Renate

3.mail tuli välja Renate tantsuline singel "Suvetuuled". Laulu tausta valmistas Lenny LaVida, sõnad ja viis Renate. “Ilmselt kõik eestlased ootavad väga soojasid suveilmasid ning see ka mind taaskord inspireeris.”
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.12.2013 - 23:12
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.05.2024 - 20:04
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Renate on Eesti laulja ja laulukirjutaja, kes on muusikat teinud alates 2010 aasta algusest. Renate Saluste on pärit Järvamaalt, Albust, sündinud 31. märtsil 1994.

Muusikaga on Renate tegelenud väiksest peale - 8 aastaselt alustas neiu klaveriõpinguid. Laulnud on Renate samuti kaua, kuid tõsisemalt hakkas sellega tegelema 2007 aastal, kui eraõpetaja käe all laulmist õppima asus. 2008. aasta detsembris hakkas Renate laadima oma Youtube'i kontole tuntud lauludest tehtud klaverivideoid.

2009. aasta novembri lõpus tutvus ta rate.ee-s DJ Treyga, kes nägi ta youtube kanalit, kuhu oli peale klaverivideote lisandunud ka üks lauluvideo. Just see sama video jäi silma hiljem stuudiosse astunud Tre eestvedajale, Siim Pohlakule. Viimane võttis Renatega kontakti ning varsti kohtuti stuudios. Niimoodi algas koostöö Tre Recordsiga. Sel ajal alustas neiu ka muusika kirjutamisega ja nii on see tänaseni, et oma lugudele kirjutab ta tekstid ja viisid ise

2010. aasta jaanuaris ilmus lauljatari esimene lugu "Paanika", mille sõnade ja viisi autoriks on Renate ise. Lugu võeti Tre Raadios väga hästi vastu. Renate on öelnud: “See lugu on kirjutatud mu tolle hetke emotsioonidest, mõjutatuna päris elust“. 2010. aasta veebruaris toimunud Winterjam oli Renatele esimene ülesastumine suurel laval. "Paanikale" järgnesid oma kirjutatud laulud "Sõnu pole vaja", "Hasart" ning "See öö". Viimane oli ühtlasi Summerjam 2010 ametlik hümn ja sellele valmis Renate esimene muusikavideo.

2010 aasta lõpus tuli lugu "Tugevam", mis oli Renate esimestest hardstyle lugudest erinev – house stiilis. Laulu produtsendiks oli Chris Vee. Ka sellele loole ilmus muusikavideo. Olles raadiosõbralikum lugu, jõudis see ka Raadio Elmarisse ning seda käis Renate koos oma peamise produtsendi WhiteBwoy'ga Elmaris tutvustamas koos väikse intervjuuga, kus Renate lubas edaspidi suuna võtta rohkem klubimuusika poole. Järgmine Renate poolt kirjutatud lugu oli Winterjam 2011 hümn "Reveal Yourself".

Renate 17. sünnipäeval, 31.märtsil 2011 ilmus esimene album, mis kannab pealkirja ”Sahtlissekirjutatu”. Tegemist oli 31-loolise duubelplaadiga, millest ühel on lugudest nende originaalversioonid ning teisel remixid. Albumilt ilmus 7.aprillil raadiosingel "Vii mind endaga", millest sai neiu edukaim albumi lugu.

2011 suvel tuli Renate sulest hümn suvepeole Summerjam "Tantsime veel". Järgnes singel "Koopia" ning aasta lõpus valmis koos produtsent Lenny La Vidaga lugu "Klubiöö", mis sai kirjutatud Rakveres asuva ööklubi Mjau hümniks. Lenny La Vida (Lauri Lembinen), kes on remiksinud näiteks Koit Toome loo “Mälestused“, saigi edaspidi Renate põhiprodutsendiks.

2012 veebruaris avaldati sõbrapäevaks laul "MAS (Ma armastan sind)", millega Renate näitas oma muusikaliselt õrnemat poolt ilusa klaveriballaadiga. Märtsis tuli klubimuusika "Põlen seest", mis jõudis Power Hit Radios kohe esimesel päeval fännide abiga Top 6 edetabelisaates esikohale. Järgmiseks ilmus Renate sõnadega singel "Muusika", mis oli koostöö Saksa produtsentide Tale ja Dutchiga.

