Ida Corr

Ida Corr esitles 22.märtsil uue singli "I Wonder" muusikavideot.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.12.2013 - 12:39
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.03.2018 - 12:21
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Ida Corr on taani laulja, helilooja ja muusikaprodutsent. Ta on sündinud 14.märtsil 1977 Taani suuruselt teises linnas Aarhusis ning tema muusikust isa on pärit Gambiast. Ida Corr on osalenud paljudes projektides ning laulnud noorena tausta taani artistidele. 2002 aastal kuulus ta triosse Sha Li Mar, kus olid veel Christina Undhjem ja Engelina Larsen ning lühikese tegevuse jooksul avaldati kaveritealbum. Aastal 2004 laulis Ida houseprodutsendi Morten Trust singlil “I Put My Faith in You“.

Suvel 2004 avaldas Ida Corr endakirjutatud loo "U Make Me Wanna", millest sai Taani raadiotes hitt. Alustades soolokarjääri, ühines ta Kick Musicuga ning koos noore talendika produtsendiga MoTrack aka Christian von Staffeldt asuti lugusid kirjutama. 18.aprillil 2005 ilmus debüütalbum "Streetdiva", millelt raadiosingliteks olid “Make Them Beg“ ja “Country Girl“.

11.oktoobril 2006 ilmus teine album “Robosoul“, millel kõlas 12 lugu. Esimeseks raadiosingliks oli septembris "Lonely Girl", millest sai ka Ida esimene muusikavideo. Teiseks raadiosingliks oli kelmikas “Late Night Bimbo“.

1.mail 2007 avaldati singel “Let Me Think About It (with Burhan G)“, mis äratas tähelepanu üle maailma kui klubihitiga "Put Your Hands Up For Detroit" kuulsaks saanud dj Fedde Le Grand loole remiksi tegi. “Let Me Think About It“ remiks kirjutati spetsiaalselt kontsertmaratoni Live Earth tarvis ja lugu esitleti Amsterdamis 07.juuli kontserdil. Ida Corr ja Fedde Le Grand esimeseks koostööks oli aga lugu "Mirror 07-07-07", mis kõlas samal kontserdil. “Let Me Think About It“ vallutas edetabelid üle Euroopa, Austraalias ja Põhja-Ameerikas, jõudes US Billboard Dance Chartis #1 kohale ja püsis top 10s 40 nädalat. Loo video valmis Londonis, lavastajaks Marcus Adams.

Euroopa ja Ameerika tantsupõrandad vallutanud artist Ida Corr külastas 8. veebruaril 2008 Eestit ja andis 2 live kontserti – Tartus A le Coq’i spordisaalis festivali “Tre Supershow” raames ning peale seda Tallinna ööklubis Venus.

17.märtsil 2008 ilmus kogumikalbum “One“, millel kõlasid seniavaldatud parimad lood, nende hulgas “Let Me Think About It“ ja “Ride My Tempo“. Neist viimane ilmus vahetult enne albumit ning kogus eriti kuulsust Saksamaal, olles tantsuedetabeli kõrgeimal kohal. Muusikavideo autoriks oli Mike Larsen.

Alates 2007 aastast oli Ida Corr bändi SugaRush Beat Company lauljaks. Sinna kuulusid veel ameerika laulja Rahsaan Patterson ja Austraalia produtsent Jarrad Rogers. Aastal 2008 avaldati omanimeline album, millel kõlas 13 lugu. Animatsioonivideod valmisid lugudest “L-O-V-E“, “They Said I Said“ ja “Love Breed“.

31.augustil 2009 tuli Skandinaaviamaades müügile Ida Corr kolmas stuudioalbum “Under The Sun“, mis kinkis kuulajatele singlid “Time“, “I Want You“, “Under The Sun (feat. Shaggy)“ ja “In The Name Of Love“. Neist viimane ilmus aastal 2010.

2010 aastal alustas Ida koostööd produtsendiga Jesper Sidelmann ning esimese singlina tuli 15.jaanuaril 2011 “ What Goes Around Comes Around“ ning teisena 2.juulil 2012 “ Naughty Girl“. 29.oktoobril 2012 ilmus kogumikalbum “Singled Out“, millele kokku korjatud kõik Ida suured hitid. Lisaks kõlasid koostöösinglitena ilmunud “Sjus“ (Kato feat. Ida Corr, Camille Jones & Johnson), “See You Later“ (Bimbo Jones feat. Ida Corr) ja veel neli uut lugu. 23.novembril 2012 tuli siit singel “Tonight I'm Your DJ (feat. Fatman Scoop)“.

Veel on Ida Corr osalenud 21.mail 2012 ilmunud D.I.A singlil “Fly Away“ ning 16.juulil 2012 tulnud singlil Chris Minh Doky feat. Ida Corr “Ready Set Go“. 20.veebruaril 2013 ilmus Ida vokaalidega taani hitimeistri Kato singel "Let The Horns Play". Lisaks temale võtavad seal sõna USA räpparid Snoop Dogg ja Kurupt.

28.oktoobril 2013 avaldas Ida Corr uue albumi plaadifirma House of Corr alt. 11-loolise plaadi “Corr Values“ muusikat kirjeldab lauljatar kui "Afroelectro", minnes hingeliselt sügavuti aafrika helide ja EDM saate segusse. Laulusõnad räägivad tugevast naisest, emadusest kõigi oma haavatavuste ja puudustega. Plaadil osaleb kuulus gambia coramängija Dawda Jobarteh ning albumiümbrise joonistused on loonud Ida isa Wally Corr.

Esimeses avaldatud loos "Hold My Head Up High" on Ida saanud inspiratsiooni Donna Summerilt ja Michael Jacksonilt ning veetlevad "I Found Her" ja "The Woman Inside" kõnelevad iseenda leidmisest. 23.oktoobril 2013 valmis viimatine video loole "I Found Her", mis singlina tuli 16.septembril.

13.veebruaril 2015 ilmus digisingel “Jungle Fever”.

12.veebruaril 2016 avaldas Warner Music Ida Corr digisingli “Down”, mille kaasautorid Andreas Krüger ja Daniel Calvin.

Ida Corr laulis Hollandi edm produtsendi Oliver Heldens digisinglil “Good Life”, mis tuli välja 11.novembril 2016.

18.novembril 2016 ilmus digisingel “Christmas Time”, mille produtsendiks Jaypop.

28.juulil 2017 tuli välja Fedde Le Grand, Ida Corr ja Shaggy ühine lugu ''Firestarter''.

19.01.2018 ilmus Ida Corr singel "One Hundred".

Ida Corr esitles 22.märtsil uue singli "I Wonder" muusikavideot.

Faktid

Nimi: Ida Corr
Sünniaeg/koht: 14.märts 1977 Aarhus, Taani
Tähtkuju: Kalad
Juuksed: tumepruunid
Silmad: pruunid
Vanemad: ema on taanlanna, isa Wally Corr on pärit Gambiast
Õed/vennad: kolm venda ja õde
Poeg: Cassius Walther sündis 2011, elab vanavanemate juures
Elukoht: Kopenhagen, Taani

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.idacorr.com/
Fännileht: http://idacorr.net/