KUUL

28.mail 2024 postitas KUUL Youtube'i uue loo "Veatu" ning õige pea on ilmumas terve album.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.12.2013 - 12:39
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.06.2024 - 06:32
Eesti artist, Ansambel, Rock

KUUL on Tallinnast pärit rokkmuusika kollektiiv, mis sai alguse 2018. aastal, kui taaskord ühendasid jõud endised bändikaaslased Ott Uude ja Freddi Nuum. Üsna peagi leiti, et on vaja ka kogemustega ja hea huumorimeelega trummarit, kelleks sai Janek Koldekivi. Seni on bänd välja andnud kolm videosinglit ja kindlasti tuleb lisa ning tulevikus on oodata ka albumit.

21.jaanuaril 2021 andis peamiselt prooviruumis päästikuvajutuseks valmistunud ameerika rocki viljelev Kuul välja loo “Nii see jääb” ja videosingli “Mis sa teeksid?”, kus teeb kaasa külalissolist Mariel Aim. “See video sündis suhteliselt spontaanselt,” selgitab trummar Janek Koldekivi klipi sünnilugu, “meil olid küll alguses mõttes välivõtted ka, aga kuna koroona rikkus need plaanid ära, siis tegime video valmis põhiliselt prooviruumis ja sõprade abiga. Mu tütar filmis ning Ott monteeris.” Bändivälisel ajal meisterkoka ametit pidava Ott Uude sõnul räägib laul inimsuhetest. ”Kirjutasime selle teksti kahasse meie bassimehe Freddi Nuumiga. See on lugu sellest, et kuidas üks pool suhtes tahab olla kindel ja küsib küsimusi. Et teema kannaks ja tekiks seda edasi viiv dialoog, kutsusime naishääleks Mariel Aimi.”

25.aprillil 2023 põimis ansambel KUUL hinges kantud laviini kokku loos ”Silmast silma”. Lugu on kirjutatud bändi koostöös ja selle salvestas Mihkel Pilt.Sõnade autori Ott Uude sõnul räägib lugu armastusest ja selle väljendamisest, olles teineteisest kaugel. Loo sõnum on emotsionaalne ja tähenduslik ning anname endast kõik, et tuua see teieni võimsalt ja kaunilt. ”See on suurepärane lugu, mida oleme teiega jagamas ja loodame, et see jääb teie südamesse kauaks”. Video filmiti meie kodulinnas Tallinnas ning operaatoriks ja valguse sättijaks oli Ailar Uffert. Oleme väga tänulikud, et ta suutis meiega minna samale lainele ja kanda edasi armastuse värinat ka pildis. Liikuva pildi monteeris kokku Ott Uude.

1.novembril 2023 lennutas ansambel KUUL orbiidile videosingli “Linnutee”. Sõnade autori Ott Uude sõnul pajatab lugu kahe inimese vahelisest tõmbest. Video filmisid Ailar Uffert ja Eerik Vija, mille monteeris kokku Ott Uude. Lugu on kirjutatud bändi koostöös, mille pani purki Mihkel Pilt.” Bänd uuest videosinglist veel: “Loo sõnumit saab tõlgendada erinevalt. Üldiselt on lugu kirest, mida saadavad võnked nii rokilikus muusikas kui ka sõnades.”

KUULi sai esinemas näha 10.novembril Tallinnas Barbaris ja 11.novembril Tartus Rock n Roll Heavenis.

28.mail 2024 postitas KUUL Youtube'i uue loo "Veatu" ning õige pea on ilmumas terve album.

Faktid

KUUL koosseis:
Ott Uude (s. 16.mai 1989) – laul, kitarr
Freddi Nuum (s. 13.sept. 1989) – bass, taustalaul
Janek Koldekivi (s. 03.sept. 1974) – trumm, taustalaul

Muud huvitavat

Seotud videod

KUUL - Silmast silma
KUUL - Silmast silma

Artist: KUUL

Lugu: Silmast silma

Aasta: 2023

KUUL - Linnutee
KUUL - Linnutee

Artist: KUUL

Lugu: Linnutee

Aasta: 2023

KUUL feat Mariel Aim - Mis sa teeksid?
KUUL feat Mariel Aim - Mis sa teeksid?

Artist: KUUL feat Mariel Aim

Lugu: Mis sa teeksid?

Aasta: 2021