Sügisel alustati tööd järgmise albumiga, millelt avaldati 2012 aasta novembri lõpus lugu “Luupainaja“. 2013 aasta alguses ilmus neiul laul "Stiihia", mis oli Eestimaa tantsupaikades ja raadiotes 2013. aasta suve populaarseim kodumaine tantsuhitt.

Juba avaldatud singlid olidki 31.mail 2013 ilmunud 17-loolise albumi "Teispoolsusest" kõige edukamad, lisaks albumi nimilaul "Teispoolsusest". Renate uus plaat oli mitmekülgne ning mõjutusi saanud nii drum'n'bass, trance kui house-muusika vallast, lisaks sekka ballaade.

Albumiväliselt ilmus 2013 jaanipäeva paiku uus laul "Liblikas" ning samal ajal sai alguse Renate suhe Tre Raadio juhataja Siim Pohlakuga, kelle sõnul on Renate tore ja väga huvitav inimene, kellega on põnev vestelda ja mõnus koos olla.

23.septembril 2013 avaldati albumilt "Teispoolsusest" raadiosinglina armastusest rääkivast loost “Kuues meel“ WhiteBwoy Remix. WhiteBwoy oli ka Youtubes avaldatud video produtsendiks, kaasa aitasid Imre Liivak, Märt Madison, Joonas Luik ja Lauri Lembinen. Video jõudis ETV2 muusikasaates "Eesti top7" teisele kohale.

2014 aastal plaanib Renate välja anda luulekogu, mis koosneb tema laulude tekstidest ning luuletustest. Luulekogu hakkab kandma nime "Elumäng". "Kuna loon kõigi oma laulude tekstid ja viisid ise ning iga laul on ka luuletus, siis tekkis mõte koondada 2010-2014 aastate laulud luulekogusse. Tõuke andis ka mu ema, kes on mitu luulekogu avaldanud," räägib Renate.

Renate andis 7.jaanuaril 2014 välja uue loo "Teekond Hingeni", mille sõnad ja viis on neiu enda kirjutatud 2013. aasta suvel. Laul räägib kaudselt armastusest, kuid peamiselt just teekonnast oma hinge sisemusse, et märgata õigeid teid ja teha õigeid otsuseid.

14.mail 2014 tuli Renate uus lugu "Vajan Sind" koos videoga. 16.mail esines Renate ETV Terevisioonis, esitades laulud "Vajan Sind" ja "Stiihia".

22.septembril 2014 avaldas Renate loo "Komeedid", milles teeb kaasa ansamblist Põhja-Tallinn lahkunud räppar Kenneth Rüütli, artistinimega Kenito.

Renate Salustel ilmus esimene luulekogu, mis kannab pealkirja "Elumäng". Renate luulekogus on kokku 35 luuletust ning sinna on koondatud noore naise valik viimase nelja aasta loomingust.

5.jaanuaril 2015 avaldas Renate singli "Dilemma", mille tausta on produtseerinud Lenny LaVida aka Lauri Lembinen. Inimestel on elus palju olukordi, kus tuleb teha valikuid ning laul “Dilemma” ka ühest sellisest olukorrast räägib. Samuti ei tasu jääda halva pärast kannatajaks ning tuleb osata minna elus edasi. Muusikavideo režissöör oli Alar Nilov. 3.veebruaril 2015 ilmus internetis värske remix lauljatari loost "Dilemma", tantsuversiooni autoriks on Lenny LaVida.

30.märtsil tuli Renate välja lauluga "Ola Ola". "Tegu on originaalis vene artisti Niloo laulu coveriga," ütleb Renate, "olin seda raadiost varem korduvalt kuulnud, kuid ühel hetkel mõtlesin, et miks mitte, võiks ju proovida kirjutada sellele eestikeelsed sõnad ning siis vaadata, mis välja tuleb." Lauljatar jätkab: "Kui tavaliselt kirjutan nii sõnad ja viisi ise, siis sellised ettevõtmised on jällegi teistmoodi arendavad, sest viisi osas ju laveerimisruumi pole, tuleb osata laulule kirjutada peale sõnad, mis sinna ilusti istuvad. Kuna suvi pole ka enam kaugel, sai laulusõnadesse üle kantud suvist meeleolu ja sõnumit."

