Ziggy Wild

15.juunil esines Ziggy Wild Setomaal Treskis üritusel Piirideta pidu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.11.2013 - 13:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2024 - 20:51
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ziggy Wild on neljaliikmeline Eesti noorema generatsiooni rock ansambel, mis on tegutsenud 2012.aasta sügisest alates. Bändi kuuluvad Laura Prits, Henri-Hannes Sell, Ken Einberg ja Tarvi Aldur ning nende muusikat iseloomustavad vanakooli sound, kaasahaarav meloodia ja nakkav energilisus.

Muusikalisi mõjutusi leidub neliku ideede vagunis enam kui kuhjaga, kuid juhiistme on vankumatu enesekindlusega hõivanud käntsakalt toores ning pohhuistlik rokk. Erinevalt keskmisest rokibändist sõuab see veider kamp ühe poolalasti kreisi naise võimsa vokaali ja tulise tantsu laineharjal. Metsikut vaatepilti vürtsitavad soolakad kidrarifid ning narkootilist adrenaliini purskavad trummirütmid. Kirsiks tordil on laval kaks suhkruemmet, demonstreerimas hiphop-koreograafiat rokilikus elemendis.

“Tahtsin alguses kahe sõbraga bändi teha, aga sellest ei tulnud midagi välja. Otsisime trummarit, kelleks sai Henri, kes omakorda tegi muusikat Keni ja Tarviga. Asjad läksid sujuvalt nii, et nad kutsusid mind aina rohkem endaga proovikasse. Lõpuks mõtlesimegi, et teeks koos,“ räägib Laura, kuidas sai bänd alguse. Esimene ülesastumine oli sõprade ees 5.oktoobril 2012 kohas nimega Korter 13.

29.novembril 2012 astus Ziggy Wild ülesse esmakordselt Von Krahli lavalaudadel, kus kõlasid esimesed lood "Watch Me" ja “Goodbye“. 26.jaanuaril 2013 esineti Rock Cafes koos Dramamama & Nevesisega. Tallinn Music Week'i festivali raames esineti 5.aprillil Rockstars'is, kus kõlas uuem lugu "Moon Dog".

15. mail 2013 toimus Tallinnas Von Krahlis Harjumaa Noortebänd 2013 finaal, millest Ziggy Wild võitjana väljus ning sai võimaluse esineda suvel Viljandis toimunud Rock Rampil. Teisi kohti, kuhu see bänd veel oma tiibu laiali laotanud on, võiks lugema jäädagi. Nende noorte lavaline entusiasm, pöörasus ja lummavus panevad ka kõige rokikaugemal inimesel jala tatsuma.

Laura ütleb, et liiga suuri eesmärke bänd ei püstita, vaid liigub väikeste sammude haaval. “Plaanis on teha muusikavideo ja uus salvestus. Päris nii pole, et läheme Ameerikasse, lööme jalaga ukse lahti ja saame kohe kuulsaks.“

24. septembril 2013 esines Ziggy Wild ETV otsesaates Terevisioon lugudega "Watch Me" ja "House of Memories", millest viimane oli täiesti uus.

29.novembri õhtul klubis Hollywood toimunud Noortebänd 2013 finaalkontserdil võideti Noortebänd 2013 tiitel. Auhinnaks oli loomepuhkus Kõue mõisas. Lisaks oodatakse neid esinema Hollandisse festivalile Harfest 2014, Õllesummerile, Uue Maailma tänavafestivalile ja festivalile Green Christmas 2013.

20.detsembril 2013 esinesid noored rockiklubis Tapper Mustjõe proovika raskekaalu muusikaüritusel Metallica tribuutbändi koosseisus. 28.detsembril osaleti Rakveres festivalil Green Christmas kui üles astuti Rahvamajas.

12.jaanuaril 2014 avaldati agentuuri ImiD loodud reklaamvideo tehnoülevaatuspunktile A-Ekspert, milles kasutatakse Ziggy Wild lugu "Goodbye". Tegelaskujusid mängib terve bänd.

23.veebruaril 2014 esineti külalisena ööklubis Sugar toimunud Pärnu linna ja maakonna noortebändide konkursil "Bändomaania". Ansambel esines Tallinn Music Week raames 27.märtsil 2014 Sinilinnus.

7.juunil esineti Harley Davidson Super Rally pealaval Tallinna Lauluväljakul. Bänd osales muusikafestivalil Spläsh, mis toimus 21.juunil Pärnu Munamäe pargis.

28.juunil 2014 postitati Youtube'i uue loo "Wanted Man" kontsertvideo, loojaks Marianne Ubaleht.

12.juunil 2015 võitis Ziggy Wild Poolas Słupskis toimunud rahvusvahelise konkursi UBC Charlotta Rock Festival, mis andis noortele talentidele võimaluse võistelda selle peale, kes saab sel suvel toimuval Legend Rocka festivalil "soojendada" maailmanimesid. Ziggy Wild soojendas Poolas 4.juulil 11 000 pealtvaatajale kohases Amfiteatris Carlos Santanat.

