August Hunt

Viimatise loona pandi 5.juunil 2014 Youtube'i üles singel "Palun ütle".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.12.2013 - 15:36
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.08.2016 - 18:51
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

August Hunt on bänd, mis julgustab kõiki inimesi rohkem unistama, sest ainult siis on kõike võimalik saavutada. Norman Salumäe, Mirko Miilits, Harri Uljas, Martin Petermann ja Siim Avango on positiivse ellusuhtumisega muusikud, kes läbi muusika soovivad oma plusslaengut ja unistamist peegeldada kõigile muusikasõpradele.

Viiest liikmest koosnev bänd August Hunt alustas oma tegevust 2010. aastal eesmärgiga teha eesti keelset muusikat, mis jätab vabaks stiili- ja mõttepiirid. Piiride ületamine on bändil õnnestunud edukalt, sest muidu pop-rock muusikat viljelevate poiste muusikasse on peidetud ka elemente stiilidest nagu näiteks funk, garaažirock, acoustic rock jt. Tegemist on mitmekülgse kollektiiviga, kelle loomingu kuulamine äratab ja laeb hea energiaga igat kuulajat.

Algses koosseisus olid "Eesti otsib superstaari" üks osalejatest Norman Salumäe, Harri Uljas ja Mirko Miilits ning bändis Aides mängivad Kostja Tsõbulevski ja Mikk Simson. 11.aprillil 2010 avaldati raadiosingel “Muudan sammu“. "Esimene singel seeriast jutustab kriitilisest punktist elus, kus ollakse iseendaga silmitsi ja tuleb teha valikuid või mitte midagi tegemata lasta murel endast võitu saada," selgitas bändi kitarrist Miilits.

Järgmine video loole "Thomas Malthus on surnud, mu arm“ valmis koostöös Hawaii Expressiga, režissööriks oli Andzei Matsukevits ja operaatoriks Vanaisa. Bändi basskitarrist Taaniel Kõmmus ja trummar Martin Peremann arvavad, et võtteperiood oli kogu kollektiivile suureks ja motiveerivaks väljakutseks. Kaks kuud väldanud videovõtted kulmineerusid väärikalt 14.oktoobril 2010 kinos Kosmos toimunud esmaesitlusega, kuhu olid kutsutud meedia, staarmuusikud ja koostööpartnerid. Video võitis esikoha rahvahääletusel ETV2 edetabelisaate Eesti TOP 7 2011. aastal koostatud parima kodumaise muusikavideo koondtabelis Eesti TOP 50.

August Hunti kitarristi Mirko Miilitsa sõnul oli bändi liikmetele see tulemus siiani uskumatu. "Oleme ikkagi uued tulijad muusikamaastikul ja meil pole olnud isegi arvestatavat raadiohitti. On aus tunne, et Andzei ja Vanaisa suur töö on vilja kandnud ja vaatajate poolt sooja vastuvõtu osaliseks saanud. „Eesti TOP 50“ võidule eelnev video edu „Eesti TOP 7“ edetabelis andis meile jõudu teha veel rohkem proove, et saada paremaks live-bändiks.“

1.novembril 2012 tuli singel "Tantsulõvi", mis osales ka lauluvõistlusel Eesti Laul 2012. Minimalistliku video monteeris Andres Kõpper. "Tantsulõvi" sõnade autorid olid Norman Salumäe ja Heiti Kender. “Üks õhtu rampväsinuna voodisse kukkudes tekkis idee kirjutada lugu andekatest noortest, keda ma TV3-e talendisaates nägin. Tegu oli õe ja vennaga, kes kahekesi tervet saali hullutasid. Nad olid nii noored ja samal ajal tohutult andekad! See, kuidas nad liikusid ja oma tantsimisega terve lava endale allutasid - see oli võimas," rääkis bändi solist Norman Salumäe.