Renate avaldas 8.juunil muusikavideo loole "Egoist", mille valmistas Megapiksel stuudio.

19.juunil ilmus Renate album albumilt "Teekond Hingeni". Popmuusika album võtab kokku lauljatari loomingu aastatel 2013-2015. Kokku on plaadil 12 lugu ning 5 remixi. Kaasa löövad räpparid Kenito ja Scardoff, muusikaprodutsentideks on Lenny LaVida ja Influenza. Enamus laulude viisi ja sõnade autor on Renate.

7.septemberil 2015 tuli singel “Katkised Inimesed”. Loo produtseeris Lenny LaVida ja kaasa lõi Scardoff.

9.novembril 2015 avaldas Renate loo “Kust leida sind võin”. “Tegu on lihtsa ja siira suvise lauluga – loodan, et ehk toob see külma ja tuulisesse sügisesse veidi päikest juurde,” räägib Renate. Loo sõnade ja viisi autor on Renate, loo produtsendiks Lenny LaVida ehk Lauri Lembinen.

29.detsembril 2015 sündis Renatel tütar Sandra, kaaluks 4105 grammi ning pikkust 53 cm.

11.jaanuaril 2016 tuli välja produtsent JONVS ja lauljatar Renate ühislugu "See On Tunne". Renate kirjeldab laulu sündi nii: "JONVS saatis mulle erinevaid demosid, kuid kui tavaliselt kirjutan lood algusest lõpuni ise, siis tolle loo puhul saatis ta mulle tausta koos juba valmis meloodiaga. Mina muutsin seda veidike salmides ning täiustasin meloodiat refräänis ning kirjutasin laulule sõnad ehk lõppkokkuvõttes sündis laul meie mõlema osalusel".

23.veebruaril 2016 tuli Renate välja looga "See maa", mille viisi ja sõnad on ta ise kirjutanud, loo seaded tegi Tomi Rahula. Loo tausta on sisse mänginud kõik päris instrumendid ning video lõi Aerial Cinematography.

Renate andis 5.juulil välja armastusest pakatava tantsuloo. Lauljatari sõnul räägib lugu sellest, kuidas on võimalik mattuda võimsa armastuselaine alla, mida on laulus võrreldud tsunamiga. "Loo tausta tegi valmis Lenny LaVida, visualli montaaži eest hoolitses Kevin Saks,” räägib Renate.

6.12.2016 tuli Renatelt lugu "Jõulupuu", produtseeris Lenny LaVida. "Jõulud sümboliseerivad minu jaoks rahu ja hoolivuse aega, mil tuttavad ja sugulased kokku saavad ning üheskoos mõnusalt aega veedavad. See on minu esimene jõuludest kirjutatud laul ja loodan, et see võetakse hästi vastu," rääkis Renate.

24.jaanuaril 2017 tuli välja muusikavideo loole "Täiskuuööl". Renate räägib loo kohta järgmist: “Laulu kirjutasin juba üsna mitu aastat tagasi ning nüüd 2016. aasta sügisel otsustasime selle lõpuks ära teha. Siinkohal tuli mulle appi Tomi Rahula, kes loo arranžeeris. Laul ise räägib hea ja halva vaheldumisest suhtes, kus püsib lootus, et peale mõõna tuleb ikka alati tõus ning just selle tõusu nimel ollakse valmis kehvematel aegadel vastu pidama ning paremaid aegu ootama. Video autor on Megapiksel Stuudio ning filmimiseks tuli seekord kohale operaator otse Hollandist. Soovisin filmida muusikavideo oma lapsepõlvekodus, Albus, kus kuni põhikooli lõpuni elasin ja koolis käisin. Kaadrisse püüdsime kauni Albu Mõisa ning vastavatud Jäägri Villa.”

25.aprillil 2017 tuli välja lugu “Suveõhtud”, mille autor on Renate, produtsent Lenny LaVida. "Loodan, et see laul süstib meisse kõigisse varajast suvetunnet ning nii saabub ka päris suvi kiiremini. Tegemist on lõbusa tantsulooga, mille sõnumisse olen põiminud sisse enda päritolu maalt ning muidugi väike romantiline liin käib ka asja juurde,” räägib lauljatar.