Ansamblilt tuli 12.novembril 2015 "Ziggy Wild EP", mille singlid "White City" ja ''Survivor'' on üleval soundcloudis. Samal päeval algas kuut Eesti linna läbiv esikplaadi tuur.

22.11.2015 oldi Rock Cafes esineva USA progemetali supergrupi Operation: Mindcrime kontserdi soojendajaks.

Eesti Laul 2017 poolfinaalis 11.veebruaril osales Tara Nabi, Laura Prits ja Andres Kõpper kirjutatud "Hey Kiddo" Laura Prits esituses. Loo muusikavideo tuli välja 26.01.2017.

16.novembri õhtul esitles ​​Ziggy Wi​ld Kivi Paber Käärides ​äsja väljaantud uut​ singlit “Heat of the Night” ning tähistas viiendat tegutsemisaastat. 15.detsembril oldi laval Rock Cafe 13. sünnipäeval.

Ziggy Wild tuli 26.aprillil 2019 lagedale uue palaga. "Meie uus singel "Saint" räägib oma sisetunde kuulamisest ja enesele kindlaks jäämisest. See on soundtrack inimesele, kes võitleb oma unistuste nimel ja ei anna alla ka siis, kui kõik tundub võimatu," sõnab Ziggy Wild-i solist Laura Prits. Lugu esitleti esmakordselt lavalaudadel samal päeval U3 kontsertklubis.

Ziggy Wild oli 15.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 poolfinalist Laura Prits, Valdur Viiklepp, Sander Nõmmistu ja Henri-Hannes Sell kirjutatud looga "Lean On Me". 30.novembril avaldatud loo video lavastas Hindrek Maasik.

Metsatöll korraldas 29.augustil Rock Cafes suvelõpukontserti, kus astusid lisaks üles jõuliselt kaasahaarav rokkbänd Ziggy Wild ning meloodilist metalit viljelev Sold.

15.juulil 2021 avaldas Ziggy Wild jõulise ballaadi "Shot My Love", mis räägib enese kaotamisest ja oma õnne ohverdamisest, kuid samas enesele kindlaks jäämisest ning enesekindluse tagasi võitmisest. Lugu valmis bändi ühistööna, meloodia ja sõnad lõi Prits. Loo kõlapildile andsid harmoonilist lisa taustavokaalid Kaarel Orumägi ja Kaia-Liisa Kesler. Singel salvestati Eestis Blind Sound stuudios, mixiti Joonas Murand käe all ja masteri tegi uuele singlile Nashville'is tegutsev muusikaprodutsent Skyler Taylor.

1.oktoobril esines Ziggy Wild TMW KinoMaja Hard Night'il.

Ziggy Wild tõstab niigi kevadiselt soojad temperatuurid lakke oma kõrvetavalt kuuma ning metsiku videosingliga “Psycho”. 20.aprillil 2022 avaldatud lugu sai vääriliselt tähistatud minituuriga, mille käigus külastati nii Tallinna, Tartut kui ka Narvat. “Loo tähtsaimaks sõnumiks võiks olla julgus olla sina ise - ilma kõikide vabandusteta, eemaldades eneselt igasuguse maskeeringu,” sõnas Laura.

5.augustil esines Ziggy Wild Haapsalu Piiskopilinnuses festivalil Augustibluus.

Ziggy Wild tähistas bändi 10. sünnipäeva erilise kontserdiga 18.jaanuari õhtul Fotografiskas. “Meie juubelikontserdi fookuses oli just Ziggy Wildi looming läbi aegade, mistõttu nägi laval nii bändi esialgset, praegust kui ka laiendatud koosseisu”, rääkis solist Laura Prits.

10. sünnipäeval ilmus ka uus singel “Yellow Shades”. Kogu bändi kirjutatud loo sõnade autorid olid Laura Prits & Taavi Paomets, kes oli nii loo produtsent, salvestaja kui ka miksija.

26.augustil esineti Haapsalu festivalil Valge Daami Rock 2023.

26.veebruaril 2024 esinesid Paavli Kultuurivabrikus USA rokkbänd Dirty Honey ja Ziggy Wild.

15.juunil esines Ziggy Wild Setomaal Treskis üritusel Piirideta pidu.

Faktid

Liikmed: nimi/tegevus bändis/sünniaeg
Laura Prits (vokaal) 04.02.1993
Valdur Volli Viiklepp (bass) 08.12.1983
Tarvi Aldur (kitarr) 13.05.1990
Henri-Hannes Sell (trummid) 13.04.1994
Sugamamas (tantsijad): Birgit Pärn ja Greta Liht

Lahkunud:
Ken Einberg (bass) 20.07.1993

Muud huvitavat

Seotud videod

Ziggy Wild - Psycho
Ziggy Wild - Psycho

Artist: Ziggy Wild

Lugu: Psycho

Aasta: 2022

Ziggy Wild - Lean on Me
Ziggy Wild - Lean on Me

Artist: Ziggy Wild

Lugu: Lean on Me

Aasta: 2019

Laura Prits - Hey Kiddo
Laura Prits - Hey Kiddo

Artist: Laura Prits

Lugu: Hey Kiddo

Aasta: 2017

Režissöör: Sander Allikmäe