Capreoli ja Kaspar Kalluste. Muusikavideo filmis üles Mart Vares.

Faktid

Liikmed: nimi/tegevus/sünnipäev
Egert Milder - kitarr/vokaal – 29.07.1989
Madis Lett- bass – 22.06.1989
Henri Kuusk – trummid – 25.04.1989

Muud huvitavat

Seotud videod

Egert Milder - Mangos On My Pillow
Egert Milder - Mangos On My Pillow

Artist: Egert Milder

Lugu: Mangos On My Pillow

Aasta: 2024

Egert Milder - Milli's Song
Egert Milder - Milli's Song

Artist: Egert Milder

Lugu: Milli's Song

Aasta: 2023

Egert Milder - Jumped Into The Water
Egert Milder - Jumped Into The Water

Artist: Egert Milder

Lugu: Jumped Into The Water

Aasta: 2022

Egert Milder - Your Green Is Better
Egert Milder - Your Green Is Better

Artist: Egert Milder

Lugu: Your Green Is Better

Aasta: 2020

Egert Milder - Free Again
Egert Milder - Free Again

Artist: Egert Milder

Lugu: Free Again

Aasta: 2020

Egert Milder - U
Egert Milder - U

Artist: Egert Milder

Lugu: U

Aasta: 2019

Egert Milder - Georgia (On My Mind)
Egert Milder - Georgia (On My Mind)

Artist: Egert Milder

Lugu: Georgia (On My Mind)

Aasta: 2019

Egert Milder - Live+Love+Grow
Egert Milder - Live+Love+Grow

Artist: Egert Milder

Lugu: Live+Love+Grow

Aasta: 2018

Slippery Slope - Faces
Slippery Slope - Faces

Artist: Slippery Slope

Lugu: Faces

Album: Do You Feel the Same

Aasta: 2015

Režissöör: Egert Milder

Slippery Slope - What's Your Story
Slippery Slope - What's Your Story

Artist: Slippery Slope

Lugu: What's Your Story

Aasta: 2013

Režissöör: Karl-Jonatan Karits

Slippery Slope - Circle
Slippery Slope - Circle

Artist: Slippery Slope

Lugu: Circle

Aasta: 2013

Režissöör: Matiss Spaile