9.oktoobril 2017 avaldas ansambel Kapriiz Renate Saluste kirjutatud laulu “Lemmiklaul”. Produktsiooni tegi Lenny LaVida.

Renate tuli 1.oktoobril 2018 välja lauluga “Ping-Pong”, mille produtseeris Lenny LaVida. “Tegemist on lõbusa ja energilise tantsumuusikapalaga, mille kirjutasin selle aasta alguses,” räägib Renate.

21.novembril 2018 avaldas ansambel Kapriiz Renate Saluste sõnadega laulu “Näita mulle nüüd”. Produktsiooni tegi Lenny LaVida.

22.jaanuaril avaldas Renate uue pala “Kuuseis”. “Laul sündis juba tegelikult 2017. aastal ja oli meil pikalt valmiskujul sahtlis. Nüüd tundus olevat õige aeg see välja anda,” räägib Renate. Lauljatar jätkab: “Lugu pärineb albumilt, mille kallal hetkel stuudios töötame ja mis loodetavasti juba selle aasta lõpus-uue alguses ilmavalgust näeb. Üle poolte lauludest on juba valmis.”

Renate andis 20.veebruaril EW aastapäevaks välja loo “Oma rahvust ei salga ma maha”.

11.märtsil tuli uus lugu “Tantsib tüdruk”. “Ilmad lähevad aina soojemaks ja mul tuli tahtmine luua midagi sellist, millel oleks kerge suve puudutus sees. Manasin omale silme ette pildi, kuidas soojal suvepäeval üks tüdruk tantsib ennast unustavalt ning hakkasin selle ümber laulu kirjutama,” rääkis Renate.

9.aprillil 2019 avaldas ansambel Kapriiz Renate Saluste kirjutatud muusika ja sõnadega laulu “Mustang”. Produktsiooni tegi Lenny LaVida.

Renate tuli 23.juulil välja uue drum ‘n’ bassi looga “Kella seitsmeks”, mille produtseeris Lenny LaVida ning video tegi Kevin Saks. “Ma polnud juba tükk aega ühtegi trummi ja bassi lugu teinud ning otsisin enda loomingust just midagi sellist, mis sellise kiire tempoga kokku võiks sobida,” räägib Renate. “Laul võiks kõigile meelde tuletada, et kõige tähtsamad on inimesed sinu ümber ning töö võib tihti peale oodata”.

Renate oli 13.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 poolfinalist Renate Saluste kirjutatud looga "Videomäng". 30.novembril avaldatud loo video tegi Kevin Saks.

Renate andis 31.märtsil 2020 välja neljanda kauamängiva “Millennium”. Renate sõnul soovis ta, et albumil oleks palju uusi laule, kuna viimane plaat ilmus viis aastat tagasi ning selle aja sees on ilmunud juba palju laule, mis on ka avalikkuse ette jõudnud. Vastukaaluks vanadele lauludele oli soov, et albumil oleks küllalt ka uut materjali, mida avastada. Albumi enamuse lood on produtseerinud Lauri Lembinen. Albumi suurtoetaja on SUN365.

Albumi järgmine singel “See on suvi” tuli välja 28.aprillil ning siin osales räppar AG.

30.oktoobril sündis Renate ja Siim Pohlaku perre pisipoeg.

17.detsembril avaldas värskelt kihlunud Renate heatujulise õnnitluslaulu “Õnne Soovime”, mis pärineb albumilt “Millennium”. Nagu nimigi reedab on tegu lõbusa sünnipäeva temaatilise lauluga. Laulu autor on Renate, loo produtsent Lenny LaVida.

15.veebruaril 2021 andis Rebate plaadilt “Millennium” välja loo “Töö-töö”. Laul räägib sellest, kuidas töölaine alla uppudes ei märka me teinekord muud elu enda ümber. “Vaatad enda ette peeglisse ja näed kuidas aastad on möödunud, aga hetkes olemist on olnud vähe,” kirjeldab Renate.