August Hundi esimene plaat "Meie aeg on käes..." ilmus 1.detsembril 2011 ja sai arvukalt positiivset vastukaja erinevatelt kriitikutelt ja kuulajatelt. Läbinisti eestikeelne kauamängiv salvestati Türi Kultuurimaja stuudios Siim Tõnissoni poolt ja selle miksis Siim Mäesalu, kelle nimele võib kirjutada ka Lenna, Outloudzi ning Ewert and The Two Dragonsi plaadid. Muusika on kirjutatud ja produtseeritud August Hundi poolt. Plaadi peal teevad külalismuusikutena kaasa Taavi Paomets bändist Aides ja Marit Kesa taustavokaalidel, Rene Puura klahv- ning Martin Kuusk puhkpillidel. Kokku sai plaadile 12 laulu, mis koondasid endasse kahe viimase aasta loomingut.

31.märtsil 2012 esines bänd Tallinn Music Week raames Rock Cafes.

14.mail 2012 ilmus ansamblil muusikavideo loole “Silmad vees”, mida esitleti Rahvusooperis Estonia. “Video räägib kahe tantsija suhetest, kes kulisside taga ei leia ühist keel, kuid publiku ees on sunnitud andma oma parima etenduse,” teadis Mirko Miilits. Režissöör ja stsenarist oli Indrek Arula ning peaosades Rahvusooper Estonia tantsijad Triinu Leppik ja Sergei Upkin.

2012.aasta suvel esineti Õllesummeril, Viljandis Rock Rampil, Põlvas Uue Ajastu Festivail ja mujal.

11.novembril 2012 avaldati August Hunt ja Põhja-Tallinn ühislugu "Ükspäev julgen", mis kõlas viimase debüütplaadil “Per aspera ad astra“.

Edasi alustas bänd tegevust oma teise plaadiga.

27.septembril 2013 esitati Tallinna Tudengipäevade lõpupeol esinedes uut lugu “Hommik on õhtust targem“.

August Hunt avaldas eestikeelse hoogsa laulu "Kus on EXIT?" 14.jaanuaril 2014 Eesti Laul 2014 poolfinaalis.

Norman Salumäe esitas esmakordselt oma akustilist ballaadi "Search" ETV Terevisioonis 21.jaanuaril 2014. "See lugu on otsingust läbi elu ja miski pani mind seda kirjutama," rääkis Norman Salumäe. Videot esitleti 29.jaanuaril Melulokaalis Hetk.

Norman Salumäe “Search” osales Eesti Laul 2014 finaalis 1.märtsil Nokia Kontserdimajas ning saavutas 6. koha.

24.mail 2014 esines ansambel Tartus Indiefestil ning esitas lisaks uuele materjalile ka enda varasemaid hitte. "Toimunud on ka koosseisumuudatused ja oleme lahti öelnud ka varem kasutuselolnud backtrackist ehk arvutiabist, kust kõlasid klahvpillisaundid jm. Tahame kogu helipildi laval saada võimalikult vahetuks,“ rääkis Miilits bändis toimunud arengutest.

Viimatise loona pandi 5.juunil 2014 Youtube'i üles singel "Palun ütle".

Faktid

Koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Norman Salumäe – laul - 12.06.1991
Martin Petermann – löökpillid - 12.03.1992
Siim Avango – basskitarr - 18.05.1989
Harri Uljas – kitarr - 01.05.1985
Mirko Miilits – kitarr - 13.11.1983
Helen Teigar - taustalaul - 29.08.1991

Muud huvitavat

Seotud videod

Norman Salumäe - Search
Norman Salumäe - Search

Artist: Norman Salumäe

Lugu: Search

Aasta: 2014

August Hunt - Kus on EXIT?
August Hunt - Kus on EXIT?

Artist: August Hunt

Lugu: Kus on EXIT?

Aasta: 2014

Režissöör: Joosep Jürisson

August Hunt - Silmad vees
August Hunt - Silmad vees

Artist: August Hunt

Lugu: Silmad vees

Album: Meie aeg on käes...

Aasta: 2012

Režissöör: Indrek Arula

August Hunt - Tantsulõvi
August Hunt - Tantsulõvi

Artist: August Hunt

Lugu: Tantsulõvi

Album: Meie aeg on käes...

Aasta: 2011

Režissöör: Andres Kõpper

August Hunt - Thomas Malthus on surnud, mu arm
August Hunt - Thomas Malthus on surnud, mu arm

Artist: August Hunt

Lugu: Thomas Malthus on surnud, mu arm

Album: Meie aeg on käes...

Aasta: 2010

Režissöör: Andzei Matsukevits