2.aprillil avaldas Renate retrohõngulise tantsupala “Millennium”. “Eelmise aasta suve alguses tekkis mõte koguda Facebooki kaudu inimestelt erinevaid retrohõngulisi pilte, et need siis kokku üheks videoks panna. Samuti jõudsid videosse mõned meeleolukad liikuvad pildid,” räägib Renate. Ta jätkab: “Selle lauluga paneme albumile “Millennium” punkti ning sealt pealt enam uusi laule singlitena välja ei anna."

6.detsembril tuli Renate välja pühadelooga “Head uut aastat”. “Kuna aastavahetus läheneb tormilise kiirusega, siis anname juba praegu välja loo “Head uut aastat”,” räägib Renate. Ta lisab: “Laul ise sai kirjutatud juba ligi 6 aastat tagasi ning seisis pikalt demona stuudiosahtlis, kuid nüüd tundus õige aeg see lõpuks valmis teha. Loodan, et laul meeldib kuulajatele.”

21.jaanuaril 2022 avalikustas Renate uue laulu "Põhjanael" koos muusikavideoga. “Laulu tuumiku kirjutasin juba tegelikult päris ammu, aga siis jäi ta pikalt sahtlisse seisma,” räägib Renate. Ta lisab: “Kui hea-mitu aastat hiljem loo uuesti ette võtsin sai see korralikult ümber tehtud ning lõpuks endale ka hoogsa tausta, mille meisterdas valmis Lenny LaVida”. Muusikavideo tegi bändidest Topeltmäng ja Patune Pool tuntud Edvin Petrov.

Renate avaldas 27.mail suvise tantsuloo “Eestimaa suvi”. “Sel korral sai katsetatud koostöö tegemist andeka produtsendiga Erkki.R,” rääkiis Renate. Ta jätkas: “Laulu tuumiku kirjutasin ma juba aastaid-aastaid tagasi, aga kui Erkkiga koostööd hakkasime tegema, siis meenus järsku see laul ning tundus, et siit võiks tulla midagi sellesse suvesse sobivat.” Renatet sai 3.juunil esinemas näha Põlvas, 4.juunil Kadrinas ning 10.juunil Märjamaal.

Renate lugu “12 öösel” tuli välja 6.juulil. “Sel korral tekkis soov teha midagi lõbusat ja lihtsat millenniumiaegse tantsumuusika võtmes,” räägib Renate. Laulu autor on Renate, tausta valmistas Lenny LaVida.

Renate tuli 9.novembril välja looga "Helista". “Ma pole varem sellist stiili teinud ja praegu tundus selleks õige aeg,” rääkis Renate. Ta jätkas: “Igasugune 90ndate ja 00ndate muusika on saanud praegu uue hingamise ja seega tundus hea mõte ka ise üks laul sellises stiilis välja anda.” Renate on ka laulu autor, tausta meisterdas Lenny LaVida.

Renate suvehõnguline tantsulugu “Annan ma end” koos videoga tuli välja 22.märtsil 2023. “Laulu kirjutasin eelmise aasta lõpus ja saatsin demo kohe produtsendile. Ta lasi mulle huvitavat trummirütmi, mis tundus sobiv ka selles laulus kasutamiseks. Edasi liikus kogu loomeprotsess kiires tempos,” rääkis Renate uue loo kohta. “Muusikavideo filmisime kahekraadises Põhjala Tehases, kus küll suvise atmosfääri loomiseks oli ka soojuskiirgur, kuid see ei soovinud meiega koostööd teha ja enamuse ajast soojendasime end siiski võtete vahepeal vaid pleedidega. Tulemus sai selline!”

7.juunil ilmus Renate x AG kerge trummi ja bassi lugu "Südasuveranda", mille produtsendiks Lenny LaVida. Lüürikavideo meisterdas Mustu Films (Kennth Rüütli). Renate esines jaanipidudel 22.juunil Kose lauluväljakul ja 23.juunil Rapla lauluväljakul.

Renate avalikustas 18.septembril uue laulu "Veel ja veel". "Kirjutasin laulu mõned aastad tagasi ning stuudios andsime sellele veidi millenniumi-aegsete laulude helikõla," rääkis Renate. "Laulu tausta meisterdas valmis taaskord Lenny LaVida, kes on pea kõikide minu laulude produtsent," lisas Renate. Muusikavideo meisterdas Mustu Films, eesotsas Kenneth Rüütliga.

16.jaanuaril 2024 tuli Renate välja oma esimese lastelauluga "Lumehange laul". “Alustasin lastelaulude kirjutamisega neli aastat tagasi ning tänaseks on neid valmis juba albumitäis,” avaldas Renate, andes mõista, et esimene üllitis ei jää viimaseks. “Võtsin ühendust Raplas asuva laulustuudioga, kus Thea Paluoja mu mõttega kohe kaasa tuli ja seejärel koos Rapla laululastega kõik laulud ära õppisid – kõige toredam oli see, et ka lastele need laulud meeldisid.” Kokku on valmimas 15 lastelaulu, mis jõuavad sügisel ilmuvale Renate Lastelaulude plaadile. Renate lisas veel: “Laulule valmis ka vahva talvine video, lastel oli videot filmides lõbu laialt, mida on ka videost näha.”

28.märtsil tuli avalikkuse ette Renate ja Thea Paluoja laululapsed laul "Eestimaa kevad". Muusikavideo tegi Kenneth Rüütli (Mustu Films).

11.aprillil ilmus Marju Länik singel “Palju head on alles ees”. Muusika autor Renate ning sõnad Renate ja Marju Länik. Produktsioon: Kaspar Aare, Marju Länik, Lauri Lembinen. "Selles laulus on õnnestunud sõnumiks ühendada nii mitmeid elus olulisi asju ja selle üle on mul väga hea meel," sõnas Marju.

Renate Saluste kirjutas sõnad ja muusika ansamblil VivaLaVita uuele singlile “Isa õpetas”. 22.aprillil ilmunud loo produktsiooni, salvestuse, masteri/mixi tegi Lauri Lembinen.

3.mail tuli välja Renate tantsuline singel "Suvetuuled". Laulu tausta valmistas Lenny LaVida, sõnad ja viis Renate. “Ilmselt kõik eestlased ootavad väga soojasid suveilmasid ning see ka mind taaskord inspireeris.”

Faktid

Renate Saluste on pärit Järvamaalt, Albust, sündinud 31. märtsil 1994

Muud huvitavat

Seotud videod

Renate - Annan Ma End
Renate - Annan Ma End

Artist: Renate

Lugu: Annan Ma End

Aasta: 2023

Renate x AG - Südasuveranda
Renate x AG - Südasuveranda

Artist: Renate x AG

Lugu: Südasuveranda

Aasta: 2023

Renate - Veel ja veel
Renate - Veel ja veel

Artist: Renate

Lugu: Veel ja veel

Aasta: 2023

Renate - Põhjanael
Renate - Põhjanael

Artist: Renate

Lugu: Põhjanael

Aasta: 2022

Renate - Millennium
Renate - Millennium

Artist: Renate

Lugu: Millennium

Album: Millennium

Aasta: 2021

Renate - Videomäng
Renate - Videomäng

Artist: Renate

Lugu: Videomäng

Aasta: 2019

Renate - Täiskuuööl
Renate - Täiskuuööl

Artist: Renate

Lugu: Täiskuuööl

Aasta: 2017

Režissöör: Hannes Saard

Renate - See Maa
Renate - See Maa

Artist: Renate

Lugu: See Maa

Aasta: 2016

Renate - Dilemma
Renate - Dilemma

Artist: Renate

Lugu: Dilemma

Album: Teekond Hingeni

Aasta: 2015

Režissöör: Alar Nilov

Renate - Egoist
Renate - Egoist

Artist: Renate

Lugu: Egoist

Aasta: 2015

Renate - Vajan Sind
Renate - Vajan Sind

Artist: Renate

Lugu: Vajan Sind

Aasta: 2014

Režissöör: Kenneth Rüütli

Renate - Kuues Meel (WhiteBwoy Remix)
Renate - Kuues Meel (WhiteBwoy Remix)

Artist: Renate

Lugu: Kuues Meel (WhiteBwoy Remix)

Album: Teispoolsusest

Aasta: 2013

Režissöör: WhiteBwoy